Šecerna repa 2014

Iako je najavljena niza cena repe 2014 dali cete povecati povrsine pod njom

  • da

    Glasovi: 24 42,9%
  • ne

    Glasovi: 32 57,1%

  • Ukupno glasača
    56
  • Anketa je zatvorena .
Kako moze biti isto 4.8+pdv i 4.3+pdv, gde ovih 4.3+pdv ko zna koliko ce vredeti za godinu dana, jer NEMA euro klauzule. Nema gratisa za tretman od pipe, nema gratisa za cerkosporu, nema gratisa od 0.3 sj po hektaru semena i nema bonifikacije za necistocu ispod 10%. To nikako NIJE isto.

Čuj gratis prskanje !? Pa mi nemamo nikakav gratis u Hr ! Kakva je ovo bonifikacija za necistocu ? Iako kod nas niko nema ispod 9-10%, barem ja nisam vidio. Kod nas je repa skinita spram prosle godine sa 3400 kn-450 Eura na 3000 kn-400 Eura i opet se sije kao luda, jos vise nego prosle godine. Glupi smo mi poljoprivrednici, a ovi sto nam placaju robu su jos gluplji jer nas ne gule jos vise kad mogu. Skinu cijenu 10% i ne mogu se nabranit od ugovaranja proizvodnje a prosle godine morali podic sa 400 na 450 Eura jer nisu imali do proljeca ugovoreno 9000 hektara koliko im treba.
 
Čuj gratis prskanje !? Pa mi nemamo nikakav gratis u Hr ! Kakva je ovo bonifikacija za necistocu ? Iako kod nas niko nema ispod 9-10%, barem ja nisam vidio. Kod nas je repa skinita spram prosle godine sa 3400 kn-450 Eura na 3000 kn-400 Eura i opet se sije kao luda, jos vise nego prosle godine. Glupi smo mi poljoprivrednici, a ovi sto nam placaju robu su jos gluplji jer nas ne gule jos vise kad mogu. Skinu cijenu 10% i ne mogu se nabranit od ugovaranja proizvodnje a prosle godine morali podic sa 400 na 450 Eura jer nisu imali do proljeca ugovoreno 9000 hektara koliko im treba.
Date pitam koliko imate subvenciju po ha repe?Kod nas bilo 6000 dinara + 6000 dinara ko je kupio dizel i predao račune za 120 ljtara po ha.
 
Nama nisu jos platili:sta:
Nama Žabalj uplatio sve 31,12 u 15h,:osmeh:::novac:: mada su bili rekli da imaju problema sa kreditima dobo se pokazali.Nisu oni nešto zaslužili od nas žaljenje (2010 g. cena repe 2,7din-cena šećera u maloprodaji 115din.)ali trebamo biti realni ove godine cena šećera trnutno 78din a cena repe više od 5,5din.Bojim se da ne prođemo kao sa suncokretom kada smo smatrali da je cena od 58din normalna pa sledeće godine"vrati koko što si pozobala".Mada već imamo ugovor na 4,5+pdv za 2014,a nemamo deviznu klauzulu ni za repu ni za repromaterijal.
 
@Steco
Ko je platio 5.5din repu? I ja se bojim. Secer u maloprodaji po megamarketima je 74-76din i tako je vec duze od mesec dana. Jako se tu tesko secerane uklapaju, zato sledece godine sledi izuvanje:haha:
 
Evo naš obračun:vrednost-6.380.381,90+425.358,60 razlika 0,30+244.682,34 odobreni gratisi=7.50.367 + 564.029 8%pdv=7.614.396 :1.364.096kg= 5,582,Opet ponavljam to je dobra cena i da je kukuruz 28rsd.A za 2014.bi reko Del-Boj-ko reskira ,profitira:ppozdrav:
 
Ti si uracunao gratise u cenu. Kod nas je obracun gde su gratisi - gratisi, nigde se ne spominje njihova cena niti bilo sta. Zato i jesu gratisi:osmeh: I nas izadje isto, jer su gratisi bili jednaki kod svih secerana. Lebaycid 1.75l/ha, sfera 0.3l/ha i grcko seme 0.3sj/ha.
 
Gde god da ga računaš to se dodaje na ukupan iznos za isplatu a pošto količina ostaje ista ispada veća prosečna cena,ali kako god da se zove bitno je da su::novac::
 
Ti si uracunao gratise u cenu. Kod nas je obracun gde su gratisi - gratisi, nigde se ne spominje njihova cena niti bilo sta. Zato i jesu gratisi:osmeh: I nas izadje isto, jer su gratisi bili jednaki kod svih secerana. Lebaycid 1.75l/ha, sfera 0.3l/ha i grcko seme 0.3sj/ha.
Jel iko sejao to grčko seme?
 
Date pitam koliko imate subvenciju po ha repe?Kod nas bilo 6000 dinara + 6000 dinara ko je kupio dizel i predao račune za 120 ljtara po ha.

Subvenicije su oko 350 eura po ha al to su srali nesta prosle godine i umanjivali ali mislim da je tako nesta bilo. Inace su poticaji po hektaru bili 270 Eura za sve dosad a prosle godine nas je ova divna nesposobna vlada ispratila sa 200 Eura po hektaru.
 
Na koji razmak zrna sijete repu ? Kod nas svi idu na 16cm, švabe idu na 18-21cm. Kako je kod vas da imate tako bezobrazne prinose ?
 
Pa i ja gledam da ju stavim na 18cm jer od onih mrkvi svakako nemam nista pa bolje da njenu hranu pojede normalna repa :D
 
Pa i ja gledam da ju stavim na 18cm jer od onih mrkvi svakako nemam nista pa bolje da njenu hranu pojede normalna repa :D

Pa kad u secerani pocnu da seku te lepe velike suplje repe bez digestije, setices se onih"mrkvi"bar ovde kod nas je tako ,ali lopovi su lopovi gde god bili.Ja sam uvek bolje proso sa malo guscom repom, nego sa malo redjom, i sejem na 16cm
 
Nazad
Vrh