Šecerna repa 2014

Iako je najavljena niza cena repe 2014 dali cete povecati povrsine pod njom

  • da

    Glasovi: 24 42,9%
  • ne

    Glasovi: 32 57,1%

  • Ukupno glasača
    56
  • Anketa je zatvorena .
Ja sam zaoravao po 150 kg KCL-a i oko 120 kg MAP-a + 150 kg Ureje pre neki dan...E sad,posto sam prosle godine na jednoj njivi imao suncokret a nisam ga djubrio,tu sam pored onih zaoranih 150 kg KCL-a bacio pre 7-8 dana jos po 100 kg istog tog KCL-a po k.j,ujedno posle bacio i Ureu i ispremirao,tj.zatvorio oranje,posto tu je bio planiran kukuruz!Mislim da idem jos sa 100 kg AN-a ili SAN-a pred spartanje
 
mislim da je puno,ove godine sam i ja dosta bacio pa mi je opala digestijau odnosu na ranije godine
možda i grešim jer tek sam 5 puta radio repu
 
Oce kcl i map da se razloze ali na dubinu na koju si ih zatrpao,a znamo da na toj dubini korenu repe neznace puno i nemogu da se pomere par cm za celu godinu bez obzira na padavine,zato se za repu i zaorava u jesen jer je djubre na dubini korena repe(zila sa kojima se hrani repa).Jedino se azot pomera-sapira u dubinu brzo sa padavinama.

- - - - - - - - - -

Dusane zaorao si u jesen 250kg po kj?
Zaorao, 250 do 270kg po kj
 
Koje sorte bi preporucili da probam sijat ? Dosad sam sijao od KWSa i Syngente dosta sorti ali bi ove probao mozda nesto od SES Vanderhave. Kako mi se cini da Original nema konkurencije ? Koja jos njihova valja ?
 
Probio si sve moguce i nemoguce rokove setve u selu.
Jel to na obilaznicu sejano?
Mozda je sejana ali bez semena:haha:

- - - - - - - - - -

Danas popodne,ali to ce se verovatno jos jednom proci pred setvu germinatorom.Ugovarac tj.zadruga nam podje gratis germinatorom

nikola koja je zadruga u pitanju ako nije problem da nije iz stare pazuve zz agroprom.
Poljokomerc Golubinci
 
Nazad
Vrh