Viljuškar

srbija

Novajlija
Učlanjen(a)
9 Sep 2009
Poruka
16
Lokacija
Knjazevac
Pitanje

Dali neko zna gde mogu da nadjem viljuškar koji se montira na traktor pozadi. Inače posedujem traktor c-335 i koja je cena
 
Planiram da kupim ovaj viljuskar za traktor:

slrxqc.jpg


Visina dizanja 3.2 metara. Covek je dizao sa njim najvise 1500 kg ali mi kaze da po njemu moze i do 2000 kg posto ima jak cilindar i dobru konstrukciju.

Sta mislite o njemu? Ima li neko iskustva sa necim slicnim? Cena je oko 1300 eura
 
Imate viljuskare pobedine sa motorom od 539 za 2000e pune oglase ja cu uzeti jedan takav do dve tone podizne moci da mogu da skinem paletu cementa bez problema
 
Ako ti nije potreban viljuskar cesto onda je mnogo bolja kombinacija ovaj sto se kaci na traktor. U Novom Sadu sam video na jednom stovaristu Belarusa 82.1 sa zadnjim viljuskarom i poteznicom na njemu. Na stovaristu natovari robu, zakaci kamionsku prikolicu, prenose do zeljenog mesto brzo i efikasno i istovara u najkracem vremenskom roku. Dobra fora, zar ne?
 
Bubu je napisao(la):
Ako ti nije potreban viljuskar cesto onda je mnogo bolja kombinacija ovaj sto se kaci na traktor. U Novom Sadu sam video na jednom stovaristu Belarusa 82.1 sa zadnjim viljuskarom i poteznicom na njemu. Na stovaristu natovari robu, zakaci kamionsku prikolicu, prenose do zeljenog mesto brzo i efikasno i istovara u najkracem vremenskom roku. Dobra fora, zar ne?

Upravu si ti ali je u principu mala je razlika u ceni između traktorskih i ovih drugih, a i sa traktorskim se teže radi, stalno si okrenut unazad, a i ovi drugi su okretniji.
 
E to je ono pravo sa ovim samohodnim da ih nazovemo mozes da pridjes i na neka zabacenija mesta i precizniji si nego sa traktorskim a razlika u ceni je mala,kod mene u selu uslo\uzno skidanje paleta je 500din od palete pa ti sad vidi rame ili 500 dindzi
 
Ja imam Pobedin viljuskar,mislim da dize 1500 kg.Prava stvar za svako domacinstvo,pogotovo ko radi vise zemlje.Pored istovara paleta koristim ga i za utovar svinja,napravio sam korpu poput one traktorske samo malo vecu.Utovarim u nju 5-6 svinja sam,pridjem kamionu i samo ih isteram.Kada se setim kako smo se ranije mucili sa utovarom,zovi ovog moli onog :udri:
 
Problem je sa pobedinim viljuškarom što nemožeš nigde sa tvrde podloge a sa traktorskim može i u njivu.
 
E to si u pravu,cim sidjem sa betona gotovo je,pogotovo sto ovaj model viljskara ima napred po jednu gumu i skroz je nizak ::lose::
 
Kad se zaglavi u dvoriste mekano ima sta bijelorus da cupa.Ajde kad je pun i nekako ali kad istovaris teret i na mekanom si samo mozez da places.
 
ali zato postoje viljuskari koji su namenjeni za gradjevince. okretni(u odnosu na traktor)pregledni,visoki,siroki pogonske gume sa ripnama i ne zaglavljuje lako. jedino sto su i polovni skupi (oko 4000evra) a mogu misliti posto je nov... zato sam i ja za varijantu viljuskar na trakt.poluge,s toga ako neko zna gde ih ima JAVLJAJTE!
 
ja imam viljuskar koji se kaci na traktor
da bi dobro radio mora biti tezi traktor i da ima napred tegove ...
ne znam koji mi je post ovo da ne bude da postavljam oglas ali mozda bih ga i prodao ...
 
Nazad
Vrh