PDA

View Full Version : IMT

Poljoinfo Wiki - poljoprivredna enciklopedija
Poljolink - adresar poljoprivrednih firmi

Advertisement

Advertisement

Advertisement

Strane : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 [95] 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126

Goran Lukić
20-12-15, 12:25
Imam 4 imt traktora kupljena nova u mom i dedinom domaćinstvu,skoro da sam na njima porastao,sam ih održavam od malih nogu i nebi ih dao ni za koje pare.

landini
20-12-15, 13:04
A jel razbusivao neko trojku na klipove od devetku i kakva su iskustva,ovde se to omasovilo i cujem kao da je bolje tj bolje pali i ima cak i neki konj vise...?
radio je moj komsija. traktor je odradio mozda 1000 sati od tad. od dana kad je sastavljen do tih 1000 sati on pali ko mina. kaze da je jaci i da je druga prica radit sa takvim motorom.

ACA RAIC
20-12-15, 14:21
Kupio sam nov 539 1986 godine,bez kabine sa kompresorom.Kako da znam koju pumpu ima moj traktor,jel se razlikuju spolja, na oko?Koja je bolja?

panonac
20-12-15, 14:28
@ Aca raic,tvoja je pumpa bolja nego u novijim modelima,tako da nemoj da brines.

Bobo
20-12-15, 14:58
Kupio sam nov 539 1986 godine,bez kabine sa kompresorom.Kako da znam koju pumpu ima moj traktor,jel se razlikuju spolja, na oko?Koja je bolja?

Ako sam dobro shvatio pitas za razlike u izgledu izmedju rotacione i linijske pumpe visokog pritiska... Vidi se na 50 metara koja je jer su jako razlicite. Linijska je kao komad fosne a rotaciona je vise valjkastog oblika.

Linijske su dugotrajnije kud i gutaju razno razna goriva dok su rotacione pumpe malo "finije" pa im vise smeta prljavstina.

Linijska ima svoj "karter" i kad se mjenja ulje u motoru mjenja se i u pumpi dok se rotaciona podmazuje iskljucivo gorivom. Ako je gorivo "suho" kao sto je kod nas bilo prije par dodina, svakih 500 radnih sati traktora skidaj rotacionu pumpu i nosi na remont.

Goran Lukić
20-12-15, 16:37
Drugar Bošista tvrdi da rotaciona pumpa sa korektorom ima bolje karakteristike što se tiče snage motora i potrošnje,ali što se tiče paljenja i dugotrajnosti bolje su linijske.

milanbelarus920
20-12-15, 17:06
Mislim strasno je imati traktor a ne razlikovati rotacionu i linijsku pumpu.. BEZ UVREDE... Kao prvo ako imas linijsku moras znati zbog podmazivanja uljem... Ovo sam rekao jer mi deluje da kolega pita za tu razliku...

kole
20-12-15, 17:17
Meni je strašnije da neko ko je završio osnovnu školu još uvek ne zna abecedu i azbuku.

Glackop
20-12-15, 17:44
Ne ide bas to tako lako. Da ubrzas original moze. Da prepakujes spori od 558 moze. Ali brzi pd 539 i ostalih ne moze na 533
Jel oba anasera imaju 10 zuba i jel se okrece u istom smeru motor kod trojke i devetke,sto onda nebi moglo?

Bobo
20-12-15, 17:47
Jel oba anasera imaju 10 zuba i jel se okrece u istom smeru motor kod trojke i devetke,sto onda nebi moglo?

Pod uvjetom da je isti broj zubi na bendiksu a koliko ja znam nije, problem je gdje na m033 zasarafiti anlaser za m33? na m033 anlaser ide na dvije selne i u njih se stegne dok na m33 ide na tri sarafa i totalno je drugaciji anlaser.

Sve se moze kad se hoce, ali je totalno neisplativo izmisljati nosac anlasera na 533 koji realno gledano nema i neku vrijednost. Ako je vec zrel za generalnu, nabavite negdje motor m33 i ugradite u njega, bit ce puno bolje i za vas i za traktor.

Glackop
20-12-15, 18:03
Glackop kad budeš radio 533 obavezno stavi bakarni dihtung glave ovi obični brzo prosviraju loš kvalitet Mene samo taj dihtung i brine jer su hilzne malo sire ali se nadam da ce preklop bakarnog prstena biti dovoljne sirine da izvrsi zaptivanje,a za komplet bakarnog dihtunga nisam video da postoji.

