IMT

@bacan

Gde si ga kupio? Zvao sam kod Ćorića i rekoše mi 690.000.
 
traktor je kupljen u agroridu, u decembru isporucen,uplacen u novembru prosle god,verovatno su digli cenu zbog kursa
 
evo slika novog imt 539

do6t5u.jpg
2zolmbl.jpg
21j0vnc.jpg
 
kabina nije izdignuta,blatobrani nisu tapacirani,hauba se lakse otvara nego kod starog 539,ali su mu filteri za gorivo nepristupacniji,vazdusni filter mu nije uljni,vec ima ulozak,akumulator je pristupacniji,i do hladnjaka mu je lakse doci da se izduva. imam i stari 539 ali je ovaj neuporedivo okretniji.stari je na prodaju...
 
Gledao sam i ja taj traktor bio je i u opciji da kupim ali sam sa razočarao jer su mogli napraviti dosta bolji traktor da ih ne košta ništa više.Prvo trebali su prednji trap staviti kao na 542 a drugo pod kabine je trebao biti ravan i još niz sitnica...razočarao me je
 
@bubu koliko ja znam da je na 549 kabina izdignuta pod je ravan malo je menjac izdignut za razliku od 539 gde je menjac skoro ceo u kabini . To je ventil od imt kosacice sa 4 tanjira
 
a kad bi seo u njega video bi da je prema starom 539 mnogo lepsi za voznju,ja mislim da je za 6oo evra skuplji od starog modela.
 
Kolega predlazem ti ako vec nisi promjeni ulje u hidraulici tj (mjenjac diferencijal)sto prije
ovde ima par takvih novih trktora kojima ja hidraulika stradala zato sto su imali nalivenu nekakvu emulziju da tako kazem posto ne lici na ulje bilo kakve vrste
:udri:

traktol 80 naspi i tjeraj :D
 
549 nema podignutu kabinu, jasis mjenjac u manjoj mjeri nego na 539 (suplo manje) ali opet viri u kabinu. ja na 549 imam tapecirane blatobrane, i gumu oko mjenjaca da se ne vidi metal nigdje na podu. Imao sam i gumene "tepihe" ali smo ih izderali i izbacili, napravit cu druge od kvalitetnije gume.

Sto se tice ovog ventila, koliko je dobar, a koliko nije... Ovisi za sta ga mislite koristiti. Za kipanje prikolica ne treba, za rad s beracem ne treba, a sve ostalo sto bi 539 ili 549 mogao raditi s izvodom za kipanje je ovaj ventil (po meni) nepotreban. Na kosilici mozda ima svoju funkciju, ali znam ljude koji imaju IMT kosilice s hidro cilindrom i rade s njima bez ovog ventila.

Becarina ima prednji utovarivac na 533 i takav vantil ima namontiran na traktor i po njemu je takav vantil spas sto se tice utovarivaca naprijed.

Sto se ulja tice, mjenjaj ga ODMAH, nemoj cekati da se razradi traktor, nego prvom prilikom kupuj novo ulje i mjenjaj ga. Starim uljem mazi daske pluga, al ga u mjenjac ne vracaj...
 
Nazad
Vrh