PDA

View Full Version : IMT

Poljoinfo Wiki - poljoprivredna enciklopedija
Poljolink - adresar poljoprivrednih firmi

Advertisement

Advertisement

Advertisement

Strane : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 [97] 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122

Kremator
05-01-16, 19:16
Necemo pretjerivati...

I + cipujes ga! @->--

Glackop
05-01-16, 21:02
Sad mi je tek drago kad cujem da je opste prihvacena cinjenica kako samo nov motor ima onoliko konja koliko mu pise,a svaki sa 500 pa navise sata polako ih snizava,koliko i u kojoj meri je od slucaja do slucaja ali bitno da nedostaju.

žiki
05-01-16, 21:09
ziki skines mali poklopac sa strane pumpe dva zavrtnja 8kljuc inace tu ima zica i plomba da se kao ne dira .unutra vidis osovinu rotora vrtis motor i dolaze zavrtnji 8kljuc 12ugaoni popustis jedan pa okrenes motor popustis drugi. srafciger i mali cekic pomeris taj spoj osovine rotora i hidraulicne glave .ne pomeraj vise od 1mm smer bas ne mogu da ti kazem 560 pumpa ide u jednu stranu a577 u drugu.ceo fazon je da dva konusna lima udaljis jadno od drugog tako da klipici u hidroglavi mogu vise da se rasire i samim tim zahvate vise goriva

aaa..to kuzim, al to je povećanje snage, ak se nevaram... jel nema kod roto pumpe mogućnost kao kod linijske ipm-ove da se podesi startno punenje neovisno o snazi... (baš gledam radionički priručnik imt 540-549, i ima tamo kod podešavanja linijske pumpe, kaže da se startno punjenje podešava dodavanjem ili oduzimanjem distancnih podloški na konusnom disku u regulatoru)..

šta bi se dogodilo kada bi se one kontra matice na onoj dugačkoj šipki ispod gornjeg poklopca pomaknule, znači kad bi ih po navoju pomaknuo ili napred ili nazad?

usput..sve radim kao samouk, i sve što znam o bosch pumpama, (ne baš puno ali se snalazim) sam naučio sam, ili praksa ili eventualno ako nađem na netu presjek neke pumpe..:P{

- - - - - - - - - -

Sad mi je tek drago kad cujem da je opste prihvacena cinjenica kako samo nov motor ima onoliko konja koliko mu pise,a svaki sa 500 pa navise sata polako ih snizava,koliko i u kojoj meri je od slucaja do slucaja ali bitno da nedostaju.

nedostaju, ali se i kut ubrizgavanja mjenja...npr. torpedo 75 na 20 000 radnih sati početak ubrizgavanja se poklopio s GMT klipa...

ivanz
05-01-16, 21:31

i to je pitanje, jer npr ni jedan veliki proizvođak john deere za svoje traktore nemože garantirati da ima 100% toliko i toliko konja, za jedan model našao sam podatak, koji proizvođač garantira, a to je da ima 88 do 92ks, znači na tom traktoru ima minimalno 88ks, znači ako ga kupiš i ideš mjeriti, onda nesmije biti ispod, a kako je onda kod IMTa, rakovice, ursusa, belarusa i sličnih traktora......

MIŠO 272
05-01-16, 22:04
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1449842195283313&set=gm.1519159178320807&type=3&theater Evo mog stroja imt 560 89g 2500 radnih sati zadnje gume fabričke u vlasništvu od 1991

ivanz
05-01-16, 22:14
ti imaš dodatnu pumpu hidraulike, meni je žao što moj nema

Glackop
05-01-16, 22:14
a kako je onda kod IMTa, rakovice, ursusa, belarusa i sličnih traktora......
Pa i kod njih sigurno ima odstupanja ali mislim da nisu nesto drasticno veca.

milos.jovic.140
05-01-16, 22:16
Lep primerak. [emoji4]

Lacin
05-01-16, 22:21
Ostaci unistene fabrike.
IMT 585 u Irskoj sa brojem sasije 904020771

http://i68.tinypic.com/34i3i1g.jpghttp://i68.tinypic.com/5yrx1j.jpghttp://i65.tinypic.com/wch53k.jpghttp://i65.tinypic.com/b9amme.jpg

MIŠO 272
05-01-16, 22:40
ti imaš dodatnu pumpu hidraulike, meni je žao što moj nemaDobra stvar samo mi je žao što ne nabavi prednju odrivnu dasku bilo ih je povoljno u firmi gdje sam radio bivši famok kostajnica.

ivanz
05-01-16, 23:26
to nebi bilo loše, ja imam samo jedan izvod za hidrauliku, ko ferguson, za berač bi trebao 2, jer jedan mi treba za heder drugi za bunker, ili da napravim skretnicu, kao što svi imaju, pa jednom ručicom propuštaju ulje u heder ili na bunker

Bobo
05-01-16, 23:48
to nebi bilo loše, ja imam samo jedan izvod za hidrauliku, ko ferguson, za berač bi trebao 2, jer jedan mi treba za heder drugi za bunker, ili da napravim skretnicu, kao što svi imaju, pa jednom ručicom propuštaju ulje u heder ili na bunker

Kolega, za prikljucke koji ne trebaju biti na polugama hidraulika postoji tako jednostavno i fino rjesenje da glava boli.

Uzmes jedan razvodnik, sa brojem sekcija koji ti odgovara i namontiras ga negdje u kabinu gdje ti pase, otprilike ovako:
http://i64.tinypic.com/2usfs7s.jpg

Ovo je u stanju nekoristenja. Poluge rade normalno i razvodnik je u kabini kao ukras.

Kad ti zatreba za berac, kipanje prikolice da ju mozes zadrzati "na pola" i ugasiti traktor npr, za prednji utovarivac ili ralicu... Ustekas dovod ulja u izvod za kipanje, (odvod je stalno spojen na poklopac hidraulika na slobodni povrat), na finoj omandi mu das protok ulja, poluge se podignu i ulje krene teci kroz razvodnik:

http://i63.tinypic.com/vzzlux.jpg

U ovom polozaju se potrosac ustekava u razvodnik (kod mene je uticnica direktno na razvodniku ali mozes si izvesti crijeva i uticnice gdje god ti pase.

Moj razvodnik je s jednom jednoradno/dvoradnom sekcijom skinut s nekog stroja i vrlo slican razvodnicima sto su montirani na IMT traktore u tvornici. Ja sam ga koristio samo kao jednoradni i samo za berac kukuruza i kipanje prikolica. Prava stvar ako nemas standardni razvodnik a treba ti nesto ovako jednostavno.

MIŠO 272
06-01-16, 09:40
Kod mene na traktoru ima ugrađena zupčasta pumpa nezavisno od hidraulične stoji u kućištu i služi samo za razvodnik koji je dupli ima 4 izvoda. Može preko njega da radi sa prednjom kašikom sa dva cilindra.Dobar dodatak koristim ga i za kipovanje prikolice dosta je preciznije od klasičnog izvoda.

Bobo
06-01-16, 12:45
DA, to je OK kad imas unutra tvornicki ugradjenu pumpu i sve. Ovo sto ja imam je jeftino a funkcionalno rjesenje za prikljucke koji se ne nose na polugama hidraulika... Ovo radi jednako precizno kao i tvoj razvodnik samo sto ne mogu nista nositi na polugama.

MONTOYA
06-01-16, 13:46
Bobo red je malo da središ traktor Lkl{{

Bobo
06-01-16, 14:40
Ovo sa slike je jos cisto... Rekao sam ti jos davnih dana da moji traktori nisu za sminku. Peru se samo pred ragistraciju i pred neki popravak... Traktor je za mene alat i nista vise. Alat i cist i prljav radi jednak posao tako da mi cistoca traktora ne igra nikakvu ulogu. Da imas puteve do njiva samo slicne kakvi su ovdje, ne bi ga ni ti nikad prao. Recimo jaruge tako duboke da prednji most na 549 bude pod vodom kad prolazim kroz nju. Puteve nitko ne odrzava jer ovdje za to nema sloge...

Bećarina pusta
06-01-16, 14:51
Neš se ti sa tako prljavim traktorom nikad oženit. Operi ga, malo ga naglancaj, uredi... i kad prođeš kroz selo cure će oma firnajz piškat. Lkl{{

EDIT:

Jel se mogu negdje kupiti duži šarafi za zadnje točkove (što stežu felgu za poluosovinu) od 539-549?

Bobo
06-01-16, 15:03
Dadadada, firnajz...

Druze, bio si kod mene u selu, prosjek godina je 70 ako nije i veci... Koje cure, molim te?

MONTOYA
06-01-16, 15:11
Slažem se da je to samo mašina za rad ali volim kad je čisto...
mada po prvi put 577 mi je ostao prljav preko zime ali opet dosta čistili nego tvoj Lkl{{

Bećarina pusta
06-01-16, 15:12
Dobro, prolaziš ti i kroz druga sela i kroz grad... zagledat će se kaka u opran traktor i u tebe. ::namigivanje::

milos.jovic.140
06-01-16, 15:27
Sto bi reko moj komsija ostavi mu malo talog da ne nazebe preko zime

Bi Zeleni
06-01-16, 15:27
Ja sam alergičan na prljave mašine.Razmisli malo,to je tvoja prostorija za rad.Zamisli direktora sa punom kancelarijom smeća i blata!
Moj je uvek opran i čist.

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока

577
06-01-16, 15:30
Ružno još nisam vidio u svom kraju jako prljav stroj to je sve do gazde ja ne žalim kapi vode na svoga redovno ga perem.
Ipak treba nešto održavati

Bobo
06-01-16, 15:56
Evo vam ga sad sok da vam srce stane, svima koji lickate traktore... Ovaj se 46 sati gasio nije (dva dana i dvije noci), orali smo usluzno na smjene bez prestanka po kisici i polu blatu. Nije mi na pamet padalo da ga perem i tako je docekao proljece. Meni ni naj manje ne brine sto je traktor prljav, to mu je posao, pogotovo sto znam da ce opet za 3 dana ici u blato do koljena.

http://i68.tinypic.com/30u9yt3.jpg

http://i66.tinypic.com/2dratt3.jpg

http://i68.tinypic.com/148dyjr.jpg

Naravno da je na proljece detaljno opran ali opet necu ga u sezoni svaki dan lickat, nije me pamet ostavila. Sad su sva tri donekle uredna ali daleko od ulickanog i da se sjaje...

bojance
06-01-16, 16:00
Bobo... Zasto prednje gume stoje naopako... Ili ne vidim dobro...

Bobo
06-01-16, 16:14
Tako se manje trose. U zetvi imam jako puno transporta po asfaltu i onda ih tako okrenem i traju osjetno dulje. Od kako imam traktor, imao sam gume okrenute "naprijed" i procitam na internetu ovu informaciju i isprobam, nista me ne kosta. Od kako sam ih poceo okretati, prije su se zadnje gume potrosile nego prednje. Nije mi tesko odvrnuti 10 sarafa po ljetu i cjelu sezonu terati tako a ove gume uopce nisu jeftine i ovako im osjetno produzim vjek.

jjova
06-01-16, 16:23
Au, pa makar da si ga ostavio na otvorenom pa bi ga kisa oprala koliko toliko. Ovo je bas jako prljavo. Slazem se da ne treba prati svakodnevno ali ovo je previse.

hurli xa86
06-01-16, 16:24
Bobo,zašto pereš ruke ako če se opet zamazat. ;D}
Ima puno takvih izreka da ne nabrajam..Mislim da ona tvoja ne stoji,"zašto da perem traktor opet če biti prljav"..

Temeljito traktor perem jednom-dvaput godišnje,ali u sezoni ga vodom osvježim svako malo,to je posao 10-15minuta..Stroj za pranje je u ljeti uvijek vani,spojen na vodu i najmanji problem je oprat brzinski i opet je čistiji traktor..

