Zmaj berači kukuruza

Nikad dosad nisam ni čuo da su u Odžacima konstruisali berač ali ne izgleda loše
 
nista nisam ubrzavao niti sta dodavao na njega. 222S je izgleda modifikovaniji i bolje uradjen od obicnog 222. a dosta je kvalitetniji od 223 i 224.
 
STRALE je napisao(la):
nista nisam ubrzavao niti sta dodavao na njega. 222S je izgleda modifikovaniji i bolje uradjen od obicnog 222. a dosta je kvalitetniji od 223 i 224.


pa u mene je 222 RM, a on je još izdržljiviji od 222 s ali mi je sa njim brzina kretanja dosta mala i moram vozit prvomsporom a samo ponekad drugom
 
Imao sam prilike brati i sa Z-222, Z-222 s i Z-223 i moje je mišljenje da je Z-223 najbolji berač, čak ja mislim da je bolji i od 224, naravno, govorimo o polovnim beračima.
 
imt560 je napisao(la):
STRALE je napisao(la):
nista nisam ubrzavao niti sta dodavao na njega. 222S je izgleda modifikovaniji i bolje uradjen od obicnog 222. a dosta je kvalitetniji od 223 i 224.


pa u mene je 222 RM, a on je još izdržljiviji od 222 s ali mi je sa njim brzina kretanja dosta mala i moram vozit prvomsporom a samo ponekad drugom
ja vucem bez problema sa 2 sporom a kad je losiji kukuruz 3. a i zavisi kakve su njive dal je vece brdo ili manje.
 
Ja imam 221,na njemu je dodat bunker i sad je nesto kao 222 samo sto cisto radi nemam reci a vucem sa ursuzom c360, 3 ili 4 brzinom spori hod.Jedino imam problema ponekad hoce da mi zagusi kod komusackih valjaka i to samo kad radim u podne kad je kukuruz suv ko barut.
 
ja nemam tih problema jedino kad je suv kukuruz losije ga ljusti, a jedan prijatelj kod mene u selu ima 222 obican i ima problem sa tarupom stalno mu namotava travu na lezaje i pali ih. e da jedino treba cistiti kaise od komuse koja pada na njih inace moze da se zapali i ode sve u **greška.
 
kajise ispod bunkera koji pokrecu tarup i sve ostalo! mislim ne treba ih cistiti stalno nego svremena na vreme baciti pogled. to kazem zato sto je moj deda zapalio nov berac pre 15 god!
 
STRALE je napisao(la):
kajise ispod bunkera koji pokrecu tarup i sve ostalo! mislim ne treba ih cistiti stalno nego svremena na vreme baciti pogled. to kazem zato sto je moj deda zapalio nov berac pre 15 god!
ovo prvi put čujem koliko sam već obrao neznam ni sam pa mi se nikad nešto nije desilo iako su još origginal kaiševi na tarupu tj od 84god
 
Ma jok bre.25 godina je bio kod nas i nikada se nije zapalio iako je baš na tim mestima koja si spomenuo imao gomilu masti i komušine non stop jer nikada nije pran a kamoli čišćen.
 
Prve godine kad sam brao sa 222((*84) zapalio sam kais od tarupa zato sto je masa kukurza bila
ogromna a ja neiskusan!Tarup se zaglavio a kaisevi usijali remenicu na tarupu i kad sam stao ona jednostavno zapalila trostruki kais.Sreca nije se zapalio nov berac.Traktor(55:cool: je morao da nstavi
2 sporom.Inace prinos sa te nase pacele bio je preko 2 vagona klipa po hektaru.Nikad vise u zivotu nisam brao takav kukuruz a i kais od tarupa nisam vise nikad zapalio. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh