Fotografije vaših kunićnjaka

pragmaticar je napisao(la):
A bre,Sasko sta jede ovaj Pera?
Pera jede steroide za dorucak a za rucak ekstazi dase malo opusti i stavi na kilazu :))) :haha:
Pera je zec ko i svaki drug zec, pa i tako i ga hranim seno, zito, i sta je naj bitnije koncentrat mojeg proizvodstva nema nikakve hemikalije
Post je spojen: [time]1258576837[/time]
_________________________________________________
jhona DERU je napisao(la):
SaskoMk :D . Jel pera ima potomke naslednike ??
Pero je potomak :haha: pero je jos mali da se pari jos je maloletan :haha: jos mesec dva pa ga pustam u akciju :haha: ali zatoima preko 80 braca i sestre, polu braca i polu sesre jebiga otac nedomacin pa gde stigne lom pravi :haha:
Post je spojen: [time]1258576964[/time]
_________________________________________________
peto1 je napisao(la):
Pravi zec svaka cast ::svaka cast::

ma on je vise pas nego zec,samo sto ne laje ako jedes jabuku najebosi uzme ti od ruke :haha:
 
Imam par pitanja za iskusnije uzgajivače kunića , evo ovako , u planu mi je da se bavim polu-profi uzgojem kunića , za kućne potrebe , znači zameniti svinjetinu mesom od kunića , kolko je to moguće , stim da imam već nekog iskustva al iz "mladjih" dana oko uzgoja i kaveza za njih , koje sam sam pravio prvo od drveta -koje oni pojedu za 2-3 godine , posle od lima i cevi koje posle par godina od amonijaka propadnu , pa sad me interesuje dali bi moglo da se naprave kavezi al zidani od cigli i gore ploča betonska 5cm sa malim nagibom da se sliva mokraća , nešto poput ovoga al malo drugačije , slike su iz vinskih podruma al bitna je sličnost , otprilike nešto ovako , ne baš skroz isto :haha:

2mdrk81.jpg


da liči otprilike na ovo

11mdu0w.jpg


i još jedno pitanje dali moraju da se prave kotilice ili može i bez njih ? :sta:
 
Sasko MK, molim te kao Boga , koliko je Pera star? :bravo:
Da Ti kazem , zadao si nam svima ovde domaci. I onima koji se bave kunicarstvom i onima koji su hteli do sada da drze kunice. Posle Pere , nista vise nije isto.... :cool:
Samo je jedan Pera, ostale su blede kopije :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1258841861[/time]
_________________________________________________
A i Brate , promasio si nick name. Trebalo bi da ti bude nick name PERA ZVER!!! ::namigivanje::
 
Karalic je napisao(la):
Sasko MK, molim te kao Boga , koliko je Pera star? :bravo:
Da Ti kazem , zadao si nam svima ovde domaci. I onima koji se bave kunicarstvom i onima koji su hteli do sada da drze kunice. Posle Pere , nista vise nije isto.... :cool:
Samo je jedan Pera, ostale su blede kopije :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1258841861[/time]
_________________________________________________
A i Brate , promasio si nick name. Trebalo bi da ti bude nick name PERA ZVER!!! ::namigivanje::
Pera za koji dan ce da napuni 7 meseci al ja nisam ga hranio propisno pa nije za na izlozbu maksimalna tezina treba da bude 10 kg za na izlozbe i takmicenja sve navise otpada od konkurenciju :sta: a ako posle Pero nista nije isto sta ce da bude ako okacim slike od perinog oca ili od starijeg brata :haha: ovu sam okacio radi Tamare da se uporedi velicina :haha: a i tamara nedelise od njega pa morao sam zajedno daih slikam :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:

PS : Pera postao STRIC ::svaka cast:: Ima 14 novih unucad :cool: :sreca:
 
A koliko meri Perin otac , i koliko je star? :sta: :bravo:
Post je spojen: [time]1258888255[/time]
_________________________________________________
A u Odrani Joni, pa nemoj da se ljutis, ali mislim da prva foto. imai neke veze, ali druga ama bas nikakve sa kunicarstvom nema.
Osim , ako sasko mk ne daje eksere Peri , a Ti vino zecovima :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
nešto poput ovoga al malo drugačije , slike su iz vinskih podruma al bitna je sličnost , otprilike nešto ovako , ne baš skroz isto


jasam napisao da bi radio nešto slično kao ono na slici od cigli bi ozidao kaveze i da izgledaju kao na toj drugoj slici , jel shvatate
 
