IMT

Ja sam htio na 549 ugraditi dodatnu pumpu i barem jedan dvosmjerni razvodnik, pa kad sam cuo cifru 700€ naglo sam se ohladio od toga.

Cudi me kako nisu projektirali taj poklopac hidraulika na nacin da negdje uvijek ima protok ulja i da je netko od majstora to nanjusio, tu izbusio rupu, stavio crijevo za napajanje razvodnika i da vidis posla. Povrat nije problem napraviti, samo tlacni vod da je negdje moci iskopati da ne smeta hidrauliku.

To je JEDNA JEDINA stvar koja mi se na torpedu svidja... ::namigivanje:: :ppozdrav:
 
Što se čudiš to rešenje je staro više od 60 godina, a IMT od kad je kupio licencu od MF-a nije ništa promenio novo čak ni spoljni izgled. zar 549 nema pomoćnu pumpu ili je to samo opcija?
 
na 549 je pomocna pumpa s pripadajucom instalacijom (2 jednoradno/dvoradna para) nadoplata od 700€ i zato sam od toga i odustao...
 
Dao si 10 i kusur hiljada evra i odustao si zbog 700 za deo traktora koji samo moze da ti pomogne?! E bas JBG!!! Imam ja vise ideja za vase probleme samo sto ni jedna nije ispod 300 evra tako da je bolje da i ne iznosim ideje.....
 
A kad bolje razmislim, na 549 je razvodnik namontiran s lijeve strane i ja koji imam nogu 47 ne bi mogao normalno stiskati kvacilo, nego bi morao premjestati razvodnik na drugo mijesto.

700€ je previse za taj razvodnik s pumpom, pogotovo sto sam kasnije saznao da covjek koji ugradjuje prednje utovarivace na 549 traktore ugradjuje dodatnu pumpu i dupli razvodnik za manje od 300€, al posto smo zavrsili na sudu, od toga nista. Svejedno mi je sumnjivo da to moze valjati za tako male novce. Receno mi je da se radi o talijanskom razvodniku koji je i manji i precizniji za rad, nego onaj koji se u IMT-u ugradjuje. Ali nema plivajuci polozaj, tako da samo dvoradne cilindre mozes na to spajati.

Da sam znao ono sto danas znam, najvjerovatnije bih uzeo i taj razvodnik i prebacio ga s desne strane kraj sjedala gdje i treba biti i sad bih bio miran dok sam ziv.
 
isto kao na 533 165bara trebalo bi da pise na telu dizne. kakav ti je traktor i ja ga imam pa zato pitam.
 
Imt 560 malo preradjen.
300wpk1.jpg

2ywcwh1.jpg
 
@Bobo
Kada ti treba razvodnik, veruj mi da ti nebi smetao! To sto kazu 'italjanski' verovatno je bugarski kao oni sto sam video na sajmu i na Najlon pijaci u Novom Sadu po ceni od nekih 150 evra za dva dvosmernih ventila. Nova zupcasta pumpa spoljnog hidraulika koja se montira na recimo 577 kosta oko 14000 dinara a razvodnik za dva dvosmerna ventila (obe stavke originalne Petoletkine) preko 30000 dinara, zato ti ispadne traktor 700 evra skuplji!!!!!!!!!
Inace, Petoletkin razvodnik ima sigurnosni ventil a ti uvozni nemaju pa bi trebalo naknadno ugraditi jer pomenuti ventil nije ni na zupcastoj pumpi ugradjen. Petoletka proizvodi i sigurnosne ventile koje se ugradjuju pored razvodnika (varijanta kao na kombajnima) ali nisam upucen u cenu jer me to nije zanimalo...
@NA to je 577 ili je neko stavio motor od 577?
Ovaj traktor ima jos jedan deo izmedju kucista menjaca i diferencijala zato je i duzi sto se vidi po kabini tj. vratima...
 
Pa tek 560 nema takve felne. Gume su mu još manje.
To je neko nalepio nalepnicu od 560 pa još od starog tipa.

što se tiče razvodnika koji košta oko 300 e i i pomoćne pumpe od 140 e,onda se isplati da to čovek sam ugradi.Nesme biti skuplje od 500 e. Ipak manje nego 700 evrića.
 
Moguće.Čak sam u nekom katalogu video 560 stari tip sa felnama od 558.
IMT je imao svakakve moguće kombinacije.nepostoje dve serije istog traktora a da su potpuno isti,do detalja,što bi i bilo za očekivati.
 
@lakarije
Ima 560 takve felne. to su u osnovi felne od 558 samo zavisi kako je srce okrenuto pa tako i izgledaju!
Ne zaboravi da za oko 500 evra manje vise dobijes samo pumpu i razvodnik! E sad..gde su creva (imas ih bar 6), 4 para uticnica, nosac pumpe, pogonski zupcanik koji ide na pumpu glavnog hidraulika, medjuzupcanik i gonjeni zupcanik koji ide na pumpu, holenderi, platne..? I jos pritom da imas dobru volju da rasklopis pola traktora i izgubis minimalno ceo dan da ne bi platio majstora...?
 
Nazad
Vrh