Zmaj berači kukuruza

jeste mislio sam na atar,inace nije moj atar iz mojih kukuruza ne vidite 560 ,samo levator beraca se vidi :osmeh:
to je atar prijatelje iz prokuplja kom treba savet kakav berac jednoredni da kupi
 
da sam ja na tom terenu moj izbor bi bio sip eko 3500 njemu su siri tragovi tockova 50cm ako ne i vise a to puno znaci na brdovitom terenu a ima i duplo vecu komusaljku u odnosu na zmaja a i kipovanje si resio za bilo koju prikolicu :ppozdrav:
 
imao sam ja oba a nizje za mene nego prijatelja,a sip ne bere bolje od zmaja i svidja mi se jer je zmaj jednostavniji,pristupacniji za popraviti i izdrzljiviji
ja sam imao eko3500 i nisam bio zadovoljan nit ja manje radio nit je bio ko baba :udri: :udri:
jedino sto ima teleskop 3500 dok kk30nema
sve ima svoje
zato pitam jer se 3500 nije pokazao kao neki dobar za nase velike kukuruze i masu,dok ne znam kakav je za male kukuruze eko?
 
ako stoji u fabrickom stanju onda naravno da ne ide kako treba ali se menjaju dva zubcanika na kraju kardana gde pocinje pogon i dobices dosta veci obrtaj imt u 3 sporohodnoj ga pici bez problema i u velikim kukuruzima
 
@ ERVIN hvala na savetu
ja ga prodao isao je 2 spora u kombinaciji sa ferdzom i gusio je a obrtaje je imao odlicne :bravo: ali oper je bio cmeljast i nikakav sad smo uzeli zmaja da vidimo jel ima vajde,onaj je bio zivo zlo
 
ervin je napisao(la):
ako stoji u fabrickom stanju onda naravno da ne ide kako treba ali se menjaju dva zubcanika na kraju kardana gde pocinje pogon i dobices dosta veci obrtaj imt u 3 sporohodnoj ga pici bez problema i u velikim kukuruzima
malo van teme ali mi nije jasno ovo oko ubrzanja SIPa ja sam na mom menjao lancanik za onaj najsiri lanac, fabricki je 10 zuba a stavio sam 12(ima i od 13 da se kupi) sto sledi da se ceo berac vrti 20% brze osim transportera gde se stavlja manji lancanik da bi se isti ubrzao. " Investicija" cini mi se oko 20 e, sam promenis i dobijes sasvim drugi berac. Naravno svake godine 100-200 e ulaganja za lezajeve, lance i dr. potrosne delove pa obere 30 do 40 h u sezoni bez zastoja.
 
Kako mu je rešio kipovanje, jel zbudžena neka hidraulika jer je koš ručni rad?
 
da kos je rucni rad i visina... :sta: (ja sam visok 171 i kad dignem ruku ne mogu da dohvarim ivicu sto kipuje znaci fali mi 5 cm,ladno kipuje u dubravu ili neku drugu,a za zmajevku je povuci potegni,da rucni rad kos covek je inace dobar majstor i ima veliku radionicu i ceo zivot radi kao majstor,ima jedan klip koji tera kos ::traktor::
 
Dodato uputstvo za Zmaj 224, zahvaljujem se novom članu savorisu, inače se znamo sa HR foruma, Savo je dobar majstor i domaćin :ppozdrav:
 
e ovako
kupio sam zmaj 214 obican,problem je sledeci da je levator blokiran jednim flahom i nemoguce je da kipuje u svim visinama "zadnjice" jer moze bunker da opi*di u levator za kukuruz :udri:,kazu da treba "sapa" od bunkera do levatora koja gure levator u nazad kad se bunker pocne dizati tako i gura levator nazad,jel ima neko neku sliku toga ili da to proda... :sta:
 
Ma pusti to, nije siguran sistem, posle su ga izbacili iz proizvodnje, lepo uvek pre kipovanja spustiš beračku sekciju i kipuješ bez brige. :cao:
 
aj da cujemo jos koji glas :ppozdrav:,jer smo resili da ga na leto sredimo(lance koje treba,gumene valjke,jezeve,kais smo stavili nov i sta jos bude trebalo...) videcu sa kosijom koliko trazi i za farbanje pa malo da se ozvezi(zapravo na celom je farba ok osim na prednjem i desnom limu bunkera sto ga dosta ruzi,a glupo mi samo to farbati)
 
:haha: desni lim, ustvari levi gledano u pravcu kretanja, na bunkeru je Boža izdero od prikolicu, a što voli čovek da se zalepi na milimetar do stranice :haha: Ja kad berem i on naiđe kroz polje, obavezno stane i kad kipujem galami "Bliže, bliže!!!", a ja sa 216 ladno mogu stati da rastojanje od stranice do ivice bunkera bude 60cm ::namigivanje::
 
ma jok bre,onaj ima par brazdi izderanih,ali se lim crveni i dobar je bas na levi mislim,mnogi delovi limarije su cuknuti i razj***** masina kao masina je super,ali ima te UDARNR tacke kao i vrsku levatora :D evo i slike
ovu zimu ovako,iduce dobij supu vecu jer je ova razj***** i mala(niska)
 
E pa vrh levatora je dobio jer je Božu mrzelo jedan dan da preklopnik hidraulike zakači na traktor i ostavio ga u položaju za kipovanje, otipao da bere i mrzelo ga da siđe i prebaci da spusti beračku sekciju, i kad je krenuo da kipuje... :udri: :udri: :udri:
 
Nazad
Vrh