IMT

Ja nisam registrovan ni na jednom forumu sem ovom ali moguće je da je rođak postavio na neki forum jer je on aktivan na više njih.Imao sam takvog duplaka stari tip samo tip 589 to je bio traktor samo takav.
Ljude plaćam 200 din po satu a na slici bale bacamo burazer i ja
 
Ako nisu preteske nije opasno, ali ako jesu pucaju ledja kad se dize na tu visinu .Iz iskustva znam ,zato i kucam ovo .
 
Nije imao Perkins motor već S44 stari tip sa pletenicama na radilici i tegovima.3 brzine menjač ali ni jedan 5-to brzinac nije mogao sa njim na crtu,jako brz :D
 
To su neki kao okovi za tocak sa lopaticama za teske uslove exploatacije, najbolje je da clan tesin to opise!

@Matic
Moguce je da je takva serija ispala 589 sa S44 motorom.
Za brzinu ima smisla jer je ta njegova 3. duza od 5. brzine na 577 pa kad dodajes obrtaje motoru srazmerno vise raste i brzina kretanja nego na 577 no moj obican 577 ima oko 2800 o/min i tockove 13.6-38 tako da bi ga malo teze stigao... :haha:
 
To je drugarov traktor. Tockovi su vrlo prosto uduplirani distancerima koji stoje izmedju prvog i drugog srca felne.
Distancer izgleda poput ovog samo sto je drugar to sam napravio uz malu pomoc strugara...

Inace, ne znam da li ste upuceni da IMT (558-592), Belarus 52-1025 (mozda i 1221, nisam siguran), LTZ-T40 i Torpedo 7506-9006 imaju isti raspon rupa na zadnjim tockovima tako da tockovi pasu sa svakog na svaki a Mile Kosanovic proizvodi distancere namenjene za Belarus tako da moze da se montira na IMT. Bilo je u Rumi na vasaru neznatna kolicina tih udvajaca kod trgovaca gvozdjem po veoma povoljnoj ceni...
 
milos bota je napisao(la):
bubu
sta je ovo na 533 montirano na točkovima
Evo sta je montirano na zadnje tockove IMT 533

2en574h.jpg
 
Ne, kod njega su felne od Torpeda 36 coli! Imao covek originalne uske felne, prodao ih i kupio 4 nove felne od Torpeda koje se prave u zatvoru u Sremskoj Mitrovici.
Moj brat ima felne od Rusa 52 na 577 i isto mu stoje te felne kao kod mene samo sto se umesto dubokih matica navrcu plitke konusne matice pri montazi.
 
milos bota je napisao(la):
Bubu je napisao(la):
:D Taj traktor sam ja negde vec video...jel moguce na HR forumu?



Drugar (tesin) u radu sa njegovim 533

bubu
sta je ovo na 533 montirano na točkovim

Neverujem da si ovaj traktor video na HR forumu,ovo je unikat :cao: sto se tice tockova,to su gusenice koje se zakopcaju preko gume,vidim neko je vec okacio crtez da bude malo jasnije,
 
ok hvala todore :ppozdrav: :D
Post je spojen: [time]1266435026[/time]
_________________________________________________
eee todore neznas koja mu je cena bila na sajmu:haha: :sta: :sta:
 
IMT 2140 = IMT 5135

Dakle perkins motor i 12+12 mjenjac s mehanickim reverzerom. Koliko mi je poznato da su poluge mjenjaca kraj sjedala, a ne izmedju nogu, ali ne mogu biti siguran.
 
Nazad
Vrh