Zmaj berači kukuruza

Kojcica, pa di si ti? :cao: :cao: :ppozdrav: Jel to 220?
Ja imam 221 u ekstra stanju za prodaju, pa ako nekog interesuje....
 
evo me ,pozdrav Lalo :ppozdrav:,preselio sam se u grad gde imam internet preko kablovske.prosla sezona radova pa sam dosao u stan u Zrenjaninu.to je K2 samo mu je ubacen adapter od kombajna .radi super samo smo imali malo problema sa lopaticama od elevatora posto se desavalo da po koja pukne,ali dobro je sto je odmah nadjemo u prikolici.ako cujem da neko trazi berac u nasem kraju, javim ti.pozdrav jos jednom :ppozdrav:
 
2cqjsbl.jpg
1jth8k.jpg
qyixah.jpg
35be2v5.jpg
zmaj k2
 








Post je spojen: [time]1261827537[/time]
_________________________________________________



Post je spojen: [time]1261827653[/time]
_________________________________________________
jos malo slika preradjenog k2
 
Nije,sto se tice mehanike to je radio Ivica Grosin iz Melenaca,prepravka , ubacivanje adaptera od zmaja 142, bunker , ja sam ga samo ofarbao letos.
 
Prosle godine sam radio sa rusom 820 i zmaj 222 do prosle god je to radio 560 i nije mu bas lako bilo pogotovo gde je uzbrdica.Rus na kardanu 540 vuce ga lako potrosnja slicna 560 nema toliko buke boljha preglednost,interesuje me za ovu godinu kakvo je iskustvo ljudi koji voze rusa na 1000obrtaja kardana i zmaj222 kako to berac podnosi i na cega treba posebno obratiti paznju u sustini dali je to zdravo i za berac i za rusa mislim motor mora de radi na manjim obrtajima?
 
@grunt
Drug sa MTZ 820 vuce ZMAJ 222, kardan je na 1000 obrtaja i kaze da nema problema sa traktorom sto se tice temperature. Ja sa MTZ 82, kardan je isto na 1000 obrtaja, vucem TORNADO 70 i nemam problema sa traktorom, nase njive su sve ravne dok kod vas kao sto kazes ima uzbrdica pa bi tu moglo da bude tesko traktoru da vuce berac.
 
A kako se ponaša berač , pošto kod nas jedan reče da mu sve lupa (mislim na 1000 obrtaja ). A i nače je ove godine radio komplet remont istog Z-222 .
 
Nije problem breg za rusa problem je bio sa 560 u bregu,80% su ravne njive brinu me samo obrtaji motora koji moraju biti manji kad je kardan na 1000 a kad je na 540 veci a cini mi se bez potrebe toliki obrtaji motora na 540.
 
MONTOYA je napisao(la):
Prebaciš berač na 720 obrtaja a traktor na 1000 i onda se uklapa da voziš traktor na 1500 obrtaja
možeš li mi reći na koji način se berač prebacuje na 720 obrtaja. da li treba mjenjati neke zupčanike ili postoji kakvo drugo rješenje?
 
Nazad
Vrh