PDA

View Full Version : Fotografije vaših kunićnjaka

Advertisement

Advertisement

Advertisement

Strane : [1] 2 3 4

Toma13
06-10-09, 09:03
Kako sam relativno novi u svemu ovome, proveo sam dosta vremena na netu tražeći idealan nacrt i izgled za gajbe, hranilice i sl. Zašto ne bismo stavili slike svojih gajbi i nastambi pa da razmijenjujemo iskustva... >:({

ivanhoe
06-10-09, 12:48
Jel tebi trebaju kavezi za zajčeke ^-^
Yavisi koju vrstu želiš držati patuljaste srednje,orijase,agora

Toma13
06-10-09, 13:47
Ma ne trebaju više, zapravo trenutno preuređujem objekt u kojem se se prije držali kunići ali onako, po starinski. Tako da trenutno sve dezinficiram i raskužujem. I pomalo postavljam svoje gajbe. Imat ću nekoliko ženki za rasplod i tovljenike, onako za familiju i prijatelje... Srednje rase, uglavnom kalifornijski i križanci. Ima li tko kakve provjerene dimenzije za gajbice?
>:D

ivanhoe
06-10-09, 21:43
Taj nacin ima puno prednosti! :D Zenke se ~istovremeno pare,ako je koja slaba mlekulja zece se nasisa tamo gde ima.
Za njih trebaju srednji kavezi.

barakuda
06-10-09, 23:20
O kom nacinu pricate?

Kad kazes gajbice, da li mislis na kavez (box) po jednoj zivotinji ili...?

mityoo
07-10-09, 00:00
Evo kako to kod mene izgleda...

http://i36.tinypic.com/34gaq1f.jpg

http://i34.tinypic.com/ay975t.jpg

http://i33.tinypic.com/2qd8uo9.jpg

http://i36.tinypic.com/2e0nuqo.jpg

http://i38.tinypic.com/34y4o0p.jpg

http://i36.tinypic.com/2jed1k7.jpg

Toma13
12-10-09, 08:48
Uskoro su i moje gajbe gotove, pa šaljem slike... >:({

Karalic
12-10-09, 11:42
lepo, nema sta :D

Toma13
14-10-09, 08:47
Evo, moj box za dvije ženke je pri kraju. Još ga moram pregraditi i dodati hranilice, pojilice...

http://i36.tinypic.com/2lmqnn6.jpg

barakuda
14-10-09, 20:05
Super izgleda, talenat nema sta ::svaka cast::

Nego, gde ce se kotiti?

mityoo
14-10-09, 20:15
Lepo odradjeno, ali ako stavis kotilice unutra, zar im nece biti malo mesto unutri? A ako kotilice budu spolja, onda si trebao da im ostavis rupu...

Toma13
15-10-09, 09:26
Kotilice će biti izvana, no kako ih još nisam napravio, nisam niti otvore radio. Inače, treba mi minuta da isječem komad žice za otvor gdje ide kotilica, tako da ima vremena. Da se pohvalim, od jučer sam ponosni vlasnik dvije ženke - kalifornijke. Stare su oko 3 mjeseca tako da imam vremena za parenje. Jutros sam ih iskontrolirao, većinu hrane su pojele, stolica im je normalna, sijeno jedu, tako da je za sada sve ok! Bilo me strah da zbog stresa ili nečega drugog ne bih imao problema prvih par dana. Inače, gajba je dimenzija 140(dužina)*50(visina)*80(dubina). Odnosno, kad se podjeli na dva dijela 70*50*80. Mislim da je dovoljno, pogotovo ako su kotilice vani. Jesam li u pravu?

barakuda
15-10-09, 12:05
Svaka cast :D Koliko kosta jedan takav kavez kad sam pravis ako nije tajna? :)

I uslikaj nam gotov proizvod sa zacicima ako ti je aparat jos uvek pri ruci, bas bih voleo da vidim kako izgleda.

Toma13
15-10-09, 13:29
Koliko košta? Ba ne baš puno! Glavnina okvira je od krovnih letava (obično 4*4 cm) - to sam ima kod kuće. Uvijek ima nešto otpada od prije... A žica me je došla sve skupa oko 100 kn, znači oko 14 eura. Još nešto šarafa, pantova i sl. E da, i kantica lazure - isto sam ju imao doma, ali ne dođe više od 4 - 5 eura. Ma sve skupa oko 20 eura. S tim da mi je na dnu deblja žica, oko 2*1 cm, debljine 1,6 mm. Okolo je tanja žica, oko1*1 cm... Mislim da nije puno. Dvije gajbe za 20-ak eura. S tim da radiš po svom nacrtu, kako ti paše. I u hodu možeš mijenjati, kombinirati i sl...

barakuda
15-10-09, 14:35
Jos jednom, odlicno si uradio. Izgleda skroz profesionalno ;D} >:D

Toma13
15-10-09, 14:42
Još jedno pitanje, za vas koji ste malo duže u tome. Kolike temperature vaši kunići podnose? Moji su u štali, zidanoj, zemljani pod. Drveni plafon na kojem je sa gornje strane 10 - ak cm sijena. Ali svejedno, kad se vani spuste temperature, jel im to dovoljno. Iako sam čitao da dobro podnose hladnoću..
^-^

mityoo
15-10-09, 21:33
Dobro podnose hladnocu samo zecici mogu da se smrznu ako je jako hladno!

Toma13
16-10-09, 09:28
Evo, jutros sam ih slikao, rano je bilo pa je malo tamnije. Još imam neke detalje za napraviti i to je otprilike to. Moram umetnuti lim ispod gajbi, sad je debeli najlon na nagibu, ali još dan ili dva i to je riješeno. I staviti odvodnu kanalicu za mokraću. Sad mi još curi na slamu na podu koju mijenjam redovito. Na gajbe sam stavio palete da im bude toplije. Razmišljao sam ih i sa vanjske strane možda obložiti kaartonom (osim prednje strane). Nekako me strah ovih zimskih temperatura... Ili griješim?

http://i36.tinypic.com/ih895i.jpg

http://i37.tinypic.com/2uik8rc.jpg

http://i38.tinypic.com/xn6u15.jpg

mityoo
16-10-09, 20:14
Dok im se nesmrzne voda u posudi nibrige! E kad zamrzne voda u pojilici onda je vec opasno za male zecice!

Toma13
20-10-09, 10:21
Ima li tko iskustva sa križanjem njemačkog šarca (i ostalih većih pasmina) sa kalifornijskima? I da li je to uopće pametno?

barakuda
20-10-09, 21:50
Nisam siguran sta je krizanje? Pretpostavljam da mislis na secenje noktiju, zuba. Nista posebno, uzmes obicna klesta (secice, cvik-cangle) i preseces. Kao kad sebi seces nokte. Mnogi ljudi se ovoga plase i vode zivotinje kod veterinara, mada mislim da nema potrebe. Samo pazi da neodseces previse da nebi pogodio zivac.

Primetio sam sada da nisi stavio u kavez parce drveta kako bi zecevi trosili zube i nokte. Samo stavi parce drveta i nebi trebalo da bude problema. poz >:D

ivanhoe
20-10-09, 22:47
Krizanje je cak i preporucljivo posto su mali zdraviji osim ako ti hoces za izlozbe.
Praktikujem samo da zec bude = ili > od zecice

mityoo
20-10-09, 23:06
Mislio je na ukrstanje! Bar ako sam ja dobro razumeo!

Toma13
20-10-09, 23:11
Da, da. Ukrstanje, križanje, na to sam mislio. pošto imam dvije ženke najvjerojatnije ću jednu pariti sa kalifornijskim a drugu sa šarcem (budući da ga mogu već sutra dobiti). Vidjet ćemo što će biti...

barakuda
20-10-09, 23:19
Aha... parenje, ukrstanje je u pitanju. Nista, moja greska. :)

Toma13
21-10-09, 09:58
Nakon savjetovanja sa više kolega ipak odustajem. Ženkama je to prvi okot pa ne bih htio riskirati. Preporučili su mi da, ako križam srednje i velike pasmine, žemka bude velika a mužjak srednji. Zbog lakšeg okota. Tako da ću nabaviti mužjaka kalifornijskog i udri ga brale...

Toma13
23-10-09, 09:07
Opet ja, i opet pitanje. Jedna ženka (s kojom muku mučim od početka) šepa na jednu nogu. Točnije, prilikom kretanja uopće se ne oslanja na nju, već je drži u zraku. Pokušao sam je pregledati, ali ne mogu ništa vidjeti. Šapa je normalno obrasla dlakom, nema žuljeva niti ranica. I naravno, odmah je prepolovila količinu hrane koju pojede. Ako su žuljevi, ne bi li se trebalo nešto vidjeti?

barakuda
24-10-09, 02:22
Pa najverovatnije je uganula nogu, clanak... Mozda joj se noga zaglavila u zici pa pokusavajuci da se oslobodi povredila se. Neznam da li nesto posebno ti sam mozes da uradis. Valjda ce je proci.

Toma13
24-10-09, 10:07
Toplo se nadam. Vidim da je jupros ipak nešto više pojela i kao da ne vuče nogu više tako jako. Drži li tko od vas kalifornijske kuniće? Zanim me sa koliko ih odbijate od majke i da li ih nakon odbića stavljate zajedno u veće kaveze ili svakog u svoj? Pozdrav :D

ivanhoe
24-10-09, 20:22
Mesanci krupni sa 20-25 dana spajam sa vrsnjacima

mityoo
24-10-09, 20:46
Ja ih ostavljam da sisaju 5nedelja, pa ih spajam ako imam vrsnjake ali uglavnom sve literature preporucuju da se zecici iz jednog gnezda ostavljaju zajedno a da se gnezda ne spajaju....

Toma13
27-10-09, 09:33
Ako su kunići za tovljenje, za meso, da li ih ostavljate do kraja tova zajedno ili ih odvajate u pojedinačne kaveze?

ivanhoe
27-10-09, 11:13
Ako imas veliki kavez ili prostor obavezno,drustveni su treba ti manji broj opreme

Toma13
28-10-09, 09:00
Kolike dimenzije kaveza koristite za jedno leglo nakon odbijanja, za oko 10-ak kunića?

ivanhoe
28-10-09, 13:29
1,5 X 1 prihvatiliste
kavez za pasu 2 X 3 dole ima tanko pletivo tek da im spreci kopanje.
idealna pregonska pasa >:({

Toma13
28-10-09, 13:54
hvala, hvala!!! :D

Toma13
01-11-09, 23:56
Vagao sam ženke danas, oko 3 kg. Koliko bi to značilo da su stare? Čovjek od kojih sam ih dobio nije mi znao točno reći pa ne znam. Kalifornijski kunići su u pitanju... 8) >:D

ivanhoe
02-11-09, 10:13
Ja imam 125kg kolko imam godina? i kolko sam imao sa 70kg ? :lol: :lol: :lol:
Na osnovu telesne mase se nemoze odrediti starost,
Bitan je oci izgled bistre oci

Toma13
02-11-09, 11:56
Ma nisam tako mislio, al ajd dobro... Sa 70 kg sigurno nisi imao 3 godine. Samo me okvirno zanimalo kako napreduju u normalnim uvjetima...

ivanhoe
02-11-09, 15:43
Sena i sveze vode nek imaju sa krmivima i koncentratom oprezno da se ne pregoji,Uostalom daj joj zekana kolko se secam kavezi su u objektu

Toma13
02-11-09, 23:26
Jesu, kavezi su u objektu, a što se zekana tiče, ne znam jel još prerano. Iako po mojoj gruboj procjeni sada imaju između 4 i 5 mjeseci... Budući da bi im to trebalo biti prvo leglo, pa još ova zima, ne bih htio brzati pa sve sje... {"{":

mityoo
03-11-09, 00:01
Ja nikad neparim pre 6 meseci...kazu da nevalja...

ivanhoe
04-11-09, 00:09
Gajenje kunica
Milos Arandjelovic
Strana 143

Plan parenja
...Zenke krupnih rasa podvrgavaju se parenju u uzrastu od 4-5 meseci. >:D

Toma13
06-11-09, 09:05
Ajd još jedno pitanje! ^-^ Za one koji drže velike rase - orijaše. Koliko često im mijenjate prostirku - podlogu? Mislim zbog higijene mi je najlakše kad je dole žica, ali kod šaraca mora biti puni pod, pa sijeno... Kakva su vaša iskustva, odnosno, vaš sistem... Također, što radite sa gnojem - djubrom? Prerađujete dalje ili? 8) 8)

ivanhoe
06-11-09, 17:18
Koliko često im mijenjate prostirku - podlogu?