577
06-01-16, 16:29
A joj da ja ostavim ovakav stroj ne bih mogo da spavam.
Malo vode skinut s većeg i ok.
Šta je previše previše kao da sebe ne okupaš poslije nekog posla.
Žalosno.

petarkrsmanovic
06-01-16, 16:30
Hajde kad je traktor prljav, i nekako. Ali, kad vidim ljude na sedistu bez ikakvog amortizera i tapacira, stave jaknu pod sebe, i cepaaaj! Uvece: ,,Ubio me traktor, sredjiv'o sam za psenicu, ne mogu da se dignem sad.'' Pa jos kad nazulja okasti 24. Kao da je tesko popraviti sediste, ili, u krajnjem slucaju kupiti drugo. Nije 100 dukata.
@Bobo zasrafi onda jos i 3 brezona. >:({

jovica24
06-01-16, 16:38
Hajde kad je traktor prljav, i nekako. Ali, kad vidim ljude na sedistu bez ikakvog amortizera i tapacira, stave jaknu pod sebe, i cepaaaj! Uvece: ,,Ubio me traktor, sredjiv'o sam za psenicu, ne mogu da se dignem sad.'' Pa jos kad nazulja okasti 24. Kao da je tesko popraviti sediste, ili, u krajnjem slucaju kupiti drugo. Nije 100 dukata.
Haha :D Ja na 533 imam jos ono fabricko sjedalo, sreca napravio od spuzve ulozak i nije tako lose. Kod nas je tesko naci kvalitetno sjedalo, znam ljude koji su promjenili nekoliko komada.

Darko Dren
06-01-16, 16:45
Ja vala ne bih mogao gledati kroz ovakva prljava stakla, pa oci bi mi ispale. Meni je u garazi uvek mer za pranje stakla i par krpica, i pred svako kretanje ujutru ako su prljava stakla ja ih ocistim.

Tri traktora imam, i ferguson stari, i kejs i yto, svi su mi uvek cisti posle sezone. Volim da vidim cistu masinu. Po meni je i to jedno od odrzavanja.

Bilo bi me sramota da mi traktor onako prezimi. Nemam komentar.

Bobo
06-01-16, 16:48
Znao sam da ce vas ovo nazivcirati... Vidite, mene blato ne dira nit naj manje. Ja sam cjelu zimu mirno spavao i na proljece kad se ovo blato sasusilo sam naterao traktor na jarak i malo po malo sam ga oprao. Na slici se ne vidi ali ovo je slikano u kaaaasnu jesen, stovise mislim da je drugi ili treci dan poceo padati snijeg. Da se na takvoj hladnoci zajebavam s miniwashom i blatom, ne dolazi u obzir. Nece mu biti nista...

Bitno mi je da redovno mjenjam ulje, da imam antifriz u traktoru, da su gume dobre, da ne curi nigdje ni ulje ni gorivo ni voda, da sva signalizacija i instrumenti na tabli rade. Da je traktor s tehnickog stajalista ispravan. Sic uvjek ispravan i federa u rezervi ima koliko hoces, ulja ima i redovno se mjenja kao i filteri, redovno im sve trojici mjenjam ulje u mjenjacu, podesavam ventile i mjenjam uloske u brizgaljkama sto 90% vlasnika IMT-a ne radi u redovnom odrzavanju jer "ne treba". Mene zivciraju ljudi koji teraju 30 godina bez izmjene ulja u mjenjacu a stalno lickaju traktor kao da ce ici s njim u svatove. GARANTIRAM da nema odrzavanijih traktora u mojem selu od moja 3, pranje i lickanje tu ne ubrajam...

Sto se brezona tice, zamjenjeno je svih 16 na zadnjem trapu, popucali su svi kad smo izvlacili soder, u 2 dana 30 kiperica je izvukao i tu su sarafi dobili svoje.

nesko2563
06-01-16, 16:56
Pa ne curi ništa jer je sve "zagitovano" blatom. :lol:

Kremator
06-01-16, 17:06

Kod mene dve jakne, dva okasta 19-22 i 24-27 Lkl{{, ali amortizer radi normalno.

landini
06-01-16, 17:34
kako blato i namotana trava vole semeringe poderat, pogotovo kad smrzne a tad sjedes u traktor i gas, ono reze ko ziletom.

sova
06-01-16, 17:54
Gdje ima da se uzme kvalitetan amortizer za IMT sjediste, stari tip. Detaljno sredjujem sjedista, pa nisam nasao nista adekvatno, od ves masine ne mogu da pronadjem, u Juselu imaju nekakav, navodno radi Beograd, ali jako lose mi izgleda i to je sve. Takodje me zanimaju i one oblozene spuzve za sjediste, jel' postoji nesto kvalitetnije od onog sranja sto se prodaje na vasarima?

MIŠO 272
06-01-16, 18:43
Gdje ima da se uzme kvalitetan amortizer za IMT sjediste, stari tip. Detaljno sredjujem sjedista, pa nisam nasao nista adekvatno, od ves masine ne mogu da pronadjem, u Juselu imaju nekakav, navodno radi Beograd, ali jako lose mi izgleda i to je sve. Takodje me zanimaju i one oblozene spuzve za sjediste, jel' postoji nesto kvalitetnije od onog sranja sto se prodaje na vasarima? Drug vrlo teško ćeš naći kvalitetno ja sam bio stavio onaj sic što ga prodaju po vašarima ima na slici na mom prehodnom postu Nakon tri godine sam vratio fabrički pošto je ovaj iskakao iz ležišta . Pošto je na starom otišao amortizer stavio sam od ovog što sam izbacio preradio sam kopčanje a stari sic promjenio ležajeve i vodilice ležaja sad je bolji od novog.Spužve imaju ali bez metalnog flaha koji drže vijci pa ih moraš lijepiti nema druge

Manjevic
06-01-16, 19:03
Ljudi imam 539 1980. bez kabine. Fabricko stanje, 1950 sati rada. Koliko bi mogao da uzmem za njega?
Nasao neki 539 sa kabinom, ima covek prikolicu, tanjiracu, jednobrazni plug. Pa reko da uzmem to. Bice dosta povoljno.

MIŠO 272
06-01-16, 19:11
Ako je tako malo radio šteta ti je prodati ga jedino ako je taj u boljem stanju što bi kupio. Vrijedi bar 3500 e kad je očuvan i malo radnih sati.Stanje guma i to je stavka koja utiče na cjenu.

577
06-01-16, 19:25
Ja sam par sjedišta zamjenuo kad se raspane kupim nov a i ne košta puno.
Kvalitetan sic košta puno.
Ali i ovaj jeftinje super za kičmu niš ne boli dok amortizira umjesto orginala koja dva imam

Manjevic
06-01-16, 19:32
Zadnje gume sam stavio komlet nove, posto sam jednu raseko, pa sam stavio obe nove.
Ja nesto racunam da bi mogao da uzmem 3000e. Sta mislite?

petarkrsmanovic
06-01-16, 19:34
Kupi taj traktor i prikljucke, stavi kabinu na svoj sa 2000 sati, a taj koji si kupio prodaj bez kabine. Lkl{{

Manjevic
06-01-16, 19:38
I to sam razmisljao.

josif92
06-01-16, 19:43
Zadnje gume sam stavio komlet nove, posto sam jednu raseko, pa sam stavio obe nove.
Ja nesto racunam da bi mogao da uzmem 3000e. Sta mislite?
ja sam moj 539 89god bez kabine prodao za 3000 evra imao je skoro nove gume ali imao je oko 3000rs ali je bio bas ocuvan,tvoj je malo stariji ali sa manje sati tako da oko 3000 evra
da uzmes za njega je dobro trazio sam 3500 ali svi kako su zvali dali 3000 zato sto nema kabinu,ali ako je tvoj bolji od onog sta hoces da kupis stavi kabinu na tvoj pa prodaj onaj..

Послато са SM-G355H уз помоћ Тапатока

Manjevic
06-01-16, 19:46
Pa ja sam u sustini hteo da zamenim 539 za neki 45-50ks sa malo jacom hidraulikom. Primer 542, Torpedo 4806, rakovica 47.... Pa sam mislio ovaj je 89. jako lepo izgleda, ima onu lepu kabinu, sa malo zatamljenim staklima. Pa mislio posle njega cu lakse da u trampu. Mada I taj izgleda ima oko 2500 sati, u osam treba da se cujem sa vlasnikom, pa javljam sta kaze.

petarkrsmanovic
06-01-16, 19:55
Bolje zadrzi svoj traktor, ako je u tako dobrom stanju. Prve serije su zlatne.
Koliko je to dosta povoljno, ako nije tajna?
Moj stric je kupio 539 sa kabinom 84. godiste sa 4000 sati, loznicku trotonku u top stanju, leskovacke male plugove, gramipovu frezu 150/160cm, trokrilnu laku drljacu i traktorsku korpu za 4300 evra. Traktor je stajao dugo ispod snopova kukuruzne sasine, nije koriscen. Promenio mu ulja i filtere i teraj. Evo vec 3 godine radi sve poslove bez greske. Dobro, to je malo imanje.

Manjevic
06-01-16, 20:06
Traktor je 3200. Ja hocu da probam uzeti sve komplet za 4000-4200. Traktor, prikolica, tanjiraca, jednobrazni plug. I ovaj je u dobrom stanju, znam odakle je sta je. Od gastrbajtera je traktor. Jako ocuvan.

rad78
06-01-16, 21:22
Bobo koje ti je godište 549DW?

Bobo
06-01-16, 21:43
Doteran kuci 23.08.2006.g. U radnom odnosu od proljeca 2007.g.

rad78
06-01-16, 21:52
Kako se pokazao s obzirom da je od zadnjih izdanja koje su izašle iz IMT?

sova
06-01-16, 21:59
Drug vrlo teško ćeš naći kvalitetno ja sam bio stavio onaj sic što ga prodaju po vašarima ima na slici na mom prehodnom postu Nakon tri godine sam vratio fabrički pošto je ovaj iskakao iz ležišta . Pošto je na starom otišao amortizer stavio sam od ovog što sam izbacio preradio sam kopčanje a stari sic promjenio ležajeve i vodilice ležaja sad je bolji od novog.Spužve imaju ali bez metalnog flaha koji drže vijci pa ih moraš lijepiti nema druge
Pa nisam mislio na komplet sjediste, ovo Tursko nije ni za ..... ,treba mi samo kvalitetan amortizer (usput da li je moguce reparirati stari) i ove spuzvaste obloge. Inace sam sve ostalo oslajf'o do lima, temeljna, pa lak, uradio nove vodjice za lezajeve od punog materijala slicovao utore za iste,nove piksne na onoj viljusci gore i dole...

Bobo
06-01-16, 22:03
Od bitnijih kvarova je u garanciji imao zamjenu karika i dobili smo kao napomenu da nece ni klipovi dugo izdrzati posto su neki "vanserijski" kakve serviser nikad nije vidio. Puca mu koljevka prednjeg pogona, kao i na vecini ovih traktora samo se ljudi s time previse ne zamaraju, moja je dva puta "kopana" i varena i pucala je sve dok nisam oterao traktor u radionicu koja mi je to i varila da "snime" situaciju gdje mogu ubaciti pojacanja i od onda je mir.

Mojom greskom polomit poklopac hidraulika i jedan medjuzglom na prednjoj vuci.

Sve u svemu, od silnog ganjanja je propisao ulje na odusak al se ne da, nit ga sparamo nitko od nas trojice sofera.

Da je ostalo onih 12 jutara koje smo s njim radili kad je kupljen, bio bi on kao nov al osladilo se raditi s njim poslije 539 pa smo uzimali jos zemlje u zakup ali sve u svemu presudila mu je ta jesen kad je slikan pod tolikim blatom. Radili smo usluzno njivu 10ha 46 sati oranja bez gasenja (pola njive pod krvavim nagibom), iduce proljece tanjuranje u 2. direktnoj cjelu tu njivu dvaput tragom i dva puta tragom sjetvospremac 2. direktna i pun gas...

Za manja gospodarstva ODLICAN traktor, za neke ozbiljnije radnje na ozbiljnijim njivama bas i nije nesto.

Lacin
06-01-16, 22:13
Bobo,tvoj 549 je imao ugradjene novi tip klipove Motins za DM motore s 3.karike.Promasaj nad promasajima.Svaka Rakovica 65 sa tim klipovima crkla veoma brzo.
Ugradi kad budes radio jednog dana klipove s 5 karika.

577
06-01-16, 22:21
PDM je zakon što se klipova i stublina tiče.

Bobo
06-01-16, 22:30
Bobo,tvoj 549 je imao ugradjene novi tip klipove Motins za DM motore s 3.karike.Promasaj nad promasajima.Svaka Rakovica 65 sa tim klipovima crkla veoma brzo.
Ugradi kad budes radio jednog dana klipove s 5 karika.

Tako je, klipovi s 3 kanala... Evo, do sad jos ne pokazuje znakove umora a i kad jednog dana prdne u vjetar, postoji dobra sansa da dobije m34 motor. Ima ovdje za kupiti PDM klipove za DM motore s 5 kanala i cjena je za mene jako povoljna samo eto, dok ne crkne, necu nista dirati na njemu.

brankovic
06-01-16, 22:36
A ovi malo mladji,npr.2010.godiste,kakve li oni imaju klipove,sa koliko karika?

