Zmaj berači kukuruza

pozdrav svima, North Army, ajde molim te reci mi nešto za Z214, mnogi ga hvale a ja bi jedan kupio, molim za pomoć ako neko zna za neki da mi javi
 
@Zoranko

Komšija, lepo si se predstavio.
Ima jedan bearč kod mene za prodaju, ali cenu moram proveriti. Nije brao zadnje dve godine.
 
zoranko je napisao(la):
pozdrav svima, North Army, ajde molim te reci mi nešto za Z214, mnogi ga hvale a ja bi jedan kupio, molim za pomoć ako neko zna za neki da mi javi
Odlican berac,solidno bere,tj ne gusi,cistoca branja prosecna,moze da kipuje u zmajevku,podesiv tarup po visini i komplet zadnji trap,jaka konstrukcija,2 brzine kardana tj pogona ima,svugde pristupacan i lako se dolazi do svih delva.Ferguson ga moze vuci,nije za brda jer je visok pa moze da se prevrne.
Za te pare (2000-2500e) neces naci bolji,imao sam i slovenca eko 3500,zmaj je ZMAJ za njega.
 
North ARMY je napisao(la):
zoranko je napisao(la):
pozdrav svima, North Army, ajde molim te reci mi nešto za Z214, mnogi ga hvale a ja bi jedan kupio, molim za pomoć ako neko zna za neki da mi javi
Odlican berac,solidno bere,tj ne gusi,cistoca branja prosecna,moze da kipuje u zmajevku,podesiv tarup po visini i komplet zadnji trap,jaka konstrukcija,2 brzine kardana tj pogona ima,svugde pristupacan i lako se dolazi do svih delva.Ferguson ga moze vuci,nije za brda jer je visok pa moze da se prevrne.
Za te pare (2000-2500e) neces naci bolji,imao sam i slovenca eko 3500,zmaj je ZMAJ za njega.


Pozdrav"

Imam berac ZMAJ 214R , 87god. prezadovoljan sam sa njm. Vucem ga sa IMT 539.
Prezadovoljan sam sa njim. Od svih zmajevih do sada, mislim da je 214 jedan od naj boljih.
 
N.A. nemaju svi lose iskustvo sa slovencima kao ti verujem da nisi mnogo ni radio sa beracem uopste
 
Cale ga je terao u glavnom,ali sam svaki njegov kvar osecao na svojim ledjima.
Posebno onaj zadnji kad je otisla osovina uvodnog lanca pa sam sa baterijskom lampom u ustima lezao na gumenim valjcima i onim lopaticama sto guraju klipove ka levatoru,dok sam sarafao milion sarafa da bih dosao kod glavnice.Kod zmaja je sve klik-klak kao laminat. :D
JEDINA bolja stvar na slovencu je sto se kljunovi dignu za sekundu pa ih mozes podmazati jos brze ili ih jos brze igubiti kad naletis na neku rupu pa se razlete,meni se nije desavalo,ali ujaku jeste.
Kod zmaja se to resi za 1-2min samo se jedan lancic otkaci i kljunovi su "sikipovani ka dole" i moze se prici da se podmaze,isto tako se moze i visina kljunova podesiti.
Post je spojen: [time]1268516204[/time]
_________________________________________________
@Torpedo aj mi to posalji na p.p. sad vec stvarno zurim,daljine me zovu. :D
 
Smešno ne smešno, samo se zapitaj zašto je razlika u ceni 1000 i više evra pa će ti se samo reći. Misliš li da su ljudi ludi ili imaju viška para kad plaćaju Sipa 3500evra a Zmaj isto godište je 2000-2500 e, ili je nešto drugo u pitanju? :ppozdrav:
 
Verovatno ni svaki 214 ne bere isto, kvalitet branja zavisi od milion stvari, možda je taj Sip samo u lošijem stanju a ako je nov kao što kažeš onda je baš smešno porediti zmaja 214 sa njime. Koliko valjaka imaš ti na 214 (4 ili ?) a koliko novi Sip (6 ili 8 zavisno od tipa) Ni teoretski ne može bolje čistiti a ako je tako kao što kažeš onda nešto nije naštelovano kako treba,otkidački valjci, ploče ili komušaljke nisu pritegnute...Ne zameri ali ništa lično :ppozdrav: I ovde je kao i drugde, svaki ciga svoga konja hvali :haha:
 
Ja se isto pitam kako ljudi mogu biti tako... prodao raskantanog slovenca a dobio extra zmaja(nije obrao vise od 200kj imao ga neki deda koji nije ni bio seljak,vec ga kupio da mu stoji....) i jos mi ostalo para i da se opet vratim u nazad dao bih slovenca i dodao za zmaja ako treba.
 
ja cu da kazem ovako moj kolega ima zmaja 216 vuce ga 2 sporom gde je losiji kukuruz 3 sporom ja sam moj sip vukao 3 sporom gde je losiji kukuruz 1 brzom i jedan i drugi sam ja podesavao.zmaj je duzi,vislji,nestabilniji tezi jedino bolje tarupira.
 
bre sta znam, ja rajkom koja je brza malo od imt u extra kukuruzu 3 spora, a u malo losijem 1 brza.
Berac jesam malo ubrzao, preko lancanika i nisam imao problema sto se tice zagusivanja i ciscenja.

Opet mozda zavisi i od beraca i nacina rada :ppozdrav:
 
pozdrav svima, momci hvala na pomoći , kupio sam zmaja 213 danas, sasvim solidan i od čoveka iz sela. garantuje ispravnost, a to je ono što sam i očekivao, od nekog koga znam, za sada toliko .
 
Nazad
Vrh