Zmaj berači kukuruza

onda nisam bio skužio koga ste je*ali kad je netko napisao da nemaju ventilator-moja greška ::svaka cast::
 
Pozdravljam Vas sve na forumu a posto sam se tek danas prijavio na ovaj forum nadam se da cu biti donekle koristan
posto vec vidite da se bavim gumarstvom probati cu da unesem malo vise svetla u tu oblast

Naime kod gumenih delova beraca -zvezda i komusaljki - uvek birajte -cistu gumu tj bez dodataka i
laznih platnenih ojacanja

tacno je da ce ojacane komusaljke duze trajati ali samo zato sto nece raditi svoj posao
vec ce da proklizavaju
sve sto duze rade vise se greju i vise ce da proklizavaju pa ce i kukuruz biti prljaviji

Cista guma sve sto vise radi vise se greje i bolje se lepi za komusinu i bolje skida pa se i trosi
Normalno da potrosnja -habanje- mora biti normalno

Radili smo za prvu ugradnju za Zmaj -kad je stvarno bio Zmaj - i znam da je to to

evo vam tehnicke karakteristike odgovarajuce gume za zvezde i komusace
tvrdoca-75-83 Sh
istezanje-320%
jacina na kidanje minimalna 120kg|cm2
habanje 170 mm kubnih

trenutno razmisljam o proizvodnji masine za montazu gumenih valjka na osovine komusaljki
pa bi mi bio koristan savet onih koji su vec montirali da nebih puno lutao
ideja je da montazu obavljam viljuskarem snage 1,5 t i da napravim pripremu kako bi to bilo
izvodljivo
Imao sam ideju i da radim zamenu starih osovina za nove uz neku doplatu ali nisam siguran
da bi to kod nas jos radilo
da li mislite da bi uvek uz zanenu gumenioh valjaka trebalo stavljati nove elasticne civije?
da li mislite da profil valjaka (ili pojedinacnih gumica)utice na komusanje jer vidim da se
pojavljuju i komusaljke u obliku zupcanika (ove sa ojacanjem) i da li ima razlike izmedju pojedinacnih
gumica i valjaka

ono sto sam ja vidio je da osovine brze propadaju od korozije kod montaze pojedinacnih komusaljki
verovatno zato sto izmedju njih prolazi voda i dodje do osovine??


pored ovoga bavim se i poljoprivredom pa ce mi druzenje na ovom forumu pomoci

pozdrav svima
 
dobro doso na forum.
kako da znam da su gumice od gume to te pitam zato sto smo jednom montirali ciste gumice bez ikakvih dodataka na ruku su izgledale dobro i posle par dana rada su se zaokruzile i postale ko plasticne tako da nisu nista radile.
a ako su kukuruzi malo jaci tj.zeleniji od tih gumica sto ti pricas nebi ostalo nista.
a sto se tice nabijanja na osovinu gledo sam kod jednog gumara on ih nabija dizalicom.
 
i ja isto dizalicom i sa dve cevi od vodovoda razlicite duzine i par panjica, uprem u betonsku gredu. ide relativno brzo. Sat, sat i po, sve tri osvovine na SIP u, nisam lud da jos i to plaćam. :nono:
 
novi sam na foruma pa prije ikakvog pitanja pozdrav svima,
imam berač zmaj 222 i vidim na forumu da se svi žale na suho ali to je kod mene obratno ove sam godine išao pa rosi na branje tj. noću i stalno mi je gušio na okidačkim valjcima. Dali netko zna zašto?
 
mozda ti se potrosila ona spicasta ploca na kraju otkidackih valjaka i tu ima lufta pa kad upadne manj kilip napravi belaja,pogledaj to
na kraju utkidackih valjaka treba da ima ta ploca(velicine kutije sibica) sa spicem okrenutim ka dole :ppozdrav:
dobro nam dosao :ppozdrav:
 
imt560 je napisao(la):
novi sam na foruma pa prije ikakvog pitanja pozdrav svima,
imam berač zmaj 222 i vidim na forumu da se svi žale na suho ali to je kod mene obratno ove sam godine išao pa rosi na branje tj. noću i stalno mi je gušio na okidačkim valjcima. Dali netko zna zašto?
Možda ti noževi brisači nisu naštelovani dobro,labavi kaiševi,loši valjci
 