@Karalic kao ne razumes oce jhona DERU da potrosi sto pre one zalihe da isprazni podrum, a ovo sa zecovima mu je dobar razlog da to sto pre potrosi, odnosno popije. :ppozdrav:
Nije ni on pao sa kruske, dobar razlog para vredi. ::svaka cast::
 
peto1 :ppozdrav:

Karalic
pa nisam mogao da nadjem nigde slike zidanih kunićnjaka , pasam ubacio od podruma i naveo tamo lepo da to nije to al slično tome

ako neko može da nadje slike zidanih kaunićnjaka neka postavi ima :ppozdrav: od mene
 
Ako oces da napravis ovakae zidane boksove na sprat
rlkufc.jpg
trebace ti i armatura za betoniranje i cigle i kako ces ucvrstiti vrata? Mislim da ceti biti jevtinije napraviti metalnu konsrukciju i zicane podove i pregrade. Ispod podova napravis tepsije da se modu cistiti i manje problema imas u zivotu.
 
peto1 armatura nije problem , cigli imam kolko hoćeš , plan je da napravim tako nešto za 9 ženki za početak znači 3x3 kaveza , vrata bi učvrstio sa metalnim šarkama koje bi utiplovao u ciglu , ploča bi bila 5cm sa blagim padom napred da se sliva mokraća , cigle bi malo omalterisao onako grubo , i onda okrečim lepo i gotovo

kad izračunaš koliko su cevi i koliko ti treba ::novac:: za sve to , a za par godina bi to opet malo propalo od amonijaka , ovako mi je jeftinije a mislim da bi izdržalo duže nego metalni kavezi

jedino me interesuje dali moraju imati i kotilice ili ne :sta:
 
A sto se maltretiras , zidas , lijes beton...
Ja sam resio da u jednu prostoriju, 4*4 ubacim zecova i 5 zecica , dole prostirka od slame jedno desetak , petnaest centimetara i teraj. Dole je beton, super je to podloga . On je po sebi hidroskopan, samo malo kreca hidrantnog pre slame pobacati. A pre kreca celu prostoriju isprskam hiperhloridom (najace dezinfekciono sredstvo) koji je inace bezbojan , nema karakteristican miris, apsolutno nije stetan po zecove. I teraj. A kotilice , to napravim od sirih malo colovaca kutiju. Ma ima da bude superiska, jer su zecovi nada sve drustvene zivotinje koje vole gungulu. A i manje posla , hranilica, pojilica... :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Karalic-u jesi to već uradio ili planiraš da uradiš? neznam kako će biti kad se okote zečice da ih ne podavi zec ili ove druge ženke ?
 
@jhona DERU
Sve zavisi od tebe Dali ces ih gajiti na podu ili na spratovima, boksovima. Ako oces boksove za svaku zecicu ti treba 3 kaveza za podmladak. Tako sam bar ja uradio 3 sprata po 4 kaveza sprat. Tako da kad dode vreme za klanje, kavez ostaje slobodan za one koje ces odvojiti od majke. Po meni je bolje u kavezima jer ne jurcaju toliko i brze dobijaju na kilazi. I uzgoj zecova je stvar o kojoj Ti sam moras da odlucis. :cao:
 
Ma nema veze bre samo da bude cisto a dal ce da bude u boksove to je manje bitno,bitno je da budu odvojeni muske od zenske, i ja mojim gaba stavljam slamu oni sve to razguraju i leze na beton
 
Odg: Fotografije vaših kunićnjaka

SaskoMk je napisao(la):
Ma nema veze bre samo da bude cisto a dal ce da bude u boksove to je manje bitno,bitno je da budu odvojeni muske od zenske, i ja mojim gaba stavljam slamu oni sve to razguraju i leze na beton

Pa ako ce biti svi pusteni zajedno na podu kako da muzjak bude odvijen o ostalih zenki? Kako ce se pariti.

