Zmaj berači kukuruza

Na gvozdenim valjcima sam izmenjao nokte koji se utisnu u drvo u valjku,i dobio sam odlicno komusanje,jos cu ove sezone da promenim gumene valjke i mislim da ce brati cisto i po suvom i vlaznom u pitanju je zmaj 222
 
mica967 je napisao(la):
Nisam siguran da ce to moci da se izvede,kukuruz nebi mogao da klizi lako kroz komusackisto i doslobi do zagusenja :ppozdrav:
Mora mu se dati nagib,Tako je kod berka,ako mže nagib radnog stola da se šteluje
Post je spojen: [time]1265271894[/time]
_________________________________________________
To je
grunt je napisao(la):
Na gvozdenim valjcima sam izmenjao nokte koji se utisnu u drvo u valjku,i dobio sam odlicno komusanje,jos cu ove sezone da promenim gumene valjke i mislim da ce brati cisto i po suvom i vlaznom u pitanju je zmaj 222
tačno ali samo gumene rolje najbolje čiste,pod uslovom,normalno da nisu pohabane
 
Nemoj
imt560 je napisao(la):
mica967 je napisao(la):
Treba podesiti kontra nozeve tako da na kraju berackih valja zazor bude sto manji, u slucaju da su kontra nozevi na tom mestu istroseni zyzamenite ih novim.,takodje treba proveriti dali je remenje za pogon ispravno i dobro naspanovano. :ppozdrav:
ma i ja sam mislio da su noževi pa sam njih naštelovo ali ipak nisu oni. jedan član foruma mi je reko da su mi vjerovatno valjci potrošen i baš sam danas njih pregledo i vidim da se svaka ivica istošila minimalno 1 cm pa je vjerojatno do toga. iduće sezone mjenjam valjke pa se nadam da ću s tim i sve svoje probleme riješit jer mi berač nema nikakvih kvarova osim eto toga gušenja koje više šteti meni nego njemu. ipak hvala na savjetima :ppozdrav:
odmah menjati valjke(nisu baš tako jeftini),ipak se ti valjci šteluju,kadaih skroz raširiš onda najmanje krtoga ide u berač a kada su letve šire u donjem delu lakše prolazi tulaj i manje se zaglavljivaju klipovi.Moj ortak sa kojim radim godinama večito mi je govorio da tako treba da uradim a ja mu do skoro nisam verovao jer imam knjigu od šenpetera gde sve lepo piše,to ti je posao od 15 minuta i videćeš da će biti manje zastoja
Post je spojen: [time]1265272610[/time]
_________________________________________________
Ne,t
galki je napisao(la):
sta ti nazivas rolje jesu to komusacke gume? :sta:
[/quote To su uvlakačke rolje,koliko sam shvatio to te muči a one se menju samo ako ih pokrješ ako slučajno uleti nož...
 
kod beraca je bitno da nosac sestopera(kod sipa)ili cetvoropera(kod zmaja) bude dovoljno rasiren da stablo kukuruza nezapinje za kucista lagera.
 
Pisao sam u temi Sip berači ali verovatno i na Zmaju može da se izvede. Na prethodnom SIPu sam navario šesticu armaturu na sve ivice na valjcima koji su bili pojedeni. Ne bacajte ::novac:: uzalud, malo varenja i popravke brusilicom i valjci ko novi. :ppozdrav: Ja sam radio sa CO2 pa se skoro nije ni poznavalo, posle toga skroz druga priča sa branjem tj.otkidanjem. :ppozdrav:
 
grunt je napisao(la):
Na gvozdenim valjcima sam izmenjao nokte koji se utisnu u drvo u valjku,i dobio sam odlicno komusanje,jos cu ove sezone da promenim gumene valjke i mislim da ce brati cisto i po suvom i vlaznom u pitanju je zmaj 222
ja sam to prošle godine odraddio i extra branje
 
Meni je svanulo posle tih niktiju kombinacija novi nikti nove gume na valjcima,sve naspanovano odkidacki valjci nastelovani ostar tarup,ostri nozevi pored odkidacki valjaka u sustini nema tu puno filozufije govorim za zmaja 222 samo mu daj ono sto trazi i to je to redovno podmazivanje uvek moze da nesto iskrsne masina je to.
 
grunt je napisao(la):
Meni je svanulo posle tih niktiju kombinacija novi nikti nove gume na valjcima,sve naspanovano odkidacki valjci nastelovani ostar tarup,ostri nozevi pored odkidacki valjaka u sustini nema tu puno filozufije govorim za zmaja 222 samo mu daj ono sto trazi i to je to redovno podmazivanje uvek moze da nesto iskrsne masina je to.
e daj mi molim te reci samo svoje štelovanje? jel ga šteluješ kataloški tj. okidači valjci 26mm, a ploče 34 i 40mm ili imaš neke svoje mjere koje koristiš i sa njima puno bolje radi
 
