Zmaj berači kukuruza

Mi smo to uradili sa tarupom, traktoru je lakše, a i lanac traje duže jer se manje prekrjava. Efekat rada nije baš kao pre, ali je dovoljno dobro. Ono što nije dobro kod ovog sistema jeste potencijalna opasnost da se neki nož otkine i izleti napolje, jer ga u tom slučaju nema šta zaustaviti(u prvom slučaju da se otkine nož treba da prođe skoro ceo berač i traktor, pa može negde da udari i da se zaustavi), zato NIKADA ne treba ići iza berača. Ako bude trebalo okačiću neke slike kako izgleda lanac. :cao:
 
Farmer II je napisao(la):
Mi smo to uradili sa tarupom, traktoru je lakše, a i lanac traje duže jer se manje prekrjava. Efekat rada nije baš kao pre, ali je dovoljno dobro. Ono što nije dobro kod ovog sistema jeste potencijalna opasnost da se neki nož otkine i izleti napolje, jer ga u tom slučaju nema šta zaustaviti(u prvom slučaju da se otkine nož treba da prođe skoro ceo berač i traktor, pa može negde da udari i da se zaustavi), zato NIKADA ne treba ići iza berača. Ako bude trebalo okačiću neke slike kako izgleda lanac. :cao:






ako možeš slikaj i noževe i lanac
 
milos bota je napisao(la):
Farmer II je napisao(la):
Mi smo to uradili sa tarupom, traktoru je lakše, a i lanac traje duže jer se manje prekrjava. Efekat rada nije baš kao pre, ali je dovoljno dobro. Ono što nije dobro kod ovog sistema jeste potencijalna opasnost da se neki nož otkine i izleti napolje, jer ga u tom slučaju nema šta zaustaviti(u prvom slučaju da se otkine nož treba da prođe skoro ceo berač i traktor, pa može negde da udari i da se zaustavi), zato NIKADA ne treba ići iza berača. Ako bude trebalo okačiću neke slike kako izgleda lanac. :cao:






ako možeš slikaj i noževe i lanac
Sutra stižu fotke na forum :ppozdrav:
 
Video sam i ja da ljudi menjaju smer tarupa ali ne vidim neki efekat od toga. U mom slucaju, u berbi mi traktor trosi kao i sa svim ostalim operacijama na tim obrtajima (branje 3. sporom sa 577 pri 1700-2000 o/min motora, prosecna duzina njive oko 380 metara, 3 reda kukuruza u bunkeru-berem red kad idem tamo a vracam dva reda i kipujem na jednom kraju, ucinak 0.5 kj/h, potrosnja oko 10l/kj sto dodje oko 5/l na sat. . .)! Pokusao sam da berem 4. sporom i traktor moze da postigne ali brzo napunim kompusacki sto posto ne moze da propusti toliko mase.
Moguce je da promena smera kretanja tarupa utice kod manjih traktora od mog koji su na ivici potrebne snage motora za pogon beraca!? :ppozdrav:
 
Promeni smer i sve će ti se samo kasti.Nećeš prelaziti 7 litara po k.j potrošnju a traktor će se preporoditi. :cao:
 
sta odseca masu ,kad nema fiksnog noza.jel se tako produzi vek trajanja lezajeva(ovo je vrlo bitno -nije tarup lagan ni malo.pogotovo sto je kvalitet lezajeva=0.ja sam pre 60h-ara promenio oba i stavio SNR-ove ali mi ne deluju nesto bog zna sta.ako su lezajevi rastereceni ovo se isplati raditi-mislim ako ne greju!?
 
zorancile je napisao(la):
Potrošnja zavisi i od opterećenja, ne samo od obrtaja.

Cinjenica je da si u pravu samo sto kod mene npr. nisu velike oscilacije. Merio sam u mnogo slucajeva, sa raznim prikljuccima i imam prilicno realnu sliku potrosnje pomenutog traktora jer sam samo u prosloj godini napravio oko 800rh sa oba 577...
 
