Zmaj berači kukuruza

ja sam kombajnu terao iz zrenjanina 500km sirina 3.30 bez policijesamo auto ispred sa rotacijom i rotacione na kamionu na kabini i na prikolici
 
Dakle, možda sam već napisao u ovoj temi, posjedujem Zmaja 222, 1984.g. berač je u dosta dobrom stanju godisnje obere do 80kj ne vise je preklane oko 100... jer nemam kome brat vise od toga, svake godine ga rasklopim promjnenim ležajeve na valjcima napriijed i na uvlačnim lancima i js podosta sitnica remenje sam izmjenio a sva godine moram izmjenit remen tarupa, preklane sam kupio cijli novi tarup tj. osovinu i nove nozeve sam stavio... ::namigivanje::
E, sada zanima me sta treba pripaziti kod Z 222 dal ima kakvu, manu lose strane,dobre strane ili tako nešto moja jedina zamjerka je ta što nemogu brat brze u jaom kukuruzu od 1.spore.. mogu negdje drugom ali mi se traup, guši tj.. na Imt-u 565 imam mali broj obrtaja obican kardan imam dal bi se moglo na njemu sta napravit da se bere 2. uglavnom da nemoram 1. jer dosta ljudi mi kaze da beru 3. sporom ali oni imaju 223 berač koji ima mislim vise komušaća.. i bolji je od 222.. sada oprostite sto sam nevezano uletio u temu samo tako... :ppozdrav: :ppozdrav:
Evo koja slikica:
2nu6jye.jpg

2dhfp5c.jpg

2upsgzo.jpg
 
Koliko rodi taj tvoj kukuruz kada beres 1. sporom? Nije tacno da je spor kardan na 565, samo ga treba malo 'riktati' po gasu jer 222 voli obrtaje kardana, nekada i vece od propisanih. Ja ga stalno vucem 3. sporom sa 577 nocu pri 1700-2000 o/min motora, danju nisam radio jer mi je komusacki sto bio u losijem stanju pa hoce da gusi. Dace Bog pa ce ove godine berac dobiti zasluzeni remont pa cemo videti kako ce brati. . . :ppozdrav:
 
Bubu je napisao(la):
Koliko rodi taj tvoj kukuruz kada beres 1. sporom? Nije tacno da je spor kardan na 565, samo ga treba malo 'riktati' po gasu jer 222 voli obrtaje kardana, nekada i vece od propisanih. Ja ga stalno vucem 3. sporom sa 577 nocu pri 1700-2000 o/min motora, danju nisam radio jer mi je komusacki sto bio u losijem stanju pa hoce da gusi. Dace Bog pa ce ove godine berac dobiti zasluzeni remont pa cemo videti kako ce brati. . . :ppozdrav:
Evo, imam par video uradaka loziim ga po gasu nije gas do kraja ali ima 80% gassa..!!!
Video uradak: [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=WCcF9z40q-o[/youtube]
 
Mislim da njemu nije problem u obrtajima kardana vec u beracu jer taj 222 kada je u fabrickom stanju a komusaljke malo trosne hoce jako da brljavi kada je vreme suvo. Meni se desavalo da neke sorte kukuruza nisam mogao da berem kada nema rose! Uglavnom berem nocu kad ima rose i efekat je vise nego pozitivan! :D
 
ja sa imt 558 vozim 222 drugom bez problema i po danu i noci.zadnje gume su mi 14 ice,mada ove godine planiram da stavim 16 (ne znam da li pasu felne od 560 sa tegovima?),posto se tretiram za najsporije branje u selu iako ja nekad ga vitlam po gasu dzaba.sto se tice komusaljke i tu sam nesto budzio(to sam od montoje ukrao patent-na eliminatorske valjke sam namestio kuciste od privodnih lanaca i na tu malu osovinu stavio ''gumeni prst'' da non stop cacka komusinu,da bih vetar izduvao istu...ako vas interesuju detalji oko budzevine pitajte montoju neka vam stavi sliku-ako budem strucan slikacu i staviti u temu! :ppozdrav:
inace sezonski uradim oko 50h. :ppozdrav:
 
North ARMY je napisao(la):
Resi 50-100e stavi direkt osovinu kardana i to ce ti se vratiti kroz 30kj obranog kukuruza u gorivu sigurno. :cao:
tacno. imali smo isti problem na 565 uradi to i nemas brige sto se tice obrtaja. A sto se tice tarupa mislim da na tim 222 beracima treba okrenuti tarup da vrti na drugu stranu kao na 223,224 . znam da su ljudi kod nas to radili
 
Ovo, cu probat na kardanu napravit... a tarup sam posatvio da radi kako je tvornički napravleno nisam prepravljo nista... hvala svima :cao: :cao: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Tačno baća.Ne okreće se tarup nego samo noževi na tarupu i pogonski lanac ne ide preko španera koji mu menja smer nego direktno i dobiješ rasterećen traktor i mnooogo manju potrošnju
 
A kako u tom smeru tarup seca masu.ostaju cele kao iza 224 ili?ako je tako ,posle je ubistvo za presu ko balira.
 
Ne ostaju cele a ni ne isitni kao pre okretenja smera,nešto između bude a sasvim fino može da se balira posle.
 
:bravo:Maticu preduhitrio si me,to je istina .
To treba da uradi svako ko ima 222-ku. :D
 
Za, par dana cu vuc berač napolje, iz šupe pa cu ja svog poslikat i da mi napisete sta tocno i koje lance da prebacim dobro, ovo sam shvatio da noževe na drugu stranu okrenem pa kao to netko moze objasnit sada kako??... nezznam ali kao bih netko htio ja bih bio zahvalan.. jer u sezoni nemam vremena brat 1.sporom to je stvarno ono dođe mi da ostavim sve i zovem čoveka to malo da mi ovrši... ali stacu kad mi treba u klipu. Dobro malo sam se raspisao, da ne duljim ako bih to netko mogo objasnit sve redom vidim, kako je North Army reko da se clan Matic razumije pa ako je voljan pomoci da mi to malo pojasni...?? !! Hvala...!!! :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Kontra nozeve da okrenes to ti mogu i ja pojasniti,kad stanes pored tarupa i ako njegovi nozevi idu u ovom smeru L (zamisli da se ovo L rotira oko gornje tacke,a donje crtica da je secivo noza i ide u suprotnom smeru kazaljke na satu,sad samo skines noz i stavis da donja crta slova L ide u kontra smeru ovako bi to izgledalo _l tad i onda bi se secivo vrtelo u smeru kazaljke na satu) i naravno ono sa lancima ali to neko ko zna 100% kako koji lanac prebaciti. :cao:
 
Nazad
Vrh