Zmaj berači kukuruza

valjci idu naizmenicno gumeni pa metalni .... :osmeh:

malo sam proucavao dok sam pomagao da se remontuje taj 222 stricev....
 
a jedan rece da je modifikovao zmajev dvoredni(ne znam koji model)kaze da je svako drugo kuciste kontra okretao(ne znam ni koje kuciste ni cega)kaze da sad bolje pici
 
Odlična prepravka starog Zmaja 2K :D , slike su inače od kolege iz Ade, a postavljene su kod komšija na forumu.

k2preokh7.jpg

k2posleowj1.jpg

83066421ij6.jpg

28784549wj8.jpg

72115221oi2.jpg
 
da se i ja malo ubacim u duskusiu
Čugi je napisao(la):
222 nema vetar i teleskopski bunker i ima 2 baterije komušača, 223 ima vetar i tel. bunker i 2 baterije komušača , 224 ima vetar i tel. bunker i 3 baterije komušača, te je on i najbolji Zmajev dvoredni berač.

sto se tice razlika izmedju 222 i 223 to su velike razlike, a cugi ovo ocu da te ispravim i 223 ima 3 baterije komusaca to jest 12 valjaka komusaca kao i 224 sto ocu da kazem da su razlike izmedju 223 i 224 male sto se tice komusackog stola nikake razlika izmedju njih dva je u tome sto 223 kad dize kljunove hidroulikom dize i tarup dok 224 tarup ne dize i kod njega je tarup vislje postavljen i slabije tarupira od 223. jedina mala prednost 224 je sto je u njega elevator okomusanog klipa koji ubacuje u bunker vise naget prema bunkeru to jest ima blazi uspon pa i bolje izvlaci klipove u bunket dok je kod 223 malte ne pa skroz uspravan i desava se da sa lopatica spadaju klipovi opet u dno to jest slabije izvlaciklipove i to mi je jedina kocnica na 223 zbog cega nemogu jos brze da idem.

Dragan18 je napisao(la):
Moj stric koji ima 222 kaze da su 223 bolji beraci od 224 ! kaze da su 224 dosta slabije napravljeni slabiji materijal itd. ... i nije malo slucajeva da se po oglasima menjaju 224 za 223 !
dragane stric ti je u potpunosti u pravu , 224 su hafifniji beraci,
naj bolji zmajev berac je definitivno 223 :ppozdrav:
 
Sad je sve jasno! Hvala Mladene na dopunama i ispravkama, nisam imao prilike da vidim uživo rad 223 i da ga pregledam, te sam zato mislio da zbog generacijske razlike i postepenih poboljšanja kako su izlazili novi modeli (kao i kod jednorednih) ima manji komušački sto od 224.
 
nema na cemu tu smu da razjasnimo nedoumice zato i imamo ovaj forum.
nikad neko nezna sve na svetu pa i ja sam al zatopitam sto mi nije jasno
 
K2 je jedan od najboljih berača Zmajevih , naravno ako je u dobrom stanju i očuvan . Ja sam se iznenadio kako lepo bere , sviđa mise berački aparat.
 
Pa gledam i ne mogu da provalim od čega je felna, pa reko da pitam je li felna ili možda nešta drugo. Dobra ideja, jeste da je težak ali je dugotrajan :D
 
Zahvaljujem kolegi moderatoru sto mi je ustedeo trud i postavio slike umesto mene! :osmeh:
 
E, sad da i ja nesto pitam u vezi ZMAJ beraca kukuruza...

Susjed planira kupiti jednoredni berac MISLIM 213S ako tako sto uopce postoji. Radio je sa 214, koji je '81.g. i kaze da je ovaj sto je gledao jos starija verzija. Berac na oko izgleda vrlo dobro, no ne znamo ni ja ni on koje su najvece boljke zmaj jednorednih beraca i na sto najvise obracati paznju pri kupovini takvog beraca?

Jedino znam da su im sasije znale pucati, a drugo nista...

Cjena beraca je inace, 2 000€ drugo nista o njemu ne znam, a za koji dan cu saznati i godiste i tocan model, pa se cujemo ;)
 
kod mene u selu ima generalno remontovan zmaj jednoredni(ima rucno pravljen kos) i covek ga neda bez 1600e,dal' vam se isplati?
 
Nazad
Vrh