Oprostite, nisam odgovaro nisam mogo na forum uci steko mi je jako... :udri:
Ali, ovo za Zmaja cu napravit cim ga pocnemo radit otac se nesta ne slaze ali, zanima me to jako... pa bih to obavio kad pocne sređivanje pregledavanje mjenjanje ležajeva iza na komusačkom stolu jer njimaj e 2 godina a i naprijed redove cemo skidat komplet sve dole i onda imam pristup, tarupu... Hvala svima u vezi toga... Imam,još jedno pitanje dal bi ja mogo Berač upalait i vuc po otkosu pšenice dal bi on radio kao i onaj tarup koji se vuce tratorom jel bi bilo kakvog posla s tim mislim to sada za pšenicu jer nebih palio slamu, sada a nemam tarup, a kupio bih neki i sjetim se ovoga neki dan... pa da vas pitam.. ako netko zna da mi kaze malo sam :off_topic: :ppozdrav: :ppozdrav: :cao: :cao:
 
ma gde ćeš vući berač po otkosu
napravi ovakav razbacivač kao ja
wt66f6.jpg
 
Ja sam pre par godina pokusao sa dvorednim tarupom za kukuruzovinu da rasturim slamu,ali neuspesno...samo je okrene i nista vise...onda sam sklepao rasturac odkosa kod fercera samo tako.A pri tom je mnogo jednostavniji od ovog Montijinog...
 
Ma, jbg malo smo previse sada :off_topic: a nebi valjalo berac vuc po otkosu?? zasto mislite da nevalja.. jel nece moc to razbacat malo posjeckat ili:haha: :cao: :cao:
 
Vidi, vidi vidi... MONTOYA, ideja s poluosovinom je super... imam i duzu i kracu i felgi i lanaca i zglobova... Samo je trebao netko da da ovakvu ideju ;)

Inace, ja sam do sad slamu razbacivao i sjeckao rotacionim malcerom (neka vrsta kosilice traktorske) i jako fino razbaca otkose i jos ih malo i sasjecka. Od sojine slame ne ostaje nista, a zitnu raspodjeli super. samo sto je problem kako baca nazad, toliko i naprijed...

U planu je razbacivac na kombajn kao sto je mityoo napravio sebi, ali nikako da nadjem neki odgovarajuci prijenos pod 90°

Kolega je beracem sjeckao dva reda duhanskih stabljika ali to je nepotrebno unistavanje stroja, a ganjati berac po otkosima ne znam bas. mislim da bez ravnih nozeva i fiksnih kontranozeva nista od sjeckanja slame.
 
Popularna mlatilica za slamu.Imam i ja jednu samo ne mogu da joj uđem u trag,neko je odneo još prošle godine i nije još vratio. :zli: :zli:
 
Matić je napisao(la):
Popularna mlatilica za slamu.Imam i ja jednu samo ne mogu da joj uđem u trag,neko je odneo još prošle godine i nije još vratio. :zli: :zli:

Auu zajebana situacija, i kod nas ima takvih ljudi! ::lose::
Jedino resenje je postavljanje GPS odasiljaca na svaku masinu... :D
 
Matić je napisao(la):
Popularna mlatilica za slamu.Imam i ja jednu samo ne mogu da joj uđem u trag,neko je odneo još prošle godine i nije još vratio. :zli: :zli:







otkriće se sam kakda počne razbacivanje
 
evo one slike koju sam juče obećao
16hk943.jpg

Dakle, na ovom lancu fali spojnica, ćale je skinuo, čisto da te to ne buni. Ona bela putanja u pozadini je šema postavljanja lanca na stari način, a ovo što vidiš je na novi način. Žuta strelica označava španer koji smo postavili, čisto da malo zategnemo lanac, a čuo sam da neko tera tako i bez ovog španera, malo skrati lanac i to je to. Onaj lančanik gore , ne radi ništa, skuplja prašinu , i to da te ne buni.
Tarup nisam slikao, ali ti je to najlakše od svega, poskidaš noževe i okreneš da im sečivo ide ka zadnjem delu, samo obrati pažnju da postaviš isto kako je bilo, da se ne izgubi balans, jer onda ode sve u očin, tarup je slaba tačka berača 222. :cao:
 
Nazad
Vrh