Zmaj berači kukuruza

Neco je napisao(la):
to ti sve zavisi od vremena i stanja kuruza.ako je kuruz zreliji bolje ce se brati a ako je zeleniji losije.nevalja ni kad prezori.govorim o nasim hibridima a ono americko govno nevolim ni kad mu ime spomenu.
Post je spojen: [time]1254248571[/time]
_________________________________________________
mityo od cega ti je to klip i dje si ga nabavio
Cilindar je od Z142 od volana, a ima da se nadje po otpadima polovan za 20-30 evra i samo prepakujes gumice...
 
evo malo danasnje berbe sa dekanom
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=i2VBlBMnlfg[/youtube]
 
mityoo
Koliko hidraulicnih izvoda imas na traktoru, neznam kako bi ja to resio, mislim o tome 10g da bi valjalo ali zasad nista.
 
Jedna zanimljivost vezana za branje.Komsija pre tri dana obrao kukuruz a ljusaka i lisca kolko hoces.Veceras cujem presu kod njega u dvoriste.Izbalirao 24 bale ljusaka i lisca.
 
Imam ukupno 4 izvoda, tako sto sam ugradio dodatni razvodnik kojim biram dali cu da dam pritisak ulja na jedan ili drugi izvod! Zvuci malo komplikovano ali je prosto da prostije nemoze biti!
 
ljudi gledam te vaše snimke(neco ,i mislim mladen) pa vi pičite kroz te kukuruze čudo jedno.
ja imam 222 zmaja u kombinaciji s rusom 82 pa neide ni blizu ali ne zbog traktora nego zbog kukuruza
volio bi vidjet kako bi brali kod mene.
kukuruz sadit na 18 do 22cm a višlji od berača.
 
pa teraju dok se ne razleti nesto...sad je kod nas jedan isto tako terao,ruju sa 222,raspao mu se glavni reduktor i nemoze drugo kuciste da nadju,sad da li je to neka druga serija?nemam pojma,ali ljudi stoje,ne rade vec neki dan.
cak su i neke musterije presle kod nas.
 
KishRobert je napisao(la):
pa teraju dok se ne razleti nesto...sad je kod nas jedan isto tako terao,ruju sa 222,raspao mu se glavni reduktor i nemoze drugo kuciste da nadju,sad da li je to neka druga serija?nemam pojma,ali ljudi stoje,ne rade vec neki dan.
cak su i neke musterije presle kod nas.
Imam ja ceo glavni reduktor sa sve remenicom.Stoji mi u supi u cosku vec 10+godina
 
Mityo,ako smem da primetim ovo ti je berac 2 KM samo sa bunkerom.
Reci mi kako ti ide branje,kako su ti beracki valjci namesteni?
Berem 640 preplanuo i 677 koji je jos zelenkast a tako tesko ide da sam dobio nervni slom.
Obrao sam jedno jutro iz dva puta za ukupno 8.5 sati,toliko me gusi na berackim valjcima.
Nevredi ni nocu potpuno je isto.
Ako ti nije problem da slikas valjke da vidimo dali ima neke razlike.
Uostalom vidim da dosta nas ima 2KM.Hajde ljudi dali neko ima ideju sta moye da se uradi.
Inace otkida mi kompletnu stabljiku u visini klipa i gusi.
Ako rasirim valjke da lakse prodje stabljika,onda posto kod 640 skoro svi klipovi vise,zaglavi
se onda klip izmedju valjaka i gomila sledece stabljike.
To me posebno nervira.dali se to jos nekom desava?
Pre par godina sam malo navario na otkidacima da napravim ostre ivice i odlicno je pomoglo
uvlacio je stabljiku super,medjutim sad nece.
Pozdrav svima!
 
ja sam prošlu godinu brao takav kukuruz-nije do berača.
probaj ga ostaviti još desetak dana-kod mene je vrijedilo.
kad sa došao poslije 10 dana išlo ja solidno a prvi puta kad sam brao bilo je 1hektar sedam sasti
mislim da ima crva pa kad naiđeš s beračom kukuruz se otkine na koljencu ispod klipa i to sve ulazi u berač.
 
@Lakarije navari opet otkidacke valjke.To je 100% problem.Isto sam imao problem oko toga i kada sam navario nisam stajao,ne gusi a ide
 
I ja sam imao problema ali kad sam navario pioneer je poceo jako da se kruni zbog niske vlage zrna pa smo birali parcele koje jos moze raditi i to obrali za par dana i zavrsili sa branjem....
 
Nazad
Vrh