pa baš mi to i nije jasno noževe sam super dobro naštelovo,kaiševi su nove i našpanovani,a za valjke nisam siguran kako mogu znati jesu lu istrošeni
 
imt560 je napisao(la):
novi sam na foruma pa prije ikakvog pitanja pozdrav svima,
imam berač zmaj 222 i vidim na forumu da se svi žale na suho ali to je kod mene obratno ove sam godine išao pa rosi na branje tj. noću i stalno mi je gušio na okidačkim valjcima. Dali netko zna zašto?
nisam siguran kako izgleda na 222 ali ako je slicno kao na sipu,tj ima dve ploce koje zadržavaju klip da ga otkidacki valjci ne provuku dole, trebao bi da malo rastavis te ploce da lakse izvuku šarovku dole. Ima i dr. stvar primakni otkidacke valjke jedan ka drugome da ranije hvata šarovku i da je izvuce nadole na vreme. Sve ovo vazi ako je princip kao na SIP u. Moguce da su ti potroseni otkidacki valjci pa ne hvataju dobro, na prethodnom beracu sam navarivao po jednu šipku armature 6 mm na svaku liniju po duzini, pa se valjci bolje preklapaju a da ne moras da ih primices previse. Mene je ove godine jedino zezala vlazna trava namotavala na ove valjke. Poz. sory ako sam promasio temu :cao:
Post je spojen: [time]1256506317[/time]
_________________________________________________
MONTOYA je napisao(la):
Valjci moraju imati ivicu da ne budu zaobljeni,možda si mnogo skupio valjke oni moraju imati 26 mm između prednjih ležajeva
a sto bas 26 mm? Valjda zavisi od debljine šarovke ili kako se vec kod vas zove kuruzovina,šaša, valjda se razumemo :cao:
Post je spojen: [time]1256506460[/time]
_________________________________________________
ako ih je previse skupio lomice šarovku na pocetku valjaka i gurati ispred sebe, ako je premalo nece uspeti da izvuku sarovku nadole i gomilace na kraju valjaka
 
imt560 je napisao(la):
novi sam na foruma pa prije ikakvog pitanja pozdrav svima,
imam berač zmaj 222 i vidim na forumu da se svi žale na suho ali to je kod mene obratno ove sam godine išao pa rosi na branje tj. noću i stalno mi je gušio na okidačkim valjcima. Dali netko zna zašto?
nema sta samo su ti valjci potroseni to je meni bilo prosle god krvi sam se napio e ove sam ih navario i samo gas ne okreci se.
 
samo navarijo i poravno brusilicom.gusani su al sam ih navarivo obicnom elektrodom moras samo polako jer ako ides brzo onda pucaju.
 
MONTOYA je napisao(la):
Valjci moraju imati ivicu da ne budu zaobljeni,možda si mnogo skupio valjke oni moraju imati 26 mm između prednjih ležajeva
a sto bas 26 mm? Valjda zavisi od debljine šarovke ili kako se vec kod vas zove kuruzovina,šaša, valjda se razumemo :cao:
Post je spojen: [time]1256506460[/time]
_________________________________________________
ako ih je previse skupio lomice šarovku na pocetku valjaka i gurati ispred sebe, ako je premalo nece uspeti da izvuku sarovku nadole i gomilace na kraju valjaka
[/quote]Zato što je na zmaj beračima 26 mm u 95% slučajeva idealna širina i nikada je ne menjam kao i razmak ploča 34-40 mm,odakle si "torpedo"?
 
2mxppww.jpg

evo slike jos dok je bio kod prvog gazde, ja ga jos nisam slikao
Post je spojen: [time]1257941898[/time]
_________________________________________________
novi sam na forumu, jel moze neka pomoc oko stelovanja beraca zmaj 214
 
evo mog beraca letos sam ga malo sredjivao i sad ovako izgled



nisam mogao da postavim slike pre sezone branja posto nisam imao internet te se zbog toga izvinjavam vec evo ih sada
 
Nazad
Vrh