Zmaj berači kukuruza

Bobo šasije znaju pucati ako se radi na brdovitom terenu, inače je ok, nemaju buno boljki, a kako 213 ima visok bunker treba obratiti pažnju na cevi koje ga vezuju sa šasijim da nisu napukle u korenu kod varova, inače je skoro isti kao 214.
 
Da, vidio sam taj berac davnih dana u prolazu i kos mu je stvarno visok... previsok.

Ok, berac je bio u ravnici, tako da bi sasija trebala biti dobra. A sto da jos gledam kod njega? nije vrag da nema nikakvih boljki, osim da nosaci kosa napuknu?
 
Šta biih ti rekao, bez boljki, klasika, pregledajte reduktor, ležaje, lance i lančanike, španere, zupčanike, gume na valjcima, noževe.... nema tu šta da se kvari, samo se delovi troše, menjaju i peglaj dalje, kao što si i rekao može pući šasija i to je sve. Veoma jednostavni i zahvalni berači su jednoredni Zmajevi.
 
A sto je s onim sto sam cuo da posto zmaj beraci imaju jedan cilindar za kipanje, da se bunker voli na tom mjestu odvaliti? Da li je to kod svakog zmaja upitno mjesto, ili samo kod nekih...

Za kucista, lance lezajeve i sve ostalo znam, ali me brine da nema zmaj berac neke skrivene boljke...

NPR, da mi kazes da pogledam u kakvom je stanju neka tamo osovina, jer ona zbog tog-i-tog razloga voli pucati ako je to-i-to pomotano...

Na takve stvari sam mislio, ali ako kazes da je samo potrosnja djelova u pitanju, onda je to OK.

Susjed ce jos razmisljati dan-dva pa cemo ga ici pogledati, pa ce biti i slika ;)
 
kako je extra osecaj kad ti na sempeteru koji bere godisnje po 6-7jutara pocnu pucati osovine :haha: :haha: :haha:

druze moj ti je savet(posto je prosla sezona i ima se vremena)da otvori neko kuciste lezaja i pogleda da nije kuciste navarivano unutra(jer se zna razlokati) tako da lezaj moras zapikovati da ne bi osovina imala lufta na to pazite kod svakog :udri:
 
Hvala na savjetima, ali necu po ovakoj smrzajli sarafat po tudjem beracu, nema sanse...

A kad vec SIP spominjes, sam oda ti kazem da u mom kraju nema beraca SIP ovog koji nije zaradio bar za jos 3 takva... Ljudi su s njim zadovoljniji nego sa zmajevima, jer na ono grbavih niva sto imamo, sijemo kukuruze, a svi imaju male traktore. sad zamisli s 539 vuci po nakosom terenu zmaj 213 ili 214... Mozes se s traktorom oprostiti.

Zmaj mozda i bolje cisti, ali SIP vuces kud god oces s bilo kakvim traktorom. Po nasim grbavim njivama i 560 je gadno prdio pod zmajem 214 ;)
 
E ovako jedan moj prijatelj hoce da kupi berac,ali ne zna koji.
Radi oko 10kj zemlje na brdovitom terenu,kaze da bi brao sebi i koje jutro komsiji(dakle sitno)
Planira da da do 2500e za berac.
U ponudi ima zmaj kos je rucno pravljen,generalno radjen pre 2 g ofarban i sve to za 1600e,kao druga opcija je eko 3500 za oko 2500e,koja je coveku bolja opcija i isplativija??
 
Svakako Sip ako je brdovito, Zmajevi se lako izvrću na brdu, jedino kod 216 je to dosta ublaženo spuštanjem bunkera, ali ipak Sip ima prednost van ravnice.
 
a recit mi koji je zahvalniji za odrzavanje i delove,kao i koji je bolji radnik??
ovaj zmaj je spusten nekako i kos je visok oko 180-190sto mislim da nije problem za prevrtanje?
 
Logično da je Zmaj kod nas jeftiniji za održavanje, bolji radnik....pa Zmaj u ravnici, a Sip u brdu.
 
ali nesto kapiram ako je bolji radnik,zahvalniji za odrzavanje i stvarno ima dosta jednostavnijih i boljih resenja u odnosu na SIP...
a onaj je nizak i ne lici mi na prevrtaca.
a sad mi rece da ej kod njega kombinovano brdo i ravno,da nisu svugde bas brda...
 
sutra 90% da cu prosetati koji km do coveka da ga slikam :cao:
cugi jel znas one sto su fabricki imali visoke koseve i kipovali pomocu sile klizanja kad otvoris cekicem stranicu :haha:
e to je taj samo je covek spustio kos i namestio ga da kipuje taman ubaci u dubravu i tako te,a moze u neke zmajevke samo tesko(mora u vagas)
covek rece da ce kipovati u drvene i jednoosovinke
bice slika,da pomognemo coveku,on je iz Prokuplja
 
To bi trebao da je 212, malo mu je fabrički višlji bunker nego na ovom 211.
zmaj211qn0.jpg
 
Dobar kukuruz . Malo redak , nejednako nikao i malo žućkast . Ali neću da se smejem imao sam i ja 2007. svašta .
 
Vidjao sam i ja take njive ali da je ceo atar takav... :sta: Tesko za poverovati :nono: :nono:
 
Nazad
Vrh