Zmaj berači kukuruza

Bourgion ima beracku sekciju jako slicnu K2 beracu i oni mogu brati lepo i po suvom vremenu!
 
Ja neradim puno zemlje ali pored tece kojim pomazem sam se malo ustosao u ovo o cemu pricate : ) bas imamo muke o cemu sad pricate o zagusivanju kad sunce uprzi na kombajnu 222 RM teca je poludeo pa je danas prosirio otvor gde izduvava ljuske videcemo sutra !? i sta znaci RM na kraju oznake 222 ?
 
Stari modeli Bourgoin berača Kiraj.Noviji modeli imaju totalno drugačije otkidačke valjke i nemaju komušaljke a istina je da beru extra čisto po najvećem suncu.Svega 10-ak posto nečistoće a možda i manje ne mogu da procenim tačno
 
Matić je napisao(la):
Stari modeli Bourgoin berača Kiraj.Noviji modeli imaju totalno drugačije otkidačke valjke i nemaju komušaljke a istina je da beru extra čisto po najvećem suncu.Svega 10-ak posto nečistoće a možda i manje ne mogu da procenim tačno
pa od kog godista spadaju u nove moj ima isto kao tvoj maticu a 97 e god relativno nije star!!! ove novije nisam nigde vidjao po srbiji a ovo RM ja mislim da je isto sto i obican samo ima neke dodatke POZITIVNE na odnosu obicnog na kome su i uocili te nedostatke sto su dodali na RM ja mislim tako
 
Nemoguće da je 97-mo Stevo,gledao sam dosta tih GR i ni jedan nije mlađi od 92-93 možda i grešim ili su ih podmladili ovi što uvoze.Novijih jako slabo ima,gotovo i nema u Srbiji a nema ni u Francuskoj što je jako :sta: .
 
RM-REKONSTRUISAN MODIFIKOVAN,razlika glavna u odnosu na običan 222 je u tarupu,prva 222 ima tarup sa 3 ležaja a 222 RM sličan takav ali sa 2 ležaja ima još nekih sitnica nebitnih,kasnije je izašao 222 S on ima tarup i pogon elevatora kao 223...
 
VASTE je napisao(la):
Ja neradim puno zemlje ali pored tece kojim pomazem sam se malo ustosao u ovo o cemu pricate : ) bas imamo muke o cemu sad pricate o zagusivanju kad sunce uprzi na kombajnu 222 RM teca je poludeo pa je danas prosirio otvor gde izduvava ljuske videcemo sutra !? i sta znaci RM na kraju oznake 222 ?
ume 640 ns da pravi pizdarije,uglavnom kada stablo oboli i prevremeno sazri.onda beraci imaju muke.
 
bogami i kod mene ista muka gusi.al ova godina je specificna kuruz je na silu sazorio pa svi imamo muke.ja sam ubrzo vetar i sa desne strane prosirio rupu da bolje izbaciva komusu jos sam i zvezdu ugradio pa opet zna da zagusi.
 
Posedujem Z 222 81g i nemam problem sa branjem jedino je razlika da bere cisto dok je rosa a posle kad ugrije zvezda prljavije ali mogu raditi 24h bez problema. Naspram sempetera kojih vidam po selu moj berac radi cisto i kad je prljavo. A najvise volim tj najcistije radi NS hibride.
 
ja sutra stavljam nove komušaljke pa da vidimo kako će ići berba ,i kod mene u selu je haos u vezi branja
Post je spojen: [time]1253820705[/time]
_________________________________________________
MONTOYA je napisao(la):
RM-REKONSTRUISAN MODIFIKOVAN,razlika glavna u odnosu na običan 222 je u tarupu,prva 222 ima tarup sa 3 ležaja a 222 RM sličan takav ali sa 2 ležaja ima još nekih sitnica nebitnih,kasnije je izašao 222 S on ima tarup i pogon elevatora kao 223...
zaboravi si 222rpm
 
Da, zbilja... Nikada nisam skontao sto znaci R.P.M. na zmaj strojevima... Mislio sam da je Radjen Po ... Ali M nikako da skuzim sto bi moglo biti...
 
Matić je napisao(la):
Nemoguće da je 97-mo Stevo,gledao sam dosta tih GR i ni jedan nije mlađi od 92-93 možda i grešim ili su ih podmladili ovi što uvoze.Novijih jako slabo ima,gotovo i nema u Srbiji a nema ni u Francuskoj što je jako :sta: .
ako se secas rekao sam ti da mi je ta tablica nekako pokusali su da je uniste pa nevidi se bas ne garantujem za 97 al tako lici moze bit i 92 7 i 2 su slicne!! ali lici na 7 neznam videcu opet
Post je spojen: [time]1253822825[/time]
_________________________________________________
pa RM ima i ZMAJ kombajna za zito niej to nista samo za taj tarup na 222 ima tu razlike izmedju recimo 133 i 133rm
 
koje gumice predlazete za komusaljku ja stavio od onog iz indjije nisu bas nesto.
naj bolje sto sam ikada metno su bile o spoljnih guma od kola radio jedan iz telecke al kaze vise nemoze naci gume sa platnom sad svi prave sa zicom.
 
Neco je napisao(la):
koje gumice predlazete za komusaljku ja stavio od onog iz indjije nisu bas nesto.
naj bolje sto sam ikada metno su bile o spoljnih guma od kola radio jedan iz telecke al kaze vise nemoze naci gume sa platnom sad svi prave sa zicom.
ja ću sutra videti koje ovaj stavlja pa ti javim
 
Teško je reći koje su sada gumice najbolje kada ih svi prave.Najbolje su bile original Rekordove mogu i sada da se nađu ali je cena od 28 do 35 dinara po komadu.
@Kombajner od 4 stavke na pločici na kojoj je tačno godište?
 
matić pa bolje i skuplje ali znaš šta si stavio ipak nije mali posao menjati ih svaki čas još kad zapeku ležaji pa moraš da ih topiš autogenim aparatom kao ja jer te gume su još iz 84godine
 
Nazad
Vrh