Šecerna repa 2014

Iako je najavljena niza cena repe 2014 dali cete povecati povrsine pod njom

  • da

    Glasovi: 24 42,9%
  • ne

    Glasovi: 32 57,1%

  • Ukupno glasača
    56
  • Anketa je zatvorena .
Drugar resio (i dalje ga ubedjujem da ova godina nije momenat, ali ne vredi) da poseje 2 jutra repe. Nista nije zaorao jesenas. Ko je radio sa eurofertilom od ljudi sa foruma da moze iskazati neka svoja zapaznja u prolecnoj primeni?:ppozdrav:

Ja sam prošle godine radio sa eurofertilom u repi,bez "zaoranog" u jesen,sve bačeno u proleće
 
Opa Mindjusar se vratio na forum! :osmeh:
Kako si prosao sa takvom repom? Koja kolicina djubriva? Koji predusev?
 
Predusev pšenica,osnovna obrada podrivač pa razrivač,đubriva EUROFERTIL PLUS 37 NPK 5/10/22 + 3 MgO + 16 SO3 + 0,2 Zn + 0,2 B 350kg/ha + SAN 250 kg/ha,stiglo je u avgustu sve i svašta,i suša,i nedostatak kalijuma,s proleća loše nicanje oko 40% niklo bez kiše,ostalo posle kiše-ostale šargarepeprinos 29t/kj plative repe
 
Problem je sto na drugarovoj njivi je predusev cunja:haha: Po meni ima izuzetne sanse da mu ovo bude prva i poslednja godina sa secernom repom:osmeh:
 
Sta mislite o fertilovom 9 15 15 po 150 kg/kj, pred setvu repe, a posle, pre spartanja jos 100kg sana ? Jesenas je zaorano oko 250 kg 8 16 24
 
Mislim da li znate nesto o tom djubrivu, posto prvi put cujem za njega, inace sam mislio da bacim ili to ili 16 16 16. Kako mislis Nikola da ne bacim uopste, bice malo repi samo oni sto sam bacio jesenas ? Kako si ti uradio ?
 
9-15-15 sam bacao za kukuruze za zaoravanje na jesen. Nisam bas odusevljen pa sam jesenas se vration na ruski 3x16. U prolece mislim da u repi sa tim djubrivom imaces jako slabe rezultate. Od svih mogucih djubriva jedino za sta verujem da "radi" u prolece je eurofertil. Npr 37-ica je idealna za kalijumske kulture pa i za repu.
 
Mislim da li znate nesto o tom djubrivu, posto prvi put cujem za njega, inace sam mislio da bacim ili to ili 16 16 16. Kako mislis Nikola da ne bacim uopste, bice malo repi samo oni sto sam bacio jesenas ? Kako si ti uradio ?
Bolje Kcl i MAP i to ove nedelje,da ima fore da se razlozi...I po meni je bacanje NPK u prolece malo diskutabilno ali necu da pricam nista i solim pamet,ljudi tako ovde rade masovno vec godinama i imaju extra prinose!
 
Opada, ali bude vise repe. Diskutabilnio je koliko azota baciti da SECERA bude najvise moguce.
 
Oce kcl i map da se razloze ali na dubinu na koju si ih zatrpao,a znamo da na toj dubini korenu repe neznace puno i nemogu da se pomere par cm za celu godinu bez obzira na padavine,zato se za repu i zaorava u jesen jer je djubre na dubini korena repe(zila sa kojima se hrani repa).Jedino se azot pomera-sapira u dubinu brzo sa padavinama.

- - - - - - - - - -

Dusane zaorao si u jesen 250kg po kj?
 
Ja sam na nekim parcelama zaorao tog 9 15 15 oko 300 kg po kj i sada cu ici sa anom pre setve oko 120 kg i jos pred spartanje jos 120 kg sana ili ana po kj...pa valjda je dosta...
 
Nazad
Vrh