Mešaone stočne hrane

Odg: mešaone stočne hrane

ja imam vertikalnu mesaonu od 500 kg , mlin 11kv motor sve povezano u liniju do silosa gotove smese od 5000 kg
2uy3y2x.jpg


2dub6lu.jpg


25aiu8j.jpg
 
Odg: mešaone stočne hrane

Po prvi put sam na forumu i imam pitanje koliko cesto cistite mesanu, poznajem prijatelje koje imaju novu horizontalnu mesaonu sa automatskom dodajom ulja , ali i nakon svakog ciscenja sledni put odmah im se hrana lepi za lopatice. Naravno ne u velikim kolicinama ali prisutna je, a i u hrani ima malih grudvica,Dali je moguce leplenje da izazove i neka od surovina koje se upotrebljavaju , i dali je to problem i kako ga resiti. Mislim da imate godine iskustva u ovom poslu pa molim za savet.
 
Odg: mešaone stočne hrane

Moja mešaona je stara 10god. i do sada sam je samo jednom čistio(pre 5god.).Zaglavio je otkinuti držač sita pa sam morao da vadim spiralu.Bilo je samo nekoliko komada kanapa na držačima centralne cevi i manji napad filoksere.U to vreme sam i ja omašćivao koncentrat ali nikakvih naslaga masnoće ili prljavštinenije bilo.
 
Odg: mešaone stočne hrane

Da bi ulje moglo dodavati u horizontalnu mešaonu, mora se rasprskavati u sitne kapljice.
Samo tako se neće lepiti na spirale.
Ja na mojoj mešaoni godinama korstim sistem sa rasprskivačima za ulje. Mešaonu nisam nikada otvarao-čistio. Jednom godišnje ubacim džak kukuruza i on pokupi sav talog unutar mešaone.
 
Odg: mešaone stočne hrane

I ova mesaona o kojoj pricam ima automatsko rasprasivanje ulja ali na lopatkama se obicno skuplja naslage, kad je u pitanju (sitnija hrana) za manje kategorije sad to nije u kog zna kolikoj meri ali postoje. Zanima me dali kod vas uopste ne lepi se gotova hrana na lopaticama. I moguce li je to biti zbog drugih komponenta kao na primer serolata kad doge u kontakt sa maslom ili vlagom on se lako zgrudva.
 
Odg: mešaone stočne hrane

imam 10 svinja, 7 junadi i 4 krave, a dosao sam do zakljucka da bez mesaone ne vredi hraniti stoku. da li neko moze da me posavetuje kakvu mesaonu da kupim i koliko bi me to otprilike izaslo? hvala unapred
 
Odg: mešaone stočne hrane

Mislio sam na mleveno sirovo zrno,kod nas melju ovršen kukuruz i sipaju u silose ili pvc vreće i za takav mora kosa mešaona.Ja koristim vertikalnu jer mešam suv kukuruz,ječam itd.
 
Odg: mešaone stočne hrane

ja imam vertikalnu i meljem bez problema postrni kukuruz koji je vlažan
 
Odg: mešaone stočne hrane

od toga ništa ne koristim ni ječam ni pšenicu samo stočno i suncokretovu sačmu i bez problema ide iako se može voda iz kukuruza cediti
 
Odg: mešaone stočne hrane

Melje i kod mene dobro,ali ne može kvalitetno da izmeša ako je većina komponeti sirova,nego se pri dnu konusa se zalepi i spirala ne može da hvata,zato kada mi je nekim slučajem vlažniji kukuruz ja prvo ubacim ječam,s.brašno i sl. i onda može.Za vlažan kukuruz je bolja kosa mešaona
 
Odg: mešaone stočne hrane

j ahranim non stop sa silazom i koristim kosu i nemam nikakvih problema kosa je puno bolja od vertikalne kad ja u pitanju silaza
 
Odg: mešaone stočne hrane

a sta hranite sa takvim vlaznim kukuruzom?kod nas vise se koristi suvo zrno! a sta je u pitanju,ima taj silirani kukuruz neki bolji sadrzaj proteina ili sta?to za svinje??
 
Nazad
Vrh