Šecerna repa 2014

Iako je najavljena niza cena repe 2014 dali cete povecati povrsine pod njom

  • da

    Glasovi: 24 42,9%
  • ne

    Glasovi: 32 57,1%

  • Ukupno glasača
    56
  • Anketa je zatvorena .
Da li se videlo neko ostecenje ili reakcija biljaka repe kojima su granule djubriva upale u sredinu-srce-točir,kako ko kaže?
 
Repe ima toliko mnogo ugovoreno, da to ne mogu da plate posteno I da hoce, cuo sam da je ugovarana I u nekim okolnim selima za koja se zna da im slabo uspeva repa.Ja cu jos da razmislim dok imam vremena, inace, ugovorio sam trecinu svojih povrsina.
 
Ja radim sa Sentom, a oni ugovaraju samo do 100km razdaljine,ja sam na koji kilometar dalje,ali moraju zbog garanija koje su mi dali.
 
Bilo lane,sad striktno se drze 100km,zbog velike kolicine secera na zalihama,kazu da su prodali u januaru samo 500kg,ja im bas ne verujem,ali to je njihova stvar.
 
Odavno se bavim prevozom i ne bi bilo nikakvo čudo da se šećerane po ovim uslovima na tržištu(cena repe-cena šećera)počnu ponašati racionalno.Kakva je logika da na istoj njivi(mislim da je člana Slavko 91) tovarimo za Žabalji za Sentu.Cena prevoza za žabalj je bila oko1din po kg,a od žablja do Sente je 100km koje trba platiti po ceni goriva od 150rsd.Pećinci su na pola puta do Žablja a cena šećera je svima ista.Kada sam vozio prvu kampanju u Žablju 1988 g najdalja relacija je bila Maglić-70km,prošla godine Gaj-180km:sta:Kada je repa bila džabe šta ima veze odakle je,ali kad se daju::novac:: za prevoz biće bitno.Lako je moguće da će razliku u kilometraži pokušati da svale na teret proizvođača kao Kole jedne godine što je naplaćivao prevoz za nečistoću preko nekog procenta.U svakom slučaju zbog loše cene šećera možemo očekivati svašta.
 
Drugar resio (i dalje ga ubedjujem da ova godina nije momenat, ali ne vredi) da poseje 2 jutra repe. Nista nije zaorao jesenas. Ko je radio sa eurofertilom od ljudi sa foruma da moze iskazati neka svoja zapaznja u prolecnoj primeni?:ppozdrav:
 
Odavno se bavim prevozom i ne bi bilo nikakvo čudo da se šećerane po ovim uslovima na tržištu(cena repe-cena šećera)počnu ponašati racionalno.Kakva je logika da na istoj njivi(mislim da je člana Slavko 91) tovarimo za Žabalji za Sentu.Cena prevoza za žabalj je bila oko1din po kg,a od žablja do Sente je 100km koje trba platiti po ceni goriva od 150rsd.Pećinci su na pola puta do Žablja a cena šećera je svima ista.Kada sam vozio prvu kampanju u Žablju 1988 g najdalja relacija je bila Maglić-70km,prošla godine Gaj-180km:sta:Kada je repa bila džabe šta ima veze odakle je,ali kad se daju::novac:: za prevoz biće bitno.Lako je moguće da će razliku u kilometraži pokušati da svale na teret proizvođača kao Kole jedne godine što je naplaćivao prevoz za nečistoću preko nekog procenta.U svakom slučaju zbog loše cene šećera možemo očekivati svašta.

Nista nije daleko ako nekome treba repa iz mog sela je isla repa za Sremsku Mitrovicu(dok je radila) Sentu,Zabalj, Osjek a Pecinci su nam na dva tri kilometra.
Naravoucenije ,,koga jednom zmija ujede taj se posle i gustera boji"
 
Nazad
Vrh