Zmaj berači kukuruza

To sa ti kojekakvim prepravkama verovatno je potrebno na Z-222 ali nijemi jasno sta vam radi cela kukurzovina u komusackom stolu, to se sve resava na berackom delu tj.samo klip ide na komusaljke.Ranije sam napomenuo da sam sa mojom 223 obrao mnogo kukuruza preko 1500 hektara i kako je dosao iz fabrike tako sam ga i prodao. :ppozdrav:
 
mityoo je napisao(la):
Ćekaj... nemam ja... treba da molim kuma.... biće
Post je spojen: [time]1266387436[/time]
_________________________________________________
danger je napisao(la):
@ Mityoo
slikeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :bravo: :bravo: :bravo:
Evo:

2dbld84.jpg


Ovaj berač je jesenas vožen i noću i danju, bez prestanka, i nije zagušivao!

Mityoo zbog tog patenta se vodi rat kod vas , znam čoveka koji je to ugradio kod svog oca pre 20 godina i sad to prodaje kao svoj pronalazak . :cao:
Inače može se ugraditi u sve kombajne dobiješ u kompletu , produženje lanca , limove ... samo da montiraš . Mislim da je cena oko 70€ , šalje i city-jem. :haha:
 
Na beracu 224 je to ipak malo drugacije u odnosu na 222 ovaj ima jedan par valjaka vise tu gde su vama zvezde njemu je problem bilo gusenje po uprzenom na tom delu koji sam slikao (bio je mnogo tesnji) ali od kad sam ga malo prosirio problem je donekle resen mada mi se ona ideja sa pajalicom svidja mozda cu do jeseni probati da je ugradim. :ppozdrav: :veseljak:: ::spreman na sve::
Ali ako bude problema ubacujem rezervnog igraca(on je spreman zagreva se) :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:
 
Bubu je napisao(la):
To nije moj berac pa ti ne bih znao reci kako i zasto. Ako se vidim sa vlasnikom u skorije vreme-prenecu vam utiske.
ok bas me interesuje zbog cega dolazi do gusenja.
 
grujo ja berem sa k2 kod mene ih ima dosta u selu neki su stavljali i bunker ali taj bere kao nijedan do sada i jedino on bere klipove svi ostali zmajevi berači odkidaju klipove jer kod njega rolne nisu jedna do druge več jedna ispod druge i zato mnogo čisto beru kada ja prođem saprikolicom ljudi pitaju da nije ručno brano :D
 
eeee a da vidis kako bere kad mu stavis bunker i ide levator od jednorednog zmaja,e onda teraj kako oces,od svitanja do mraka moze da obere 12 jutara dobrog kukuruza :D
 
tesin je napisao(la):
eeee a da vidis kako bere kad mu stavis bunker i ide levator od jednorednog zmaja,e onda teraj kako oces,od svitanja do mraka moze da obere 12 jutara dobrog kukuruza :D
Ja sam na moj pravio elevator širine 36cm(širi nego kod 222) I sad mogu da ga teram koliko komušački sto dozvoljava...
 
e momci, lako je vama raspredati o ovim temama, ja bi sepriključio ali nemam berač. listaući forume dolazim do zaključka da su zmajevi za sad ispred drugih. Ja sam zainteresiram za jedan 213 ili 214, obzirom da imam IMT 54o i sejem 6-7 kj kukuruza god. ako nešto znate pomagajte.
 
Pidikanac pozdrav, ja bar znam koliko on cisto bere kukuruz jer sam imao prvo 2k jos od 1975. g. a momentalno imam 220 i 224 kod ovog je prednost samo bunker sve ostalo je losije :ppozdrav:
pidikanac je napisao(la):
grujo ja berem sa k2 kod mene ih ima dosta u selu neki su stavljali i bunker ali taj bere kao nijedan do sada i jedino on bere klipove svi ostali zmajevi berači odkidaju klipove jer kod njega rolne nisu jedna do druge več jedna ispod druge i zato mnogo čisto beru kada ja prođem saprikolicom ljudi pitaju da nije ručno brano :D
 
po meni na 224 su trebali malo vise da povedu racuna na konstrukciju jer je sve jedan negde puko i varen i da mu stave mesto njegovih berackih valjaka burgije kao na k2 i burgoncu,i onda bi bio ko bog.
 
Tesin sto se tice konstrukcije tu se slazem stobom a beracki valjci su ok kod 224 je problem u komusackom stolu jer nema lopatice za izbacivanje komusune i zato kada je uprzeno tu dolazi do zagusenja. :cao:
 
tesin je napisao(la):
po meni na 224 su trebali malo vise da povedu racuna na konstrukciju jer je sve jedan negde puko i varen i da mu stave mesto njegovih berackih valjaka burgije kao na k2 i burgoncu,i onda bi bio ko bog.

Morate elevator fiksirati za šasiju onda neće biti pucanja,ja sam na berka to odmah uradio-elevator i komušački deo su teški pogotovo kod zmaja
 
Nije problem elevator vec bunker njega treba ojacati i dole gde je postolje malo zavariti jer oni vijci-srafovi hoce da puknu. :cao:
 
Pa u tome je štos-gde imaš pristupa zavariš ga za šasiju i onda ima da traje dok je berača-ja sam to na berka uradio-to su proizvođači prevideli ali po dana posla i problem trajno rešen
 
zoranko je napisao(la):
e momci, lako je vama raspredati o ovim temama, ja bi sepriključio ali nemam berač. listaući forume dolazim do zaključka da su zmajevi za sad ispred drugih. Ja sam zainteresiram za jedan 213 ili 214, obzirom da imam IMT 54o i sejem 6-7 kj kukuruza god. ako nešto znate pomagajte.
Hajde se ti lepo predstavi ovde http://poljoinfo.com/caffe/za-nove-clanove-da-se-predstave/2085/ pa cu ti ja reci koju rec za Z214 jer ga imam. :cao:
 
zdravo svima :cao:
pisao sam vec jednom ovde, i samo da kazem opet-imam berac 214 i vucem ga rakovicom65 i prezadovoljan sam.
E sad, hteo bih malo da ga doradim, razmisljaoi sam da postavim ventilator, jel ima neko resenje i jel ima neko da prodaje ventilator od zmaja ili ga ja necu naci uopste.
Ako moze mala pomoc, da resim taj problem sada preko leta :cool:
 
Nazad
Vrh