Bobo
06-01-16, 22:40
Vjerovatno isto takve... Ako traktor radi dobro, ne diraj nista, kad-tad ce crci... Drzi pare spremne za svaki slucaj ;)

577
06-01-16, 22:41
To sve ovisi kako je tvornica imala jeli novaca .
Ja imam nov blok imr kupljen za m 33 nema greške na njemu stubline i to sve 5 kad je pregledavao ovaj na obradi.
A nezz čemu stave uopće takav klip loš kad ima odličan a ne košta.

prnjavor3
06-01-16, 22:43
Bobo koliko je tro[io ulja da si mu radio karičenje?? Moj ovaj novi fergo ima 400 sati i na 150 sati skine 1 l ulja.To je za mene puno.Ne radi teške poslove nikako.Ide odlično pali ujutro na minusu lako,ne dima na odušak ni na auspuh plavo da dimi.Jedino kad idem niz jaku obalu,brdo i motor koči ima plavkastog dima ali to pripisujem nesagorijevanju nafte.

brankovic
06-01-16, 22:48
Vjerovatno isto takve... Ako traktor radi dobro, ne diraj nista, kad-tad ce crci... Drzi pare spremne za svaki slucaj ;)
Mislis da cuvam pare za to?! To je kod mene nemoguca misija :lol:
Za sad je sve u redu sto se tice motora.Ovih dana sam primetio da su zamastile prednje felne.Verovatno je neki semering...

Bobo
06-01-16, 22:49
Na 20 radnih sati vozikanja po okolnim selima skine od MAX do MIN... Kad smo ga odvezli na servis i kad ga je covjek dovezao nazad donesao nam karike na uvid. Nisu uopce nalijegale na stubline kako treba, bas se vidi nejednoliko nasjedanje. Naj veca fora je sto nit je dimio nit je mastio na auspuh a ulja nema, nit fleka ispod njega nit ista. Imao je 180 sati kad su karike mjenjane.

MONTOYA
06-01-16, 22:51
Jel sad troši il izbacuje na iber

Bobo
06-01-16, 22:54
Jel sad troši il izbacuje na iber

Ako mene pitas, kad ga teram punim gasom po cesti, na iber curi kolikio god je crijevo. Ako ga teramo ispod nekih 2000 okretaja sve je ok i nema problema. U normalnom radu i voznji u 200 radnih sati ne fali ulja, malo koliko je "normalno" za jedan IMT. Ulje koristim INA super 5 15W-40

Tomić Toma
06-01-16, 22:58
Ima li karicenje kakvog efekta ako su stubline malo potrosene? Ne mnogo, ali se poznaje da nije ravna kao pri vrhu.
A to sa potrosnjom ulja kaze jedan prijatelj da je nakon generalne na Mercedesu 2.0 Dizelu nakon generalne i ubacivanja hilzni od nekog vazdusara i original Nemackih karika troskario ulje da bi nakon 17 000km potrosnja apsolutno stala. Ako ona laze mene, lazem i ja vas>:({.
---------------------------------------------
Bobo, tako ekako je bilo i na stricevom Fergi. Ovako je vise prosipao nego sto je trosio ulja:lol:.

pufta
06-01-16, 23:00
Bobo koliko je tro[io ulja da si mu radio karičenje?? Moj ovaj novi fergo ima 400 sati i na 150 sati skine 1 l ulja.To je za mene puno.Ne radi teške poslove nikako.Ide odlično pali ujutro na minusu lako,ne dima na odušak ni na auspuh plavo da dimi.Jedino kad idem niz jaku obalu,brdo i motor koči ima plavkastog dima ali to pripisujem nesagorijevanju nafte.
Koje ulje sipas u njega.

Zarkov mali :)
Bobo, sto bi ubacio m34 motor? Za koji prikljucak bi to bilo dobro?

Darko Dren
Moj stric je 2010. kupio novi 549 dw. Sad ima oko 2000 sati. Od dana kada je stigao pa do sad nije imao ni jedan jedini kvar. Samo redovno servisiranje i gas.

Proletos kad sam kupovao traktor u rangu oko 45 ks za sitnije poslove, nakon dugog razmisljanja i razgledanja poslednjih primeraka 549, ipak sam se odlucio za yto 454. A dve godine sam pratio i jedan i drugi. Stvarno su poslednji primerci 549 iz prosle godine uradjeni katastrofalno, bukvalno sklepani.

prnjavor3
06-01-16, 23:13
Koje ulje sipas u njega.
Modriču 15w40

brankovic
06-01-16, 23:16
Ovih dana sam primetio da su zamastile prednje felne.Verovatno je neki semering...
Bobo,jel se tebi ovo desavalo? Da li je semering ili nesto drugo? I da li je problem otkloniti ovaj kvar?

prnjavor3
06-01-16, 23:28
Ja ću vidjet šta će fergo reći u idućoj sezoni,ako opet bude trošio biće razbucan i odrađeno karičenje.

Bobo
06-01-16, 23:59
Bobo, sto bi ubacio m34 motor? Za koji prikljucak bi to bilo dobro?

Prvenstveno za jednoosvinsku prikolicu i sjetvospremac. Moze pomoci i za druge poslove jer manje njive koje 549 radi su mahom na brdeskacama kojekakvima pa nek ima malo viska. Kad bih i stavljao jaci motor, trazio bih s linijskom pumpom i zaglavio bih gas na 2000 obrtaja bas zato jer brat i otac ne znaju slusati motor, nego samo po gasu i mora da ide...

Bobo,jel se tebi ovo desavalo? Da li je semering ili nesto drugo? I da li je problem otkloniti ovaj kvar?

Moze biti da se potrosio semering na radilici pa da ramenica razbacuje ulje svud okolo a moze biti da pod teretom na odusak iz glave malo baci ulja po remenici i da ga ona razbaci okolo. Ili je jedno ili je drugo. Ako na odusak navucete komad crijeva i izvucete ga negdje van kroz koljevku, onda cete vidjeti da li i dalje masti. Ako masti do semeringa radilice je a ako ne masti, onda je odusak mastio. Semering smo mjenjali na 539 stare linije bez skidanja haube i hladnjaka, malo smo se natezali sa sarafom na remenici radilice, iscupali stari semering ubacili nov i vratili remenicu na mjesto. Vrlo jednostavan posao.

brankovic
07-01-16, 00:11
Nismo se razumeli.Ne radi se o radilici,nego o prednjem mostu.Primetio sam da,dok traktor stoji,tad malo kapne ulja i zato je felna masna.Pretpostavljam da postoji neki semering negde na zglobovima...? Traktor kao tvoj 549 DV

Bobo
07-01-16, 00:22
AHAAAAA...

Gledaj ovako, podigni tu stranu u zrak i klimaj tocak i vidi koliko lufta ima. ako jako puno klima (mora jaaaako malo, skoro neprimjetno) otisli su lezajevi u tocku i samim time guzvaju semering u glavcini. Ako trebas mjenjati semering, skines tocak, ispustis ulje iz reduktora, skines poklopac s glavcine, izvuces srednji zupcanik i pokusas dotegnuti maticu koja se nalazi ispod sredisnjeg zupcanika. Ako se ne da vise dotegnuti, red je mjejati lezajeve i semering. Odvrnes maticu, izvuces sve napolje i glavcina ide kompletna dolje. Samo pripazi kad budes vracao glavcinu nazad da ne zdrobis semering pa Jovo nanovo.

Kod mene je lijevi tocak malo slinio pa sam dotegao malo lezajeve koliko idu i poceo koristiti polutekucu mast u reduktorima i od onda ne curi nista.

U reduktore NIKAKO ne sipati hipenol jer on ima svoja isparavanja a na reduktoru nigdje nema oduska i to isto zna terati ulje iz reduktora. Ili transhidrol sipaj u reduktore ili neku polutekucu mast i bog da te vidi.

brankovic
07-01-16, 00:27
E,hvala lepo na odgovoru,ziv bio >:({
Moram to srediti u toku zime da ne bi doslo do veceg kvara...

mirosti
07-01-16, 14:09
Oko onih klipova za DM33/34:
U klipu se bez problema moze urezati zleb za cetvrtu/petu(uljnu) kariku ispod osovinice.
Mada ima teorije od pojedinih majstora da je za klip zdravije da se obilno podmazuje uljem i da klipni sklop tako duze traje. Potrosnja ulja je znatno veca, ali po toj teoriji bi trajnost trebala biti veca.
Tako da ispada da bi taj novac kod tebe Bobo mogao ostati dosta dugo u steku cekajuci da ti klipovi otkazu..

ivanz
07-01-16, 14:14
paljenje imt 560, pod snijegom, sa grijačem, možda bi upalio i bez, morat ću probati....

https://www.youtube.com/watch?v=mkCv9_zUwmQ&feature=youtu.be

milos.jovic.140
07-01-16, 14:18
paljenje imt 560, pod snijegom, sa grijačem, možda bi upalio i bez, morat ću probati....

https://www.youtube.com/watch?v=mkCv9_zUwmQ&feature=youtu.be
Evo jedno malo smesno pitanje ali me zanima : grejac okrenes u levo to je ok ali zasto ga palis u desno tj zasto ga ne okrenes skroz levo da upali ? [emoji38]

petarkrsmanovic
07-01-16, 14:59
Mozda mu u levo radi samo grejac, ne i paljenje.

577
07-01-16, 15:19
E najbolje je palit zimsko i ja sam svoj 39 sad testirao ne treba mu ni 5 sec da upali s grijanjem kao da je topao milina .

Glackop
07-01-16, 15:59
Nije ovo paljenje nista naspram onog sto pamtim iz davnina...pozvao me drugar da odemo do njega jer zaboravio da ispusti vodu iz 542 pa da ga upalimo tj razmrznemo bilo negde malo ispod nule po secanju mozda -3 do 4,nikada to ne mogu da zaboravim bez grejaca samo sto je takao kljuc nije okrenuo garant nijedan krug vec je opalio prvi klip koji je bio na paljenju znaci ko mina,i neverovatno nije prsao blok valjda samo bese jedno crevo naprslo.E ali taj traktor nije imao mnogo sati necu da lupam sa cifrom ali evo za uporedjenje ima svojih 3-4h za obradu a traktor je bio nekih 7-8 godina starosti,pa o koliko se sati tu radilo procenjujte sami.

ivanz
07-01-16, 17:25
neznam, iz navike da palim u desno, tako mi radi na 533, grijač u lijevo, a paljenje desno, kod ovoga radi i paljenje u oba smjera, trebao sam samo produžiti u lijevo, al nisam razmišljao o paljenju, pa ruka odradi svoje.....

to mi se sviđa kod njih, da dobro pale, i gledao sam 558, i starih 560, sa lošim motorima, masni, al pale jako dobro......tu sam dobro gledao pri kupnji svoga, jer dobro paljenje kod nijh neznači da je motor odličan, pogotovo ako je dobar akumulator i anlaser, da tako barem 533 hoće upaliti.....

577
07-01-16, 17:28
Teško da će 33 tako upaliti ja sam s svojim sad oduševljen odkad sam 33 skinuo pali samo tako .
Više nemam brige oće upalit ili ne po hladnom al imaš 560 pa opet potegneš 33 i ne mučiš ga tako sam ja radio s sedmicom.

