Prednji utovarivač i zadnji utovarivač (kašika)

  • Začetnik teme misasumadianc
  • Datum pokretanja
Odg: Prednji utovarivač i zadnji utovarivač (kašerika)

jel to za ovaj tpu 02 ?
samo kasika?
 
Odg: Prednji utovarivač i zadnji utovarivač (kašerika)

Mislim da nije ovo IMT proizvod. A tacno je da taj njihov ima kasiku i nista vise.
 
Odg: Prednji utovarivač i zadnji utovarivač (kašerika)

Ako se ne varam TPU se pravi u Utrinema i cena preko 2000e
 
Odg: Prednji utovarivač i zadnji utovarivač (kašerika)

Nemas slucajno jos neku sliku gde se lepse vidi.
 
Odg: Prednji utovarivač i zadnji utovarivač (kašerika)

TPU-skracenica za traktorski prednji utovarivac, 02 je oznaka zapremine kasike-0.2 kubnih metara. Proizvodjac je 14. Oktobar Krusevac/Brus. Cena ovog utovarivaca je bila pre par godina na sajmu u NS-u oko 2000 evra, mozda malo jace. :D
 
Odg: Prednji utovarivač i zadnji utovarivač (kašerika)

faucheux-foto_13014067_17394832_17931913.jpg

bez paralelograma

faucheux-foto_13014067_17394832_17931917.jpg

mehanski paralelogram

faucheux-foto_13014067_17394832_17931915.jpg

hidraulički paralelogram
 
Odg: Prednji utovarivač i zadnji utovarivač (kašerika)

Objasnjenje sta je sistem paralelograma imas na susednom forumu od proizvodjaca prednjih utovarivaca http://poljoprivredni-forum.com/ost...arivaci-prikljucni-alati-tema217/stranica810/ .Cisto da znamo sta je sta ,da ne bude zabune .

E sad , zasto ovaj utovarivac 14. oktobra ima onoloki ram sto ide u visini farova kad najvece opterecenje trpi donji deo traktora od zadnjih do prednjih tockova pa i tockovi .
 
Odg: Prednji utovarivač i zadnji utovarivač (kašerika)

Ljudi ,da li neko zna gde se moze nabaviti ( kupiti ) nov ili jos bolje polovan prednji utovarivac za stajnjak za MTZ 82 . Takodje me interesuju iskustva nekoga ko ima takav utovarivac . Da li kasika ili vile ? Po meni pre kasika ili mozda gresim .
Da li je neko slucajno video da se prodaje na vasaru u Rumi ,posto se blizi ?
 
Odg: Prednji utovarivač i zadnji utovarivač (kašerika)

ma tibor ima ekstra stvar za utovarivanje stajnjaka......
 
Odg: Prednji utovarivač i zadnji utovarivač (kašerika)

Moje misljenje je da je ova kasika najbolja za stajnjak.Jer ako ima sitnog djubreta ispadace kreos siljke a iz ove kasike ne bi trebalo.
29dahag.jpg
 
Odg: Prednji utovarivač i zadnji utovarivač (kašerika)

Lepo ste je nabudzili . Imali ste dosta srece sto Belorus ima dole "U" profil inace biste se jos vise namucili dok bi ste sami postavljali plocu od prednjeg trapa do sredine traktora.Ovako je ekstra ne moze biti bolje :D :D :ppozdrav:
 
Odg: Prednji utovarivač i zadnji utovarivač (kašerika)

moze li da se na imt 539 postavi utovarivac ali sa potpuno funkcionalnim dzojstikom ,kao na strane straktore ?
 
Odg: Prednji utovarivač i zadnji utovarivač (kašerika)

Evo i mog utovarivaca na Fergusonu
Rucni rad, tovari stajnjak, zemlju,,, bez problema

8zi5ps.jpg
 
Odg: Prednji utovarivač i zadnji utovarivač (kašerika)

Kurkela kako vrat kad zavrsis rad sa utovarivacom?
 
Odg: Prednji utovarivač i zadnji utovarivač (kašerika)

Sale :ppozdrav:. Nisi montirao plocu na siljke ?
 
Odg: Prednji utovarivač i zadnji utovarivač (kašerika)

Ne znam da li gresim ali je za mene najbolji prednji tuovarivac za utovar stajnjaka .Tovario mi stric djubre sa zadnjim utovarivacom ( onaj sto ima na kraju hvataljke za djubre ,nije kao na kurkelinoj slici vec onaj sto moze i zemlju i kanale da kopa ) ali nije svo mogao da pokupi s njim .
 
Odg: Prednji utovarivač i zadnji utovarivač (kašerika)

J,,,s vrat vazno je da se posao odradi. :D

Ferguson ga lako nosi i brzo ide utovar.
Stajnjak je u izbetoniranoj jami, ozidanoj u [_] pe.
Ovaj sve kupi, samo bih trebao napraviti jos jednu kasiku koja na vrhu ima male vile,
da moze slamu bolje da poduhvati.
 
Odg: Prednji utovarivač i zadnji utovarivač (kašerika)

Sumadinac Gruzanin. Ja mislim da moze , ali treba tu dosta toga , i ko ce to tebi da ugradi , kad u IMT-u ne proizvode pratece delove za to.

Normalno da je prakticniji prednji utovarivac.
Post je spojen: [time]уторак, 02. новембар 2010. 15:10:34 CDT[/time]
_________________________________________________
Ako prednji utovarivac ima vise funkcija treba se imati na traktoru ovakav mehanizam. Pomocu ovog mehanizma mozemo pumpati ulje na jedan izlaz , dok drugi izlaz prima ulje i obrnuto. E sad koliko funkcija toliko parova izlaza.


72si2d.jpg
wkmgba.jpg
 
Odg: Prednji utovarivač i zadnji utovarivač (kašerika)

Znaci moze . A ima li taj uredjaj da se kupi kod nas ili je ovo traktor iz inostranstva? Dragane hvala za odgovor sad mi je jasnije.
 
Nazad
Vrh