Zmaj berači kukuruza

Zoran0230 je napisao(la):
imt560 je napisao(la):
Reci ti nama sta tebe konkretno muci?
mene muče okidački valjci koji ne propuštaju cijelu masu dolje i tu mi često glavi berač a to samim time znači usporen rad. ove sam godine odlučio i njih izmjeniti pošto mi je to jedini problem na beraču pa sam te zbog toga pitao jel imaš neke svoje načine štelovanja ili i ti kao i većina ljudi koje ja znam to radi kataloški.
Probaj kako sam ja štelovao i videćeš razliku
[/quote]Za početak samo raširi okidačke rolje i onda će kasnije kidati i samim tim imaćeš malo krtoga a letve na ulazu malo raširi da može da prođe tulaj
 
Druže,ja sam probao sva moguća štelovanja i u solidnom i dobrom kukuruzu najbolje se pokazalo podešavanje koje sam naveo u jednom od prethodnih postova tj. fabričko možda uz manje korekcije ali u suštini ko podesi na fab. mere berač najbolje odrađuje.U lošem,preterano izgorelom,palom... kukuruzu tvoje podešavanje odgovara
 
MONTOYA je napisao(la):
Druže,ja sam probao sva moguća štelovanja i u solidnom i dobrom kukuruzu najbolje se pokazalo podešavanje koje sam naveo u jednom od prethodnih postova tj. fabričko možda uz manje korekcije ali u suštini ko podesi na fab. mere berač najbolje odrađuje.U lošem,preterano izgorelom,palom... kukuruzu tvoje podešavanje odgovara
Veruj mi da uvek odgovara,i ja sam bio skeptičan prema takvom štelovanju ali kada sam video šta radi berač,zato sam i izneo na forumu da pomognem a i kad malo bolje razmisliš možda je i logičnije kada malo bolje razmisliš
 
Probao sam :nono: kada sam prošle godine tražio da kupim 223 išao sam po oglasu u Kovilj kod neog lika i kod njega su bili tako naštelovani valjci i ploče kao kod tebe,pitao sam ga zašto on kaže da kod njih mora tako,valjda takav kukuruz :sta:
 
Ne,Ja imam berka a kolega šenpetera i oba su tako naštelovana.Kolega me je godinama ubeđivao da ih tako naštelujem a ja nisam hteo i stalno sam mu govorio dau knjizi ne bi bilo džabe napisano.ali Ja sada tu nemam nikakva gušenja kao što čovek navodi bez obzira na brzinu kretanja
 
Ja sam mislio da si ti to na zmaju proverio,pa nije ti druže isto :nono:
znači zmaj provereno radi najbolje sa fabričkim podešavanjima,a kolega imt 560 samo neka spusti heder niže i mora da ide dobro​
 
MONTOYA je napisao(la):
Ja sam mislio da si ti to na zmaju proverio,pa nije ti druže isto :nono:
znači zmaj provereno radi najbolje sa fabričkim podešavanjima,a kolega imt 560 samo neka spusti heder niže i mora da ide dobro​
A kakva je razlika Šta to zmaj ima a berko nema i obrnuto
 
Druže neću sad ovde s tobom da se respravljam,napisao moje mišljenje i tvrdim da je za zmaja tako najbolje u većini slučajeva, sa berkom nisam radio tako da neću da komentarišem nešto što neznam
 
Ja ne želim da raspravljam samo iznosim činjenice jer sam radio sa sva3 berača I TO ŠTO NAPIŠEM SIGURNO JE PROVERENO
 
Video sam ovo na 13-oj stranici, ali ovo nije berac 224. Moj berac 224 sa ovom prepravkom ne izbacuje ni jedan kukuruz. :ppozdrav: :veseljak:: ::spreman na sve::
MONTOYA je napisao(la):
Evo rešenja sa mog zmaja
2jbql4n.jpg
montoja koji je ovo berac :sta: :sta:
 
Montoja to na Z--223 nije potrebno ja sam sa mojim brao 15 sezona i nikad mise komusacki sto nije zagusio u proseku godisnje oko 150 jutara.
 
imam 20g z-223 nikada se ni tati ni meni nije tu zagusio tj sa tim gusenjem nismo imali problema.
 
Na kom beracu nisi imao problema :sta: :sta: berac 224 je na tome delu imao fabricki tesnju rupu i bilo je nemoguce brati po uprzenom vremenu bez prepravke, a beraci 223 imaju drugaciji sistem za izbacivanje ljustike i nemaju tih problema :ppozdrav: :veseljak:: ::spreman na sve::
grunt je napisao(la):
Imao sam par puta gusenje u komusackom stolu ali uzrok su bile jako lose zvezde,od kad su stavljene nove nemam problema naj vise problema je bilo na njivama koje su u strani.
 
Nazad
Vrh