Uljana repica 2013/2014

Stanislav

Član
Učlanjen(a)
19 Jan 2010
Poruka
723
Lokacija
Backa Palanka
Posto se stvaraju pogodni uslovi za pripremu zemlje za setvu Uljane repice, verovatno ce nekog zanimati ova tema,konkretno mene,jer ja imam u planu da sejem oko 20tak jutara...
 
Sto mani se,imao sam je 2010 godine i bila je super,zadnje dve godine slabo se sejala zato sto nije bilo uslova,ali ako bude sejem sigurno,jer imam posle postrnu soju koju mogu da zalijem i eto ::novac::
 
Ma moze dragon daje skine , neki su skidali vitla i bez vitla su vrsili uljanu repicu kazu bolje , nepitajteme o tome nista.
Sezona 2009-2010 sam puko na 20h uljane repice tako dase ni dan danas nisam od toga oporavio .

PS imam bocnu kosu na elektricni pogon ako ti zatreba

@matic

Svi su bili 133 i to 2 u fazi raspadanja i izdrzali , ns sorte su bujnije.
 
Sa kime se ugovara prozivodnja? Nisam cuo da je neko sejao kod mene u selu. Koja je trenutna cena na berzi?
 
Ove godine je bio problem prodati, jer je viktoria u k...c i nije otkupljivala,pa su ljudi izvozili i to jedva,cena je bila oko 350e/t.,nista posebno,ali bolje od zita.
 
Mi smo jedne godine imali posijano 22 hektra uljane repice prinosom zadovoljni, ali je onda slaba cijena bila, ove godine sijemo okruglo 50 jutara, syngentina, nisam upucen u radove na njivi jer sam na bolovanju, samo moze se vrsit i starijim kombajnom al ne moze bit truljav, sita moraju se dobro podesit kao i sve drugo kao i za svaku kulturu, stol bi bilo dobro imat ali ako se nema moze se ovrsit, ljudi godinama bez stola vrsee tako da nije problem razdjeljivac na desnoj strani malo višlji napravit i to je to vitlo max. gore dignut i samo polako i ovrsi to zmaj bez problema, nama je te godine vrsio Topliner 4065h, ali nije mogao sa sječkom radit nikako dešavalo mu se da sječka zaglavi remenje spali i svasta kad je iskljucio sjecku kombajn se preporodio i ovrsili bez problema :)
A i pšenicu cemo mozda izbacit sijat samo ječam i repicu u jesen i to ječma za svoje potrebe a ostalo sve repica, makar sijo repicu po repici jel mi se pšenica zgadila !
 
Imam jednu vreću uljane repice od 10kg i jednu od 750000 biljaka, strano seme, dobio prošle godine na Srbobranskoj brazdi, ako nekom treba neka se javi.
 
Sad me jedan koperant zvao da mu sejem uslužno pa će možda i seme uzeti pošto se još nije snašao.
 
Danas stiglo seme , setva sledece nedelje ako bude kise :D
20130907191022.jpg
 
Posle 2 godine pauze, pre 7 dana posejana repica na 10 ha NEPTUN ali bez djubriva... videcemo kako ce biti... Da li je neko ranije sejao NEPTUN i kakva su iskustva?
 
Evo ga sije se Zetor forterra 11441 amazone 3 m sijačica i rotodrljača Pegoraro 3 m :D
29dy9sl.jpg

I jedna prljava prasi se nemilo, pripremljeno je 51 jutro za sada posijano 25 jutara sutra nastavak do utorka planiramo zavrsit, sjeme je Syngenta Petrol :)
23mlsva.jpg
 
Nazad
Vrh