Zmaj berači kukuruza

E to je to. :D Najednostavniji način za okretenje noževa na tarupu ti je sledeći.Skineš tarup dole i kreneš redom da skidaš noževe,kako koji skineš odmah ga i okreneš kontra i tako radiš sve dok sve ne okreneš.Nadam se da sam lepo objasnio da nisam zakomplikovao.
 
ja neki dan prodao moj 221 , nek mu je sretan put :cao:
ako budem mogao natumbati negdje solidan jednoredni i kupt ću a ako ne i nemoram

čak razmišljam o SIPu zbog brdskog terena
 
Pokušat, ću ovo na 222 napravit vidjet cemo kako ce iči, hvala svima sto su pomogli :cao: ...
Još, jedna stvar dal ima razlike kad se bere noću ili danju neki kazu da je razlika velika sada nikad mi nitko nije reko... koja je razlika, jedino sto sam cuo da se cisce obere ... :ppozdrav: :ppozdrav:
 
rosa je nocu,pa se cistije bere,to je samo prednost nocnog branja...inace se nocu najcesce dogode nesrece...
 
Sjemenski kukuruz prijatelj sa 223 nocu bere jer kaze ako danju onda mu bude prljavo i mora placat zene da mu ga suskaju a po noci skoro pa nista taman bude evo to mi sada kaze...!! :ppozdrav: :cao: :cao:
 
To si ti rekao :haha: :haha:Gumene rolje su rešenje tih problema,ne znam koliko bi to finansijski iznelo :sta: :sta:
 
nikola indjija je napisao(la):
barem po meni nocu mi duplo lakse brati nema prasine,nelupa kukuruzovina itd

Isto tako i meni! U kabini ni toplo ni hladno, taman. Svetla sijaju samo tamo gde treba i teraj... :ppozdrav:

Pa valda postoji koja prostorija u kuci da moze da se zakljuca? :haha: :haha: :haha:
 
meni zaredja 5 -6 dana berem danju i nocu do 3 ujutro, mnogo lakse brati nocu nesusti berac cisto radi , brze teras ,nema publike................
 
Ja po danu odvucem prikolice na njivu sam i rasporedim ih kako mi godi i kada pocne rosa da pada lepo odem na njivu i berem dok ne napunim sve prikolice. Obicno oberem 3-4 kj za vece i ako nemam pomocnika onda sam i dovucem prikolice kuci do jutra. . . :D
 
Nazad
Vrh