Tarupiranje kukuružnjaka, slame...

Učlanjen(a)
4 Jan 2008
Poruka
3.162
Lokacija
Vinkovci
Išao probati kako će ići sa novim noževima. Nije loše, treća spora, 1900 o/min i dva reda skida odlično. Ide i prvom brzom no jak je kukuružnjak pa malo stišće mališin motorčić. Na kraju sam ipak odlučio da ću to obrijat sa malčerom.




 
Ako je zmajem rađeno moglo je i mnogoooooooo bolje , i nije mi jasno zašto trošiti naftu šta time dobijaš ? :sta:
 
~Kiki~ je napisao(la):
Ako je zmajem rađeno moglo je i mnogoooooooo bolje , i nije mi jasno zašto trošiti naftu šta time dobijaš ? :sta:

Čuj tu je ujak vršio, a tamo di sam ja malo vršio tu sam adapter pustio do zemlje, niže nije moglo, al kako Bobo kaže i ovo je odlično. Nevidim šta je tu toliko loše. :sta:

A zašto trošim naftu? Pa zato da to sve mogu fino i bez brige zaorati, a i kukuružnjak će brže i lakše istrunit. Kad već mogu, zašto nebi sve napravio kako treba.
 
Ja sam mislio da je rađeno beračem ! Istrune to i onako jednako brzo , samo ovako lepše izgleda ! :cao:
 
~Kiki~ je napisao(la):
Ja sam mislio da je rađeno beračem ! Istrune to i onako jednako brzo , samo ovako lepše izgleda ! :cao:

Ne samo to, problem se stvara i kod oranja (nižim, 70 cm klirens) okretačem kad ideš u kontra smjeru od vršenja pogotovo ako se vrši iole višlje, a i sam kukuruz je sijan na 18,5 cm i bio je jako visko tako da ima mase ko u priči.
 
I to si upravu , ali se to lako rešava visokim klirensom . Ne OK je ja sam mislio da je rađeno beračem , pa pomislih loš tarup ili ... :cao:
 
Malčiranje kukuružnjaka.

1. Ručno obran kukuruz, brzina oko 5,5 km/h.



2. Kukuruz obran beračem, brzina oko 5,5 km/h.



3. Kukuruz ovršen kombajnom Zmaj 142, brzina oko 6,3 km/h.



Na lijevoj strani iduće slike je kukuružnjak istarupiran sa tarupom (rotacijskom kosilicom, jel), a na desnoj strani je radio malčer sa čekićima. Razlika je i znatna jer iza tarupa istaju duži komadi kukuružnjaka.



Jučer se toliko prašilo da je to bio užas jedan. Svakih 20-ak minuta sam morao isprivati filter zraka na velikom NH, dok se na malom NH prašina strašno uvlači u kabinu.
 
a sumpora ti,vidi ti na holandezima pozicija gori dok je i na njivi,to da se traktor vidi da neko ne udari u njega?promasio si onu banderu iza sebe otarupirat....da si mene zvao obrijo bi ti to kuruza do zemlje....misovima bi usi rezo..... ::namigivanje::
 
Bare je napisao(la):
a sumpora ti,vidi ti na holandezima pozicija gori dok je i na njivi,to da se traktor vidi da neko ne udari u njega?promasio si onu banderu iza sebe otarupirat....da si mene zvao obrijo bi ti to kuruza do zemlje....misovima bi usi rezo..... ::namigivanje::

Šta ti je, pa ja sa malčerom isisavam mišove iz rupa. Samo cvile i skviče. :haha: A pozicija nije za džabe uapljena. Šta ti znaš kad će magla past u jesensko doba, pa nek se još kaki pijani bajo zaleti sa silosa u moju njivu i... i evo kribaja. :haha:

Mile moj ova strojka brije niže od Geringofa. ::namigivanje::
 
Pozdrav,ja sam novi clan.Kod nas tarupiramo sa roto-kosom posle Z-142.Bude prilicno dobro.Da li je jos neko probao ovu tehniku?
 
ja obicno zitista prodjem sa teskom tanjiracom sa nazubljenim tanjirima i iskosenim baterijima i uvek posle toga se dobro zaore bar kod mene!
 
pozdrav svima a koji je ovo mulcer koji je proizvodjac gde se moze kupiti koja je cena piiis
 
vlauca je napisao(la):
pozdrav svima a koji je ovo mulcer koji je proizvodjac gde se moze kupiti koja je cena piiis

Zanon TRV 2250, zahvat 2,25 m, radni organi su čekići. Ima ociju kaćenja na prednju i zadnju starnu traktora i hidraulični pomak u stranu. Cijena je u Hrvatskoj 29500 kn + PDV. U cijenu je uključen i kardan. Zastupnik za HR je Messis iz Zagreba.
 
evo malo akcija danas bila...2. brzina na 1800 o/min...ide fino..iznenadio sam se..prvi puta sa torpedom tarupiram
dsc00498rk.jpg

dsc00497u.jpg

dsc00496un.jpg
 
Nazad
Vrh