Zmaj berači kukuruza

Ploče i urade glavni posao ako baš ne spadne sve mora na njima biti bar delimično oljušten kukruz da bi komušački valjci imali šta da hvataju jer ako na njih dođe ne načet neće ni oni ništa uraditi.Bitna stva su dobro podešene ploče 34mm dole 40 mm gore zatim gumice na valjcima nije fazon da su naoko lepe nego moraju celom dužinom da naležu bez šupljina na metalni valjak opruge na njima propisno dotegnute na 130mm,zvezde i one se troše i ako je ona čitava a istošena treba je menjati i jedna stvar od ogromnog značaja je stanje kukuruza i uslovi branja
 
MONTOYA je napisao(la):
Ploče i urade glavni posao ako baš ne spadne sve mora na njima biti bar delimično oljušten kukruz da bi komušački valjci imali šta da hvataju jer ako na njih dođe ne načet neće ni oni ništa uraditi.Bitna stva su dobro podešene ploče 34mm dole 40 mm gore zatim gumice na valjcima nije fazon da su naoko lepe nego moraju celom dužinom da naležu bez šupljina na metalni valjak opruge na njima propisno dotegnute na 130mm,zvezde i one se troše i ako je ona čitava a istošena treba je menjati i jedna stvar od ogromnog značaja je stanje kukuruza i uslovi branja
razmak ploča ti zavisi od stanja kukuruza ,uglavnom ti najviše znače uslovi branja jer najbolje ti je branje po rosi kad ima bar malo vlage
 
Razmak 34-40 kod mene se pokazao kao najbolji i nemenjam ga,naravno uslovi su veoma bitni ali ima razlike(zbog toga sam ovo i pisao) kad u istim lošim uslovima rade rade više brača u polju i kod nekog je loše ljucki a kod nekog (mene) solidno
 
ne zaboravite,da se kukuruz najcistije bere kada ima rose,ovde kod nas nema ni r od rose,ljudi imaju strasne probleme.
 
ima razlike i od vrste hibrida.generalno mislim da se raniji hibridi bolje i lepse beru od kasnijih.najgori ubedljivo sto se tice branja kukuruza koji sam ja brao je hibrid kermes
 
Bok svima!
Ja sam novi ovde i prvo svima ljepi pozdrav! :cao:
Nedavno sam kupio Z214s i još se učim na njemu. Puno bi mi pomoglo da imam nekakve papire od njega pa ako neko ima da ih pošalje ne PM ili stavi na rapidshare. Naravno i svaki komentar o tom stroju je dobro došao. Ovde kod mene je dosta brdovito i nemože se baš brzo brati al eto za sad berem do 2 jutra na dan.
LP
 
I još BITNA stvar na 222 jesu takozvani nokti-to jest oni šiljci u željeznom valjku.
oni moraju načet šušku da bi je gume otrgnile. :cao:
 
kod mene je isto haos od berbe prvo sam se nerviro sto prljavo bere metno nove gumice sredio masinu a ono haos sad vise necu ni da gledam u bunker.oni koji su suvi skroz neberu se nikako a kojima se i malo nadzire zelena komusa idu bolje.mislim da brzina kretanja u ovom nasem problemu neigra veliku ulogu.
Post je spojen: [time]1254077184[/time]
_________________________________________________
MONTOYA je napisao(la):
Ploče i urade glavni posao ako baš ne spadne sve mora na njima biti bar delimično oljušten kukruz da bi komušački valjci imali šta da hvataju jer ako na njih dođe ne načet neće ni oni ništa uraditi.Bitna stva su dobro podešene ploče 34mm dole 40 mm gore zatim gumice na valjcima nije fazon da su naoko lepe nego moraju celom dužinom da naležu bez šupljina na metalni valjak opruge na njima propisno dotegnute na 130mm,zvezde i one se troše i ako je ona čitava a istošena treba je menjati i jedna stvar od ogromnog značaja je stanje kukuruza i uslovi branja
probacu da namestim ploce po toj meri ima logike.
al sta sa sitnim klipovima ostace na njivi a takvih je ove god naj vise.
 
Kod nas je branje za ovu sezonu zavrseno bar sto se Pioneera tice! Vlaga im je 10-15% i takvi se nesmu brati jer se jako krune!
 
@montoya-činit će ti se glupo ali šta nazivate PLOČE
mislim da pišete o limovima ispod uvlačnih lanaca a iznad otkidača ili se varam ............. :sta:
 
MONTOYA je u pravu, zmaj najbolje radi kad su otkidacke ploce nastelovane na 34-40 a
otkidacki valjci na 26mm.
 
Obecao sam slike hidraulike na rudi beraca, pa da ispunim obecanje! Samogradnja je kostala oko 75 eura + par sati rada...
5bsd52.jpg


2sab0wi.jpg


A evo i originalnih rupa za klin za blokiranje rude u transportni i radni polozaj...

5pm05j.jpg
 
Zna li neko u procentima da kaze koliko treba(mora) da ostane u jednom punom kosu neokomusanog kukuruza, pod uslovom da je komusacki sto OK, da su okidacke ploce podesene na 34-40 kod Zmaja 222!! Koliko bi to bilo u 5 sati ujutru i u npr 14 sati po suncanom vremenu!!!!?!?
 
to ti sve zavisi od vremena i stanja kuruza.ako je kuruz zreliji bolje ce se brati a ako je zeleniji losije.nevalja ni kad prezori.govorim o nasim hibridima a ono americko govno nevolim ni kad mu ime spomenu.
Post je spojen: [time]1254248571[/time]
_________________________________________________
mityo od cega ti je to klip i dje si ga nabavio
 
Nazad
Vrh