Prednji utovarivač i zadnji utovarivač (kašika)

  • Začetnik teme misasumadianc
  • Datum pokretanja
Odg: Prednji utovarivač i zadnji utovarivač (kašerika)

Za manji traktor , a prednji utovarivac, se vise Isplati sam (ako ste iole vicni) praviti nego kupiti nov.
Skuplji utovarivac nego traktor. Ovako moze vrlo dobra masinica da se napravi za manje pare i
da vrsi odlicno posao. :cao:
 
Odg: Prednji utovarivač i zadnji utovarivač (kašerika)

Pazi ima u Rumu na pijac da se kupi nesto sa rucicom i postavlja se na isto mesto gde i ova moja budza. Ima slika te male naprave u diskusiji IMT traktori to kosta 45e ali to nicemu ne sluzi. Na taj deo se stavi jedan izlaz . A to moze da se uradi i bez tog dela , ja sam ga kupio i preso se .
Ove fotografije sam uradio na jednom maseju, ali ako te stvarno zanima ovako nesto ti okreni tel. u fabriku IMT i pitaj. :ppozdrav:
 
Odg: Prednji utovarivač i zadnji utovarivač (kašerika)

Služi ta spravica umesto pomoćne pumpe ali si ti mislio da će raditi i neku drugu funkciju pa je kupio i naravno prešao se. :cao:
 
Odg: Prednji utovarivač i zadnji utovarivač (kašerika)

Ok ali ona ne funkcionise dok ne podignem rucicu za hidraulik , a onda mi radi i ona druga cevka ia hidraulik. Pomocu nje sam dobio 2 izlaza koji mogu raditi istovremeno , a kad ugasim rucicu onda radi samo 1. Nikako nisam uspeo da uradim da mi radi 1 pa drugi i obrnuto. :sta:
 
Odg: Prednji utovarivač i zadnji utovarivač (kašerika)

telnett je napisao(la):
Sale :ppozdrav:. Nisi montirao plocu na siljke ?

Ovo su slike kada smo postavljali tj.kupili od Tibora . Posle smo stavili plocu i zavarili trouglove sa strane i napravili kasiku. Lepo radi ,samo sto je sam traktor glomazan i kasika je dugacka , hidraulika dize bez problema .Ali svi znamo kako je po dvoristima malo mesta pa je nekada tesko za okretanje ali svakako je bolje od rucne varijante .
Posto traktor ima manjak rucica tj . tri . Na jednoj rucici mi je i prednji utovarivac i zadnja kipa . Namontirali smo ventil ( izgleda kao slavina sa jednom rucicom ) ,kad zavrsim sa utovarivacem okrenem ventil i zatvorim dovod ulja u prednje cilindre i onda kupijem pozadi bez problema .
 
Odg: Prednji utovarivač i zadnji utovarivač (kašerika)

Procitao sam u Velikim tockovima da imtov prednji traktorski utovarivac 618.728 moze da se postavi na modele imt 542, imt 549, imt 560 i imt 577 sa prednjom vucom.Da li je to stvarno tako :sta:
 
Odg: Prednji utovarivač i zadnji utovarivač (kašerika)

Jeste tacno je. Ali ne moze se postaviti na traktore sa 6 cilindra. Ustvari za velike traktore ne proizvode utovarivace. Ja se vec dugo spremam da posaljem 1 bratu za 539. nadam se da cu ga poslati do Nove Godine. Pa cim ga brat ugradi na 539 ja cu odma postaviti slike. :ppozdrav:
 
Odg: Prednji utovarivač i zadnji utovarivač (kašerika)

Da li neko zna ko je zastupnik Pol Mot warfama za Srbiju ? Interesuje me cena Mikrus utovarivaca.
 