^-^ ^-^ ^-^
Kodmene je 1/3poda daska 2/3 zica,brbonjaju na zici.
Popuni svoj profil Hrvatska je ipak premalo da ti mozemo preporuciti nacin odlaganja/upotrebe djubra >:D

Toma13
06-11-09, 20:40
Ma ljudi od kojih uzimam orijaše ih drže na slamnatoj prostirci, tj na 3-5 cm sijena. Ispod je daščana podnica, kao zbog žuljeva i slično... Ja bih ih uzeo (šarce), ali sam malo kratak sa sijenom, pa još kombiniram dal da ih uzmem ili ne... Imate li vi problema sa žuljevima? Mislim ako su na žici. Bio bih zahvalan na slici ili samo dimenzijama kaveza. Unaprijed zahvaljujem. Popunjavam profil...

ivanhoe
07-11-09, 00:33
Vec sam napisao.

1,5 X 1 prihvatiliste
Za odrasle se ubaci pregrada u sredini.Na prolece-leto imam nameru praviti nove zadrzavajuci dimenzije pa zbog lakseg sklapanja moram nacrtati skicu pa cu je okaciti.
Nisam dosada primecimao probleme sa sapicama
Ogulin lezi u kraskom podrucju i tu dobro dodje sto zeko zivi u idealnoj simbiozi sa florom (biljem).
Sememenje biljaka prolazi nesvareno i buja u djubru imatces ih cime raniti.Ako ti je potreba za gnojivom moras mu okoguciti da pregori da semenje izgori,pa mozes i gliste pustiti u njega.

Toma13
07-11-09, 08:15
Evo i nekoliko novih fotografija:

http://i38.tinypic.com/6z9gnl.jpg

http://i36.tinypic.com/suzxbp.jpg

http://i34.tinypic.com/ka0nww.jpg

barakuda
07-11-09, 18:53
Prelepo :D

ivanhoe
07-11-09, 23:53
Simpaticni su :D
Izvini sto ti opet pametujem na strucnim forumima se zivotinje slikaju bocno. Izuzetak kad se objasnjava odlika rase i pravilnosti/nepravilnosti
Na 1.slici mi nedeluje da ima 6mes. dok isti na 3.vec deluje ozbiljnijim

Toma13
09-11-09, 01:25
Jel ovako bolje? Ova ženka ima 2,5 kg, a ona druga malo više od 3 kg. Al nju nisam slikao bočno! >:D
http://i33.tinypic.com/19l3z6.jpg

ivanhoe
09-11-09, 14:23
Ovako se vidi da je lepo uhranjen lepa cista dlaka ukazuje na dobru kondiciju,zdravlje ::super::

SaskoMk
13-11-09, 18:22
Pero i Tamara ( pero je ovaj veci ) :lol:

http://i35.tinypic.com/5x37zs.jpg

barakuda
13-11-09, 22:00
wow! :D Gde si ovo nasao? Mali zeka Djoka 8)

SaskoMk
13-11-09, 22:33
wow! :D Gde si ovo nasao? Mali zeka Djoka 8)
Ovo mi je Bratanica a Pera je njen ljubimac :lol: Spava snjim snajka hoce da ga vrati u zecnjak al mala nedaje :lol: Inace nasao sam ga god mene u zacnjak :D
Salimse njegov pra pra pra pra pra pra deda donesen je iz Norvesku ince rasa je Flemiski Gin, i pero je dugacak od nosa do repa 143 cm i ima punih 13.5 KG a star je dve godine,odavno je trebo da ide u lonac al mala se privezala pa ajt ako neko sme da ga dirne :<<> :lol:

barakuda
13-11-09, 22:43
Stvarno je ogroman. Razumem zasto zeli da spava sa njim. Kao ogromna plisana igracka, a uz to jos i greje Lkl{{

SaskoMk
13-11-09, 22:47
Stvarno je ogroman. Razumem zasto zeli da spava sa njim. Kao ogromna plisana igracka, a uz to jos i greje Lkl{{

PA ne samo sto greje cak i sere loptice za ping pong :lol: salim se. Snaja se boji dane je povredi il slicno a ako pogledas krevetic koji je ceo izgrizan biceti jasno zasto se plasi da ne joj pojede dete :lol: al pero je miran vise je ko pas u ponesanju nego ko zec :lol: ne laje naravno :lol: :lol: :lol: :lol:

pragmaticar
17-11-09, 23:18
A bre,Sasko sta jede ovaj Pera?

peto1
18-11-09, 00:25
Pravi zec svaka cast ::svaka cast::

jhon dere
18-11-09, 02:12
SaskoMk :D . Jel pera ima potomke naslednike ??

SaskoMk
18-11-09, 22:37
A bre,Sasko sta jede ovaj Pera?

Pera jede steroide za dorucak a za rucak ekstazi dase malo opusti i stavi na kilazu :))) :lol:
Pera je zec ko i svaki drug zec, pa i tako i ga hranim seno, zito, i sta je naj bitnije koncentrat mojeg proizvodstva nema nikakve hemikalije

Post je spojen: 1258576837________________________________________ _________

SaskoMk :D . Jel pera ima potomke naslednike ??

Pero je potomak :lol: pero je jos mali da se pari jos je maloletan :lol: jos mesec dva pa ga pustam u akciju :lol: ali zatoima preko 80 braca i sestre, polu braca i polu sesre jebiga otac nedomacin pa gde stigne lom pravi :lol:

Post je spojen: 1258576964________________________________________ _________

Pravi zec svaka cast ::svaka cast::

ma on je vise pas nego zec,samo sto ne laje ako jedes jabuku najebosi uzme ti od ruke :lol:

jhon dere
21-11-09, 20:28
Imam par pitanja za iskusnije uzgajivače kunića , evo ovako , u planu mi je da se bavim polu-profi uzgojem kunića , za kućne potrebe , znači zameniti svinjetinu mesom od kunića , kolko je to moguće , stim da imam već nekog iskustva al iz "mladjih" dana oko uzgoja i kaveza za njih , koje sam sam pravio prvo od drveta -koje oni pojedu za 2-3 godine , posle od lima i cevi koje posle par godina od amonijaka propadnu , pa sad me interesuje dali bi moglo da se naprave kavezi al zidani od cigli i gore ploča betonska 5cm sa malim nagibom da se sliva mokraća , nešto poput ovoga al malo drugačije , slike su iz vinskih podruma al bitna je sličnost , otprilike nešto ovako , ne baš skroz isto :lol:

http://i46.tinypic.com/2mdrk81.jpg

da liči otprilike na ovo

http://i49.tinypic.com/11mdu0w.jpg

i još jedno pitanje dali moraju da se prave kotilice ili može i bez njih ? ^-^

Karalic
22-11-09, 00:16
Sasko MK, molim te kao Boga , koliko je Pera star? ;D}
Da Ti kazem , zadao si nam svima ovde domaci. I onima koji se bave kunicarstvom i onima koji su hteli do sada da drze kunice. Posle Pere , nista vise nije isto.... 8)
Samo je jedan Pera, ostale su blede kopije >:({ >:({ >:({

Post je spojen: 1258841861________________________________________ _________
A i Brate , promasio si nick name. Trebalo bi da ti bude nick name PERA ZVER!!! ::namigivanje::

SaskoMk
22-11-09, 00:37
Sasko MK, molim te kao Boga , koliko je Pera star? ;D}
Da Ti kazem , zadao si nam svima ovde domaci. I onima koji se bave kunicarstvom i onima koji su hteli do sada da drze kunice. Posle Pere , nista vise nije isto.... 8)
Samo je jedan Pera, ostale su blede kopije >:({ >:({ >:({

Post je spojen: 1258841861________________________________________ _________
A i Brate , promasio si nick name. Trebalo bi da ti bude nick name PERA ZVER!!! ::namigivanje::

Pera za koji dan ce da napuni 7 meseci al ja nisam ga hranio propisno pa nije za na izlozbu maksimalna tezina treba da bude 10 kg za na izlozbe i takmicenja sve navise otpada od konkurenciju ^-^ a ako posle Pero nista nije isto sta ce da bude ako okacim slike od perinog oca ili od starijeg brata :lol: ovu sam okacio radi Tamare da se uporedi velicina :lol: a i tamara nedelise od njega pa morao sam zajedno daih slikam :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

PS : Pera postao STRIC ::svaka cast:: Ima 14 novih unucad 8) :-*

Karalic
22-11-09, 13:05
A koliko meri Perin otac , i koliko je star? ^-^ ;D}

Post je spojen: 1258888255________________________________________ _________
A u Odrani Joni, pa nemoj da se ljutis, ali mislim da prva foto. imai neke veze, ali druga ama bas nikakve sa kunicarstvom nema.
Osim , ako sasko mk ne daje eksere Peri , a Ti vino zecovima :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: >:({ >:({ >:({

jhon dere
22-11-09, 13:15
nešto poput ovoga al malo drugačije , slike su iz vinskih podruma al bitna je sličnost , otprilike nešto ovako , ne baš skroz isto

jasam napisao da bi radio nešto slično kao ono na slici od cigli bi ozidao kaveze i da izgledaju kao na toj drugoj slici , jel shvatate

peto1
22-11-09, 13:17
@Karalic kao ne razumes oce jhona DERU da potrosi sto pre one zalihe da isprazni podrum, a ovo sa zecovima mu je dobar razlog da to sto pre potrosi, odnosno popije. >:({
Nije ni on pao sa kruske, dobar razlog para vredi. ::svaka cast::

jhon dere
22-11-09, 13:27
peto1 >:({

Karalic
pa nisam mogao da nadjem nigde slike zidanih kunićnjaka , pasam ubacio od podruma i naveo tamo lepo da to nije to al slično tome

ako neko može da nadje slike zidanih kaunićnjaka neka postavi ima >:({ od mene

peto1
22-11-09, 14:13
Ako oces da napravis ovakae zidane boksove na sprathttp://i47.tinypic.com/rlkufc.jpg trebace ti i armatura za betoniranje i cigle i kako ces ucvrstiti vrata? Mislim da ceti biti jevtinije napraviti metalnu konsrukciju i zicane podove i pregrade. Ispod podova napravis tepsije da se modu cistiti i manje problema imas u zivotu.

jhon dere
22-11-09, 14:49
peto1 armatura nije problem , cigli imam kolko hoćeš , plan je da napravim tako nešto za 9 ženki za početak znači 3x3 kaveza , vrata bi učvrstio sa metalnim šarkama koje bi utiplovao u ciglu , ploča bi bila 5cm sa blagim padom napred da se sliva mokraća , cigle bi malo omalterisao onako grubo , i onda okrečim lepo i gotovo

kad izračunaš koliko su cevi i koliko ti treba ::novac:: za sve to , a za par godina bi to opet malo propalo od amonijaka , ovako mi je jeftinije a mislim da bi izdržalo duže nego metalni kavezi

jedino me interesuje dali moraju imati i kotilice ili ne ^-^

Karalic
22-11-09, 15:42
A sto se maltretiras , zidas , lijes beton...
Ja sam resio da u jednu prostoriju, 4*4 ubacim zecova i 5 zecica , dole prostirka od slame jedno desetak , petnaest centimetara i teraj. Dole je beton, super je to podloga . On je po sebi hidroskopan, samo malo kreca hidrantnog pre slame pobacati. A pre kreca celu prostoriju isprskam hiperhloridom (najace dezinfekciono sredstvo) koji je inace bezbojan , nema karakteristican miris, apsolutno nije stetan po zecove. I teraj. A kotilice , to napravim od sirih malo colovaca kutiju. Ma ima da bude superiska, jer su zecovi nada sve drustvene zivotinje koje vole gungulu. A i manje posla , hranilica, pojilica... >:({ >:({ >:({

jhon dere
22-11-09, 15:54
Karalic-u jesi to već uradio ili planiraš da uradiš? neznam kako će biti kad se okote zečice da ih ne podavi zec ili ove druge ženke ?

peto1
22-11-09, 16:54
@jhona DERU
Sve zavisi od tebe Dali ces ih gajiti na podu ili na spratovima, boksovima. Ako oces boksove za svaku zecicu ti treba 3 kaveza za podmladak. Tako sam bar ja uradio 3 sprata po 4 kaveza sprat. Tako da kad dode vreme za klanje, kavez ostaje slobodan za one koje ces odvojiti od majke. Po meni je bolje u kavezima jer ne jurcaju toliko i brze dobijaju na kilazi. I uzgoj zecova je stvar o kojoj Ti sam moras da odlucis. >:D

SaskoMk
22-11-09, 17:49
Ma nema veze bre samo da bude cisto a dal ce da bude u boksove to je manje bitno,bitno je da budu odvojeni muske od zenske, i ja mojim gaba stavljam slamu oni sve to razguraju i leze na beton

barakuda
22-11-09, 18:12
Ma nema veze bre samo da bude cisto a dal ce da bude u boksove to je manje bitno,bitno je da budu odvojeni muske od zenske, i ja mojim gaba stavljam slamu oni sve to razguraju i leze na beton

Pa ako ce biti svi pusteni zajedno na podu kako da muzjak bude odvijen o ostalih zenki? Kako ce se pariti.

Posto su zecevi u prirodi u kolonijama, mislim da nebi trebalo da bude problema sa ovakvim nacinom drzanja. Samo bi bilo najbolje kad nabavljas zeceve da ih uzmes cim se odvoje od majke i tako mlade da ih spojis, a najbolje je kad bi cela grupa bila iz istog legla. U suprotnom moze doci do tuce zbog teritorije. Samo kasnije kad bude kolonija imala mlade moraces odvajati muzjake zato sto se oni najvise tuku medjusobno. Jedan muzjak bi trebao da bude dovoljan na desetak zenki, a mozda i vise.

SaskoMk
22-11-09, 18:23

Pa ako ce biti svi pusteni zajedno na podu kako da muzjak bude odvijen o ostalih zenki? Kako ce se pariti.

Posto su zecevi u prirodi u kolonijama, mislim da nebi trebalo da bude problema sa ovakvim nacinom drzanja. Samo bi bilo najbolje kad nabavljas zeceve da ih uzmes cim se odvoje od majke i tako mlade da ih spojis, a najbolje je kad bi cela grupa bila iz istog legla. U suprotnom moze doci do tuce zbog teritorije. Samo kasnije kad bude kolonija imala mlade moraces odvajati muzjake zato sto se oni najvise tuku medjusobno. Jedan muzjak bi trebao da bude dovoljan na desetak zenki, a mozda i vise.

Ovako kod mene svi muski su u jednu polovinu,drugu polovinu drze zenke ,imam 12 kotilice i jedan boks 3x4 za mladih kad treba da konsumiraju brak :lol: :lol: :lol: :lol: ako ja dozvolim da se svako pari sa svaku zecicu nece biti nista, izgubicese od kvaliteta rase zato spraivanje se vrsi samo sa najboljim to jest naj bolje jedinke, ako pustis da svaki jebe svaku nista nisi uradio :lol: zato zenke na jednu stranu muskarci na drugu i onda biras koji ce se pariti a ko nece :lol: :lol: :lol: a i manje je guzve tako kod muskaraca jedan postane dominantan pa ih drzi pod konac,a zenke ko zenke mirne su dok ne doge neka nova ":":{ :lol:

barakuda
22-11-09, 19:28
Mislio sam da u grupu od 10 zenki pustis jednog muzjaka (onog najboljeg).

Vise muzjaka siguran sam da nebi funkcionisalo zajedno posto bi bili strasno teritorijalni i izbijale bi tuce.

Karalic
23-11-09, 02:14
Jone odrani, Nisam za sada nista uradio, po pogledu zecova... Osim te prostorije , koja je odvojena , tj, seperativno je podeljena na dva dela, daskama...
Nisam jos nasao pravo leglo (trazim mesnatu rasu) eeee, kad bi Pera bio blizi! A i zima je uskoro, a to bi bilo mlado leglo , tako da je bolje s proleca, zar ne? Jer , treba i da prezime zimu... E,sad kada bi nasao neku dobru rasu, dobro leglo, stari oko 4~5 meseci, spremnih za parenje i da prezime zimu...
Nebi mi bilo daleko da idem po njih do jedno 200km od mene. A Ti, dali si nasao neko leglo, i dali uzimas ove zime ili na prolece?

Toma13
23-11-09, 08:53
Radije uzmi srednje velike rase, kalifornijske ili novozelendske. Brže rastu i manje hrane troše za prirast. Uz balansiranu prehranu za oko 3 mjeseca natuku i do 2,5 kile bez problema, a mogu i više...

SaskoMk
23-11-09, 12:45
Pa i ja mislim da je tako najbolje,da se uzmu ove sredne rase kodnjih je nesto kao 5 kila kvalitetne tovne hrane za 1kg mase dok kod pera i rogake je 9 kila kvalitetan koncetrat za 1 kg mesa

Post je spojen: 1258973669________________________________________ _________

Jone odrani, Nisam za sada nista uradio, po pogledu zecova... Osim te prostorije , koja je odvojena , tj, seperativno je podeljena na dva dela, daskama...
Nisam jos nasao pravo leglo (trazim mesnatu rasu) eeee, kad bi Pera bio blizi! A i zima je uskoro, a to bi bilo mlado leglo , tako da je bolje s proleca, zar ne? Jer , treba i da prezime zimu... E,sad kada bi nasao neku dobru rasu, dobro leglo, stari oko 4~5 meseci, spremnih za parenje i da prezime zimu...
Nebi mi bilo daleko da idem po njih do jedno 200km od mene. A Ti, dali si nasao neko leglo, i dali uzimas ove zime ili na prolece?

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ovo ti doge nesto ko velimti kerko setise snajke

Toma13
23-11-09, 14:08
ako se kombinira koncentrat sa ostalom hranom, bude i manje od 5 kg za kg prirasta... ::novac::

Karalic
23-11-09, 15:04
Da , devet kila koncentrata za kilo Perinog mesa nije puno, Jer Pera je MONSTRUM!!! >:({ >:({
E, sto mi nisi blizi ^-^ Pera je legenda!!!

SaskoMk
23-11-09, 15:45
Da , devet kila koncentrata za kilo Perinog mesa nije puno, Jer Pera je MONSTRUM!!! >:({ >:({
E, sto mi nisi blizi ^-^ Pera je legenda!!!
Pera je dospeo i na wikipediju :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: i to pazi englesku :lol: :lol: :lol: a sta kazete daga prodam koliko bi zaradio ::novac:: ::novac::

Karalic
23-11-09, 17:51
Auuuu, a taman si mi se mnogo svideo Batko... Pa Ti bi mogao da prodas Peru? ;D} ::lose::
Pera bi trebalo da se preparira (nije skupo) i da ostane zauvek! >:D

SaskoMk
23-11-09, 18:23
Auuuu, a taman si mi se mnogo svideo Batko... Pa Ti bi mogao da prodas Peru? ;D} ::lose::
Pera bi trebalo da se preparira (nije skupo) i da ostane zauvek! >:D
Pero da prodam il prepariram stati je bre ako se slucajno to desi onda i ja cu da budem prepariran samo sam pitao koliko bi kostao pero :lol:

Karalic
24-11-09, 01:18
ZIVEO PERA!!! >:({ >:({ >:({ >:D >:D >:D

barakuda
24-11-09, 04:18
Ehh... gde ode ova tema. Niko nece da slika svoje kunicnjake ::lose::

Karalic
24-11-09, 17:28
Jbg. Pera je zajebao stvar. Posle pere svi su smesni :lol:

barakuda
24-11-09, 20:06
Pa... mozda bi mogli da vidimo perinu postojbinu ili kaveze njegovih rodjaka :)

SaskoMk
24-11-09, 21:09
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: pera spava u deckog krevetica ::) ::) zajedo sa vec znate ko ::namigivanje:: a njegova familija ne sedi u kafeze,nego je u prostor od 200 kvadrata podeljen na dva dela,jedan decaci jedan devojcice :D u zenskom internatu :lol: kotilice oni su odvojene od ostale Lkl{{

Post je spojen: 1259090576________________________________________ _________

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: pera spava u deckog krevetica ::) ::) zajedo sa vec znate ko ::namigivanje:: a njegova familija ne sedi u kafeze,nego je u prostor od 200 kvadrata podeljen na dva dela,jedan decaci jedan devojcice :D u zenskom internatu :lol: kotilice oni su odvojene od ostale Lkl{{
ps ako treba da maknem ja pero odavde da nesmeta :lol: :lol:

Karalic
25-11-09, 02:06
Bolje bi Ti bilo da posaljes jos neku Perinu sliku, kako njegovu tako i od njegove dece, onda kada je u akciji i tako dalje. Nestedi sa slikama, kad je Pera u pitanju >:D

North ARMY
25-11-09, 02:08
pazi se ovog naseg Karalica mnogo mu se svideo tvoj zekan,svaka cast :D >:({

manitu75
30-11-09, 16:57
moj http://i46.tinypic.com/r8a0qo.jpg[/IMG[img]http://i49.tinypic.com/3bioi.jpg

Post je spojen: 1259597554________________________________________ _________
http://i49.tinypic.com/3bioi.jpg

ivanhoe
30-11-09, 18:59
Kolko si zadovoljan koncentratom?Moje dustabanlije od dostupnih tog cene najvise

Karalic
30-11-09, 19:44
pazi se ovog naseg Karalica mnogo mu se svideo tvoj zekan,svaka cast :D >:({
zzzzzzzzzzzz >:({

Toma13
18-12-09, 01:19
Budući da je zavladalo zatišje na forumu, šaljem sliku novog člana "familije", jučer stigao, djeca oduševljena, žena malo manje :lol: :lol:

http://i48.tinypic.com/2rw57ro.jpg

http://i50.tinypic.com/k1a1c1.jpg

A evo i novih gajbi za ženke kalifornijskih sa policom za vanjsku kotilicu! Što mislite?

http://i49.tinypic.com/301kodj.jpg

SaskoMk
24-12-09, 21:42
tomo jel nije malo previsoka :lol: ova kotilica

Toma13
25-12-09, 19:19
Ne kužim... >:D

peto1
30-12-09, 22:31
Ovo za pocetak o zecinjaku.

