Ajnslag tockova

kombajner

Član
Učlanjen(a)
5 Jul 2008
Poruka
3.426
Lokacija
Petrovac na Mlavi
neznam sta da kazem !!torpedo je dugacak da!! ali sedosta nitaju tockovi tak da neznam a zetor nikad nisam video u berbi kod mene jedva ima nekoliko zetora u selu i to onih 25 i 35 11 mada su i oni dugacki i neokretni verujem da je 539 dobar za berbu sa malim beracem!!uglavnom neznam kako su uspeli na torpedo da ugrade da se toliko mota uglavnom nije on kako vi mislite sto niste vozili!!!
 
Matić je napisao(la):
Berač je baš lako vučna mašina.Traktoru milina kada radi sa njime :haha: :haha: sve peva od sreće
ni vucu ne opterecuje a ni kardan :D
jebeno je kad je pun kos pa nalepi samo rosno lisce a u vagasima do clankova vode sto to bude J***** a da ne pricam kad je stvarno mokro pa upada,a o opterecenju kardana za 2 redni berac.... koliko znam pre su neki clanovi foruma rekli da 2 redni ume da stuce 560 i rakovicu 65,a sad od jednom zetor dovoljno jak :sta:
 
Za 2-redni berač je potreban traktor od najmanje 60ks da bi išao dobro i bio rentabilan.Okretan je Torpedo i to odlično znam jer sam radio baš sa 75-icom.Koliko sam upućen u Zetore ne bih rekao da su okretni.Burazer ima ZTS-a od 160 ks i njemu treba ceo hektar da se okrene kada ore ili tanjira.Sa tanjiračom mora u širokom luku da se okreće a sa plugom obrtačem sto puta rikverc-napred i na tim*sitnicama*povećava se potrošnja drastično jer je traktor neokretan.
 
Pa Maticu nemasaj babe i zabe!Zetori su jako,jako okretni,on moze da smota tockove pod 90 stepeni,e sad ZTS koliko ja znam nije Zetor....Ako gresim ispravite me!Znam samo da zetor tipa 50,60,7011 se okrecu maltene u mestu a to mogu da potvrde clanovi koji ih imaju :D
 
Ja ti kazem kako jeste,sad mozda bas nije tacno 90 al tu je negde!Svarno moze jako da smota tockove i nemam razloga da lazem!A sto se tice kvaliteta clan Abro je sve lpo rekao u jednoj recenici koju cu da ponovim:Koliko je Belarus noviji toliko je Zetor bolji!E sad odosmo u OFF :udri:
 
covece znas li ti koliko je 90 stepeni to ti je da tocak iz ovakvog polozaja "I" smotas u ovakav " _ " pa tu kad krenes odose prednji rukavci ili ne daj boze ako ima prednju vucu... ili mu crkne neki crno-bel zec
 
Zetori bez prednje vuče imaju jako dobar ajnšlag. Baš sam neki dan naterivo prikolicu sa Zetorom 6011 i mogu reć da ima odličan ajnšlag. Zekani sa prednjom vučom imaju lošiji ajnšlag što je je. Jasno da je 48-50 ks malo za dvoredni berač, al nekome je lakše uterat metar u guzicu nego milimetar u glavu. A što se tiče potrošnje mali Hurlimann troši kao upaljač, puno manje od Zetora.

Bog te molovo ispada je je Zetor jednako udoban kao i Case, kako Janko kaže, ili je Case jednako (ne)udoban kao Zetor. Dokle će se više falit sa potrošnjom, udobnošću, okretnošću, tišinom... Koda smo mi ostali veslo sisali pa neznamo šta je i kakav je Zetor, a i Case. :sta:
 
Ja znam tacno koliko je 90 stepeni,i nisam pominjao traktor sa prednjom vucom!Nepazis na casu :haha: Evo nek ti kaze ucitelj Cugi,kad meni neverujes!
 
Bećarina pusta je napisao(la):
Zetori bez prednje vuče imaju jako dobar ajnšlag. Baš sam neki dan naterivo prikolicu sa Zetorom 6011 i mogu reć da ima odličan ajnšlag. Zekani sa prednjom vučom imaju lošiji ajnšlag što je je. Jasno da je 48-50 ks malo za dvoredni berač, al nekome je lakše uterat metar u guzicu nego milimetar u glavu. A što se tiče potrošnje mali Hurlimann troši kao upaljač, puno manje od Zetora.

Bog te molovo ispada je je Zetor jednako udoban kao i Case, kako Janko kaže, ili je Case jednako (ne)udoban kao Zetor. Dokle će se više falit sa potrošnjom, udobnošću, okretnošću, tišinom... Koda smo mi ostali veslo sisali pa neznamo šta je i kakav je Zetor, a i Case. :sta:
:D Voli da svima soli pamet i podjebava sve redom :nono:
Ali 90 stepeni što je mnogo,mnogo je.Znamo mi svi koji smo školovani koliko je 90 ugao a to ne može ni jedan traktor pa ni IMT
 
Ja ne kazem da ne znate koliko je 90 sepeni,i nije bukvalno 90 ali je jako veliki taj ugao!stavicu sliku u temi Zetor pa vi procenite koliko je stepeni :ppozdrav:
 
E može biti vrlo lako da je tako.Pašće fotomontaža zbira uglova oba točka pretvoreno u jedan točak pod 90 stepeni.Andrej treba samo da postaviš jednačinu :D
 
E to će Joni da reši jer je sam i započeo pitanje okretnosti.Sada da li će rešiti kao i ono pitanje koliki je raspon krila orla kada leti prema suncu,videćemo. :D
 
Nazad
Vrh