Fotografije vaših kunićnjaka

Toma13

Član
Učlanjen(a)
2 Okt 2009
Poruka
206
Lokacija
Ogulin
Kako sam relativno novi u svemu ovome, proveo sam dosta vremena na netu tražeći idealan nacrt i izgled za gajbe, hranilice i sl. Zašto ne bismo stavili slike svojih gajbi i nastambi pa da razmijenjujemo iskustva... :ppozdrav:
 
Jel tebi trebaju kavezi za zajčeke :sta:
Yavisi koju vrstu želiš držati patuljaste srednje,orijase,agora
 
Ma ne trebaju više, zapravo trenutno preuređujem objekt u kojem se se prije držali kunići ali onako, po starinski. Tako da trenutno sve dezinficiram i raskužujem. I pomalo postavljam svoje gajbe. Imat ću nekoliko ženki za rasplod i tovljenike, onako za familiju i prijatelje... Srednje rase, uglavnom kalifornijski i križanci. Ima li tko kakve provjerene dimenzije za gajbice?
:cao:
 
Taj nacin ima puno prednosti! :D Zenke se ~istovremeno pare,ako je koja slaba mlekulja zece se nasisa tamo gde ima.
Za njih trebaju srednji kavezi.
 
O kom nacinu pricate?

Kad kazes gajbice, da li mislis na kavez (box) po jednoj zivotinji ili...?
 
Evo kako to kod mene izgleda...

34gaq1f.jpg


ay975t.jpg


2qd8uo9.jpg


2e0nuqo.jpg


34y4o0p.jpg


2jed1k7.jpg
 
  • Like
Reagovanja: PKB
Evo, moj box za dvije ženke je pri kraju. Još ga moram pregraditi i dodati hranilice, pojilice...

2lmqnn6.jpg
 
Lepo odradjeno, ali ako stavis kotilice unutra, zar im nece biti malo mesto unutri? A ako kotilice budu spolja, onda si trebao da im ostavis rupu...
 
Kotilice će biti izvana, no kako ih još nisam napravio, nisam niti otvore radio. Inače, treba mi minuta da isječem komad žice za otvor gdje ide kotilica, tako da ima vremena. Da se pohvalim, od jučer sam ponosni vlasnik dvije ženke - kalifornijke. Stare su oko 3 mjeseca tako da imam vremena za parenje. Jutros sam ih iskontrolirao, većinu hrane su pojele, stolica im je normalna, sijeno jedu, tako da je za sada sve ok! Bilo me strah da zbog stresa ili nečega drugog ne bih imao problema prvih par dana. Inače, gajba je dimenzija 140(dužina)*50(visina)*80(dubina). Odnosno, kad se podjeli na dva dijela 70*50*80. Mislim da je dovoljno, pogotovo ako su kotilice vani. Jesam li u pravu?
 
Svaka cast :D Koliko kosta jedan takav kavez kad sam pravis ako nije tajna? :)

I uslikaj nam gotov proizvod sa zacicima ako ti je aparat jos uvek pri ruci, bas bih voleo da vidim kako izgleda.
 
Koliko košta? Ba ne baš puno! Glavnina okvira je od krovnih letava (obično 4*4 cm) - to sam ima kod kuće. Uvijek ima nešto otpada od prije... A žica me je došla sve skupa oko 100 kn, znači oko 14 eura. Još nešto šarafa, pantova i sl. E da, i kantica lazure - isto sam ju imao doma, ali ne dođe više od 4 - 5 eura. Ma sve skupa oko 20 eura. S tim da mi je na dnu deblja žica, oko 2*1 cm, debljine 1,6 mm. Okolo je tanja žica, oko1*1 cm... Mislim da nije puno. Dvije gajbe za 20-ak eura. S tim da radiš po svom nacrtu, kako ti paše. I u hodu možeš mijenjati, kombinirati i sl...
 
Još jedno pitanje, za vas koji ste malo duže u tome. Kolike temperature vaši kunići podnose? Moji su u štali, zidanoj, zemljani pod. Drveni plafon na kojem je sa gornje strane 10 - ak cm sijena. Ali svejedno, kad se vani spuste temperature, jel im to dovoljno. Iako sam čitao da dobro podnose hladnoću..
:sta:
 
Dobro podnose hladnocu samo zecici mogu da se smrznu ako je jako hladno!
 
Evo, jutros sam ih slikao, rano je bilo pa je malo tamnije. Još imam neke detalje za napraviti i to je otprilike to. Moram umetnuti lim ispod gajbi, sad je debeli najlon na nagibu, ali još dan ili dva i to je riješeno. I staviti odvodnu kanalicu za mokraću. Sad mi još curi na slamu na podu koju mijenjam redovito. Na gajbe sam stavio palete da im bude toplije. Razmišljao sam ih i sa vanjske strane možda obložiti kaartonom (osim prednje strane). Nekako me strah ovih zimskih temperatura... Ili griješim?

ih895i.jpg


2uik8rc.jpg


xn6u15.jpg
 
Dok im se nesmrzne voda u posudi nibrige! E kad zamrzne voda u pojilici onda je vec opasno za male zecice!
 
Ima li tko iskustva sa križanjem njemačkog šarca (i ostalih većih pasmina) sa kalifornijskima? I da li je to uopće pametno?
 
Nazad
Vrh