Kavezi spolja
http://i49.tinypic.com/2ij4w9x.jpg
Zecica pred hranilicom
http://i49.tinypic.com/2rn7a4n.jpg

http://i49.tinypic.com/141hxlt.jpg
Ranilica odnutra
http://i45.tinypic.com/e0kgig.jpg
Pojilica sa vodom
http://i47.tinypic.com/2u9pf1k.jpg
Bice jos zasad je i ovo 8)

peto1
31-12-09, 16:45
Hvala

I zelim urednicima foruma i clanovima sve najbolje u 2010 g. i da budu zdravi i veseli. sa punim depovima ::novac:: i sto manje briga. >:({

peto1
08-01-10, 01:25
Jos koja fotografija o mom zecinjaku:

Izmedu kotilica se vidi cev od lima kroz koju izbacujem vazduh sa dna prostorije.

http://i47.tinypic.com/wlr3vd.jpg

Mali zecovi nije bas uspelo ali se vidi.

http://i47.tinypic.com/34g7rzr.jpg

Lim ispod mreze na kojem su zecevi

http://i49.tinypic.com/mkcg3l.jpg

Crevo sa vodom se opere i ide sve u kanalizaciju.

http://i49.tinypic.com/k1p2cy.jpg

Zenka koja treba da se okoti ovih dana.

http://i46.tinypic.com/30j5z46.jpg

Sake za zatvaranje kaveza.

http://i46.tinypic.com/f375g3.jpg

Muzjak koji se mnogo trudi.

http://i45.tinypic.com/2uo6fsw.jpg

novii
08-01-10, 13:34
Ovaj sistem za zatvaranje vrata mi deluje veoma dobro, bolje nego kad se koriste oni sa strane (mada te sa strane ja imam sad trenutno )

peto1
08-01-10, 13:41
Znas kako se kaze dokon popa i jarice krsti tako i ja penzionerski polako. To je sve pravljeno od kojekavih parcadi koje nisam bacio nego ostavio za svaki slucaj, leba ne trazi. Sve se moze iskoristiti.

@ novii

Sarke sam pravo zbo toga sto na kavezima imam doja vrata i da ne bi u sredinu stavljao jos jedan stub resio problem na ovaj nacin.

Mesa
08-01-10, 23:35
http://http://i49.tinypic.com/2z4ae84.jpg
ovo je sarko

peto1
31-01-10, 16:01
Lepi kavezi jer su ti sve za zenke ili su i mladi u tim kavezima.

peto1
31-01-10, 16:17
Kod mene je drugacije reseno, perem svako jutro i izmeti sa lima ide u kanalizaciju. Nemoram da izvlacim fijoke samo prpdem sa crevom za vodu.

http://i47.tinypic.com/vws7et.jpg

zid-024
01-02-10, 20:43
neko je pitao za zidane kunicarnike ...
e, ovako je to cale napravio, za ovu varijantu smo se odlucili posto je cigle bilo, peska takodje, kupilo se malo cementa i kreca i eto konstrukcije.
e sad, posto su kunici kupljeni jesenas bili pusteni svi zajedno, muzjaci su napravili sta su napravili (iznenadili nas kao u januaru sneg putare :lol:), pa smo zbog toga pozurili za privremenim resenjem kaveza, a na prolece ce uslediti rekonstrukcije-zicani podovi sa limovima pod nagibom za odvodjenje prirodnih porizvoda stanara.
neko vreme sam trazio pojilice, ali ih nigde nisam nasao, pa sam pristupio sistemu "uradi sam", nekome ce se mozda svideti, nekome ne, u svakom slucaju-rade posao. (flase su od sokica "knjaz milos", nije reklama za sok, preporuka za flasu-cvrsca plastika nego ostale flasice koje se prodaju sa cuclom-sisaljkom, inace, taj navoj cepa odgovara i za coca-cola-inu flasu, mislim da je takodje OK plastika)

http://i262.photobucket.com/albums/ii112/zid-024/DSC07923.jpg

http://i262.photobucket.com/albums/ii112/zid-024/DSC07918.jpg

http://i262.photobucket.com/albums/ii112/zid-024/DSC079201.jpg

nije bas hyatt regency, ali je ovo u stvari prelazna forma ...

barakuda
03-02-10, 06:47
Hehe... zanimljivo ti izgleda kunicarnik. Samo nekapiram ovu prvu sliku. Zecevi su kao u svojim boksovima, a prednja strana skroz otvorena. Zar neizlaze iz svojih boksova?

Bojim se da ce nam biti potrebno jos slika ::namigivanje::

zid-024
03-02-10, 10:35
znao sam da ce ta slika da napravi pometnju :lol:
u datom trenutku su sva vrata bila otvorena, druga i treca slika su detalji vrata na gornjem levom boxu, tako da vrata postoje definitivno, samo su sarke na "spoljasnjim" - suprotnim stranama >:({

MikiPalić
03-02-10, 18:58
drveni kavez
http://i47.tinypic.com/2uxwtvt.jpg

MikiPalić
03-02-10, 19:58
da

peto1
03-02-10, 20:41
drveni kavez

A da nije slucajno zenka, jesi dobro pogledao. Meni lici na zenku.

SaskoMk
03-02-10, 20:44
drveni kavez

jel ovo kunac ::namigivanje:: ::namigivanje::

Meni ipak vise lici na pekinezera ma pekinezer je ovo bre ( nema veze bildam postove ) :lol:

peto1
03-02-10, 21:06
Sve zavisi od velicine kunica mojisu kavezi 70x80x50/Dubina ,sirina i visina. Za panonske bele je sasvim komotan.

MikiPalić
03-02-10, 21:59
sta ce veci ne igra fudbala...ima pola kvadrata...

peto1
03-02-10, 22:05
Pola m2 pa navise zavisi od rase.

SaskoMk
04-02-10, 17:09
odlicno nema sto,i nemoj da zameris sta ovde sredne rase nazivamo orijase posto na prostorima bivse juge tesko se mogu naci ciste rase,molimte recimi koja je cena na ovu rasu kunica za mlade i odrasle,i jel mogu da se nagu flamanske divove u nemackoj i po kojoj ceni idu poz

SaskoMk
04-02-10, 22:11
http://springlady.files.wordpress.com/2007/12/giantrabbit2_bodmin-small.jpg

pogledaj ovo je Flemis :) al boja nemora da bude takva moze i sve ostale boje da bude al velicina je bitna

SaskoMk
04-02-10, 23:17
Po meni ovaj zec je isti kao moji..mozda se i varam.Ova rasa koju ja uzgaljam muzjak moze da naraste i preko 12kg mada u kini rekord drzi jedan zika sa 15kg takodje iste rase ::svaka cast::
najmanja tezina je 7 kg i duzine od 72 cm to je minimalno u opisu rase inace sve sta ide navise bolje je... uvecini slucajeva zenke dodju do 8 kg a muzjaci 9,5 to je ono idealna tezina naravno u sto kracem roku ako ih cuvas vise godina moze muzjak naravno da postigne tezinu dvocifrenu.Nadam se da sam ti malo objasnio.. mogu ja letos kad dolazim i da prebacim nikolko mladunaca poklonim ljubiteljima otom potom.

Post je spojen: 1265288560________________________________________ _________
evo ti jedna slika ne nije moj ovaj muzjak ali ista rasa kao moja
http://i45.tinypic.com/2wrkcj9.jpg

Onda il si pogresio zeca il rasu tvog zeca ovo je Flemish Giant nije nemacka rasa il kako si ti rekao
al nema veze recimi jel mozes da mi kazes kod koga da nabavim jedan muzjak nek i mali jas cuvam Flemise vec duzeg vremena pa moram da osvezim krv

MikiPalić
04-02-10, 23:50
Po meni ovaj zec je isti kao moji..mozda se i varam.Ova rasa koju ja uzgaljam muzjak moze da naraste i preko 12kg mada u kini rekord drzi jedan zika sa 15kg takodje iste rase ::svaka cast::
najmanja tezina je 7 kg i duzine od 72 cm to je minimalno u opisu rase inace sve sta ide navise bolje je... uvecini slucajeva zenke dodju do 8 kg a muzjaci 9,5 to je ono idealna tezina naravno u sto kracem roku ako ih cuvas vise godina moze muzjak naravno da postigne tezinu dvocifrenu.Nadam se da sam ti malo objasnio.. mogu ja letos kad dolazim i da prebacim nikolko mladunaca poklonim ljubiteljima otom potom.

Post je spojen: 1265288560________________________________________ _________
evo ti jedna slika ne nije moj ovaj muzjak ali ista rasa kao moja
http://i45.tinypic.com/2wrkcj9.jpg

Kod nas zovu te velike kuniće Belgijskim orijašima isto su veliki kao što su tvoji... ili je to isto samo pod drugim nazivom?

MikiPalić
05-02-10, 22:25
Poz drustvo.. >:({
ne ova rasa koju ja uzgajam je stara nemacka rasa poznata u pocetaku 18, veka mada su tada bili nesto manji nego sad tada su dostizali kilazu do 5,5 kg u 19 veku selekcijom je radjeno da zec postane sto veci bez ikakvog drugog kriterijuma..tek krajem 19 veka napravljn je cisti opis rase tako da i dan danas tako stoji od 7kg pa navise neograniceno inace u evoluciji je najverovatnije doslo do ukratavanja sa mnogim rasama dok je ova rasa nastala.Dozvoljene boje su divlja boja,zuti,plavi,sareni ,beli.

interesantno svaka drzava ima svoju rasu kunica koja je nekad bila ustvari jedna samo je selekcija otisla u vise pravaca....ako sam te ja dobro razumeo....samo mi molim te ponovi pun naziv rase na nemackom nemogu da izceprkam po predhodnim postovima....

peto1
06-02-10, 15:33
Dali imas slike kunicnjaka u kojim ih drzis, i koliko su veliki kavezi ako ih drzis u kavezima.

tomos rider
06-02-10, 16:48
za ovo je potreban stadion... :lol:
da se vratim na temu,uskoro cu i ja slikati svoj kavez...pozz!

peto1
20-02-10, 21:20
@ dario bulic

TI svarno obrisao slike svog kunicarnika, zao mi je ali se meni ta resenja dopadaju koje sam video. Nesto slicno sam mislo da pravim u jednom ojektu na prolece kad vreme malo popusti jer je zasad izliven temelj i pod uvedena voda i kanalizacija.Sad zidarski radovi pa novi kavezi.

MikiPalić
20-02-10, 23:33
@ dario bulic

TI svarno obrisao slike svog kunicarnika, zao mi je ali se meni ta resenja dopadaju koje sam video. Nesto slicno sam mislo da pravim u jednom ojektu na prolece kad vreme malo popusti jer je zasad izliven temelj i pod uvedena voda i kanalizacija.Sad zidarski radovi pa novi kavezi.

slazem se...to su dobri kavezi...

Gabesz20
26-02-10, 17:26
Pozdrav,
Evo i mojih kaveza, zadovoljan sam, lako se odrzava!
http://img96.imageshack.us/img96/5504/sl381488800x600.jpg

http://img690.imageshack.us/img690/8485/sl381485800x600.jpg

http://img32.imageshack.us/img32/41/sl381483800x600.jpg

barakuda
27-02-10, 06:56
Gabesz20 veoma lepi kavezi. Ako si sam pravio svaka cast :D

Nego ove limene kutije sa strane, da li su to kotilice i kojih su dimenzija? I kavezi kojih su ti dimenzija?

Nemas odvod za urin u kanalizaciju? Verovatno pustas da pada sve na pod i onda pocistis ili speres crevom.

peto1
27-02-10, 07:05
@ Gabesz20

Svaka cast za kaveze, samo mi se cine da su im dimenzije malo male, i jedna primedba da nisu jako blizu zuda pa imas problem sa ciscenjem. Inace je OK. I jos jednom da primetim da je kotilica od lima i to nije bas dobro jer lako klize noge kunica i onda je haos u gnezdu. Drugar mi je imao isto od lima pa ih je zamenio sa drvenim i spustio nize od kaveza da mali ne bi mogli da ispadnu iz gnezda i oladili. Ulaz u gnezdo trebao bi da bude bar 10sm od dna gnezda.

mityoo
27-02-10, 07:14
Lepi kavezi.... Da nisu to slučajno Molci pravili?

Gabesz20
27-02-10, 14:02
Gabesz20 veoma lepi kavezi. Ako si sam pravio svaka cast :D

Nego ove limene kutije sa strane, da li su to kotilice i kojih su dimenzija? I kavezi kojih su ti dimenzija?

Nemas odvod za urin u kanalizaciju? Verovatno pustas da pada sve na pod i onda pocistis ili speres crevom.

