Elektricna pumpa umesto klasične ac pumpe

daner

Član
Učlanjen(a)
12 Dec 2009
Poruka
3.447
Lokacija
Banatsko Karadjordjevo
posto mi se drugi put u 2 god desi da nova ipm ac pumpa probije i naspe mi naftu u karter i to neposredno oba puta posle menjanja ulja , odlucio sam da je vise nikad al nikad ne stavljam, kupicu elektricnu pumpu od kola , ima ih za 20 eur da se bira , e sad posto ta pumpa gura oko 5 bara , dali na rotacionoj pumpi ima neki regulator pritiska ili gde vec da pumpa nije non stop pod punim opterecenjem?
 
ma ja nasao u oglasima od pezoa 1.8 benzinsku , 1500 din :D mislim da na rotacionoj pumpi ima regulator pritiska i da ce visak vracati , porucio sam je , stice sutra prekosutra pa cu ugraditi i javljam utiske :D

mislim da ova na kolima par bari nagura
 
imt 558, muka mi je vise od ac pumpe, da su dobre i na kola bi se i dalje stavljale , cim ugrabim vremena ugradicu danas mi je stigla postom , nasao u oglasima 1500 din od pezoa 406 benzinca :D i nikad al nikad vise nece pomesati , a ugradnja je prosta ko pasulj , + sa kontakt kljuca minus negde sa mase , crevo iz rezervoara na pumpu i sa pumpe drugo na filter ... samo ne znam dal ima negde na rotacionoj pumpi regulator pritiska jer ce ova pumpica nacukati 5-6 bar da ne bude pod punim opterecenjem non stop , ali kontam da ima jer i ac pumpa bi crkla da nema
 
imt 558, muka mi je vise od ac pumpe, da su dobre i na kola bi se i dalje stavljale , cim ugrabim vremena ugradicu danas mi je stigla postom , nasao u oglasima 1500 din od pezoa 406 benzinca :D i nikad al nikad vise nece pomesati , a ugradnja je prosta ko pasulj , + sa kontakt kljuca minus negde sa mase , crevo iz rezervoara na pumpu i sa pumpe drugo na filter ... samo ne znam dal ima negde na rotacionoj pumpi regulator pritiska jer ce ova pumpica nacukati 5-6 bar da ne bude pod punim opterecenjem non stop , ali kontam da ima jer i ac pumpa bi crkla da nema


Ima u Baču majstor koji već godinama ugrađuje te pumpe na kombajne nisam čuo da je neko imao problema sa njima
 
Neće moći bilo koja pumpa . Radim sa auto dijelovima (imam radnju ) tako da mi je to svakodnevnica . Te električne ac pumpe obično prave 3 pa do 6 bara i to je previše . Često ljudi ili majstori traže el pumpu kao zamjenu recimo za neku mehaničku ac pumpu koju je teže naći ili je skupa , ili za neke karburatorske motore umjesto meh. ili za neke dizele . Za te svrhe u radnji držim jednu pumpu (neznam sad napamet kat broj) koja je pritiska čini mi se oko 0.6 bara i ona je ideala za te stvari . Kod mene je cijena oko 30e , a ako se ne varam originalno je namjenjena za neki stariji audi kao pomoćna pumpa koja samo doprema iz rezervoara do druge pumpe višeg pritiska .
Ovako izgleda (Pierburg 7.21440.51.0)
517iezmzCIL._SY300_.jpg
 
Ima toga bruka jedna na Ebay.de da se nadje, sve univerzalne pumpe.

Evo ova radi na 12V, ima pritisak od 0.6bar, može da sama povuče gorivo do visine od 5m i ima kapacitet od 150L/sat, dakle idealna za traktor.

http://www.ebay.de/itm/Universal-Kr...983493414?pt=DE_Autoteile&hash=item19d721b726

Evo i cijeli rezultat pretrage

http://www.ebay.de/sch/i.html?_trks...=kraftstoffpumpe+universal&_sacat=0&_from=R40

Evo jedne fantastične

http://www.ebay.de/itm/Hardi-Krafts...27?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item5ad4290bcb

Pošto je tekst na njemačkom, da prevedem o čemu se radi. Naime, ova pumpa može da snabdijeva vozila snage do 100KS, ima protok od 130L/čas, radni pritisak od 0.35bar, samostalno se isključuje pri dostizanju maksimalno pritiska, dakle neće raditi naprazno i nabijati pritisak u cjevovode te se samostalno prilagodjava potrošnji goriva - sve što je potrošnja goriva veća, pumpa radi brže, dakle kako "dajemo gas" na motoru, pumpa ubrzava, spustimo li
obrtaje motora na ler, pumpa takodje usporava. Ovakve pumpe su mnogo jeftinije i manje se habaju od klasičnih mehaničkih i zamjena je jednostavnija (dva crijeva i jedan električni priključak). Po meni, idealno rješenje za sve starije traktore a i one novije kad nastupe problemi sa mehaničkom pumpom za gorivo, kada je nova jako skupa ili su rezervni dijelovi za remont nedostupni ili jednostavno da se taj problem riješi za sva vremena.
 
Poslednja izmena:
http://www.facet-purolator.com/products.php
Na kombajnu imam pumpu ovog proizvođača.Jeste malo skuplja od gore spomenutih ali radi svoj posao već tri godine bez problema.Prilikom povezivanja struje vodite računa kako ćete povezati.Na kontakt bravu ne preporučujem jer su brave loše i dolazi do gubitka amperaže a samim tim i do lošeg rada pumpe i eto problema.
 
bosch za 1500 din ;) nije bitno ako ima regulator pritiska na rotacionoj pumpi nema veze sto ona gura 6 bar-a , druga stvar je na karburatoru , ovde visak ne moze da prodje kroz pumpu i vraca u rezervoar a u ostalom moze se ugraditi jedan ventilic povratni i na njemu stelovati pritisak , nije problem stavi se relej da pali pumpicu ;)

sve je ovo teorija, povezacu ja to dok je ugasen traktor i upalim pumpicu , ako vraca naftu na povratni vod ima regulator a ako ne moram praviti
 
Crkla AC pumpa.Mesto nje je na crevo koje ido od rezervoara ka filterima stavljenja električna pumpa.Sve lepo radi ali je problem kad se motor ugasi i stoji tako recimo 1 dan gorivo se vrati iz sistema u rezervoar.Prilikom ponovnog paljnja svaki put se mora liftirati sistem.Vredi li staviti neki nepovratni ventil?Gde?Šta staviti?
 
Dali staviti taj ventil bliže tj. do samog izlaza iz rezervoara ili može i gore kod pumpe gde bi mi bilo lakše?
 
Nazad
Vrh