Zmaj berači kukuruza

Jednostavno,na reduktoru se otvori prednji dekl i zamene mesto zubčanicima,pozadi gde je dupli lanac zamene se mesto lančanicima i to je sve.Taj prenos najbolje odgovara onima čiji traktor ima 1000 obrtaja kardana i da ne bi vozili na malom gasu ovako uspore berač i voze na 1500 o/min
 
Kod Zmaja 214 ima dva mesta gde može da se stavi kardan . Prvo ide direktno , a drugo ide preko lančanika tj. ubrza se . Znači treba dodati samo lanac .
 
imt560 je napisao(la):
novi sam na foruma pa prije ikakvog pitanja pozdrav svima,
imam berač zmaj 222 i vidim na forumu da se svi žale na suho ali to je kod mene obratno ove sam godine išao pa rosi na branje tj. noću i stalno mi je gušio na okidačkim valjcima. Dali netko zna zašto?
Ja imam BERKA ali mogu da vam pomognem.Stvar je u štelovanju.Dok sam se držao Pravila štelovanja što je proizvođač naveo,ne ide kako treba sve do pre 2 godine kad već nisam znao šta da radim pa sam mislio da ne valja berač(svi su berači na svoj način dobri samo sve zavisi od nas koji ih teramo)onda sam uradio sve kontra:LETVE sam suzio gore a raširio ih dole;OKIDAČKE VALJKE sam raširio skroz.Da ne veruješ kako guta i nema stajanja.Potrebna su samo mala pomeranja ako je kukuruz lošiji ali uglavnom ne štelovati kako je fabrika naznačila .Probajte ovako pa se onda čujemo,
 
mica967 je napisao(la):
Jel su ti zastajali otkidacki valjci ili nije mogao da proguta masu. :sta:
pa nakupi se mase tj. ne protera sve dole kako bi trebo i onda staju i valjci ili bolje rečeno remenica koja samo pali remen
 
Treba podesiti kontra nozeve tako da na kraju berackih valja zazor bude sto manji, u slucaju da su kontra nozevi na tom mestu istroseni zyzamenite ih novim.,takodje treba proveriti dali je remenje za pogon ispravno i dobro naspanovano. :ppozdrav:
 
gagi je napisao(la):
nevidis da je pametniji od konstruktora ::000:: :haha: :haha:
onda se mučite i dalje i mudrujte,video sam nekoliko saveta pa poslušaj njih pa ćemo se čuti.Verovatno je on čovek sve to uradio ,toliko zna sigurno a ja ne pišem na pamet.Otkud sad toliko kvarova i zastoja na zmajevim beračima a u temi BERKO druga priča.Samo sipaj nafte i teraj. I ja sam bio u zabludi verujući knjizi 20-tak godina i promenuo sam 3 berača i štelovao rolje i letve kako strucnjaci nalažu.
 
ljudi mene interesuje nešto drugo,na zmaju 222 da li je neko na komušačkom stolu umesto metalnih valjaka pokušao da stavi gumene,kao na burgoniju?

Nisam jos,ali planiram za sledecu sezonu.
Postoje veoma osnovane sumnje da ce raditi mnogo,mnogo bolje.
 
na komusackom stolu koji se koristi kada se rucno bere su sve gumeni valjci :ppozdrav:
 
pa mora neko da stoji kad nema zvezde a od kukuruza zavisi komusanje a sto se tice silovanja nista to samo ako komusaljka pristane :haha: :haha: :haha:
 
npr 434 90 posto ocisti,luce ,kermes30 posto ako pritegnes rukama i bolje
 
lakarije je napisao(la):
ljudi mene interesuje nešto drugo,na zmaju 222 da li je neko na komušačkom stolu umesto metalnih valjaka pokušao da stavi gumene,kao na burgoniju?

Nisam jos,ali planiram za sledecu sezonu.
Postoje veoma osnovane sumnje da ce raditi mnogo,mnogo bolje.
Stavi komotno gumene valjke ako imaš mogućnosti.Ja imam Berka i kod njega su gumene rolje (zato lepo i čisti)
 
Nisam siguran da ce to moci da se izvede,kukuruz nebi mogao da klizi lako kroz komusackisto i doslobi do zagusenja :ppozdrav:
 
mica967 je napisao(la):
Treba podesiti kontra nozeve tako da na kraju berackih valja zazor bude sto manji, u slucaju da su kontra nozevi na tom mestu istroseni zyzamenite ih novim.,takodje treba proveriti dali je remenje za pogon ispravno i dobro naspanovano. :ppozdrav:
ma i ja sam mislio da su noževi pa sam njih naštelovo ali ipak nisu oni. jedan član foruma mi je reko da su mi vjerovatno valjci potrošen i baš sam danas njih pregledo i vidim da se svaka ivica istošila minimalno 1 cm pa je vjerojatno do toga. iduće sezone mjenjam valjke pa se nadam da ću s tim i sve svoje probleme riješit jer mi berač nema nikakvih kvarova osim eto toga gušenja koje više šteti meni nego njemu. ipak hvala na savjetima :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh