Ponešto iz moje radionice

markokurjega

Član
Učlanjen(a)
28 Apr 2010
Poruka
3.144
Lokacija
Čonoplja
Otvaram ovu temu prvenstveno jer želim da podelim neka moja iskustva sa drugima ujedno da ne zatrpavam slikama druge teme,jer ću dosta detaljno dokumentovati sve na čemu sam se angažovao,a ima dosta toga.Takođe ako neko drugi bude radio isto što sam i ja, da mu bude bar malo lakše nego što je meni bilo_Ovde će biti uglavnom postavljane slike i klipovi mašina koje sam sređivao preuređivao i pravio.



Jedan od prvih u celosti zaokruženih projekata je preuređivanje berača na bunker i remont istog.A pošto je sada aktuelna berba kukuruza,pa može dosta da se komentariše na ovu temu.



Ovako je to izgledalo kad je berač stigao kod mene.

nv2o0l.jpg





A ovako kad je završen rad na njemu



2qcqbo7.jpg




Sve između ovoga je smešteno na klip pa koga zanima neka pogleda.A uskoro čim uhvatim vremena će biti i neki klip u radu.

 
Bogami ti si ga odradio posteno :)...jel znas mozda dimenzije bunkera?
Gledao sam snimak i mozes li mi reci na 5:56 sto si prosirio taj izlaz za 60mm?
Ja bih trebao na mom isto da prosirim elevator jer sam berac je odlican ali cim teram brze elevator ne stigne da odnese klipove.
 
Jako dobri beraci, imao sam isti... Nego mi reci jel su ti kljunovi fiksni, jel mozes da stelujes visinu i jesi imao problema kad kipujes u vislje prikolice...
 
Bogami ti si ga odradio posteno :)...jel znas mozda dimenzije bunkera?
Gledao sam snimak i mozes li mi reci na 5:56 sto si prosirio taj izlaz za 60mm?
Ja bih trebao na mom isto da prosirim elevator jer sam berac je odlican ali cim teram brze elevator ne stigne da odnese klipove.

@Arkadije
Hvala trudio sam se, dimenzije bunkera mogu da postavim,što se tiče zapremine pokušao sam da izračunam ali mi matematika nije jača strana:haha:, ali po mojoj prikolici koju znam koliko nosi,u bunker stane kad je baš pun oko 1200 kg,a taj izlaz sam proširio jer sam primetio prošle godine da se dosta brzo zaguši kada je stabljika suvlja,video sam da nema nekih smetnji da to proširim a i nije bilo tako komplikovano,pa reko ne može da bude gore samo bolje,naručio nove veće lopatice,i mogu reći da sada puno više izbacuje mase na taj izlaz.U saradnji sa zvezdama koje su postavljene iznad eliminatorski valjaka nema gušenja berača u bilo kojim uslovima berbe,što prošle godine nije bio slučaj.



@Rodic

Kljunovi se podešavaju na 2:58 se vidi mehanizam koji to dopušta,dosta je primitivno,(zbog nedostatka finansija)ali na to mesto će biti dodat hidraulični klip ili obična hidraulična dizalica (još razmišljam) pa će podizanje ili spuštanje biti olakšano,mada za sad nisam imao neke preterane potrebe za štelovanjem,pogotovo što je berač zakačen na plivajuću rudu pa mogu i tu malo da ga podesim.A što se tiče kipovanja,visina od zemlje do tačke gde se "lomi" bunker (gde su šarke) ima tačno 235 cm, + teleskopsko podizanje 46 cm,to je nekih 280 cm, kipovao sam u zmajevku bez problema.
 
Poslednja izmena:
Hvala na datim dimenzijama :)...pitao sam te za dimenzije jer meni je pucala sasija na berac vise puta i sad sam merio moj bunker,duzina je skoro 200cm donja sirina je 90 a ista je visina sa strane prelamanja kao kod tebe tj 200 cm a gornju sirinu nisam merio.
Retko kad ja punim bunker bas zbog tog pucanja a imam jednu sliku kad je pun i takvih nepuna 4 bunkera napune zmajevku.
xuam.jpg




Mozda mi i nebi pucala sasija nego sam pre 5 godina prvi put upao sa beracem u rupu od jazavca :udri:..i stvarno nedaj boze nikome jer sam morao kaciti belarusa i malo potkopavati da bi izvukao berac a inace nakon toga jos bar 20putasam upadao u rupe ali nije bilo tako strasno,ove godine sam upao opet i to oba tocka ali sam se izvukao.
Ja i cale smo bezbroj puta pokusavali da se resimo tih jazavca ili mozda lisica ali ne vredi,svake godine ista prica kopaju tunele ispod moje njive :( ...palili smo benzinom,sipali ulja pa palili,kopali ali ne vredi ko zna kolko su dugi tuneli ispod zemlje a inace ja svake godine zatrpam kad orem.
 
Svaka cast na prepravci vidi se da imas dara :) Ja radim seckalicu za granje koja moze da radi i kao sekac za kukuruz pa cu ti slikati i staviti ;) inace delo za 5+
 
Hoce li tu biti jos nesto od tog "ponesto" ili tema treba da se zove "ugradnja bunkera"?

Tema nije samo ugradnja bunkera,taj bunker je trebalo napraviti od nule,ugradnja bi bila kadbi mi neko doneo gotov bunker a ja ga samo ugradio,znam da sa strane kad se gleda uvek izgleda lako,ali veruj mi da nije.Moj glavni problem je finansijska situacija,tako da stvari kod mene uglavnom ne budu završene 100%,u jednoj sezoni.Sledeće što će biti prikazano jeste jednoosovinka prikolica,koja je takođe pravljena od nule,čak i šasija,ali ni ona nije gotova 100%,ostalo je odraditi vazdušnu i ručnu kočnicu i farbanje.Tako da malo strpljenja biće i drugih stvari.A tebi ako je baš dosadno dok čekaš da stavim nešto novo uzmi pa napravi sam nešto.
 
Razlika izmedju popraviti i nešto iznova napraviti je ogromna! Ko to zna ili razume,ne pita tako nešto.... Marko samo napred,a sledeći projekat kad bude biće! Za 4 dana ni iz pojedinih fabrika ne izadje proizvod a ne iz privatne radionice.... :bravo:
 
Dobar točak Dule nego da ne trpa žetvene ostatke između nosača točka i radnog tela? Ja treba nesto slično da pravim na 756 i svi vele da točak mora da ide skroz pozadi iza zadnje glave?
 
Na ovom crvenom plugu sam isto pravio točak i nije mi štopao iako je plug niži od alkara samo ga treba dovoljno udaljiti od tela pluga najmanje za širinu jedne brazde 35-40 cm
 
Nazad
Vrh