Odg: Prednji utovarivač i zadnji utovarivač (kašerika)

Kupio sam prednji utovarivač za rusa, bez lopate (kašike) pa sam sad u potrazi za tim. Dali neko zna gde bi se to moglo naći povoljno, možda neki otpad takve mehanizacije. Ne bacaju mi se novci. U pitanju je faucheux F300. Pomagaj ko zna.
Post je spojen: [time]1296227634[/time]
_________________________________________________
:bravo:
 
Odg: Prednji utovarivač i zadnji utovarivač (kašerika)

Abro ne glupiraj se , kakav otpad itd. Znas i sam da se to tesko nalazi. Daj slikaj kakav ti je prikljucak na tom utovarivacu. Nadam se da nije neki praistorijski. Kazi mi da li je euro prikljucak ili ne. Da bi pogledao sta ima za njega. Ovde nova lopata sirine 2m je najjeftinija 1200chf ja mislim da ti je ipak jeftinija u IMT. :ppozdrav:
 
Odg: Prednji utovarivač i zadnji utovarivač (kašerika)

Abro pa bolje ti je da napraviš tu kašiku jeftinije će te izaći nego da je platiš 1200 franaka + da ti neko nađe + prevoz iz ch.
 
Odg: Prednji utovarivač i zadnji utovarivač (kašerika)

Kašike pravi jedan iz Utrine ,valjda taj što pravi i tanjirače
 
Odg: Prednji utovarivač i zadnji utovarivač (kašerika)

Razmišljao sam o varijanti da sam napravim, nije mi strana materija, ali sam se ponadao da se možda može negde nešto naći povoljno pa možda mala prepravka i to je to. Ni sam da je pravim neverujem da će biti ispod 200-300e (materijal+presa). Sve šta sam našao preko neta mi je preskupo pa najverovatnije da će biti samogradnja. Imam još jedno pitanje, koja je najpogodnija (m3) za 100ks a da bude univerzalna, pretežno za pileći stajnjak, tipujem na 0,75m3 ?

Post je spojen: [time]1296351551[/time]
_________________________________________________
Kosjerac je napisao(la):
abro stavi koju sliku da vidimo.

6gvkux.jpg
 
Odg: Prednji utovarivač i zadnji utovarivač (kašerika)

25uhzr4.jpg
2hf8n0h.jpg



Evo sta sam naso pre neki dan , ali nece ni da razgovara samnom bez 1200e. Ovaj utovarivac sa 3 prikljucka koji se vide na slikama.
 
Odg: Prednji utovarivač i zadnji utovarivač (kašerika)

Da li neko zna ko je uvoznik mikrus zadnih kasika (backhoe) za Srbiju ili koj im je cena ?
 
Odg: Prednji utovarivač i zadnji utovarivač (kašerika)

Sale je napisao(la):
Ljudi ,da li neko zna gde se moze nabaviti ( kupiti ) nov ili jos bolje polovan prednji utovarivac za stajnjak za MTZ 82 . Takodje me interesuju iskustva nekoga ko ima takav utovarivac . Da li kasika ili vile ? Po meni pre kasika ili mozda gresim .
Da li je neko slucajno video da se prodaje na vasaru u Rumi ,posto se blizi ?
Novi ima da se kupi u agropanonci u novom sadu. A polovan ima jedan moj prijatelj, ako te interesuje posalji mi email pa cu ti dati broj.
Ja imam prednji utovarivac vec 20god. za to vreme sam promenio 2 komada,
prvi je bio rikov 0.3 m3 kasika i vile za stajnjak, pokazao sa jako dobar.
Njega sam proda i kupio feroflex 3f100 iz agro panonke, jer je veci i jaci od rikovog.
Stvar je jako dobra. Ja ga koristim uglavnom za stajnjak, ali mi je bio od koristi i u mnogim drugim poslovima. Npr: skidanja motora sa kombajna, dizanje kabine od traktora, kad koljes bilo sta netreba ti onaj tronozac, samo zakacis i dizes koliko ti odgovara i ima jos bezbroj situacija i kojima mi je bio ne zamenljiv. Sve u svemu jako dobra sprava.
 
Odg: Prednji utovarivač i zadnji utovarivač (kašerika)

@rasho
Čini mi se da feroflex nemože parirati riku...
 
Odg: Prednji utovarivač i zadnji utovarivač (kašerika)

@rasho

Hvala na odgovoru , ali na strani broj 3 videces da sam kupio i namontirao ( slike ) prednji utovarivac i za sada sljaka odlicno .
 
Nazad
Vrh