Posto su zecevi u prirodi u kolonijama, mislim da nebi trebalo da bude problema sa ovakvim nacinom drzanja. Samo bi bilo najbolje kad nabavljas zeceve da ih uzmes cim se odvoje od majke i tako mlade da ih spojis, a najbolje je kad bi cela grupa bila iz istog legla. U suprotnom moze doci do tuce zbog teritorije. Samo kasnije kad bude kolonija imala mlade moraces odvajati muzjake zato sto se oni najvise tuku medjusobno. Jedan muzjak bi trebao da bude dovoljan na desetak zenki, a mozda i vise.
 
barakuda je napisao(la):
SaskoMk je napisao(la):
Ma nema veze bre samo da bude cisto a dal ce da bude u boksove to je manje bitno,bitno je da budu odvojeni muske od zenske, i ja mojim gaba stavljam slamu oni sve to razguraju i leze na beton

Pa ako ce biti svi pusteni zajedno na podu kako da muzjak bude odvijen o ostalih zenki? Kako ce se pariti.

Posto su zecevi u prirodi u kolonijama, mislim da nebi trebalo da bude problema sa ovakvim nacinom drzanja. Samo bi bilo najbolje kad nabavljas zeceve da ih uzmes cim se odvoje od majke i tako mlade da ih spojis, a najbolje je kad bi cela grupa bila iz istog legla. U suprotnom moze doci do tuce zbog teritorije. Samo kasnije kad bude kolonija imala mlade moraces odvajati muzjake zato sto se oni najvise tuku medjusobno. Jedan muzjak bi trebao da bude dovoljan na desetak zenki, a mozda i vise.

Ovako kod mene svi muski su u jednu polovinu,drugu polovinu drze zenke ,imam 12 kotilice i jedan boks 3x4 za mladih kad treba da konsumiraju brak :haha: :haha: :haha: :haha: ako ja dozvolim da se svako pari sa svaku zecicu nece biti nista, izgubicese od kvaliteta rase zato spraivanje se vrsi samo sa najboljim to jest naj bolje jedinke, ako pustis da svaki jebe svaku nista nisi uradio :haha: zato zenke na jednu stranu muskarci na drugu i onda biras koji ce se pariti a ko nece :haha: :haha: :haha: a i manje je guzve tako kod muskaraca jedan postane dominantan pa ih drzi pod konac,a zenke ko zenke mirne su dok ne doge neka nova :zli: :haha:
 
Mislio sam da u grupu od 10 zenki pustis jednog muzjaka (onog najboljeg).

Vise muzjaka siguran sam da nebi funkcionisalo zajedno posto bi bili strasno teritorijalni i izbijale bi tuce.
 
Jone odrani, Nisam za sada nista uradio, po pogledu zecova... Osim te prostorije , koja je odvojena , tj, seperativno je podeljena na dva dela, daskama...
Nisam jos nasao pravo leglo (trazim mesnatu rasu) eeee, kad bi Pera bio blizi! A i zima je uskoro, a to bi bilo mlado leglo , tako da je bolje s proleca, zar ne? Jer , treba i da prezime zimu... E,sad kada bi nasao neku dobru rasu, dobro leglo, stari oko 4~5 meseci, spremnih za parenje i da prezime zimu...
Nebi mi bilo daleko da idem po njih do jedno 200km od mene. A Ti, dali si nasao neko leglo, i dali uzimas ove zime ili na prolece?
 
Radije uzmi srednje velike rase, kalifornijske ili novozelendske. Brže rastu i manje hrane troše za prirast. Uz balansiranu prehranu za oko 3 mjeseca natuku i do 2,5 kile bez problema, a mogu i više...
 
Pa i ja mislim da je tako najbolje,da se uzmu ove sredne rase kodnjih je nesto kao 5 kila kvalitetne tovne hrane za 1kg mase dok kod pera i rogake je 9 kila kvalitetan koncetrat za 1 kg mesa
Post je spojen: [time]1258973669[/time]
_________________________________________________
Karalic je napisao(la):
Jone odrani, Nisam za sada nista uradio, po pogledu zecova... Osim te prostorije , koja je odvojena , tj, seperativno je podeljena na dva dela, daskama...
Nisam jos nasao pravo leglo (trazim mesnatu rasu) eeee, kad bi Pera bio blizi! A i zima je uskoro, a to bi bilo mlado leglo , tako da je bolje s proleca, zar ne? Jer , treba i da prezime zimu... E,sad kada bi nasao neku dobru rasu, dobro leglo, stari oko 4~5 meseci, spremnih za parenje i da prezime zimu...
Nebi mi bilo daleko da idem po njih do jedno 200km od mene. A Ti, dali si nasao neko leglo, i dali uzimas ove zime ili na prolece?

:haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: ovo ti doge nesto ko velimti kerko setise snajke
 
Nazad
Vrh