Fala Barakuda,ne nisam ih ja pravio,kupljene su!Sto se tice tih limenih kotilica dimenzije su 40cm sa 27cm!Kavez za kocenje je 60cm sa 50cm!Kavez za tov su 90cm duzina, sa 50 cm,i u to stane 8 komada za tov!Nazalost pustam na zemlju nemam odvod,ili ti ne bas na zemlju,imam na zemlj tepsije u to ide sve,svaki dan samo izbacim isperem vodom i ide nazad ispod njih

Peto:Pa nije to malo,to je neki standard koji se koristi za kocenje i za tov!Drzao sam za tov i na zemlji na vecem mestu i veruj da ima razlike dosta kad dostizu kilazu od 3 kile,u kavezu skoro za dve nedelje dostizu brze kilazu od 3 kg!Kotilica inace nije od lima,samo je presvucena limom,kotilica je od drveta,na podlozi kotilice je plastika,sigurno si vec video plastika koja se na primer koristi za podlogu kod kaveza za ptice!Na slici se vidi kao da je jako blizu zida,mozda malo i jeste ali uspem ja da se provucem i ocistim!

Mityo:Jesu Molci su pravili!

mityoo
27-02-10, 21:48
Vidim nešto mi poznato.... I ja sam se raspitivao ali malo mi je bilo puno para, za model i oblik koji sam ja tražio....

MikiPalić
27-02-10, 22:12
cena jeste malo visoka,ali su kavezi dobri nema sta...bar naizgled kad covek vidi...

Gabesz20
27-02-10, 22:21
Sigurno su dobri,ja do sad problema nisam imao!I jos je dobro i to da kad oces mozes da rastavis kavez lako i ocistis od dlaka i prljavstine!

malinoa
02-03-10, 08:01
moji becki plavi

http://i49.tinypic.com/m7s0fp.jpghttp://i47.tinypic.com/xf7q52.jpg

Post je spojen: понедељак, 01. март 2010. 23:03:37 MST_______________________________________________ __
http://i48.tinypic.com/2h870co.jpghttp://i45.tinypic.com/29db6vb.jpg

barakuda
02-03-10, 08:45
^ mali zeka djoka :)

koni
04-03-10, 18:38
http://i45.tinypic.com/2hoy35e.jpg2006
Naša farma posle useljavanja 2006 godine

Post je spojen: четвртак, 04. март 2010. 10:42:12 CST_______________________________________________ __
Naša farma posle useljavanja 2006 godine http://i45.tinypic.com/2hoy35e.jpg

SasaK
04-03-10, 18:49
Lepo,nema sta... :D

peto1
04-03-10, 19:20
@ koni

Prozore koliko se da videti si zamracio tako da nema dnevnog svetla. samo sijalicom osvetljavas prostoriju. Koliko sati dnevno ili gori 24 h.

koni
04-03-10, 20:05
Postoji šansa da je slika pravljena uveče, inače što se osvetljenja tiče kunićima u tovu sasvim odgovara i dosta dnevna svetlost. A što se majki tiče tu produženje svetlosti čak i do 16 sati dnevno dobar prirodni stimulator pred parenja.

NEBOJSA1977
09-03-10, 16:52
http://i50.tinypic.com/nzhiqb.jpg evo i mojih zecica

Post je spojen: 1268117679________________________________________ _________
http://i46.tinypic.com/2iqebuq.jpg

Post je spojen: 1268146673________________________________________ _________
http://i50.tinypic.com/27yy63a.jpg

zima
09-03-10, 16:53
@koni ovo je :D
molim te napisi koje su dimenzije kaveza i bokseva?

NEBOJSA1977
09-03-10, 17:01
http://i48.tinypic.com/e84eut.jpg

Post je spojen: уторак, 09. март 2010. 00:04:21 MST_______________________________________________ __
pa sta ja znam, za sada funkcionise, zapravo, to je moj otac kupio te kaveze od nekog tipa za 1200 dinara, pre 2 godine, i to su "kao" original kavezi. mada se meni ne svidjaju, suvishe mi deluju vestachki. meni se svidjaju vechi, i da budu u prirodi a ne u nekom objektu.

Post je spojen: уторак, 09. март 2010. 08:05:55 MST_______________________________________________ __

@ NEBOJSA1977

Nisu male rupe da ulaze u kotilice? Jer kad je skotna ima malo veci stomak pa da se ne udara o zid rupe.

nisam razmisljao o tome, zapravo ja sam nasledio te zecove i jos ih nisam dobro zagledao. ali trebalo bi da sluze. ovo je moja vikendica i ta dva mala placa sa detelinom sto su pored ograde sto sam kupio za zecove ( ustvari dobro che dochi i za decu da se igraju i zezaju)

peto1
09-03-10, 17:01
@ NEBOJSA1977

Nisu male rupe da ulaze u kotilice? Jer kad je skotna ima malo veci stomak pa da se ne udara o zid rupe.

Sinke
09-03-10, 19:04
http://i44.tinypic.com/23t116b.jpg

http://i41.tinypic.com/1zftzzd.jpg

Ovo je kavez čiju sam sliku obećao okačiti... Sam sam ga pravio, i izašao me je mnogo jeftinije nego da sam kupovao novi. U njemu ima prostora za 7 ženki i 2 mužjaka. Da sam ga kupovao koštao bi me preko 200 eura,ovako sam uštedeo više od pola te cene i odmah kupio Panonske bele ;D} Osim kotilica, cela stajaća površina je od Rabis armaturne mreže 2,5x2,5 cm, sa slivnim limovima ispod cele površine i olucima na kraju koji vode u kante iz kojih jednom nedeljno prosipam izmet na đubar,napolje. Unutrašnje dimenzije su standardne,kotilice takođe. >:({

peto1
09-03-10, 20:23
@ Sinke

Ako si sam pravoi onda je stvarno super, stolarski obradeno. I moji su slicni samo kod mene ide izmet pravo u kanalizaciju i operem sa vodom . A gde mislis male da stavljas. U kaveze ili na pod. Da nisu kru[na malo okca za patos, kod mene su 1x2sm. A ovde ces mozda imati problema sa malima kad pocnu da izlaze iz kotilice.

Dr.beric
09-03-10, 20:35
Sve pohvale Sinke.Ovo bi trebalo da je za maticni zapat,ali sto kaze Pevac,gde nastavljas odgoj i tov.Za ovakav maticnjak za odgoj i tov ti treba jos 2 takva kaveza.Za neki dan saljem moje slike.

MikiPalić
09-03-10, 21:21
http://i44.tinypic.com/23t116b.jpg

http://i41.tinypic.com/1zftzzd.jpg

Ovo je kavez čiju sam sliku obećao okačiti... Sam sam ga pravio, i izašao me je mnogo jeftinije nego da sam kupovao novi. U njemu ima prostora za 7 ženki i 2 mužjaka. Da sam ga kupovao koštao bi me preko 200 eura,ovako sam uštedeo više od pola te cene i odmah kupio Panonske bele ;D} Osim kotilica, cela stajaća površina je od Rabis armaturne mreže 2,5x2,5 cm, sa slivnim limovima ispod cele površine i olucima na kraju koji vode u kante iz kojih jednom nedeljno prosipam izmet na đubar,napolje. Unutrašnje dimenzije su standardne,kotilice takođe. >:({

dobro je...bitno da funkcionise...

peto1
09-03-10, 21:43
@ Sinke

Ako oces da ih intenzivno gajis da imas najmane 10-11 okota za svaku zenku ti treba po tri kaveza pa ti racunaj.

NEBOJSA1977
09-03-10, 22:22
sinke,
kavezi su odlicni, svidja mi se, samo ne vidim gde im dajes seno i detelinu ili ih hranis samo sa pelletama:lol:

Sinke
10-03-10, 00:12
sinke,
kavezi su odlicni, svidja mi se, samo ne vidim gde im dajes seno i detelinu ili ih hranis samo sa pelletama:lol:

Ne dajem detelinu tj. dajem je veoma retko jer u granulama je veoma visok postotak lucerke tako da od deteline, koja je inače relativno šuplja hrana, mogu samo imati više štete nego koristi. Ali znaš kako to ide, svaki kunićar ima svoju šemu ishrane. A kada je dajem dajem je na pod(za sada,praviću jasle) zeke to sve potamane, što ostane ispadne na lim kroz patos, voda ga sapere i mirna Bačka...

@ Sinke

Ako oces da ih intenzivno gajis da imas najmane 10-11 okota za svaku zenku ti treba po tri kaveza pa ti racunaj.

Nisam siguran da li sam vas najbolje razumeo, imam još jedan takav kavez, tako da imam 14 ženki i 3 mužjaka. A pravim i isti ovakav za tov malih, ali na 4 sprata sa po 4 boksa 90x50 cm. U svaki staje po 8 malih. Kapacitet je dakle oko 130 kunića, što je sasvim dovoljno za 14 ženki. Daj Bože da mi zahvali prostora, lako ćemo dograditi ::namigivanje::

BOJANSD
10-03-10, 00:43
kavez je pedantno uradjen i za svaku pohvalu.

Sinke
10-03-10, 01:01
@bojansd

Hvala Bojane, zaista sam se trudio i imao veliku pomoć od oca sa kojim sam ga zajedno napravio. 9 bokseva puta 35 eura izađe 315 eura, a ja sam u njega uložio 100. Pa ti vidi koliko možeš da uštediš i uložiš u nešto što je po meni mnogo važnije, a to je npr. posedovanje zaista kvalitetne linije kunića koji će ti taj ulog višestruko vratiti.

malinoa
10-03-10, 13:32
moj kavez za tri zenke sa kotilicama. Imam jedno pitanje: u kotilicama mi se nalazi mrezasti deo gde ulazi zecica i deo gde se koti ( dimenzije kot. 39 puta 28 visina 37 cm.) , a gde se koti 28 puta 19, interesuje me dali je ovaj prostor za kocenje dovoljno veliki, u pitanju su becki plavi kunici. Pozdrav iz Valjevahttp://i40.tinypic.com/2u8ctxd.jpghttp://i44.tinypic.com/25f0mjk.jpg

Post je spojen: 1268220931________________________________________ _________
http://i44.tinypic.com/24z9kow.jpghttp://i40.tinypic.com/262xv6t.jpg

MikiPalić
10-03-10, 15:34
@ Malinoa

Valjda bi trebalo da je dovoljno...nebi trebalo da ima problema sto se tice kotilica....kavezi su dobri....

NEBOJSA1977
10-03-10, 17:39
lepo lepo, svidja mi se ova mreza od zice sto je postavljena na ulazu od kotilice. vidim da cuvas becke plave, kolko si zadovoljan. ja razmisljam o njima, jel mozes da ih uporedis sa novozelandskim po karakteristikama ??

Sinke
10-03-10, 19:18
Ne mora biti da sam u pravu, ali sam gotovo siguran da ti je ovako pregrađena kotilica kakvu sam je video loš izbor i uveren sam da ćeš i sam to uvideti ako je ostaviš takvu do koćenja. Imao sam slična iskustva, pogaziće ti mlade, mali je to prostor. Ona se tu ne može ni okrenuti, a to je više nego neophodno. Da nema te pregrade bila bi sasvim ok, nemoj da rizikuješ (ako ćeš poslušati moj savet) nego nešto smisli i podigni kotilicu u vis da bi izbegao taj stepenik, koji je zaista lep, ali nikako i funkcionalan. Opet ti kažem, moje mišljenje, a ti radi kako hoćeš.

SaskoMk
10-03-10, 21:49
Ne mora biti da sam u pravu, ali sam gotovo siguran da ti je ovako pregrađena kotilica kakvu sam je video loš izbor i uveren sam da ćeš i sam to uvideti ako je ostaviš takvu do koćenja. Imao sam slična iskustva, pogaziće ti mlade, mali je to prostor. Ona se tu ne može ni okrenuti, a to je više nego neophodno. Da nema te pregrade bila bi sasvim ok, nemoj da rizikuješ (ako ćeš poslušati moj savet) nego nešto smisli i podigni kotilicu u vis da bi izbegao taj stepenik, koji je zaista lep, ali nikako i funkcionalan. Opet ti kažem, moje mišljenje, a ti radi kako hoćeš.

