Secka-valjak

savopunck

Banned
Učlanjen(a)
27 Okt 2012
Poruka
5.037
Lokacija
b.topola u srbiji
ne znam da ste videli ovo idealna stvar za suncokretiste i kuruzovinu
secka strava
slika0102.jpg
[/IMG]
slika0101.jpg

sta da radi losije su slike slab fon
 
"Maxi cut" данске фирме "Dal-bo", виђен на сајму на штанду ''Милуровић комерц''. Одлична машина за уситњавање жетвених остатака, радна брзина 25-35 км/час.

dal-bo-valjak-2.jpg
dal-bo-valjak.jpg
 
treba da zemlja bude jako suva inace napravi se "glatki valjak" dok predjes njivu!!!!!!!!
 
Ne bas suva :),zato se stavljaju ti limovi izmedju 2 noza koji daju V oblik i tad se teze nakuplja zemlja izmedju nozeva.
 
3m prazan treba da tezi oko 1300 ili vise kila.Napunjen vodom treba da ima negde oko 2500 kg,govorim za 3m sirine.Traktorcic to moze samo po putu vuci ako ima transportne tockove a da bi nosio taj teret znas kakav treba traktor za to.
 
Kolko god da je tezak valjak on ide u zemlju do visine noza tj nekih 7cm...rus 820 bi morao vuci ovog od 6m,bar do 10km/h brze ne mora.
Oni kace te jake traktore da bi mogli leteti po njivi,valjak ce odraditi isti posao seckanja pri 2km/h i 32/km/h,samo sto brze se ide bolje ce mesati sa zemljom te ostatke.
 
SALE 307, zahvat od 2,75m je sasvim dovoljan da odradi posao na 4 reda (tu imas 3x70cm=2,10m i jos dodaj po 30cm na sastave i to je to)

- - - - - - - - - -

Sto bi rekli da malo osvezimo temu:
[video=youtube_share;HcA7DFkUoxg]http://youtu.be/HcA7DFkUoxg[/video]
snimak je malo losiji al sad sta je tu je.

- - - - - - - - - -


3j90.th.jpg
[/URL][/IMG]
h7x3.th.jpg
[/URL][/IMG]
r4zw.th.jpg
[/URL][/IMG]
ztnc.th.jpg
[/URL][/IMG]
9udk.th.jpg
[/URL][/IMG]
epgm.th.jpg
[/URL][/IMG]
masa masine je 1900kg, a brzina na ravnom se postize do 22km/h.
 
je l` ovo sto je postavio kolega savopunck neka home made varijanta ?

skoro da je tako to je prva masina koju je napravio sloga-trisic (znate ga iz subotice pravi spirale za puzeve) za sebe je pravio inace pravio je drugima ali posteno sto znaci i estetski ovaj sam platio 750 evr pola pla sa kolegom a za druge sto je pravio jace i teze i samo su nozevi 800 evr inace cela negde oko 1800evr tako mi reko pre 2 god
 
Jel ste ovaj valjak sami pravili ?...koliki je precnik samog valjka bez nozeva ?
Inace treba tu jak traktor samo da bi nosio to :D
 
Nazad
Vrh