Zmaj berači kukuruza

E jbg zvona, pa samo u krugu od 300m oko mene trojica ljudi već godima rade sa 222 i 223 u sklopu sa 560, možda za brdovite krajeve ne ide, ali ovde u ravnici bez problema, a ako se ne varam i u tvom kraju nema brdovitog terena?
 
mladen je napisao(la):
ja ih svaki 12 do 15h ostrim. :ppozdrav:

da li si cuo za samoostrece nozeve?! kod mene su 4. sezona. Jedino ako neki pukne
jebes brzinu lanaca meni je veci problem tarup. Al dobro, stvarno idem do crne zemlje
I bere cisto da se svi prosto dive
 
Nađoh jednu sliku od prošle godine, pa reko' da je okačim.

DSC00102.jpg
 
i kod mene u selu najjace kombinacije rade sa 560 i rakovicom 65,zapravo tim kombinacijama idu ljudi koji oberu godisnje preko 100jutara.... najbolja kombinacija,kod mene je ravnica a moj 560se ne vidi od stabljike kukuruza
 
ja dok nisam imo rusa radio sam sa rakovicom 65 ide ona al to nije to trosila je vise goriva od rusa i auspuh je neml pa bio non stop uzaren , kad sam uzeo berac rakovica je imala1200sati rada i motor je bio ko mina znaci suv i nije trosio ulja za dvije godine rada sa beracom obrala je oko 4500duluma (450h) i za to vrjeme motor je bio gotov u svakom smislu , rajka je prodana i kupljen je rujo koji ladno vuce 223 i lagano pjevusi
 
jest beru godisnje kazes 100jutara dok ja svake godine tucem oko 400jutara sto znaci da oni beru 4godine sto ja za jednu.
cugi kako da postavim video klip sto sam snimio berac u radu
 
Čugi je napisao(la):
E jbg zvona, pa samo u krugu od 300m oko mene trojica ljudi već godima rade sa 222 i 223 u sklopu sa 560, možda za brdovite krajeve ne ide, ali ovde u ravnici bez problema, a ako se ne varam i u tvom kraju nema brdovitog terena?

Čugi da sve je praktički ravno ( mislim na Đakovački kraj) i tko god sam znam da je radio sa rakovicom 65 ili imt 560 sa zmaj 2 rednim beračem svi ti traktori su uništeni i sada uglavnom rade sa večim imt traktorima ili sa torpedom 75
 
Ma sve to zavisi od njive, njiva može bit duga 50 metara pa se stalno moraš okretat a može bit duga 300m pa onda sao piči...
 
Ne znam šta bih ti rekao Zvona, moguće na duži period ili ako ti što ih znaš beru mnogo sa njima, konkretno ova trojica što sam pomenuo oberu godišnje svaki po max 50 jutara, i zadnjih 15-ak godina kao rade sa njima sve je ok.
 
evo rujo i zmaj u akciji

[youtube]http://ie.youtube.com/watch?v=L4zX2dy_-Sc[/youtube]
na ovom snimu je osto samo jedan red al bez razlike ide on tako i sa dva

Edit by Čugi:Mladene url stranice na kojoj je snimak postaviš između YT tagova u postu i onda dobijaš ovakav post
 
evo jos jedan video ZMAJ 223
[youtube=425,350]http://ie.youtube.com/watch?v=D3TBOxz_SD0[/youtube]
 
koja je sad razlika 222,223 i 224 :sta:
kazu da je 222 najbolji jer ima 2 reda valjaka vise ili sta vec tako mi rece jedan sto bere po selu sa 223
 
222 nema vetar i teleskopski bunker i ima 2 baterije komušača, 223 ima vetar i tel. bunker i 2 baterije komušača , 224 ima vetar i tel. bunker i 3 baterije komušača, te je on i najbolji Zmajev dvoredni berač.
 
Moj stric koji ima 222 kaze da su 223 bolji beraci od 224 ! kaze da su 224 dosta slabije napravljeni slabiji materijal itd. ... i nije malo slucajeva da se po oglasima menjaju 224 za 223 !
 
North ARMY je napisao(la):
onda je moj 214 kao 222 :D

He, he odprilike slično samo x 2, inače pod jednom baterijom komušača se podrazumevaju 4 valjka - 2 metalna i dva sa gumama.

Ima tu Dragane istine, jer je 224 počeo da se proizvodi kada je Zmaj počeo da propada.
 
Nazad
Vrh