Glackop
07-01-16, 17:44
Treba uvek da se pali ulevo kada se koristi grejac zato ta opcija na bravi i postoji,udesno se gasi grejac i za sekund dva ga vazduh ohladi i time mu funkcija bar za 50% prestaje.I kod automobila iako to ide preko automatike grejac ne samo da greje i za vreme verglanja vec ostaje pod naponom jos 2-3 sekunde iako motor upali./to vazi za starije modele poput golfa/E sad to ima i male mane kada akum.nije bas nesto dobar ali da tako treba,treba.

ivanz
07-01-16, 18:44
kod auta se ugasi lampica, pa ako onda nekreneš sa paljenjem slušaš relej, i kada on prekine još minimalno 5 sec, onda se gasi grijač......tj grijači

taj 33 me muči, jer sada imam vremena za razmišljanje, posla skoro da nema, pa kalkuliram što je najpametnije napraviti, odličan 539 se kupi za 3800€, na kojem netreba baš ništa raditi, ima originalnih 2300 sati

evo slika:

http://i.imgur.com/Lzh0hko.jpg (http://www.igreklik.com/slike/)

http://i.imgur.com/wJIxrbx.jpg (http://www.igreklik.com/slike/)

http://i.imgur.com/tJwYKIo.jpg (http://www.igreklik.com/slike/)

http://i.imgur.com/RoeE9LS.jpg (http://www.igreklik.com/slike/)

ili 542 za 4000€

http://i.imgur.com/PfIUygf.jpg (http://www.igreklik.com/slike/)

al ovaj 539 definitivno vrijedi te pare

577
07-01-16, 19:01
Bome ako imaš pare nezz šta čekaš a što se tiče ja bih ostavio jedan 33 drugi prodo i uzo 42 radi brzine .
Imaš petaka i milina

Manjevic
07-01-16, 19:10
Uzmi 542. Neki put ce ti zatrebati malo jaca hidraulika i tezi traktor. Primer, prskalica malo veca, zitna sejalica 3m. To su za 539, teske masine.
Pa onda kada se skida kukuruz, ako malo kisna godina, hoce biti i malo muke kada , udjes kroz u njivu, pa kada izadjes sa punom prikolicom, hoce da se zaglavi. 542 vuce 756, 539 ne.
Zar nisi kupio 560?

ivanz
07-01-16, 19:57
kupio sam 560, i on ostaje, al imam 2 imt 533, jedan ima kabinu, stari tip, motor treba raditi i dvostepeno, njega sam mislio kompret srediti, sa novom kabinom, i to bi me izašlo oko 2000-2200€, pa neznam što napraviti, al žao mi ga prodati........drugi imt 533 je bez kabine, odličan motor, al jednostepeno kvačilo, i sada za njega sam našao mjenjač 200€ plus 2 lamele, jer kvaličo ima isto kao dvostepeno, samo je jednostepena lamela unutra, tako da bude dvostepeno treba zamjeniti hidrauličnu i pogonsku lamelu, i naravno staviti drugi mjenjač, najveći problem je što nemože tjerati pneumatsku sijačicu, sve ostalo odradi bez problema, najljepše mi tjerat berač s njim, frezu, prskalicu, i kada radim grah, jer bude vručina......jer ta dva 533 naprave dosta posla, jedan je vozio grah, a drugi tjerao vršalicu, pa prikolice imam za njih dvije tehnostroj kiperice, registrirane, pa kada se nešto vozi, zakačim za oba i samo se presjeda iz traktora u traktor, i tako......a 560 samo za oranje i sjetvospremač mi je potreban

i kada bi opet prodao ta dva 533, vjerujem da bi mogao kupiti taj 539 sa slike, ili taj 542, iako sam više za 539......jer neznam koliko se isplati tako temeljito sređivati 533, da bude ko novi, a ovaj 539 dođe 3800€, al vjerujem da bi se još pustila cjena, i na 539 ima kompresor, na 33 ga nebi imao.....

Bobo
07-01-16, 20:05
Ivane, gdje ti vidis kompresor na ovom 539 sto si slike postavio?

ivanz
07-01-16, 20:18
OK, nema ovaj kompresor, al za 4000€ mislim da se može naći 539 sa kompresorom, dosta sam ih vidio, pa mi je to promaklo više, hehe.....imaš oko

- - - - - - - - - -

Bome ako imaš pare nezz šta čekaš a što se tiče ja bih ostavio jedan 33 drugi prodo i uzo 42 radi brzine .
Imaš petaka i milina

ni to nije loša opcija, jer svakako uzimam više zemlje, pa će biti posla za njih, 542 ima prednost što je brz, pa na udaljene njive sa PSK 4 reda stigne se brže nego sa fergusonom, kao i sa prskalicom

577
07-01-16, 20:21
- - - - - - - - - -

ni to nije loša opcija, jer svakako uzimam više zemlje, pa će biti posla za njih, 542 ima prednost što je brz, pa na udaljene njive sa PSK 4 reda stigne se brže nego sa fergusonom, kao i sa prskalicom[/QUOTE]

Je i jači hidrulik i teži.
A meni se sviđa samo radi te brzine kad ideš daleko za čas si s njim .
Totalno patim za njime

ivanz
07-01-16, 21:25
Kad već pričamo o patnjama, olt pneumatska, pa freza, berač i neki jači traktor 560, 577 ili torpedo 7506 su mi bile patnje, sada to sve imam, još sam htio zmaja 132/133, pa sam nakraju kupio ĐĐ 770, sreći nije bilo kraja....hehe malo sam otišao u off

Volim vidjeti lijep traktor, ma kakav on bio, i da lijepo sve radi, zato je pitanje sređivati svog ili kupiti očuvanog, al taj 539 već ima 2300 sati, da svog odradim, on bi imao NULA sati, teško je pričati o tome

zrine892
07-01-16, 21:29
Kad već pričamo o patnjama, olt pneumatska, pa freza, berač i neki jači traktor 560, 577 ili torpedo 7506 su mi bile patnje, sada to sve imam, još sam htio zmaja 132/133, pa sam nakraju kupio ĐĐ 770, sreći nije bilo kraja....hehe malo sam otišao u off

Volim vidjeti lijep traktor, ma kakav on bio, i da lijepo sve radi, zato je pitanje sređivati svog ili kupiti očuvanog, al taj 539 već ima 2300 sati, da svog odradim, on bi imao NULA sati

Najbolje je kupit lošijeg, imat love i sredit ga od nule ako misliš za sebe ostavit.
Al kad kreneš radit moraš biti spreman na ulaganje i šta te čeka kada ga otvoriš.

ivanz
07-01-16, 21:33
Stvar je u tome što znam kakav je moj traktor, treba napraviti:

- motor komplet
- kvačilo cijelo novo sa lamelama
- mjenjač pregledati sve ležajeve
- hidraulika je dobra
- ležajeve točkova, semeringe, kočnice
- ležajeve u prednjem trapu
- srediti volan
- ofarbati haubu i staviti nove farove, ovi su izblijedjeli, zadnja svijetla nova
- nova kabina oko 800€

to je otprilike sve što treba napraviti, i sve bi radio sam osim strojne obrade motora, nebi prošao ispod 2200€, da djelove kupim u Srbiji sve osim kabine
kada se to sve odradi, nebi bilo loše ni staviti 4 nove gume, pa i to ukalkulirati u 2200€, a ove bi onda išle na ovaj bez kabine, jer on ima slabije gume od ovog. i to je cifra od 3000€

jjova
08-01-16, 00:18
Imam problem sa paljenjem 578. Naime, u dobroj većini slučajeva anlaser ni ne krene da vrti samo skljocne. I tako više puta probam dok ne krene da vrti. Da li je u pitanju automat ili nešto drugo? I da li će lakše da pali ako se to sredi jer sad i ako krene da vrti teško upali. Imam neki osećaj da postoji tema o ovome ali nisam našao pa bih zamolio nadležne da premeste pitanje ako nije u odgovarajućoj temi. Hvala na razumevanju.

zeljkoo
08-01-16, 00:32
Moguce da su cetkice a moze da bude i automat kada nema dobar kontakt.

jjova
08-01-16, 00:49
Znači, kod autoelektricara da nosim anlaser.

sova
08-01-16, 01:01
Najvjerovatnije automat, odnosno kontakti u njemu su stradali. Bolje ce i okretati poslije zamjene.

jjova
08-01-16, 01:08
Imao sam čak i nameru da kupim nov anlaser, ali može da se i ovaj popravi. Lucas je, inače.

sova
08-01-16, 01:23
Ako je na njemu originalan automat, nemoj ga baciti i ugradjivati onaj Turski, nego neka ga majstor otpertla i zamijeni samo kontakte i kotvu. Ili ako bas hoces nov, sacuvaj stari, za svaki slucaj.

jjova
08-01-16, 01:25
Svakako ide kod majstora pa ćemo da vidimo.
Hvala svakako.

landini
08-01-16, 03:57
Nije ovo paljenje nista naspram onog sto pamtim iz davnina...pozvao me drugar da odemo do njega jer zaboravio da ispusti vodu iz 542 pa da ga upalimo tj razmrznemo bilo negde malo ispod nule po secanju mozda -3 do 4,nikada to ne mogu da zaboravim bez grejaca samo sto je takao kljuc nije okrenuo garant nijedan krug vec je opalio prvi klip koji je bio na paljenju znaci ko mina,i neverovatno nije prsao blok valjda samo bese jedno crevo naprslo.E ali taj traktor nije imao mnogo sati necu da lupam sa cifrom ali evo za uporedjenje ima svojih 3-4h za obradu a traktor je bio nekih 7-8 godina starosti,pa o koliko se sati tu radilo procenjujte sami.
isto sam dozivio prosle zime sa komsijinim 542. traktor je 91 godina. pritisak ulja je nula. kaco sam i snimak, preko 13000 radnih sati. nova bos pumpa stara tad nekoliko mjeseci. na minus 7 u 1,5 krug je sastavio ko mina. a nije paljen minimalno 4 dana.

milan 87
08-01-16, 11:56
jedno pitanje sta su to trkaci u traktoru cemu oni sluze???

Bobo
08-01-16, 12:01
jedno pitanje sta su to trkaci u traktoru cemu oni sluze???
Zupcanici u reduktoru. Sluze za prenos snage izmedju druga dva zupcanika. Okrecu se komplet s kucistem i zato se zovu trkaci jer trce oko nekog zupcanika...

Glackop
08-01-16, 14:23
To se nalazi u diferencijalu,i kako ja to bas ne umem iz glave da objasnim evo....

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/61/Differential_free.png (https://bs.wikipedia.org/wiki/Datoteka:Differential_free.png)

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/fa/Differential_locked.png (https://bs.wikipedia.org/wiki/Datoteka:Differential_locked.png)

U automobilski (https://bs.wikipedia.org/wiki/Automobil) i ostalim vozilima na točkove, diferencijal je uređaj, koji se najčešće sastoji od zupčanika (https://bs.wikipedia.org/wiki/Zup%C4%8Danik), koji omogućava da se svaki pogonski točak (https://bs.wikipedia.org/wiki/To%C4%8Dak) obrće različitim brzinama, dok u iste dovodi podjednak obrtni moment (https://bs.wikipedia.org/w/index.php?title=Moment&action=edit&redlink=1).Točkovi vozila obrću se različitim brzinama, posebno pri skretanju. Diferencijal je dizajniran da pogoni par točkova sa jednakom silom, dok im, istovremeno, omogućava da se obrću različitim brzinama. U vozilima bez diferencijala, kao što su karting vozila (https://bs.wikipedia.org/w/index.php?title=Karting&action=edit&redlink=1), oba pogonska točka se moraju obrtati istim brzinama, najčešće oko zajedničke osovine (https://bs.wikipedia.org/w/index.php?title=Osovina&action=edit&redlink=1), koju pogoni jednostavni motorni mehanizam. Pri skretanju, unutrašnji točak prelazi kreću udaljenost od vanjskog točka, što uzrokuje obrtanje untrašnjeg točka i/ili vučenje vanjskog točka. Rezultat je otežano i nepredvidivo kontrolisanje vozila, oštećenje na gumama i cesti i dr.

Marko69
08-01-16, 15:06
kod auta se ugasi lampica, pa ako onda nekreneš sa paljenjem slušaš relej, i kada on prekine još minimalno 5 sec, onda se gasi grijač......tj grijači

taj 33 me muči, jer sada imam vremena za razmišljanje, posla skoro da nema, pa kalkuliram što je najpametnije napraviti, odličan 539 se kupi za 3800€, na kojem netreba baš ništa raditi, ima originalnih 2300 sati

evo slika:

http://i.imgur.com/Lzh0hko.jpg (http://www.igreklik.com/slike/)

http://i.imgur.com/wJIxrbx.jpg (http://www.igreklik.com/slike/)

http://i.imgur.com/tJwYKIo.jpg (http://www.igreklik.com/slike/)

http://i.imgur.com/RoeE9LS.jpg (http://www.igreklik.com/slike/)

ili 542 za 4000€

http://i.imgur.com/PfIUygf.jpg (http://www.igreklik.com/slike/)

al ovaj 539 definitivno vrijedi te pare

Uh ovaj 539 na izgled je predobar, da ja gde naidjem na ovako nesto uzeo bih ga bez razmisljanja iako vec imam isti?
Nego ne vidjeh nigde reg. tablice, jel sa papirima sve OK?

Lacin
08-01-16, 15:08
Moj glas ide 542,univerzalniji traktor a mala razlika u ceni,cak mozda i ista.

Tomić Toma
08-01-16, 18:17
To se nalazi u diferencijalu,i kako ja to bas ne umem iz glave da objasnim evo....