Zasto da to radi ?
kod mene kotilice su 28 u sirini 55 u duzini i 54 u visini pa dosad nije se desilo da ima neko pregazeno al i meni muti pamet to sto izlaz nije direktan nego mora da se okrene za da izage a kod mene direktno ulazi unutra a visina otvora je 20 cm

Sinke
11-03-10, 00:45
@SaskoMk

Mislim da nisi shvatio o čemu se ovde radi, napisao je :

moj kavez za tri zenke sa kotilicama. Imam jedno pitanje: u kotilicama mi se nalazi mrezasti deo gde ulazi zecica i deo gde se koti ( dimenzije kot. 39 puta 28 visina 37 cm.) , a gde se koti 28 puta 19, interesuje me dali je ovaj prostor za kocenje dovoljno veliki, u pitanju su becki plavi kunici. Pozdrav iz Valjeva

i naglasio: "A gde se koti 28x19" i to je više nego mali prostor za koćenje, pošto je očigledno drugi deo kotilice beskoristan i služi kao platforma sa koje će (pogotovo mlada zečica) silazeći gaziti male, pa onda iščašena nogica, ne spušta prvu nogu itd. I na kraju krajeva kako će ti mali zečići savladati onoliku visinu i doći do hrane 15, 20 dan?
A ti malinoa ovo shvati kao savet, nikako kao moju želju da ti tu sad nešto solim pamet! Pozdrav!

frki1
11-03-10, 08:48
Ja sam bio kod uzgajivača ovnolikih kunića (ima 12 mužjaka i 16 ženki-križa ih radi dobijanja raznih boja) i ima kotilicu negdje 30dx30š za ženku od 8-9 kg, ali ima dvije kosine u kotilici, tako da su mladi u prostoru od 15x30, a ženka stane na kosine pored njih. Odićna ideja

malinoa
11-03-10, 09:06
Hvala vam svima, ni je mi problem da izvadim ovaj mrezasti deo ali pojavljuje mi se problem visina od dna kotilice i otvora koji je 13cm.Koliko je pozeljno da bude ta visina? Nije mi problem da podignem pod kotilice.Inace ovaj kavez je bio na jednoj ugasenoj farmi na Ubu koju su finansirali Italijanihttp://i40.tinypic.com/b9fvqr.jpg

frki1
11-03-10, 09:14
Od dna kotilice do otvora i treba da bude 10-15 cm

zima
11-03-10, 16:25
nevidim razloga za tu mrezu u kotilici samo smeta izbaci to napolje i bice :D
imam jedno pitanje za sve vas zanima me koje zica ide sa strane i na pod ?

peto1
11-03-10, 16:46
Nije toliki problem sto je dublji pod od ulaza u kotilicu, kada se unese slama za gnezdo dubina ce biti manja a mali nece moci da izlaze iz kotilice dok su joa sasvim mali. I majka ce lakse da ulazi i kada izlazi nece povuci neko mladunce iz kotilice. Tu zicu slobodno skloni neterba jer ako koje mladunce ostane na zici ima da se smrzne i to je problem.

Sinke
11-03-10, 23:49
Na pod bi trebalo da ide neka malo gušća, ali ne žica,ni slučajno, već recimo mrežasta armatura malih dimenzija npr. 2x2 cm ili još bolje punktovana žica,ali je ona skuplja. Što se tiče žice sa strane, ina mora biti toliko jaka da je zec ne može progristi, sam oceni, i naravno da joj otvori ne budu toliko veliki da mali zečići mogu gurnuti glavu napolje.

Megi
11-03-10, 23:55
sinke ti bolje da pravis kaveze za prodaju,vidis da ti ide.

peto1
12-03-10, 00:04
Ma kod mene ie i pod i zidovi od punktovane zice 1x2sm i izdrzi teret, ne uvija se a izmet propada kroz tu resetku.

BOJANSD
14-03-10, 23:47
http://i41.tinypic.com/91j5ma.jpg
http://i40.tinypic.com/4zu6me.jpg
ovo su vise slike kunica nego kunicarnika
http://i39.tinypic.com/14e9kwx.jpg
http://i39.tinypic.com/2qnr0b6.jpg
uplasena mlada zenka u pitanju je novi kavez
http://i43.tinypic.com/j0fnv7.jpg
http://i42.tinypic.com/13zcuf5.jpg
http://i42.tinypic.com/24pmqhk.jpg
za sada samo ovoliko slikao sam samo nove kaveze

Megi
15-03-10, 22:10
http://i42.tinypic.com/hsvwj4.jpg

http://i41.tinypic.com/9jgobc.jpg

http://i42.tinypic.com/16bwyh4.jpg

peto1
15-03-10, 22:17
E pa ovo je vec malo ozbiljnije. Koliko mogu da vidim to su sve same zenke sa kotilicama. ::svaka cast::

Megi
15-03-10, 22:58
http://i40.tinypic.com/2cfws3r.jpg

http://i42.tinypic.com/24y4y06.jpg

http://i39.tinypic.com/2zejwop.jpg

http://i43.tinypic.com/25z2gjl.jpg

http://i42.tinypic.com/etfvvd.jpg

http://i41.tinypic.com/rr8f8o.jpg

http://i42.tinypic.com/rlyl2a.jpg

BOJANSD
15-03-10, 23:01
Ovo je ne malo nego dosta ozbiljnije i nije hobi vec prava farma.
Posto se sa vlasnikom iste ni oko cega nisam mogao sloziti ne bih komentarisao , osim da kunicarnik stvarno izgleda lepo.

peto1
15-03-10, 23:17
Ovo moram doci videti uzivo ako Gos. Megi da dozvolu. Ovo sto je u zagradi netreba da cita. ( Moram malo da ukradem neke trikove i patente) Koja je dimenzija prostorije u kojima su kavezi. Jer sa 11,5x4,2 m st ocu da napravim moram malo da kradem patente. Svaka ti cast Megi.

Gabesz20
15-03-10, 23:47
Megi ove kutije na drugoj strani od hranilica ti sluze za davanje deteline ili,tu mislim na ove kaveze sa zenkama?

Megi
15-03-10, 23:56
Da,(detelina+zitna slama+jecmena slama+sojina slama+zobena slama).Imas tamo gde si kupio kaveze dosta je povoljno.

MikiPalić
16-03-10, 00:11
Ljudi!Megi je clan Zemunskokg klana...samo se folira...
Salim se naravno...

Sinke
16-03-10, 01:22
Stvarno lepo Megi,sve pohvale, mada sam se i lično uverio i pohvalio, moram to ponovo uraditi. Nadam se da ćemo uskoro biti na približno istom nivou što se kunićarstva tiče. Znanje neprekidno "kradem" prelistavajući forum(e), još i da se neka para okrene pa eto i mene i nekoliko desetina ženki na istim ovim stranama, u foto verziji >:D

zima
16-03-10, 11:10
@ Megi
ti si moj idol 8) ovkva farma je za uzor svim kunicarima i ja imam u planu da pravim ovakve kaveze ali naravno ne sa ovako velikom kolicinom >:D

adamov zoran
16-03-10, 19:49
megi reci mi dali im ne smeta sto su pod od kaveza resetke kako im noge dali obolevaju

Megi
16-03-10, 21:26
megi reci mi dali im ne smeta sto su pod od kaveza resetke kako im noge dali obolevaju

Ne smeta im,imam zenke stare i po par godina,nesmeta im nista.Muzjaci su na cvrstoj podlozi,u zidanim kavezima,nemam sad sliku da pokazem.Resetka se odnosi na Panon bele,nevazi za plemenite rase,njima stavim plasticne resetke na zicu.

barakuda
18-03-10, 17:59
Megi, da li ti kunici razbacuju palete iz ovih hranilica? Da li bi mogao da uslikas ovaj deo sto je kod njih u kavezu, odnosno tu gde izlaze palete?

Megi
18-03-10, 22:26
http://i41.tinypic.com/149sbo3.jpg

Post je spojen: 1268857766________________________________________ _________
http://i41.tinypic.com/2lj5pg3.jpg
Neispadne ni zrno,i treba postaviti na odredjenu visinu pa nemogu ni da se popisaju unutra,i onda je otpad nula cak i prasinu pojedu.

Post je spojen: 1268886700________________________________________ _________
http://i44.tinypic.com/14jbux4.jpg
Evo pojilica koja nije losa za jedan kavez-jedan kunic.

Post je spojen: 1268915635________________________________________ _________
http://i42.tinypic.com/21jx6co.jpg
Evo jedan tip hranilice kod koje se moze kombinovati granula sa senom.

Post je spojen: 1268944624________________________________________ _________
http://i43.tinypic.com/33c292e.jpg
Evo jedan tip kaveza sa interesantnom pojilicom,mesovitom hranom i kotilicom,idealno za hobiste.

Gabesz20
19-03-10, 10:58
Ee ovakav kavez imam i ja, s tim da je kotilica tipa kao na prvoj slici, a pojilice iste ovakve, jednostavno kao sto se i vidi, problema nema do sada sa njima!

barakuda
19-03-10, 15:45
Hvala megi. Super izgleda hranilica ::svaka cast::

Pitam se koliko bi to kostalo da se napravi kod limara

zima
19-03-10, 17:29
@Megi ko pravi ove kaveze
Takve kaveze sam gledao prosle godine na berzi sitnih zivotinja na novosackom sajmu imao sam negde i prospekt samo sam ga izgubio nemogu da ga nadjem ali je to u ono vreme bilo dosta skupo

Megi
19-03-10, 22:10
Nevredi je praviti kod limara ,gotova za koncetrat mislim da je 7evra,a kombinovana je jeftinija.Za ostale informacije javite se na private.

peto1
19-03-10, 22:26
@ Megi

Po tvom 7jevreja nije puno, pa tabla pocinkovanog lima ne kosta 10 jevreja, a od toga mozes sam napraviti bar 8 ranilica. Naravno svoj rad ne racunas jer radis za sebe.

Megi
19-03-10, 22:40
Vidi,vidi ko se javlja,ja pokusao i neide nevredi da se zajebavam,dao sam coveku mustru i on stancuje.Verovatno na vise komada dobije i lizalicu gratis.

peto1
19-03-10, 23:47
Ako su ranilice siroke 25sm iz jedne table komotno napravi 8 ranilica a to je 56 jevreja malo mnogo za lizalicu.

zid-024
19-03-10, 23:52
Ako su ranilice siroke 25sm iz jedne table komotno napravi 8 ranilica a to je 56 jevreja malo mnogo za lizalicu.

Pitam ja limara, posto bi pravio "tepsije" za kaveze, objasnim mu da od jedne table moze da napravi 3 komada, znaci, njegovo bi bilo da isece i polemi to, kad kaže meni lola, sa materijalom 2200 din, a tabla lima je oko 700 din.
Lepo sam mu se zahvalio, a u međuvremenu i odustao od pravljenja kaveza sa tepsijama, ima da primenim "hidro-gravitaciono samočišćenje" :lol:

Megi
20-03-10, 13:21
Javi kako to radi,mozda uvrstim i ja tako ciscenje.

peto1
20-03-10, 13:56
Kod mene se pere lim ispod resetki i ide u kanalizaciju pomocu sistema oluk i sa padovima tako da ciscenje oduzme najmanje vremena.

A za ovo sto zid-024 kaze i mene zdravo jako interesuje "hidro-gravitaciono samočišćenje"

Megi
20-03-10, 14:58
A posto je kanalizacija.Hat mi sa sela nerazumemo to. :lol:

peto1
20-03-10, 15:23
Pa jbg. kod nas u gradu nemozes drzati zivinu i stoku pa se ovako snalazimo. Dobar komsija me pre 20 i vise godina prijavio da mu smetaju zecovi i smrad i moro sam ih poklati. Sad nemam tog komsiju i napravio sam odvod direktno u gradsku kanalizaciju, sad nema smrada jer perem redovno i nema problema.

