Zimsko Prskanje

Molim vas za savet,da li je dobra kombinacija preparata: Funguran OH+Galmin+Cipkord za zimsko prskanje?Te preparate trenutno imam,nadam se da nisam pogresio za ovu kombinaciju.
 
svaka čast dragojlo vala daš uvijek iscrpne odgovore u detalje,tako da se najbolje isplati ova tvoja kombinacija
 
sladjans je napisao(la):
Molim vas za savet,da li je dobra kombinacija preparata: Funguran OH+Galmin+Cipkord za zimsko prskanje?Te preparate trenutno imam,nadam se da nisam pogresio za ovu kombinaciju.

Moze i funguran dobar je, bakrovi su manje vise odlicni, neki su slabiji neki jaci ilit i koncentrovaniji kao cuprozin 35wp, zato njega ide manje samo 35 grama, dok bakar oksihlorid 50 ili funguran njih ide 75g...
 
Negde sam procitao da je za zimsko prskanje potrebno stavljati tri puta jacu dozu preparata u odnosu na ono sto pise u uputstvu.Procitao sam to na nekoliko mesta sto u poljo casopisima sto na netu,a to se posebno odnosi na bakar.Da li je to potrebno,ili nema nikakvih smetnji po biljku?
 
Nisam siguran ali sredstva koja se koriste za zimsko prskanje imaju oznacenu koncentraciju u fazi mirovanja i u vegetaciji mada posebno za bakarne preparate doza jeste 3*
 
Mislim da bi se trebalo pridržavati uputstva, jer nije to badava napisano. Svi ti preparati su morali da prođu odgovarajuće testove, tako da.....
 
kicca je napisao(la):
Nisam siguran ali sredstva koja se koriste za zimsko prskanje imaju oznacenu koncentraciju u fazi mirovanja i u vegetaciji mada posebno za bakarne preparate doza jeste 3*
Kicca
Jel ja ovo dobro razumem za bakarne preparate :sta:Preporučena količina X 3 = ::jako_besan::
Mnogo mi to :sta: ::novac::
 
Pa tako mi je nesto u glavi da je 3% u fazi mirovanja a 1% u fazi vegetacije mada bakar koristim samo za jesenje i zimsko prskanje i u vocnjacima i vinogradu :cao:
 
To znas a neznas da se vocarskim makazama ne reze zica :haha: :haha: :haha:
posle sam se i ja sabrao da sam stavljao 3kg na atomizer ali nisam stigao da ispravim :cao:
 
meeker je napisao(la):
Plavo ulje 2-3%
Cuprozin 35wp 0.35%
Bakarni oksihlorid 50 0.5-0.75%
:ppozdrav:

2 bambija za meekera
Post je spojen: [time]1296692324[/time]
_________________________________________________
Kad na dekleraciji-uputstvu bude pisalo: koncentracija-ofrlje *po zelji* onda rokajte x3, x4,x6,xxxx

A dotle strogo po uputama proizvodjaca...

:ppozdrav:
 
Galenika predlaze Plavo ulje jer je zamena za bakar + galmin tj moze da zameni ovo dvoje. 1L=600din za 50L vode pa vidite ja razmisljam to da probam .i da mora min. biti 7C temperatura i naravno suv dan :cool: .nek javi jos neko kombinacije
 
Malo mi je to sumnjivo,jer samo Galmin kosta 450-500 din/litar,a u smesi ide na 50 litara vode 1-1,5 litara Galmina,tako da bi to znacilo da bakarni preparat poklanjaju.
A mozda i gresim,videcemo.
 
Ja kupovao pre neki dan Galmin 1l 500 din, Cuprozin 1kg 990din i cipkord 100ml 480din...znaci 1g bakra je gotovo 1 dinar, 1ml cipkorda je 4.8din...

Dakle galmin 1l obicno se prska od 2-3%, ako se ide 2% znaci od 1l galmina dobijamo 50l smese vode i ulja... ma 1l galmina ide 5 delova cuprozina po 35g i 5 delova cipkordad po 3ml, Sto dodje:
500din+ (5x35din)+(5x4.8din)=500+175+24=699dinara

Gore cena Plavog ulja je 600dinara, ovo se oduzme 699-600=99dinara razlika...

Jos samo da vidimo dekleraciju plavog ulja, ako ima ko da je slika i ovde okaci ili prepise sve bi se utanacilo...aktivne materije...jer na netu nisam nigjde jos nasao plavo ulje nemaju ni na sajtu galenike fitofarmacije sto je zanimljivo slabo azuriraju sajt....
 
Nazad
Vrh