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/61/Differential_free.png (https://bs.wikipedia.org/wiki/Datoteka:Differential_free.png)

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/fa/Differential_locked.png (https://bs.wikipedia.org/wiki/Datoteka:Differential_locked.png)

U automobilski (https://bs.wikipedia.org/wiki/Automobil) i ostalim vozilima na točkove, diferencijal je uređaj, koji se najčešće sastoji od zupčanika (https://bs.wikipedia.org/wiki/Zup%C4%8Danik), koji omogućava da se svaki pogonski točak (https://bs.wikipedia.org/wiki/To%C4%8Dak) obrće različitim brzinama, dok u iste dovodi podjednak obrtni moment (https://bs.wikipedia.org/w/index.php?title=Moment&action=edit&redlink=1).Točkovi vozila obrću se različitim brzinama, posebno pri skretanju. Diferencijal je dizajniran da pogoni par točkova sa jednakom silom, dok im, istovremeno, omogućava da se obrću različitim brzinama. U vozilima bez diferencijala, kao što su karting vozila (https://bs.wikipedia.org/w/index.php?title=Karting&action=edit&redlink=1), oba pogonska točka se moraju obrtati istim brzinama, najčešće oko zajedničke osovine (https://bs.wikipedia.org/w/index.php?title=Osovina&action=edit&redlink=1), koju pogoni jednostavni motorni mehanizam. Pri skretanju, unutrašnji točak prelazi kreću udaljenost od vanjskog točka, što uzrokuje obrtanje untrašnjeg točka i/ili vučenje vanjskog točka. Rezultat je otežano i nepredvidivo kontrolisanje vozila, oštećenje na gumama i cesti i dr.
Sve objasnjeno;D}
Pre malo vise od mesec dana ja se zainteresovao kako funkcionise diferencijal na vozilima. Gledao simke i sve lepo objasnjeno. Ja sav srecan razumeo kako sve to funkcionise. Nisu prosla ni 2 sata, zove vozac i kaze otisao diferencijal na kamionu:lol:. E jesam baksuz. Isto to vece sam ga i rastavljao ali mu nije bilo pomoci. Prslo kuciste i stradao K/T par. Jedva nadjem drugi dif. i ugradim ga. Medjutim drugi prenosni odnos (brzi), pa mislim da trenutno imam najbrzeg FAPa u kraju. Ni auti se ne usujduju da ga obidju kad se zamane na praviniLkl{{

sremac106
08-01-16, 18:29
Pozdrav svima treba mi savet oko 539,sa spone je spala guma koja stiti od upada prasine kako da je najlakse vratim na mesto.Pokusao da skinem sponu ni da mrdne iz lezista a ovako nema sanse da se guma vrati u zljeb.

prnjavor3
08-01-16, 18:42
Prisloni jedan čekić na kućište gdje spona prolazi a sa druge strane tuci drugim čekićem.Kratkim ali jakim udarcima moraće popustiti,osovina je konusna.Gumu nećeš nikako vratiti.

sova
08-01-16, 18:44
Spona, odnosno krajnica se nategne dobro pajserom, a onda cekicem zveknes u ono rame kuda krajnica prolazi (ono kao prsten) i ispadne to iz cuga.

Kremator
08-01-16, 18:57
Prisloni jedan čekić na kućište gdje spona prolazi a sa druge strane tuci drugim čekićem.Kratkim ali jakim udarcima moraće popustiti,osovina je konusna.Gumu nećeš nikako vratiti.

Sto nece, ja sam menjao, stavljao nove, samo treba upornost Lkl{{

prnjavor3
08-01-16, 19:02
Jeftinija je nova od 2 kg živaca dok se guma vrati.Lkl{{

sremac106
08-01-16, 20:02
Hvala na odgovorima sutra imam ceo dan pa cu da je skinem(ako treba brusilicom :lol:) i vratim gumu.

ivanz
08-01-16, 20:38
Uh ovaj 539 na izgled je predobar, da ja gde naidjem na ovako nesto uzeo bih ga bez razmisljanja iako vec imam isti?
Nego ne vidjeh nigde reg. tablice, jel sa papirima sve OK?

koliko znam, papiri su ok, možda je i prvi vlasnik, nisam siguran više

Kosjerac
08-01-16, 21:16
Sremac nemoj skroz skidati maticu sa šafa, ako promašiš čekićem rame da nebi slučajno oštetio navoj.

577
08-01-16, 22:32
Od jučer fotke ...http://s1.postimg.org/vv2qhh00v/DSC_0307.jpg (http://postimg.org/image/cpzh7plcr/full/)images upload (http://postimage.org/)
http://s17.postimg.org/675qfgxrz/DSC_0294.jpg (http://postimg.org/image/gtzjkw5x7/full/)
image sharing sites (http://postimage.org/)
http://s8.postimg.org/8f6hzrq0l/DSC_0306.jpg (http://postimg.org/image/6ndj4v6nl/full/)
pic host (http://postimage.org/)http://s21.postimg.org/4buua885j/DSC_0311.jpg (http://postimg.org/image/ygjavld8j/full/)screenshot (http://postimage.org/app.php)

ivanz
08-01-16, 22:34
Dobro je odrađen, svaka ti čast!!!!!

To želim!

Da ti pošaljem moju haubu, da ju središ?

577
08-01-16, 22:36
Nema frke najbolje ljeti odeš na more a ja sredim haubu Lkl{{

ivanz
08-01-16, 22:40
To bi bilo pošteno, kad vidim da je to dobro sređeno, uf

Nemam ovdje kod mene dobrog iskustva sa limarima i lakirerima, sve neki zafrkanti i to neliči na ništa što oni naprave, ajd auto, al traktor je osjetljiva stvar

577
08-01-16, 22:43
To bi bilo pošteno, kad vidim da je to dobro sređeno, uf

Nemam ovdje kod mene dobrog iskustva sa limarima i lakirerima, sve neki zafrkanti i to neliči na ništa što oni naprave, ajd auto, al traktor je osjetljiva stvar

Ma gadi mi se to ja s ovima upoprijeko neću ni da imam posla on bi ovako onako .
Samo ti sam bojaj il radi ili ne radi.
Tako da mi nije problem se potruditi napravi se da donekle ljepo izgleda.

ivanz
08-01-16, 22:47
novu haubu sam gledao kod nas, 2500kn (oko 350€) plus nosači svjetala, plus ona siva zaštita hladnjaka, neznam koliko je u juselu, al nije jeftino

Glackop
09-01-16, 00:24
Ne znam za Jusel ali imas ovde povoljno
http://www.kupujemprodajem.com/Hauba-sa-maskom-IMT539-18872233-oglas.htm?filter_id=58570961

http://www.kupujemprodajem.com/hauba-za-traktor-533-539-28099765-oglas.htm?filter_id=59799968

Samo za sebe nikako da pronadjem novu bos pumpu za 533.>:({

sremac106
09-01-16, 01:25
Sremac nemoj skroz skidati maticu sa šafa, ako promašiš čekićem rame da nebi slučajno oštetio navoj.
Tako sam danas radio ostavio maticu poturio drvo ispod nje raspalio po drvetu.Probam sutra po ramenu mora da izadje.Lkl{{

adamov zoran
09-01-16, 09:36
koje drvo udari cekicem dva puta i leti napolje. na autobusu i kamionu tuko sam sa velikim cekicem i to iz ramena i mora da ide

sova
09-01-16, 11:49
Ne znam za Jusel ali imas ovde povoljno
http://www.kupujemprodajem.com/Hauba-sa-maskom-IMT539-18872233-oglas.htm?filter_id=58570961

http://www.kupujemprodajem.com/hauba-za-traktor-533-539-28099765-oglas.htm?filter_id=59799968

Samo za sebe nikako da pronadjem novu bos pumpu za 533.>:({
Problem je sto su ovo haube za Tafe 42, nemaju nosac fara i migavca kao IMT, mislim da i visina nije ista. A ako je kvalitet laka kao na Tafu, onda je to njesra.

577
09-01-16, 13:10
Problem je sto su ovo haube za Tafe 42, nemaju nosac fara i migavca kao IMT, mislim da i visina nije ista. A ako je kvalitet laka kao na Tafu, onda je to njesra.

Tako je indiska hauba e sad jel visina ista nezz.
prodaju ih kod nas isto meni nudili , nosači posbeno se kupe lak je loš.
Kupovao sam na onog 33 šta sam radio donji vezni lim i bočne stranice auu napatio se niš pasalo nije.

jovica24
09-01-16, 13:39
Jedno pitanje. Da li se moze postaviti hauba, od novog tipa sa imt 539 na imt 533?

Послато са E2105 уз помоћ Тапатока

577
09-01-16, 13:44
Ako misliš na onu kockastu ona ne paše jer ima drukčiju koljevku

jovica24
09-01-16, 13:45
Da kockasta. Hvala na brzom odgovoru.

Послато са E2105 уз помоћ Тапатока

577
09-01-16, 14:07
Vidi se na slici ali pripasivati možeš opet da radiš nosače i ostalo.
http://s23.postimg.org/4t7xycbaz/imt_539_slika_58294761.jpg (http://postimage.org/)
upload pics (http://postimage.org/)

Bobo
09-01-16, 14:13
Sve OK i da pase naprijed al sta s instrument tablom? I nju mjenjati moras na novi tip ako hoces da spoj table i haube lici ne nesto...

Glackop
09-01-16, 14:20
Naravno da ta indiska garant losa i da se sigurno ne pase kao original,da je tanja i uvija se na podizanju,kao i svaki njihov deo,ja kad god uznem nesto njihovo ne pasuje nego mora prvo da prepravljam pa tad ugradjujem,I evo ovom prilikom da kazem i da im spone nisu ni zasta.Nepunih godinu dana kako sam ih sve cetri zamenio slucajno se naslonim na onu cev/tj nosac spone/i ucinimi se kao da cev krenu nadole...pritisnem sponu kad ona 2-3mm ide dole.I eto sad ponovo mora kupim nove. Privuklo me 350.din. komad i ja rekoh ajd ne mora ona da gura 30.god.ali ce 5-10 pa dovoljno,a sad vidim da ako ih ne skinem izletece kugla do letos i ostaviti me negde na njivi.

jovica24
09-01-16, 14:29
Sve OK i da pase naprijed al sta s instrument tablom? I nju mjenjati moras na novi tip ako hoces da spoj table i haube lici ne nesto...
Imam kod kolege komplet instrument tablu i haubu. Samo trebam prefarbati i naljepnicu da istampam.

Lacin
09-01-16, 15:22
Naravno da ta indiska garant losa i da se sigurno ne pase kao original,da je tanja i uvija se na podizanju,kao i svaki njihov deo,ja kad god uznem nesto njihovo ne pasuje nego mora prvo da prepravljam pa tad ugradjujem,I evo ovom prilikom da kazem i da im spone nisu ni zasta.Nepunih godinu dana kako sam ih sve cetri zamenio slucajno se naslonim na onu cev/tj nosac spone/i ucinimi se kao da cev krenu nadole...pritisnem sponu kad ona 2-3mm ide dole.I eto sad ponovo mora kupim nove. Privuklo me 350.din. komad i ja rekoh ajd ne mora ona da gura 30.god.ali ce 5-10 pa dovoljno,a sad vidim da ako ih ne skinem izletece kugla do letos i ostaviti me negde na njivi.

Gde si kupio te spone?

prnjavor3
09-01-16, 15:39
Ove kockaste haube su toliko ružne da se to neda opisati.

milos.jovic.140
09-01-16, 15:59
Ove kockaste haube su toliko ružne da se to neda opisati.
Svako ima svoj ukus a o ukusima se ne raspravlja...Meni su one kockaste mnogo lepse od onih staromodnih...

Tomić Toma
09-01-16, 16:10
Svako ima svoj ukus a o ukusima se ne raspravlja...Meni su one kockaste mnogo lepse od onih staromodnih...
Meni se ova kockasta mnogo lepse slaze sa srebrnom kabinom i sivom bojom trupa i motora>:({

velja imt 540
09-01-16, 16:13
vozio sam ja taj novi tip sa kabinom i imam utisak da je mnogo bucniji od obicnog 539.

MONTOYA
09-01-16, 16:17
Preglomazna kabina a noge i dalje u podrumu, velika glupost napravljena

Glackop
09-01-16, 16:29
Gde si kupio te spone?
Jusel,a nedavno sam kod njih kupio i neke sitnice u koje je upao i grejac ISKRA,i zamisli ne pusta naftu greje ali nema sustanje i traktor mi ponovo ne pali dobro.napisao sam im mejl sa tim problemom i pitanjem jel ima on garanciju nista mi evo dvadesetak dana nisu odgovorili.A na grejacu inace bojom pise iskra a nije ugravirano kao sto vidim npr na kupujem-prodajem isto ISKRA ali vidim da su oznake ugravirane,i eto sta sad da mislim o njima?