A koliko kosta kanalizacija nemam pojma to je sad sve na objedinjenoj listi vazdusarina porezi nemam ti pojma sta sve ne obracunavaju, iznosenje smeca, koliko vode potrosis toliko i kanalizacija. O tom Imam sekretaricu koja sreduje racune.

barakuda
20-03-10, 15:59
hidro-gravitaciono samočišćenje

Hidro bi trebala da je voda. Znaci to je sisitem koji peto1 ima. Gravitacija vuce nuzde dole van kaveza na tacnu koja je pod uglom, spere se sa vodom jos ako se automatski pale creva svako vece i automatski gase posle 2-3 min to je to. Nema razmisljanja o ciscenju. Jesam pogodio? :D

peto1
20-03-10, 16:35
Samo ima jedan problem, lim koji se stavlja ispod resetke treba da ima veliki nagib da bi izmet otisao u oluk za odvod a to je malo teze izvesti. Posto je kod mene lim odma i plafon za sledeci red bokseva nemozes napraviti tako veliki nagib. Ili ako se to uradi onda se posebno treba pokriti donji kavez zicom ili nekim drugim materijalom. Ovako ostaje crevo i rucno operem izmet i treba dosta vode da se ne zagusi kanalizacija. Narocito kada se menja dlaka oce da se slepi i zacepi odvod cev 110mm.

deve
20-03-10, 23:51
lepo ste vi to smislili a o vlaznosti niko ne vodi racuna, koliko je ona korisna i stetna za kunice jer zna neko nesto o tome da kaze i kako spreciti dlaku ne ode u kanalizaciju jedino nke restke na ulaz u cev.

koni
21-03-10, 19:20
Naše iskustvo sa pranjem kosih limova je sledeće. Pre nekoliko godina bili smo jako ponosni sa našim kavezima i normalno da smo sa vodom prali ispod njih.Onda smo imali posetu sa fakulteta iz Kapošvara,obilazeći kunićarnik pitali su čime ljuštimo limove od izmeta.Kad smo rekli da spiramo sa vodom nisu baš bili srećni i rekli da je taj način prevaziđen baš zbog toga jer dobijemo preveliki vlažnost u objektu što može uveliko da utiče na zdravstveno stanje kunića.

peto1
22-03-10, 20:30
@ Koni

Kod mene je mokro samo dok operem i za pola sat je tepsija suva danas sam bas kontrolisao. Neznam dal i toliko malo vremena moze da skodi zdravlju kunica.

Dragoljub V.R
22-03-10, 20:45
http://i40.tinypic.com/16231hz.jpg

Post je spojen: 1269168444________________________________________ _________
http://i39.tinypic.com/11m5579.jpg

Post je spojen: 1269197357________________________________________ _________
http://i41.tinypic.com/s3lc7k.jpg

Post je spojen: 1269226437________________________________________ _________
http://i40.tinypic.com/15whq2h.jpg

Post je spojen: 1269255392________________________________________ _________
http://i40.tinypic.com/11hexsh.jpg

Post je spojen: 1269284439________________________________________ _________
http://i42.tinypic.com/27y5nyo.jpg evo i neki slika kunica kod mene , koju rasu drzim i kako izgledaju kavezi koje sam sam napravio (sam svoj majstor ) >:D

mityoo
22-03-10, 21:18
Evo par novih slikica:

http://i39.tinypic.com/14v49iw.jpg

http://i43.tinypic.com/2lxhw61.jpg

http://i43.tinypic.com/vyxxmg.jpg

MikiPalić
22-03-10, 21:41
@Dragojub

Trebo si bolje naslikati da vide ljudi koliko moze da stane na tom malom prostoru...jer sigurno nece verovati...

peto1
22-03-10, 21:47
@ mityoo

Danije malo mala ta rupa na kotilici, moze zecica da se povredi. Jer su joj bradavice za dojenje ocupane pa zbog toga. Jel su ti to oni madarski divlaci sto si rekao. nesto mi lice na njih.

doko
22-03-10, 23:01
Evo malo slika mog kunicarnika, pre neki dan sam zavrsio renoviranje na slici 0183 kavezi su kupljeni u St.Moravici a ostalo je moj rad, kao i kotilice http://i44.tinypic.com/abjrxk.jpg >:(

Post je spojen: 1269291742________________________________________ _________
http://i40.tinypic.com/2im0p1.jpg

zid-024
22-03-10, 23:10
one puske na prvoj slici su da ih ubedis da zele da jedu i da se tove ili .....

drugu sliku si mogao postaviti rotiranu,
daj zecu u srednjem kavezu vodu
:lol:

doko
22-03-10, 23:25
http://i40.tinypic.com/t7ibrc.jpg[/IMG
[img]http://i42.tinypic.com/25pi79f.jpg
http://i43.tinypic.com/1etogn.jpg

Post je spojen: 1269293319________________________________________ _________
puska je za golubove,a kad bih jos znao da rotiram sliku :lol:

mityoo
23-03-10, 00:01
@ Peto 1

Nisam dosad imao problema sa povređivanjem....

deve
23-03-10, 12:05
pa ti iz dve puske pucas na zeceve da se ne mucis da punis Lkl{{

Dragoljub V.R
23-03-10, 15:03
Ma veruju mi koliko moze da stane , ::namigivanje:: ak ne moze svako da dodje pa da se uveri. :D

Post je spojen: 1269291954________________________________________ _________
http://i44.tinypic.com/2a6plas.jpg

Post je spojen: 1269320859________________________________________ _________
http://i39.tinypic.com/33yrmly.jpg

Post je spojen: 1269349766________________________________________ _________
http://i40.tinypic.com/2znsg2t.jpg

doko
23-03-10, 16:25
pa ti iz dve puske pucas na zeceve da se ne mucis da punis Lkl{{
jedna je za golubove druga za vrabce ":":{

deve
23-03-10, 17:45
imas ideju za kaveze nema sta, bolje da si uzeo i izrezao letve inapravio malo to lepse, neznma koju rasu drzis neku patuljastu ili nesto slicno a mozda i vrabce sto rece DOKO. Za par dana slikacu i postavicu moje kaveze.

zid-024
23-03-10, 18:11
http://i44.tinypic.com/abjrxk.jpg

nisam siguran da li si hteo da praviš volijere za papagaje i slične ptičice, pa odustao od toga i okrenuo se ka kunićima, ali onaj donji red kaveza slobodno "prepolovi" po visini, pa ćeš imati još kaveza, treba ti lim i žica ...

doko
23-03-10, 18:15
za sada nemam potrebe to da radim posto imam dosta mesta ali nikad se ne zna 8) uglavnom idea nije losa ::svaka cast::

peto1
23-03-10, 18:54
A te puske sluze za pitome i divlje zeceve. Zavisi sta oce da jede za rucak. Nasloni flobert pusku na kavez kod zeca kojeg oce da kolje pa ova jadan podivlja i ima divljeg zeca. A ona vazdusna je za vrapse da ne pojedu hranu ispred zeceva.

doko
23-03-10, 19:09
imas dobro oko kako si samo prepoznao puske :<<>ma posadio sam 500 kvadrata deteline i golubovi me ubise vazdusnom ne vredi pa sam malo presao na ozbiljniju municiju ":":{

BOJANSD
23-03-10, 22:53
Moje pohvale za kaveze .Lepo je kada covek ima visak prostora , a ne kao ja moram da koristim svaki santimetar.
Pedantno je i pregledno i ima dosta kiseonika na koji retko ko obraca paznju u kunicarstvu.
Ja bi ipak na betonima ugradio neki sistem za ciscenje , da beton ne upija mokracu.

NEBOJSA1977
25-03-10, 10:39
Evo malo slika mog kunicarnika, pre neki dan sam zavrsio renoviranje na slici 0183 kavezi su kupljeni u St.Moravici a ostalo je moj rad, kao i kotilice http://i44.tinypic.com/abjrxk.jpg >:(

Post je spojen: 1269262942________________________________________ _________
http://i40.tinypic.com/2im0p1.jpg

kavezi su odlicni, imache mesta za uzivanje i srechnu pripremu za lonac, ali reko da te pitam, kakve su ti to pojilice ? vidim da si neke nastavke montirao na plastichne flashe? pozdrav

Sinke
25-03-10, 13:26
I mene zanima kakve su to pojilice na koje si montirao flaše, gde si ih nabavljao i po kojoj ceni? Inače, sviđa mi se kavez...

perje
25-03-10, 13:37
Meni ovo izgleda kao nipl pojilica. Ovaj nastavak na kraju ima kuglicu-nipl. Odlične pojilice, uvjerio sam se osobno ;D}

peto1
25-03-10, 14:03
@ NEBOJSA1977

http://img2.imagetitan.com/img2/small/35/35_kavey.jpg (http://img2.imagetitan.com/img.php?image=35_kavey.jpg)

doko
25-03-10, 18:16
Pojilica ja dobra ali ima jednu manu- to sto je od plastike pa kunic ponekad gricne i ne ostane nista od nje ::svaka cast:: Pojilicu sam platio 80 din dok taj nastavak sam dobio i mislim da je to nekakav deo od boce soda-vode, a cep je od flase gde sam napravio rupu, stavio gumicu da bolje dihta i to je to.......
eve i slike
http://i44.tinypic.com/4tsr50.jpg
http://i39.tinypic.com/b7hztd.jpg

perje
25-03-10, 18:25
Kod nas nema nigdje za kupiti nipl pojilica. Osim ove za kučne ljubimce,a to su boce do max 3 deci,a to je premalo, a neda se zašarafiti na običnu flašu.
Morat ću nešto smisliti. Ja imam kućnog kunića i imao je nipl pojilicu. Zakon stvar. Ništa ne curi ako nije negde strgano i nemože ništa upasti u vodu :D

malinoa
25-03-10, 19:51
Ja koristim pojilice od cincila, nema curenja vode , prezadovoljan sam .one su vam oko 130 dinara

Dragoljub V.R
25-03-10, 21:01
Najbolje je da sam osmislis sebi kaveze , jer dosta zavisi kakvu prostoriju imas pa krojis kaveze za tu meru, vazno je samo da sebi olaksas , i ujedno da kavezi budu funkcijonalni ,

Post je spojen: 1269544381________________________________________ _________
Mozes ti da vidis kaveza koliko hoces ali ipak moras sam da osmislis gde sta da stavis i onda znas koliki ce ti biti kavezi . gde ce ti biti zecani gde zecice a gde mali kad ih odvojis, gde ces im drzati hranu a gde vodu. Ja sam na veoma malom mestu uspeo da stavim 16 kaveza za zecice sa kotilicama 3 kaveza za zecane i 5 kaveza za male .

