Zmaj berači kukuruza

Matić je napisao(la):
Teško je reći koje su sada gumice najbolje kada ih svi prave.Najbolje su bile original Rekordove mogu i sada da se nađu ali je cena od 28 do 35 dinara po komadu.
@Kombajner od 4 stavke na pločici na kojoj je tačno godište?
nebih da lupam videcu sutra!!
 
todor je napisao(la):
matić pa bolje i skuplje ali znaš šta si stavio ipak nije mali posao menjati ih svaki čas još kad zapeku ležaji pa moraš da ih topiš autogenim aparatom kao ja jer te gume su još iz 84godine
Eto to samo govori o kvalitetu.25 godina nisu menjane gumice a ove sada svake godine moraju da se menjaju nekada i 2 puta u sezoni.Ležajeve ti savetujem da staviš FAG ili podmažeš originalne i vratiš ih nazad
 
original ne mogu jer su istopljeni,znaš kakav je kvalitet ležajeva kad je plastika držala kuglice i još bi išli,moje gume su bile sa platnom
 
Pre toga je teca imao K2 sad place sto ga je zamenuo,onaj je radio bez problema i u najgoroj vrucini kad uprzi, koliko se secam on ima neki francuski sistem i retko da je sta menjao na njega iako je bio star, pola stvari su bili standardni fabricki na njemu to jest delovi koji dan danas rade kod danasnjeg gazde i pokajo se sto ga nije prepravio da ima bunker umesto da uzme 222 ! Znaci RM serija je samo mala razlika u tarupu ?
 
our0gp.jpg

ovo je jučer obrano oko 15 sati pri temperaturi oko 30 stupnjeva
 
RM znači neku promenu,poboljšanje na 222 tarup,na kombajnima druge stvari...Što se tiče gumica probao sam razne ali sam najzadovoljniji sa TIP-TOP iz Čoke (šire 2cm)obrao sam oko 200h i još su dobre,mada gumice dosta duže služe kad berač ne zagušuje,zagušena masa ih dere
 
tip top -ove gume sam i ja stavio na komusaljku ove godine utovarili su nekih 8 vagona i dobro se drze :D
 
e evo meni defekta od jutros,kako je moj berac prve godine kod mene a dotle malo zapusten stajao kod nekog dede u supi 5g mozda i koju jace danas su odlpili gumeni valjci i vrte se,tj oni stoje a osovina se vrti pa me interesuje kako skinuti te gumenjare u pitanju je z214,zna li neko kako se skidaju valjci??
 
Ne skidaju se baš lako.Prvo moraš sve da rasturiš da bi došao do valjaka i da bi imao mesta za rad a onda ih rašpanuješ i skineš kućišta sa ležajevima i povadiš valjke napolje
 
takoreći jeben posao još ako ti zapeknu ležajevi u kućištima samo autogeni aparat pomaže
Post je spojen: [time]1253966527[/time]
_________________________________________________
geza je napisao(la):
tip top -ove gume sam i ja stavio na komusaljku ove godine utovarili su nekih 8 vagona i dobro se drze :D
nisu ovo tip-topove nego od šuloka iz ade
 
Ako ti smetaju skidaj i limove imaćeš više mesta za rad.Lančanike i lance koji pogone valjke,španere,kućišta,ležajeve.Biće to težak posao s obzirom da verovatno nije nikada skidano pa je sve zapeklo
 
todor je napisao(la):
takoreći jeben posao još ako ti zapeknu ležajevi u kućištima samo autogeni aparat pomaže
Post je spojen: [time]1253966527[/time]
_________________________________________________
geza je napisao(la):
tip top -ove gume sam i ja stavio na komusaljku ove godine utovarili su nekih 8 vagona i dobro se drze :D
nisu ovo tip-topove nego od šuloka iz ade
todore to je privatna firma iz coke vlasnik je molnar ferenc
 
Ja imam jedno pitanje, pa bih od svih koji znaju cuo odgovor!!! Dakle, imam berac 222 s, 8 i neka godina proizvodnje!! Vucem ga zetorom 4911 bez problema iako bi mu trebalo jos par desetina konja!! Ono sto me najvise zanima, koliko procenata na jedan pun kos kukuruza, treba da ima neoljustenog kukuruza!! Srasno mi lose komusa klipove!! Ono sto po ubiranju oljuste ubiracke ploce, to je cisto, ono sto dospe na komusacki sto, cini mi se kao da nista ne biva oljusteno!! Zna li neko sta moze biti uzrok!! Inace gume, zvezde i ostali delovi koji su zaduzeni za komusanje, deluju pristojno, ali je ono sto udje u kos, na izgled mi deluje katastrofa!!! Hvala unapred!!
 
i kod mene je ista situacija sa berbom juče stavio nove gume na valjke i noću jako lepo ali po danu katastrofa probaj da smanjiš brzinu kretanja pa ćeš videti jel dobijaš nešto
 
Nazad
Vrh