Lacin
09-01-16, 16:43
Posto vise nemamo domaci IMT jel zna neko ili ima informaciju kad cemo poceti uvoziti pakistanca ili se vec uvoze?
http://i67.tinypic.com/fednkj.jpghttp://i64.tinypic.com/xlm0j8.jpg

- - - - - - - - - -

Jusel,a nedavno sam kod njih kupio i neke sitnice u koje je upao i grejac ISKRA,i zamisli ne pusta naftu greje ali nema sustanje i traktor mi ponovo ne pali dobro.napisao sam im mejl sa tim problemom i pitanjem jel ima on garanciju nista mi evo dvadesetak dana nisu odgovorili.A na grejacu inace bojom pise iskra a nije ugravirano kao sto vidim npr na kupujem-prodajem isto ISKRA ali vidim da su oznake ugravirane,i eto sta sad da mislim o njima?
Kod mene su njihove spone one najjeftinije RTD evo vec 4 godine nemaju trunke lufta(hidro volan) a grejac indijski sam kupio pred zimu za drugi traktor i za sad radi jos uvek,bio je nekih 400 din.Mozda si baksuzLkl{{

Glackop
09-01-16, 17:14
Ma dobro to su ipak sitnice,zivot ide dalje>:({

Bobo
09-01-16, 17:21
Nemam pojma, kod mene na 539 su neki naj jeftiniji stavljeni kad je generalna radjena prije 3-4 godine i jos se drze. nema lufta na njima, jedna se guma zastitna poderala mojom krivicom al me to ne zdere puno.

Dobrinčan
09-01-16, 17:26
Evo jedan video iz kabine.

https://www.youtube.com/watch?v=wi1f_jgvF34

ivanz
09-01-16, 17:28
gdje se može vidjeti njihova proizvodnja, još će taj 577 kako kažeš, pakistanski biti bolji od originala.....a pogledaj naslon sjedala, i tamo je bik gore

pošto imt više nepostoji, kome sjedaju pare od licence???? joj....

577
09-01-16, 17:38
Ko im kriv glupani kao i svagdje unište pravu tvornicu.

Matic
09-01-16, 17:42
Glackop na e mail ti neće odgovoriti a neće ti rešiti problem ni ako ih pozoveš.Jednostavno prilikom razgovora pitaju da li je greška sa njihove ili tvoje strane odnosno sam biraš šta kupuješ.

Glackop
09-01-16, 17:53
Znam pa ih zato nisam ni zvao.A jel ja sad treba budem vidovit pa da znam da li je original?Bas da nebi doslo do toga ja sam porucio iskru i naravno najskuplju,i na kraju ocigledno dobio kopiju,ko zna ciju.

panonac
09-01-16, 18:11
I ja sam jednom kupujuci grejac umesto orginala uzeo tursku kopiju,pakovanje je sve isto samo sto se malo razlikovala boja kutije.

dr.restaurator
09-01-16, 18:26
Ostaci unistene fabrike.
IMT 585 u Irskoj sa brojem sasije 904020771

http://i68.tinypic.com/34i3i1g.jpghttp://i68.tinypic.com/5yrx1j.jpghttp://i65.tinypic.com/wch53k.jpghttp://i65.tinypic.com/b9amme.jpg

ovaj baš moćno izgleda i ima i ove neke posebne naljepnice pa mu daje moderniji izgled
al koliko sam skužija ovih modela ima malo nešto
e zašto broj šasije? mislim zanima me el po nečemu poseban il šta?
di si ovo naša mislim na kojoj stranici?

577
09-01-16, 18:28
Prodan je ja sam kontaktirao ih još 2013 god je otišao.
To su licitacije to su izvozni modeli da mi je jedan takav niš bolje mi ne treba u dvoru od toga.

nesko2563
09-01-16, 19:13
"Kupujmo domaće" a ti domaći celom svojom istorijom sve što je moderno izvozili za sitne novce a domaćim kupcima valjali osnovne modele pa su i tu ih očerupali malo.

My balls do not blend
09-01-16, 19:46
"Kupujmo domaće" a ti domaći celom svojom istorijom sve što je moderno izvozili za sitne novce a domaćim kupcima valjali osnovne modele pa su i tu ih očerupali malo.
Sitne novce? Košt'o je taj ko Svetog Petra....

landini
09-01-16, 19:53
zadnja desna guma je manja za nekoliko brojeva Lkl{{

577
09-01-16, 21:29
Sitne novce? Košt'o je taj ko Svetog Petra....

Slika sve govori naradio se a u dobroj je kondiciji taj nije ni masan.
Taj se nosi sa svima u svome rangu ima i video kako s rolo radi.

https://www.youtube.com/watch?v=4A9RO8kZUbE

jjova
09-01-16, 21:34
Koliko ks je taj 587?

ivanz
09-01-16, 21:36
77ks ima 587 traktor, a ovaj ima turbinu koju sam viđao na 590

jjova
09-01-16, 21:42
A 590 bi trebalo da je 90 ks. Ili sam nesto pobrkao.

577
09-01-16, 21:45
Svi imaju tu negdje konje samo ko zna šta su s serijama kemijali , pošto imaju turbine

diesel d-60
09-01-16, 21:58
kod nasih je bilo hauba za fergusine stari tip. cak i ofarbanih. cenu neznam.

Bobo
09-01-16, 21:59
Ovaj sa snimka s rolo balirkom je 587 a onaj s placa je 585.

Gazda ovog s rolo balirkom je bio aktivan prije na www.farmphoto.com i tamo smo se dopisivali o tom traktoru. Kupio ga je za neke suc-muc pare samo da ga se rijese s placa i on ga ne spara ni malo, tera ga kao i ja moje, vode vidi samo kad pokisne i samo gas. Kaze da je u sustini zadovoljan al da je stalno mastan. On ima i trecu rucicu mjenjaca (mehanicki reverzer). Vise se ne sjecam da li je original imao turbo ili ga je on ugradjivao, znam samo da su bile slike nove ganc turbine na traktoru.

ivanz
09-01-16, 22:21
kako je ovaj ubacio anlaser na 533 od 539

http://i.imgur.com/gXzcIXj.jpg (http://www.igreklik.com/slike/)

577
09-01-16, 22:32
Da se i ja sam čuo da je jedan ubacio ali nisam vidio traktor uživo .
E ali mislim da nemaju isti broj zuba

Lacin
10-01-16, 00:03
Moze da se ugradi od 539,trud,rad,hromova elektroda,strug i eto ga,ko fabricki.Broj zuba na anlaseru se ne menja.

577
10-01-16, 00:52
Moze da se ugradi od 539,trud,rad,hromova elektroda,strug i eto ga,ko fabricki.Broj zuba na anlaseru se ne menja.

Nisu isti vijenci zuba.
33 ima 11 zuba
a ovi imaju po manje e sad baš imam motor od 33 dolje pa cu baš pomjeriti alanser malo
Najbolje probat brzi ugraditi češki

Lacin
10-01-16, 01:06
Korak zuba na zamajcu 533 i 539 je isti kao i precnik zamajca.A broj zuba na anlaseru nema veze jer pricamo o brzom Iskrinom i njegovoj ugradnji na 533.On vrti kao lud kad se ugradi na 533.

Glackop
10-01-16, 15:04
A da se nebi seklo,varilo...isto li je ono zvono na koje se kaci anaser od devetke da se kupi i samo ubaci umesto postojece,mislim da karteri cak nisu isti?

Kremator
10-01-16, 16:05
Zna li neko od kog je materijala remenica na pumpi za vodu na 533? ako ima neke razlike izmedju ostalih modela...

I jos jedan zanimljiv imt-e :

http://i64.tinypic.com/2r37ztd.jpg

Glackop
10-01-16, 16:37
Najcesce je gusana,a inace nekada davno postojale su i od Aluminijuma.

ichbinmilan
10-01-16, 17:32
Kremator - grebator, postavi moju sliku. Pa gde je nađe, u kom folderu? Lkl{{ I meni je trebalo vremena da pronađem preostale dve:

http://i.imgur.com/has9RGT.jpg (http://imgur.com/has9RGT) http://i.imgur.com/3tLIo50.jpg (http://imgur.com/3tLIo50)

Kremator
10-01-16, 17:35
Nasao je na net, kucao imt remenica itd Lkl{{...

ichbinmilan
10-01-16, 17:49
A ja mislio da si mi uhakovao komp. Lkl{{

I ova Rakovica je TNG.

577
10-01-16, 19:04
To s plinom onaj model

- - - - - - - - - -

Korak zuba na zamajcu 533 i 539 je isti kao i precnik zamajca.A broj zuba na anlaseru nema veze jer pricamo o brzom Iskrinom i njegovoj ugradnji na 533.On vrti kao lud kad se ugradi na 533.

Aj ako je korak isti dobro je ali treba skidat među ploču jer nije dovoljno alanser dubok od 39 .
Ima posla ali isplati se odraditi

ivanz
10-01-16, 19:31
molio bi moderatore, da se u IMT podforumu otvaraju nove teme, jer ovdje ima 1215 strana i sve je nepregledno, npr o ugradnji anlasera od 539 na 533 i postaviti slike uz sve ove komentare, i tako, ove traktore sa plinom posebna tema gdje se o tome komentira, i sve će biti preglednije

Tomo VS
10-01-16, 21:57
Imali igde da se vide tehnicki podaci od ovog 549 TNG kolika mu je portosnja tng/h!

Tomić Toma
10-01-16, 22:19
Imali igde da se vide tehnicki podaci od ovog 549 TNG kolika mu je portosnja tng/h!
Mislim da je to sa pre proslogodisnjeg sajma u NS, a ako me secanje sluzi, kacene su i slike sa karakteristikama>:({

Vivak
10-01-16, 22:19
To su dva dobra traktora sa pogresnim motorima,promasaj veka.

Matic
10-01-16, 22:21
Ivanz takve teme postoje u podforumu Traktori ali ih očigledno niko ne vidi jer se o svemu piše u ovoj opštoj temi o IMT traktorima.

ivanz
10-01-16, 22:36
nekako mislim da je to bolje staviti u podforum imt, kao što je otvoreno za "imt hidraulika" tako otvoriti za sve ostalo, kao i za svaki traktor posebno, npr imt 533, imt 549.....i ako nekome nešto treba, samo ode u temu o tom traktoru, kao što je napravljeno i za zmaj kombajne 132/133 i 142, da se odgovori nemješaju, jer ovako se neka pitanja stalno ponavljaju bezveze ---- samo moj prijedlog

petarkrsmanovic
11-01-16, 12:02
Da li ova pumpa zateva neko posebno odrzavanje(promenu ulja)?
Odavde crevo(zeleni krug) izlazi iz kartera:
http://i64.tinypic.com/10gfnlg.jpg
A ovde ulazi u pumpu(isto zeleni krug):
http://i68.tinypic.com/2nl63r9.jpg
Ovaj imbus gore desno postoji, ali deluje mi da nikada nije odvijan, dok sa donje desne strane nema srafa koji se odvija da se ulje ispusti. Da li je to to, pumpa se podmazuje uljem pod priiskom, iz kartera?

prnjavor3
11-01-16, 13:50
Tako bi trebalo da bude,ako je pumpa spojena na blok nemaš brige.

Tomić Toma
11-01-16, 16:03
Je li ovo pumpa Rikard Bencic? Vidim da ima klipnu AC pumpu, daleko bolje resenje nego ova IPM membranska>:({

landini
11-01-16, 18:10
danas kupio aspuh za 560. cijena 20e. tezak i emajliran. mada ce to da ogori sve.

577
11-01-16, 18:12
Ako je emajl neće ja ga imam crni niš nije otpao

petarkrsmanovic
11-01-16, 18:31
Tako bi trebalo da bude,ako je pumpa spojena na blok nemaš brige.

Nasao sam nesto o ovkvim pumpama u temi o Torpedo traktorima, ali nigde konkretnog podatka o podmazivanju. Znam da se na ranijim modelima sa linijskim pumpama pumpe podmazuju odvojeno od motora.