MikiPalić
25-03-10, 21:51
Najbolje je da sam osmislis sebi kaveze , jer dosta zavisi kakvu prostoriju imas pa krojis kaveze za tu meru, vazno je samo da sebi olaksas , i ujedno da kavezi budu funkcijonalni ,

Post je spojen: 1269515581________________________________________ _________
Mozes ti da vidis kaveza koliko hoces ali ipak moras sam da osmislis gde sta da stavis i onda znas koliki ce ti biti kavezi . gde ce ti biti zecani gde zecice a gde mali kad ih odvojis, gde ces im drzati hranu a gde vodu. Ja sam na veoma malom mestu uspeo da stavim 16 kaveza za zecice sa kotilicama 3 kaveza za zecane i 5 kaveza za male .

i jos mesta viska koliko hoces taman za mali fudbal...

deve
26-03-10, 20:20
ovako izgleda moj smestaj za kunice i kavezi koje sam sam osmislio i napravio.
http://i43.tinypic.com/i5veh2.jpg

http://i40.tinypic.com/4l67p2.jpg

http://i44.tinypic.com/1zwhsp5.jpg

http://i43.tinypic.com/nqvi3r.jpg

Post je spojen: 1269599124________________________________________ _________
NASTAVAK

http://i42.tinypic.com/14x2r86.jpg

http://i42.tinypic.com/ayui50.jpg

http://i43.tinypic.com/wth9pv.jpg

http://i40.tinypic.com/ixvamc.jpg

Post je spojen: 1269628342________________________________________ _________
ima jos

http://i44.tinypic.com/2mzwg2s.jpg http://i41.tinypic.com/2hyv09c.jpg

http://i39.tinypic.com/23wn212.jpg http://i44.tinypic.com/2d1aj3p.jpg

http://i39.tinypic.com/17r343.jpg

perje
27-03-10, 00:28
Lijepi kavezi :D

Sasha-vet
27-03-10, 00:29
predobro sve pohvale .. p.s i ja koristim momentalno iste pojilice i kod kunica i kod ptica (papagaja .faunu evrope, egzote i kanarince) i kod mlade pilice....

Post je spojen: 1269642614________________________________________ _________
p.s mislio sam na zelene pojilice polegnute na kojoj se postavlja boca od vode il soka...

Sasha-vet
27-03-10, 19:25
uh bice gulasa ja se spremam u ponedeljak da koljem onog ko sto kaze saskomk da nije u dobrom kavezu :D :D

NEBOJSA1977
27-03-10, 20:34
@ NEBOJSA1977

http://img2.imagetitan.com/img2/small/35/35_kavey.jpg (http://img2.imagetitan.com/img.php?image=35_kavey.jpg)

pero ne kapiram, sto sii mene pomeno ovde?

peto1
27-03-10, 20:48
@NEBOJSA1977

Da ne bi krivio vrat ili da okrecem monitor okrenuo sam sliku nista zlonamerno samo da se bolje vidi. Mislim da se zbog tog nisi naljutio. Nisam nista lose mislio.

Edited by mityoo: Prepiska je očišćena od poruka koje nisu vezane za temu, a članovi koji su sve izazvali su opomenuti da to više ne čine!

Gabesz20
29-03-10, 12:57
Na zalost naiso sam na neke probleme sa kotilicama u novom kavezu. Problem je u tome da je pod u kotilici od plastike, na toj plastici treba izbusiti dosta rupa sto sam i ucinio da bi mokraca jeli negde napustila kotilicu, e sad sve je ok, samo sto sva mokraca na zalost ne izdade bas i znaju biti mali mokri, sto u niukome slucaju dobro nije.Izgleda da cu morati kotilicu od sad da cistim svaki drugi dan, postavljati drugu slamu ispod njih jel drugcije valjde nema. Drugi problem na sto sam naisao, je visina od poda kaveza do ulazka u kotilicu koja po prilicno velika, ako neki mali ispadne iz kotilice ili izade, nazad na zalost ne moze da ode, pogotovo jos kad su 10 dana stari pa kad se oni probaju mrdati a okice jos nisu otvorene. No ovaj problem cu resiti nekako postavicu ciglu ispred ulaza u kotilicu i valjda ce to biti od ponoci. I jos nesto gornji poklopac od kotilice je od lima, kada dostignu oni 10 dana, i sad vec kada dolaze polako toplije vreme, poklopac treba ostaviti provetren ili otvornen, da to lepo isparava. Eto malo da podelim iskustva sa ovim kotilicama, i mane ovih kotilica! Radovalo bi me kad bi podelio sa nama Megi svoja iskustva posto koristi iste kotilice,i kaveze.

choopo
29-03-10, 13:53
Moja zekana prvi put postaje majka,ali šta je instikt,sprema gnezdo užurbano.Dosta je plašljiva,videćemo na šta će to izaći.
http://www.youtube.com/watch?v=Bwhtfm3W6KA

Megi
29-03-10, 22:36
Ja koristim piljevinu a ne slamu,imam kotilice i sa limom gore i sa zicom dobre su ijedne i druge,mali ti ne iseta napolje nego ga majka iznese na sisi,po kocenju odmah staviti ciglu da bi ona mogla isetati a ne da iskace,piljevinu menjam samo jedanput i to negde 18-19 dan,nemoras se bojati da im je vruce jer nije,sa limom su bolje zimi a sa zicom leti mada ja na te sa zicom stavljam karton,potrebna temperatura u kotilici je od 28-32stepena.

Gabesz20
29-03-10, 22:58
Fala najlepse megi, eto pametniji sam i sam ovim :D

Dragoljub V.R
06-04-10, 18:39
http://i40.tinypic.com/9uvlz8.jpg

Post je spojen: 1270341706________________________________________ _________
http://i39.tinypic.com/14ww21h.jpg

Post je spojen: 1270374214________________________________________ _________
http://i44.tinypic.com/15gdm2t.jpg

Post je spojen: 1270406810________________________________________ _________
http://i44.tinypic.com/1zy7f42.jpg

Post je spojen: 1270439309________________________________________ _________
http://i44.tinypic.com/2ronpdt.jpg

Post je spojen: 1270471805________________________________________ _________
http://i43.tinypic.com/11lspj7.jpg

Post je spojen: 1270504396________________________________________ _________
http://i41.tinypic.com/esj22t.jpg

Post je spojen: 1270536891________________________________________ _________
http://i39.tinypic.com/1zd1a13.jpg

Post je spojen: 1270569560________________________________________ _________
http://i43.tinypic.com/2q9wefn.jpg

peto1
06-04-10, 21:39
Lepi kunici samo malo da se urede kavezi i nema brige.

deve
06-04-10, 22:33
samo malo mi nije jasno gde ide izmet, ako ide gde se prolazi onda bih trebalo da se to resi malo bolje. S'moje tacke gledanja moglo je ovo i malo lepse da se izradi iako nisu zicani, nisu ni moji pa sta.

Dragoljub V.R
07-04-10, 19:46
Problem je u tome sto sam imao samo taj mali objekat na raspolaganje pa sam ga iskoristio ali cisti se svaki dan tako da je uglavnom se cisto sto se da videti i po zecevima da su perfektno cisti ,sto je ustvari i naj bitnije . :D

MikiPalić
07-04-10, 21:54
Problem je u tome sto sam imao samo taj mali objekat na raspolaganje pa sam ga iskoristio ali cisti se svaki dan tako da je uglavnom se cisto sto se da videti i po zecevima da su perfektno cisti ,sto je ustvari i naj bitnije . :D

blistaju od srece... :lol: :lol:

barakuda
08-04-10, 05:15
Lepi su zecevi. Male pufnice :D

Toma13
08-04-10, 08:54
Evo i mojih gajbi!
Ovo su gajbe za ženke, imaju policu sa strane na koju stavljam kotilicu i mičem ju prema potrebi. Malo su povišene, odnosno na "nogicama", jer ispod kotilice za velikih hladnoća i minusa stavim žarulju - "podno grijanje". 8) 8)
http://i40.tinypic.com/wl3ioy.jpg

Evo ih i sa kunicama...
http://i44.tinypic.com/2e2qob7.jpg

A ovdje držim mlade nakon odbića, u početku pregradim po polovici, kasnije maknem pregradu...
http://i39.tinypic.com/241mirq.jpg

Evo je "napunjene" >:D
http://i40.tinypic.com/24cb9mu.jpg

peto1
08-04-10, 09:48
Dobro izgledaju kavezi a i kunici su super kakvog muzjaka imas kad su mali tako sareni?

Toma13
08-04-10, 09:58
Kunice su kalifornijke, čistokrvne, a kunić je također čisti orijaški šarac. I legla su točno pola-pola. Pred 15 dana se ponovo okotila i bilo ih je šest sasvim crnih i šest šarenih kao šarac. Iako su iz prvog legla šare identične onima na šarcu - i "leptir" na nosu, i očne mrlje... Ovo, drugo leglo ima malo drukčije šare, odnosno pjege su na mjestima manje.

Evo ponosnog "oca" ;D}
http://i39.tinypic.com/2z4wy9l.jpg

choopo
08-04-10, 14:06
Tomo jako lepo,tehnika napreduje,ti imaš ideje,pa kunići dobiše čak i pondo grejanje.Odličan štos ,a i koristan.Interesuje me koliki je promer žice na podu tih gajbica i kako malci napreduju u takvoj kombinaciji šarac-kalifornijka jer sam razmišljao na tu temu.Hvala!

Toma13
08-04-10, 15:34
Otvori su 1,8 x 1,8 cm u kavezima gdje su kunice i mladi kunići do odbića. Iako to i nije bitno, jer im stavim prostirku od sijena kad se kote, tako da mladima ne mogu nogice propadati kroz žicu. Na ovim drugim kavezima, gdje ih držim nakon odbića, otvori su oko 2,5 x 1 cm i za sad napreduju jako dobro. Stari su oko 2 mj i prosječne težine oko 1,7 kg - 1.8 kg. Hrana: peleti + ječam + malo suhog kruha...

Toma13
16-04-10, 10:24
Evoj jučer stigli "novi" kavezi! Nabavio ih od ženinog rođaka (pa neka netko još kaže nešto protiv ženine familije! :lol:). Prije su u njima bili kopuni, ali evo ih sada kod mene. Treba ih očistiti, staviti na podnicu mrežu sitnijeg oka i napraviti stalažu da idu jedan iznad drugoga.
http://i41.tinypic.com/eqqlu9.jpg

http://i42.tinypic.com/144a6hc.jpg

http://i40.tinypic.com/6jfrwo.jpg
Dugački su dva metra, visoki oko 50 cm i široki skoro 60 cm.

perje
16-04-10, 11:06
To su idealne dimenzije kaveza za tov.

choopo
16-04-10, 12:00
>Treba biti dobar sa ženinima i eto uslova za farmski uzgoj, veliki pozdrav!

Shidoshi
17-04-10, 00:30
Ja trenutno nisam u mogučnosti postaviti slike ali mogu opisati.
Kupio sam jednu zečicu od druga, sivu neku koju sam prvo držao u kavezu išla je na***kod belog zeca sa crnim flekama, prvi zečići su bili svi na zeca, beli sa crnim tufnama. Ali ih je bilo samo dva. Jedna cečica, drugo zec. Onda kad su odrasli zečići našli su put da pobegnu iz kaveza koji nije imao adekvatnu žicu, tata ih je nekoliko puta hvatao ali oni su opet izlazili (samo jedan zapravo), pa samo ih sve pustili napolje po dvorištu da šetaju, lepo je izbetonirano, imali su pristup kukuruzima, komšijinoj detelini, koprivi, imali su hlad svuda su se zavlačili, spavali, uživali! jeli su i dosta prikrupe kad se da kokoškama...A kad je došla zima, ta siva zečica se ponovo okotila ali ovaj put je bilo mnogo više zečića, ali su samo dva preživela, jedna bela mala sa crvenim očima, i jedan mali beli sa crnim flekama. Sada se ta mlaža zečica od onih dvoje prvih ponovo nedavno okotila, 10 kom je bilo a njena mama ih je sve pobila jer se posle nekog vremena ona tu okotila, ne znamo koliko ima zečića, ne smemo da diramo jer je ova siva nenormalna, i luda odjenom je počela još pre da me ujeda skoro svaki put kad joj dam da jede ili pije. Nju planiramo da zakoljemo i njeno zeče ono (sad već ima godinu i više) i da ostavimo ove dve zečice i zeca, samo kad odrani ova siva mlade, koljemo njih dvoje i puštamo ih ponovo napolje, dogovorili smo se da ih u proleće puštamo a preko zime da ih hvatamo i u kavez neki ili opet obor... A nijedno od njih nije skriz belo i nema crvene oči, ni zec ni niko! ne znam odakle ta mala...

edmon
17-04-10, 01:16
A sta si ti hteo da opises?

German hunting terrier | Jagdterrier