Šecerna repa 2014

Iako je najavljena niza cena repe 2014 dali cete povecati povrsine pod njom

  • da

    Glasovi: 24 42,9%
  • ne

    Glasovi: 32 57,1%

  • Ukupno glasača
    56
  • Anketa je zatvorena .
Sejete na dvostruki sklop? Bojite se pipe? Na 16-18cm i 50cm u redu je optimum.
 
Vani u De je nemoguce nac da itko sije ispod 18cm, na webu od secerane njihove pise 18-21cm. Sad jel zemlja drukcija ili podneblje, nemam pojma.
 
Vani u De je nemoguce nac da itko sije ispod 18cm, na webu od secerane njihove pise 18-21cm. Sad jel zemlja drukcija ili podneblje, nemam pojma.
120.000 na hektar ,evo slike
oko 90tona prljave preko 70 za naplatu
013.jpg
 
::svaka cast:: Koji je to razmak ? Stravično dobro izgleda ! Mozes malo opisati agrotehniku koju koristis ?
10.5 hektara povrsina a ovo sam se zaduzio u zadrugi
seme 13 kutija original
rias 7 lit
odeon 6
lebajcid 20
boss300 2
betanal am11 10 lit
goltix 31
apex 330
lepak 3
lontrel 13
betanal exp. 24
agil 22
foliarel 20
sphere 4
wuxal boron 20
eminent 8
u jesen 6 tona npk
pre spremanja 3,6 tona an
790 tona za naplatu
prepisao sam obračunsku listu :ppozdrav:
 
Juce sam bio na zimskom skupu u Kuli, pravila Secerana Vrbas, pa su malo pricali za ovu godinu, bile su tu i semenske kuce SES, KWS, Maribo, Sing, nije bilo lose,posle je bio zajednicki rucak, lepo organizovano...,jel bio jos neko sa foruma?
 
Koji cete sortiment sejati ove godine? krajnje je vreme da pocnemo malo o tome.
Mi smo se opredelili ove godine za SES, Maribo i KWS.
 
Probajte i Western kod nas se ove godine odlično pokazao, prinos oko 5 vagona jus repe po k.j. vađenje 20.11.
 
Posle mozganja sta i kako. Porucio sam SES Original.

Prvo nisam hteo sejati repu, posle kad sam video da cena kukuruza je nikakva a da su semena skuplja morao sam smanjiti kukuruz. Kako nije moglo posejati zito u januaru birao sam izmedju suncokreta i repe (soju vec sam resio da cu sejati). E sad izmedju cunje i repe birao sam manje zlo.
 
Hvala Mico, nadam se da ce biti dobro. Kontaktirao sam te i bila je u igri i KWS Serenada, i jos nekoliko sorti (Tibor, Leopard, Jasmina), ali kako je Original nekako najmanje podlozan oscilacijama njega sam izabrao. Slicno kao kod kukuruza Pionir N01, nece biti najbolji ali u svakoj godini ce biti DOBAR.:ppozdrav:
 
Posto sam celu jesen proveo u kombajnu, i vadio svakakvu repu i svakave sorte odlucio sam se da ce SES biti 60% povrsina hteli smo i vise, ali ok je ovo.
Original od toga 40% a 20% giraf.
Maribo sa 20% Sorte su jos upitne, tj znam sta hocu, ali neznam hocu dobiti, jer jedna od njih je ove godine trebala biti registrovana, a druga je Melrose.
i KWS alfonsa je mislim njihova br1 sorta, koju smo imali 2012 ali vadilica nije mogla da se izbori s njom, bilo je dosta skupljanja. sad imamo s cim, pa je ubacena, da se dokaze opet. Serenadu hvale, ali isto ima sansu da se bori.

Moja zapazanja su da original je rasturio sve, ko je vise ulozio, i vise je dobio, bilo je njiva gde je dao preko 5 vagona Jusa po kj. Kombajn sam tero sa 2,5 km/h za nepoverovati. (usluzno radjeno, tako da nisam subjektivan)
 
Nazad
Vrh