Je li ovo pumpa Rikard Bencic? Vidim da ima klipnu AC pumpu, daleko bolje resenje nego ova IPM membranska>:({

Jeste. Ovde, na forumu sam i saznao da postoje razlike u AC pumpama. Jbg, ranije me nije toliko zanimalo.

landini
11-01-16, 18:36
Ako je emajl neće ja ga imam crni niš nije otpao
jest crni je i emajl. jos bolje ako ostane.

577
11-01-16, 18:41
jest crni je i emajl. jos bolje ako ostane.

Evo moj je ko nov unutra izgara ali izvana ništa, i susjed ga kupio ljep je za vidit ne hrđa.
A brat uzeo sivi na sedmicu ja ošo orat odmah sve otpalo .

Veskovic1
11-01-16, 18:49
http://www.polovniautomobili.com/traktori/7547721/imt-533
Procitati opis.

Kremator
11-01-16, 18:54
^Raketa...

MIŠO 272
11-01-16, 19:00
Ne vrijedi on ni te pare vidiš da je go ko pištolj .Nema ni instalacije jednostepeno kvačilo gume loše motor pitanje u kakvom je stanju. To je izgleda preprodavac.

sova
11-01-16, 21:15
Naravno da je preprodaja u pitanju, vidis ih slozene u redu k'o vojska.

panonac
11-01-16, 21:28
Nesto se cudno desava sa mojim fergusonom,odkako sam pre ovi hladni dana ispustio vodu,kada sam ponovo sipao vodu u sistem on digne za pet minuta temperaturu na sto stepeni,mozda je i termostat zaglavio,provera je u toku.

Bobo
11-01-16, 21:35
Nesto se cudno desava sa mojim fergusonom,odkako sam pre ovi hladni dana ispustio vodu,kada sam ponovo sipao vodu u sistem on digne za pet minuta temperaturu na sto stepeni,mozda je i termostat zaglavio,provera je u toku.

Tako ti je to kad ti je antifriz skup...

panonac
11-01-16, 21:39
Imam kupljen antifriz,ali ne koristim traktor preko zime,

Bobo
11-01-16, 21:47
Pa sto si onda sipao vodu i kako znas da imas problema s temperaturom ako ne koristis traktor preko zime? Sipaj mu antifriz, steti od smrzavanja, korozije, ne moze ti termostat samo tako pohrdjati i zaglaviti niti ce se nahvatati kamenca po hladnjaku i unutrasnjosti motora.

moj 549 je od prvog dana na mjesavini antifiriza i destilirane vode, iznutra cist kao nov. 5106 od 1987 nije imala vodu u sebi, stalno antifriz jer je bio traktor u firmi koji je svaki dan radio nesto. Hladnjak sam skidao i nosio krpati kad je majstor isao da ga ispere iznutra, nije imao sto ispirati...

Nije antifriz samo protiv protiv smrzavanja...

panonac
11-01-16, 22:00
Pa juce 15 stepeni pa ga malo palio,inace destilovanu vodu uvek koristim i tako sam primetio kvar.

landini
11-01-16, 22:22
isto iskustvo sam dozivio ovog snijega i minusa. i odma antifriz nauso i ne mislim vise. isto tako sam radio, nije mi bilo zao al nisam koristio traktor po zimi. naspem vodu ona zaledi u hladnjaku i zamal ne rikne motor. antifriz nije niposto skup.

Marko69
11-01-16, 22:25
Svakako da nije skup antifriz,ali eto kod mene kad uspem permant pumpa pusta te iz tog razloga i koristim destilovanu vodu,a nova pumpa pobeda Tesanj je cca. preko 100 Eura.

landini
11-01-16, 22:27
za koji je traktor pumpa pa je toliko novca? ja sam za 560 kupio novu pobedu tesanj sa 1 god garancije i platio 92 konvertibilne marke u zlatnom polju u gracanici.

Marko69
11-01-16, 22:30
Za 577,jbg ja prosle(2014) godine zvao direkt u Tesanj i tako mi rekli,ako oni lazu mene onda i ja lazem vas

Lacin
11-01-16, 22:31
Kod nas je za 558,560 tesanj pumpa oko 8000din.

MONTOYA
11-01-16, 22:32
Marko
Tolika je cena komplet sa kućištem ali sama pumpa je jeftinija
Zašto ne remontuješ tvoju

landini
11-01-16, 22:34
Za 577,jbg ja prosle(2014) godine zvao direkt u Tesanj i tako mi rekli,ako oni lazu mene onda i ja lazem vas
ne mogu da vjerujem da je toliko para. nesto tu nije ok.

Marko69
11-01-16, 23:02
Marko
Tolika je cena komplet sa kućištem ali sama pumpa je jeftinija
Zašto ne remontuješ tvoju

Da svakako u kompletu sam mislio,ma nekad davno,pre dvadesetak i kusur godina na imt 560 mi je majstor stalno menjao semeringe i jos stosta na vodenoj pumpi i nije trajalo par meseci pa ponovo zovi i radi isti posao a nije radio "dundjer" nego bas neko ko zna svoj posao. ali eto nje trajalo dugo te kad sam komplet pumpu stavio tad vise i nisam imao problema
Valjda je to ta pumpa u kompletu http://www.jusel.com/proizvodjaci.php?id=15 premda i ovde vidim da je daleko od cene koju sam ja naveo,ocigledno nesto ne stima

577
11-01-16, 23:15
Ja sam kupio tešanj za m 33 i platio 50 eura u hr.
I mogu reći pumpa broj jedan bila je gore neka nova siva curkala čuli se ležaji

Bobo
12-01-16, 00:09
Jbt, za 5106 vodna pumpa nova je oko 80€ nesto su se u Tesnju preracunali. Na 539 imam neku HR pumpu i radi radnju, na 549 sam radio remont pumpe prije 2 ili 3 godine i ne curi nista, na 5106 prije godinu i pol dana radio pumpu i ne curka...

Stara pumpa zna curiti ako ne se ne otokari rotor na mjestu gdje nasjeda onaj prsten s gumenom "obujmicom". Svaki puta kad je pumpa radjena, otokari se rotor samo malo da se poravna i nema problema nikad. Sastavljanje na DOBROM sarafstuku ili jos bolje na presi, nikako cekicem.

MONTOYA
12-01-16, 00:12
Uvek nova turbina, dobri ležajevi, antifriz i zaboraviš kad je rađena

ichbinmilan
12-01-16, 00:45
Kod mene se na 539 čuju ležajevi, ima i lufta. Ali ne pušta nigde. Majstor kaže da je ne vredi raditi kada procuri jer ne može se više naći kvalitetnih delova,(opet brzo procuri) već da stavljamo drugu. Da l' reče tursku...

Truya 86
12-01-16, 00:52
Imam 5 traktora u dvoristu,u svaki sipam vodu(kisnica),zimi slabo koristim traktore pa ne koristim antifriz,svakako da je bolje s njim produzuje radni vek pumpi za vodu.Kod mene nigde ni traga od kamenca najstariji traktor je 66 godiste i jos uvek originalna vodena pumpa i hladnjak kao i na ostala cetiri traktora.Vodene pumpe nam izguraju po 10-15 god kako koja,naravno to zavisi i od broja radnih sati,remot radimo mi sami i najbitnije je staviti kvalitetne lezajeve i semering i obavezno rotor s perajima odnesemo kod strugara da se obradi deo koji naleze na semering bas kao sto kaze Bobo i nikad problema s curenjem.Jednom smo u zurbi remotovali pumpu na landini i nismo obradili rotor i nije izgurala pumpa ni 6 meseci i propisala vodu,naravno ponovili smo ceo postupak s tim da je obradjen rotor i evo je radi i dan danas na traktoru.Problem je sto se na rotoru stvore risevi i kad se ubaci nov semering a rotor se ne obradi ti risevi veoma brzo poderu semerin ,voda udje u lezajeve i kraj.Po meni je mnogo bolje remotovati original pumpu nego stavljati ove jeftinije koje ne izguraju ni 3-4god a nova original pumpa kosta poprilicno a sam remont ne iznese ni trecinu od cene nove original pumpe,a trajace isto ako se odradi remont pravilno.

Bobo
12-01-16, 01:24
Ja sam na otpadu uzeo tri vodne pumpe za "M i DM" motore jedna je bila rastavljena a druge dvije su u komadu ali klimaju. Uzeo sam ih bas zbog kvalitetnih djelova koje na sebi imaju a ljudi ne vjeruju u remont tih pumpi. Turska mi je durala na 539 stvarno dugo, totalno je drugaciji odlijevak i rotor nego na tesanjskoj pumpi ali je radila zbilaj dugo. nekako sam ju sam remontovao i durala je jos 2-3 godine i onda sam u zurbi polomio rotor a na njezinu osovinu ne pase tesanjski pa smo morali ici kupiti novu pumpu i to neku pravljenu u HR. cim smo ju namontirali i nasuli antifriz, kroz supljinu na odlijevku kucista je pisala antifriz u mlazu debelom kao igla... nista, skidaj, nosi na reklamaciju, radi dupli posao zbog necije nekvalitete. Sad kako imam ove tesanjske pumpe, jedna uvijek remontovana ceka za svaki slucaj, jednu sam dao kolegi da ju remontuje sebi i jednu jos imam "sa strane"...

ddragan
12-01-16, 01:52
Jbt, za 5106 vodna pumpa nova je oko 80€ nesto su se u Tesnju preracunali. Na 539 imam neku HR pumpu i radi radnju, na 549 sam radio remont pumpe prije 2 ili 3 godine i ne curi nista, na 5106 prije godinu i pol dana radio pumpu i ne curka...Ovde kod nas je 100e ili 12000din.Pre 2 meseca sam gledao jer mi je na kombajnu gotova,a Indijske su 6000din ili 8000din ne secam se najbolje.

Bobo
12-01-16, 01:55
Ja sam na mojoj radio remont posto je zadnja cjena bila kad sam pitao nesto suludo, rekli su mi da je kostala nesto manje od 500€jer za taj motor se kao vise ne prave. Nisam ni trazio po internetu a moja pumpa je kod prijasnjih vlasnika traktora bila krpana, vareno po kucistu kojecega, nema segera da drzi lezajeve na mjestu, jedva smo nekako iskombinirali da se sastavi. Da sam samo potrezio po googleu, nasao bih pumpu za 100€ i ne bi ni trepnuo nego bih ju kupio da se s ovom ne igram. Na kraju je ispalo OK i pumpa drzi savrseno. Dokle ce, nemam pojma ali dok radi necu ju nista dirati.

Glackop
12-01-16, 03:25
Pored obrade turbine na mestu gde naleze semering obavezno i sam semering poravnajte u celo,tako sto cete na nekom parcetu stakla staviti brusni papir tipa oko 220 i laganim ravnomernim kruznim okretajima malo poravnati zaptivni grafit,i to radite sve dok se ne vidi da je potpuno ravan,ne vucite levo desno jer cete tako povrsinu jos vise iskriviti.To se preporucuje zato sto novi semerinzi no name idija-turska nisu fabricki tu lepo izliveni i nakon sklapanja pumpe ona odmah curka,to curkanje traje kratko tj samo nekoliko dana odnosno dok sam rotor tu povrsinu usled trenja sam ne ispravi tj poravna,ali je tako kasno jer se vodom vec lezaji dobro isperu i tako onda na suvo za nekoliko meseci ponovo ista stvar.I lezajeve po mogustvu kupujte 2RS a ne ZZ.

Bobo
12-01-16, 11:17
Glackop, izmedju semeringa i rotora dolazi prsten (mislim da je teflon u pitanju) koji opet ima svoju gumenunavlaku s jedne strane. Taj gumeni dio ide do rotora i cjeli taj prsten se vrti skupa s rotorom. teflonski dio se okrece po semeringu tako da tu ne treba nista poravnavati. Bar kod nas u HR prodaju takve setove za reparaciju, nisam jos vidio da rotor nasjeda direktno na semering (bar sam ja tako razumio ovo sto si napisao).

MONTOYA
12-01-16, 11:22
Kod nas u ponudi su takvi rotori da ide direktno na semering a tako je i bilo i na pumpama prve ugradnje na mojim traktorima
to je možda bolje rešenje ali treba poseban rotor za takav prsten ili kod strugara skinuti ga za debljinu tog keramičkog prstena i kumice

Bobo
12-01-16, 11:32
Nista posebno ne treba... Samo se rotor maaaalo poravna toliko da nije hrdjav i ovo se ugradjuje u standardnu vodnu pumpu na taj nacin. Pre mlad sam bio kad se radila pumpa na 539 da bih se sjecao sta je bilo unutra. Semering je takodjer standardan sto se ugradjuje tako da se moze on kupiti posebno ili u kompletu za reparaciju.