Ja sam prošle godine stavio nove gumene valjke a nokte nisam dirao samo sam dodao tri komada koji su falili,ali nisam zadovoljan,ostane neočišćeno oko 30%.Što se tiče okidačkih valjaka i tarupa oni rade super,a što se tiče pada na komušačkom stolu već postoji pad.Hvala svima
 
imt560 je napisao(la):
grunt je napisao(la):
Meni je svanulo posle tih niktiju kombinacija novi nikti nove gume na valjcima,sve naspanovano odkidacki valjci nastelovani ostar tarup,ostri nozevi pored odkidacki valjaka u sustini nema tu puno filozufije govorim za zmaja 222 samo mu daj ono sto trazi i to je to redovno podmazivanje uvek moze da nesto iskrsne masina je to.
e daj mi molim te reci samo svoje štelovanje? jel ga šteluješ kataloški tj. okidači valjci 26mm, a ploče 34 i 40mm ili imaš neke svoje mjere koje koristiš i sa njima puno bolje radi
Reci ti nama sta tebe konkretno muci?
 
Reci ti nama sta tebe konkretno muci?
[/quote] mene muče okidački valjci koji ne propuštaju cijelu masu dolje i tu mi često glavi berač a to samim time znači usporen rad. ove sam godine odlučio i njih izmjeniti pošto mi je to jedini problem na beraču pa sam te zbog toga pitao jel imaš neke svoje načine štelovanja ili i ti kao i većina ljudi koje ja znam to radi kataloški.
 
Kojom brzinom ides i koji traktor koristis u branju?ja nikad nisam imao problema sa odkidackim valjcima a stelovao sam na njivi jer nemem taj katalog o stelovanju,nemogu reci hoce ponekad da zagusi ali to par puta u toku dana nista strasno.Moguce da te muce i lanci sto uvlace masu ako nisu dobro naspanovani nema branja.Jesenas sam stavio sve nove lance i samo gas!
 
grunt je napisao(la):
Kojom brzinom ides i koji traktor koristis u branju?ja nikad nisam imao problema sa odkidackim valjcima a stelovao sam na njivi jer nemem taj katalog o stelovanju,nemogu reci hoce ponekad da zagusi ali to par puta u toku dana nista strasno.Moguce da te muce i lanci sto uvlace masu ako nisu dobro naspanovani nema branja.Jesenas sam stavio sve nove lance i samo gas!
koristim imt 560 a idem većinom 2 ponekad trećom ali kad je vlažan klas moram ićć prvom jer me ubi gušenje pa baš zbog toga pitam kako ga šteluješ. svi berači najčišće rade u vlažnom kukuruzištu a mene to ubi. dotezo sam i lance i mislim da nije do njih jer čim idem brže nakupi mi se nazad 10-ak stbljika koje nisu prošle do dna i odmah staje kompletan pogon hedera.
 
MONTOYA je napisao(la):
Reci mi koliko visoko dižeš "heder"?
to kod mene ovisi od visine klasa. znači ako je on visok ja heder dižem na maksimum a ako je onako srednji tj. niži onda ga držim od prilike tamo negdje na transportnom položaju
 
E pa zbog toga te možda i zeza,kada je rosa i vlažan kukuruz i podigneš ga visoko hoće da se dešava baš to što si naveo,okidačke valjke i ploče našteluj kako sam ti ranije rekao a heder spusti da ti vrhovi mrnjaka idu 10 cm od zemlje i mora dobro ići.
 
Prošle godine je posebno loše išlo branje, izgorela šarovka pa se sama lomila ispod klipa i sve uvlačilo u berač. Biće valjda bolje ove godine :ppozdrav:
 
imt560 je napisao(la):
Reci ti nama sta tebe konkretno muci?
mene muče okidački valjci koji ne propuštaju cijelu masu dolje i tu mi često glavi berač a to samim time znači usporen rad. ove sam godine odlučio i njih izmjeniti pošto mi je to jedini problem na beraču pa sam te zbog toga pitao jel imaš neke svoje načine štelovanja ili i ti kao i većina ljudi koje ja znam to radi kataloški.
[/quote]Probaj kako sam ja štelovao i videćeš razliku
 
kasno ti izvlaci stabljiku trebas naci razlog i skupio si mnogo otkidacke ploce amoze biti do kukuruza ako je pregorio ,ako je sindzenta :D
 
Nazad
Vrh