Poredjenje dva ili vise hibrida kukuruza na istoj parceli

gagi84

Član
Učlanjen(a)
27 Maj 2012
Poruka
357
Lokacija
mladenovac
Meni je ova tema jako zanimljiva a nadam se da ce nekome koristiti, inace, imao sam na istoj njivi KWS Korimbos i Pioneer A46, i dosta bolji prinos je imao Korimbos ali je imao i crvenila.
Na drugoj njivi sam imao Syngenta Sincero i KWS Kerbanis i tu je prinos bio priblizan, samo sto je Sincero na dosta biljaka napravio dva klipa a Kerbanis samo jedan.
Sklop je za sve oko 50000!
 
U vezi ovog nešto da dodam , mislim da netreba izvoditi odma zaključke ako jedan hibrid rodi više pored drugog . Puno je tu faktora , najviše vremenske prilike , kako se kome zalomi . Sledeće godine može biti obrnut rezultat za isti slučaj . Trebalo bi imati više različitih "omiljenih" hibrida i ako neki bude lošiji 2 godine zaredom ide na popravni , ako treći put zakaže izbacuješ ga a dolazi novi ...

Nego gagi , sklop 50000 jel slabo niklo ili je namjerno tako rijetko ?
 
Nego gagi , sklop 50000 jel slabo niklo ili je namjerno tako rijetko ?[/QUOTE]
To je neki prosek, ima gde je oko 60 a na zalost gde je i 40 hiljada, ali sam ove godine imao slabije nicanje jer nisam imao strpljenja da sacekam jos dva ,tri dana da se zemlja ocedi nego sam poceo da spremam prevlaznu pa otuda i losije nicanje a sejano je na razmak 22-23cm!
Svakako se slazem da ne treba izvoditi zakljucke na osnovu jedne godine, ali otprilike znamo kakvi su vremenski uslovi vladali ove godine pa na osnovu njih i treba donositi zakljucke, tipa mislim da je ove godine fao 400 i 500 dobitna kombinacija jer su u nalivanju izostale padavine a opet u ranim fazama rasta ih je bilo puno pa je recimo fao 500 mogla da stvori veci potencijal od fao 300 itd...
 
Nazad
Vrh