Marko69
12-01-16, 18:32
Posle svih ovih postova procitanih na temu vodene pumpe zakljucih da ako se sipa kisnica tj.destilovana voda iste duze traju nego sa antifrizom, e sad ako nekom bas cesto treba i zimi traktor onda je lakse usut antifriz nego zavitlavat se sa sipanjem i ispustanjem vode.

Tomić Toma
12-01-16, 19:12
Ja sam 2X remontovao pumpu za vodu za Rakovicu. Prvi put je trajala godinu dana i propisala mi proletos u setvi. Imao sam komplet za reparaciju i ugradio sam ga. Od tada traktor nije puno radio, a pumpa je propisala po drugi put:P{. Oba puta su setovi bili bez tog teflona o kom Bobo prica. Na kraju cu kupiti novu pumpu Pobjeda Tesanj jer oni izgleda trenutno rade najkvalitetnije.

577
12-01-16, 19:17
Je ja kupio razlika nje u i stare odmah opala tempratura za nekoliko stupnjeva.
Stara počela curkat tešanj je broj jedan

ivanz
12-01-16, 19:53
Ja sam na otpadu uzeo tri vodne pumpe za "M i DM" motore jedna je bila rastavljena a druge dvije su u komadu ali klimaju. Uzeo sam ih bas zbog kvalitetnih djelova koje na sebi imaju a ljudi ne vjeruju u remont tih pumpi. Turska mi je durala na 539 stvarno dugo, totalno je drugaciji odlijevak i rotor nego na tesanjskoj pumpi ali je radila zbilaj dugo. nekako sam ju sam remontovao i durala je jos 2-3 godine i onda sam u zurbi polomio rotor a na njezinu osovinu ne pase tesanjski pa smo morali ici kupiti novu pumpu i to neku pravljenu u HR. cim smo ju namontirali i nasuli antifriz, kroz supljinu na odlijevku kucista je pisala antifriz u mlazu debelom kao igla... nista, skidaj, nosi na reklamaciju, radi dupli posao zbog necije nekvalitete. Sad kako imam ove tesanjske pumpe, jedna uvijek remontovana ceka za svaki slucaj, jednu sam dao kolegi da ju remontuje sebi i jednu jos imam "sa strane"...

za 533 imam aluminijsko kučište, sve komplet, samo moram uzeti set za reparaciju, da ju odradim, pa neka stoji, mislim da su dobri dosjedi ležaja na njoj, pa će se lijepo moći srediti

jovica24
12-01-16, 20:31
Posle svih ovih postova procitanih na temu vodene pumpe zakljucih da ako se sipa kisnica tj.destilovana voda iste duze traju nego sa antifrizom, e sad ako nekom bas cesto treba i zimi traktor onda je lakse usut antifriz nego zavitlavat se sa sipanjem i ispustanjem vode.
Ali zato treba se napatiti dok upalis traktor zimi. A ovako naspes tople vode (dosta ih govori sto vruca, a ne treba) i nema verglanja.

milos.jovic.140
12-01-16, 23:08
A zbog cega ne valja vruca? Kod mene mnogi sipaju vrelu vodu...Ima jedan lik u selu sto je grejao destilovanu vodu... [emoji38]

lisnik
12-01-16, 23:16
Vodena pumpa na masinama bilo koje vrste ovisi o kvalitetu lezaja.Ja licno na 99% pumpi za vodu uz pomoc tokara ugradio sam pakung od IMT traktora.Uvijek se trudim da nabavim lezaje FAG i sl.U zaptivanju vod.pumpe imaju pare nacina.Znaci gusana rozetna dihtuje na keramiku ili grafit.To je najlosija varijanta s obzirom da je gus porozan.Po mom misljenju najbolje je kad ima mogucnost spoj keramika i grafit.

Kremator
12-01-16, 23:26
Danas sam radapcigerom skinuo remenicu sa vodene pumpe, jel cu moci da je vratim da je zagrejem? da li smem da udaram po remenici da naidje, ili moram celu pumpu da skinem da to odradim sa osloncem da ne bi pokarabasio nesto?

Glackop
12-01-16, 23:44
Ja sam govorio o ovom klasicnom tipu semeringa koji je inace za 539,i koji naravno direkno naleze na rotor tj radno kolo.http://www.upslike.net/imgdb/sem.-52e654.jpg
A ti si Bobo mislio na ovaj tip,koji inace nema mesta da stane,jer je duzi za debljinu tog keramickog prstena i same gumice.
http://www.upslike.net/imgdb/se.n.t.-601747.jpg
A ovaj je za 533.
http://www.upslike.net/imgdb/sem.533-c5d348.jpg

Bobo
13-01-16, 00:21
Glackop: Da na taj srednji sam mislio i kako nema mjesta da stane kad ja imam takav semering s tom keramickom plocicom u dvije vodne pumpe. Kad sam radio pumpu na 5106 rotor sam odnesao tokaru i ako je skinuo "desetu" s njega, nista posebno. Na 549 kad je pumpa radjena rotor nista nije tokaren samo je pumpa sastavljena.

Semering grafitni i izmedju njega i rotora ide ova keramicka plocica bez problema. Vidjeli su da ovaj stari sistem ima poneku manu pa su smislili ovaj moderniji koji se pokazao odlicno, jos mi nikad pumpa nije procurila prije su lezajevi stradavali i pumpa se rasklima...

Neka radi ko kako hoce ali ovaj sistem s tom keramikom mogu samo svima preporuciti...

Lacin
13-01-16, 01:11
Samo sto nemoze da stane "da izvines na izrazu"remontovao te pumpe 100 puta i kao sto kaze kolega Glackop nemoze,a verujem da si ti Bobo to upakovao bez problema iako nas hiljadu nije uspeloLkl{{

Bobo
13-01-16, 01:32
Kako ne moze, covjece??? Pa znam sta pricam. Podrobili smo semering iz kompleta za reparaciju i otisao sam u trgovinu, kupio drugi, obican semering i on je dan danas u vodnoj pumpi od 549 skupa s ovom keramickom plocicom... Pa ne bih tupio bez veze o ovako banalnim stvarima.

Prije sam pumpe sastavljao na sarafstuku i polako upresavao lezajeve, rotor i ostale djelove a sad nosim kod kolege na hidraulicnu presu, jednostavnije je raditi kad je pumpa okomito postavljena...

Na 5106 ista prica, isto stavljen semering s keramickom plocicom bez ikakvog velikog skidanja rotora.

Rotor je vracen "na mjeru" u pumpu i pumpa se nakon remonta lako okrece rukom.

Ne znam u cemu je fora ali ja vam pisem kako je kod mene...

sremac106
13-01-16, 01:55
Danas sam radapcigerom skinuo remenicu sa vodene pumpe, jel cu moci da je vratim da je zagrejem? da li smem da udaram po remenici da naidje, ili moram celu pumpu da skinem da to odradim sa osloncem da ne bi pokarabasio nesto?
Tako sam radio sa lezajevima nije im nista falilo(pumpa za pretakanje tecnosti) ,trebalo bi da moze i remenica,rernu na 150-200 stepeni 15-20 minuta je dovoljno da se lepo ugreje.Cekic je zadnja opcija.

Glackop
13-01-16, 02:01
Ma ok je nije da ti ne verujemo,nego ja mislim dasi ti te semeringe inace stavljao u pumpe u kojem su vec i fabricki bile sa tim tipom semeringa.Ili pak na trzistu postoje nekoliko tipova sa razlicitim duzinama?Sve je moguce.

MONTOYA
13-01-16, 09:52
Semering je isti nego se turbina razlikuje, pliča je za debljinu keramičke pločice
probao sam i ja namontirati sve to zajedno i ne može, skinuo keramiku i turbinu nabio direktno na semering i eto radi već par god.

Bobo
13-01-16, 10:14
Sad sam stvarno ostao zatecen... I na 5106 imam takav sistem semeringa, traktor je 1987.g. ali je pumpa radjena prije nego je traktor do mene dosao tako da ne znam sta je i kako je radjeno s rotorom znam samo da ovo pase savrseno unutra. 549 je 2006.g. i pumpa je prvi puta radjena isto s tim prstenom i sve super pase s tim da nista nisam ni nosio tokariti jer kad smo rastavili pumpu na presi rotor je bio dobar tako da nije bilo potrebe poravnavati ga.

Stvarno ne znam sto bih rekao na sve ovo, ja samo kazem kako je kod mene odradjeno na dva traktora...

milos bota
13-01-16, 14:36
Pre par dana sam odradio tri pumpe sa novim tipom semeringa kao Bobo bez struganja turbine samo malo je poravno sa turpijom

josif92
13-01-16, 17:20
Jel zna mozda neko gde idu creva od razvodnika kad ima traktor pomocnu pumpu u pitanju je imt 565 sa spoljnom hidraulikom sa leve i desne strane u ploci su sad creva koja napajaju cilindre po internetu sam trazio ali nema nigde

Послато са SM-G355H уз помоћ Тапатока

Kremator
13-01-16, 17:31
Jel moze da se stavi hidraulicno crevo umesto ove cevi za vazduh? posto mi cev smeta da nakacim servo pumpu za volan.
http://i64.tinypic.com/2mos3kz.jpg

petarkrsmanovic
13-01-16, 18:02
Na mom 539 regulator pritika se nalazi ispod sedista i vazduh iz kompresora do njega dolazi pancirnim crevom od 2m. Kompresor je stalno ukljucen, i ne pamtim kada je crevo pucalo.
Pravis cist hidro volan, sa orbitrolom, ili servo?

MIŠO 272
13-01-16, 18:04
Može kako da ne ima i pneumatsko armirano.Možeš iskoristiti ako si skinuo bocu ono crijevo što ide na brzu spojnicu sa kočionog ventila.Možeš i ventil izmjestiti negdje gdje ne smeta recimo na lijevu stranu kućišta diferencijala samo kupiš crijevo odgovarajuće dužine.

Kremator
13-01-16, 18:08
Na mom 539 regulator pritika se nalazi ispod sedista i vazduh iz kompresora do njega dolazi pancirnim crevom od 2m. Kompresor je stalno ukljucen, i ne pamtim kada je crevo pucalo.
Pravis cist hidro volan, sa orbitrolom, ili servo?

Cist hidro.

Može kako da ne ima i pneumatsko armirano.Možeš iskoristiti ako si skinuo bocu ono crijevo što ide na brzu spojnicu sa kočionog ventila.

Boca skinuta odavno, da vidimsutra da nadjem to crevo i da vidim da li je citavo.

petarkrsmanovic
13-01-16, 18:15
Komsija, slikaj radove. >:({

Kremator
13-01-16, 18:18
Bice slika, samo ne znam kada cu ga kompletirati, za sada mi je da namestim pumpu i klip, onda do proleca da se nabavi orbitrol...

MIŠO 272
13-01-16, 18:47
http://www.olx.ba/artikal/20286201/orbitroli-servostati-servo-upravljaci/Evo orbitola lik je iz srbije imaš broj pod detaljno čini se da spominje da je proizvođač prva petoletka.

577
13-01-16, 18:48
Ja odkad sam svoga ispiksirao i stavio sve novo na volan mota se malim prstom .
Milina a bio težak na volanu .

dobrodol
13-01-16, 19:24
http://www.olx.ba/artikal/20286201/orbitroli-servostati-servo-upravljaci/Evo orbitola lik je iz srbije imaš broj pod detaljno čini se da spominje da je proizvođač prva petoletka.

Na tom Linku nema ničega....
Piše da stranica ne postoji...

Lacin
13-01-16, 19:41
http://www.olx.ba/artikal/20286201/orbitroli-servostati-servo-upravljaci/

MIŠO 272
13-01-16, 19:55
To je taj link nešto kod mene nije u redu na kompu

577
13-01-16, 20:11
Auu taj je kod nas stavljao kinseki orbitrol je to.
Ta nerade ni oni kvalitetni dobro a ko zna kako ce taj.

Kosjerac
13-01-16, 20:11
Ima ovakav oglas u kupujem- prodajem, mislim da je lik iz Šapca, koliko me sećanje služi.

borko jagodinac
13-01-16, 20:32
Gde ima da se kupi ovaj semering za vodenu pumpu sto je Bobo ugradjivao meni bi trebao da remontujem moju jer od ovih klasicnih nema nista.

Lacin
13-01-16, 20:34
Kod mene taj kineski radi izuzetno.Fabrika koja ga proizvodi je gigant hidraulike u kini.Kod nas kosta 90 eura

http://www.zihyd.com/

German hunting terrier | Jagdterrier