Zmaj berači kukuruza

[youtube]http://www.youtube.com/v/v3alLD_3AWM&hl=en&fs=1[/youtube]
evo malo snimka iz berbe 2007god

Edit by Čugi:ispravljen link i post prebačen u odgovarajuću temu
 
ja k2 ne bi dao za 223 224.223 je dobar al k2 lepse radi i jednostavnije. :ppozdrav:224 je najlosa serija.evo moj k2 td 55
 
Vidim stavio si mu i vetar na komusac, jel vredi? Dosta ti je nizak bunker jel moze da kipuje u zmajevku?
 
vredi nesto samo treba jos vecih ortaja.bunker je isti kao kod dvoredni sipa.dosta visok.imam kamionske prikolice itas moze i taj al zmaj nizi od itasa
 
Video sam da lici na sipov bunker... Mozda samo slika vara pa izgleda da je nisko, ko da nemoze da domasi zmajevkinu stranicu! Inace lep berac,,, nema sta!
 
prvi nas berac je bio zmaj 212 posle smo kupili eko 3500 posle zmaj 223 moje misljenje je da kod jednorednih je bolji eko 3500 (mali okretan lepo cisti kipuje lako lak za odrzavanje ) ali od dvorednih 223 je predobar
 
212 je bas star i on je mali za okretati,a eko je lak za okretati ali je zeznut spoljnji tocak za prelaz preko uzane cuprije(ovo iz iskustva) morali ici kuci po fosnu da bi presao 3500 preko cuprije
sad imamo 214 koji je dosta masivniji od 3500,a 214 je siri(ima veliku "guzicu") od 3500 iako 3500 ima spljnji tocak
kipovanjeje na eku -- jer mora da tera 2 klipa,pa da dize za razliku od 214 koji kipuje u zmajevku iz mesta :cool:
za odrzavanje je prakticniji 214 jer su mu limovi montazni (na sarke-vrata ili na klik) tako da se puno lakse rastavi i dodje do dela

a za cistocu :sta: nikad nije lepo brao ni moj ni ujakov iako su bili novi gumenjaci
 
Ja koristim zmaj 214S u kombinaciji sa 539 i dnevno oberem 3 do 3.5 jutra. Inace sam prezadovoljan sa zmajcekom :D
 
ooo konacno neko normalan da realno kaze koliko obere jednoredni,jbt citam forumase...pa njihovi oberu kao jednoredni ipreko 5kj na dan

svaka cas dobicanin :cool: :cao: :cao:
 
ja imam 222 i radi kao singerica-stim da sam ja učinio neke prepravke na vjetru.
_________________________________________________Post je spojen: [time]1240344964[/time]_________________________________________________
North ARMY je napisao(la):
ooo konacno neko normalan da realno kaze koliko obere jednoredni,jbt citam forumase...pa njihovi oberu kao jednoredni ipreko 5kj na dan

svaka cas dobicanin :cool: :cao: :cao:
kodmene ima čovjek koji tvrdi i kune se u sve da sa jednorednim sip-om obere i do 7 jutara u danu :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:
 
Pa ja sa dvorednim nemogu nadan da oberem vise od 4 jutra (jer nemam dovoljno prikolica)
 
i ja sam mu objašnjavao da ja sa dva reda ako uranim(oko4-pola 5) i da se dobro bere a da njive nisu daleko puna kapa 6 jutara
 
mityoo je napisao(la):
(jer nemam dovoljno prikolica)
::namigivanje::
_________________________________________________Post je spojen: [time]1240345670[/time]_________________________________________________
pa mogao bih i ja obrati sa jednorednim 7kj na dan da mi das tablu idealne velicine da krenem ujutro u 4-5 i berem do 2 nocu i naravno bez pauze,ali to je samo teorija
po meni je realno ako je dobar jednoredni i dobro ide da danas obere ~3kj
 
Ma mogu pričati šta hoće, činjanica je da 214S i 216 (kao moj) beru 3 sata jutro u proseku, brže NE MOŽE.
 
Nazad
Vrh