Šecerna repa 2014

Iako je najavljena niza cena repe 2014 dali cete povecati povrsine pod njom

  • da

    Glasovi: 24 42,9%
  • ne

    Glasovi: 32 57,1%

  • Ukupno glasača
    56
  • Anketa je zatvorena .
Ja cu baciti sutra 300 kg 5 16 24 i uzorati povrsina 8kj. Sa sejalicom ce u redove ici jos 100kg 5 16 22 na prolece.
 
Ja ne sejem repu sledece godine. Osecam da ce biti katastrofa. Kod nas onaj ko nikada nije sejao sada razmislja o setvi repe. Moj plan za slecdecu godinu je 80% kukuruz, 20% soja.

Inace to sto je cena od 4.3din+pdv zagarantovana, nista ne znaci. Bice repe masovno nasejano i ocekujem katastrofu od vadjenja do prijema u secerani. Kad repa stoji na prizmi 10 dana i kad ne dolazi ropa da tovari (ne moze da postigne, a i ne zuri istovremeno) gomila se stalno smanjuje. Ocigledno kaliranje. Necemo dobiti kako stoje stvari nikakve gratise, i jos nesto mi se ne svidja. Sva zaduzenja su u evrima, gde nigde nije naglaseno koji kurs se primenjuje (mozda negde jeste, ja nisam zapazio). Primera radi secerana Crvena je grcka i rade sa grckim bankama koje posluju kod nas. Tu su izuzetno nepovoljni kursevi gde je razlika prodajni-kupovni i po 5-6din itd itd. Sve u svemu, srecno vam bilo sa repom, ja prelazim u kukuruz kao MomoSaric :ppozdrav:
 
Bojčetiću, ti ko da ne znaš za onu staru izreku: ko ne reskira, taj ne profitira...:sta: Posej bar par jutara da ti nebude dosadno na leto 2014 godine:osmeh:
 
Sinisa, problem je sto svi riskiraju :osmeh: Cuo sam podatak da je vec sada ima ugovoreno vise povrsine nego prosle godine, a 3-4 proizvodjaca (cca 50-60kj) koja ja znam jos nisu ugovore napravili, tako da povrsina repe u Staparu ce biti ohoho veca nego u sezoni 2013. Hvala lepo, ne trebam tu. :ppozdrav:

p.s. Kako je sad dobro ispalo sto nisu imali vestak koji sam ja hteo. Da sam uzeo vestak nema nazad, ovako ::suncanje::
 
Planiram da ove godine posejem probno 3.25 k.j secerne repe...Zaoracu 140-150 kg Kcl-a i 120-130 kg MAP-a.Pred setvu cu baciti jos po 100 kg 3X15 i oko 150 kg Ureje!Kako vam se cini na prvi pogled...Jel nesto pogresno? Sejacu najverovatnije ili Sesvanderhave ili Strube sorte secerne repe!Koje su po vama medju boljima ali da bude srazmerno i secera i kolicina na vagi,posto sam citajuci uvideo a i iz price coveka koji je sejao sortu Tajfun koja daje dosta secera ali nije toliko prinosan sto se tice kilaze...Svi kazu Original sej i ne boj se,ali ako cemo svi Original sejati koliko semena treba fabrika da proizvede...
 
Map samo ako ti je zemlja bas bas deficitarna sa fosforom. Ja nisam cuo da je neko kod nas radio repu samo sa Kcl aka Mop.

@nikola indjija
U nekom prethodnom postu si mi sugerisao za Kcl za repu. Da li si ove godine tako radio? tj. samo sa kalijumom bez fosfora? Necu sejati repu sledece sezone, ali me zanima.
 
Nece fosfor smetati sigurno,jeste da ga najmanje repa crpi ali i kad zaores 300-350 kg 8:16:24 ti si bacio preko 50 kg cistog P po jutru,sto mu dodje oko 100 kg MAP-a...Umesto ureje mozda cu ici San ili AN...
 
Map samo ako ti je zemlja bas bas deficitarna sa fosforom. Ja nisam cuo da je neko kod nas radio repu samo sa Kcl aka Mop.

@nikola indjija
U nekom prethodnom postu si mi sugerisao za Kcl za repu. Da li si ove godine tako radio? tj. samo sa kalijumom bez fosfora? Necu sejati repu sledece sezone, ali me zanima.
Ove godina na 3,5kj sam zaorao 5 16 24,a na 2,5 sam bacio u prolece eurofertilovu 37,a za sledecu god sam na svih 9kj zaorao 5 16 24
 
Imao je Kum. Yack, Leopard, Original i Giraf. Prinosi se razlikuju u 5%, i to najvise zbog padavina, a sama sorta mislim da najmanje utice. Vanderhave sta god da posejes bice dobro. Nemoj se toliko opterecivati time. Najvise se skoncentrisi na pipu i sirokolisne korove, ali to tek na prolece. Sad uzori i opusti se ::suncanje::
 
pa koji je oblik kalijuma u nekom npr djubrivu 16x16x16?Ja sam ga veceras dobio i topi se lako ....i naravno zaoracemo ga na dubinu:osmeh:
 
Nazad
Vrh