- - - - - - - - - -

ali je totalno neisplativo izmisljati nosac anlasera na 533
Meni je samo bitno da se oba motora vrte u istom smeru i nista vise...kada bude rasklopljen sve je pristupacno napravim od ploce 10mm cetvrtastu spolja flansu a unutra normalno rupa za prihvat anlasera i tri srafa,isecem slican cetvrtast otvor kao sto sam napravio flansu postavim i zaheftam,onda gledano sa strane zamajca vidim uzubljenost i ako sve odgovara samo izvarim i toliko,zasad tako razmisljam i nadam se da nece biti neplaniranih problema.

- - - - - - - - - -

A kao drugo znam da ce on sa novim hilznama i ostalim da pali i sa sadasnjim anaserom,jer sam mu vec radio motor pre nekih 17-18god,i nije bilo zime i mraza na kojim ga nisam upalio,ali kako su godine prolazile tako je poceo sve teze i teze i evo sad na oko nuli ga juce jedva upalio mislim jesam ali ga verglao 7-8 puta sa po nekih 5-6 sekunde.

milanbelarus920
20-12-15, 18:04
Meni je strašnije da neko ko je završio osnovnu školu još uvek ne zna abecedu i azbuku.

Kolega a jos strasnije je ne razlikovati abecedu i auzbuku od pravopisa... To su dva razlicita pojma...

MIŠO 272
20-12-15, 19:15
gledao sam brzi anlaser, prepakovan za 80€

ja ću svog srediti slijedeće godine na 539 klipove, prvo sam mislio da ga prodam, al žao mi, jer kod mene je od 1998 godine i sve je on zaradio, pa je i zaslužio da se odradi kako treba, da bude kao nov, i radit će samo lagane poslove, jer imam još jednom 533, koji sam kupio 2012.g. i mislim da je bio rađen, jer radi odlično, on ima jednostepeno kvačilo i to je problem, njega sam mislio prodati, al i to mi žao, nek stoji, volio bi da mogu za njega uzeti komplet mjenjač i napraviti ga na dvostepeno, a od ove godine imam i 560 novi tip, on radi najteže poslove, od oranja, pa spremanje ga čeka na proljeće.....inače volim taj 533, jer sam možda s njim najviše napravio, zato mi žao i prodati ta dva traktora, nek stoje, i nikad me nisu iznevjerili, radio sam i dosta usluga, od oranja, branja, frezanja i sve su odradili.....vrijede svaki €€€€ što sam dao za njih, i uvijek za koliko se kupe, da se i prodaju, uvjek se ta cjena može dobiti za njih......Moj 533 je otac kupio kad sam ja imao 7 godina U Početku je manje radio nije bilo ni priključaka kao sad redovno je održavan Nakon 33 godine I 5800 rh urađen je motor generalno (karike su popucale i prezubio lanac) mene taj traktor nikad nije iznevjerio i nikad ga nebi prodao kao član porodice je. Sve što imam sa njim je stečeno Imam i 560 89 godina koji je došao kao pomoć 33 s njim radim sve teže poslove oranje tanjiranje baliranje transport tako da je on produžio vijek malom. Inače kod nas je brdovito i teška zemlja za obradu i bez traktora od 60 ks nema kvalitetne obrade

mucobieno
20-12-15, 20:47
Narode zanima me gde bi se mogli naci prednji tockovi (felna sa zvezdom i guma) od imt-a 577. Tj 9,5 r24. Trazio po oglasima nisam nasao. Ima li neki odpad u mojoj okolini?

Matic
20-12-15, 20:53
Idi kod Ozrena.

mucobieno
20-12-15, 21:14
Kod njega planiram ovih dana. Ali raspitujem se i dalje.

Matic
20-12-15, 21:21
Kod njega ili kod Drezge.

lisnik
20-12-15, 21:56
Filc je prava stvar... Ali majstori ga i ne praktikuju bas pa stavljaju semering,ali semering malo-malo pa menjaj...

Ja se nebi slozio.Sve ovisi koji semering montiras.

- - - - - - - - - -

Da filc je nezamenjiv i samo je malo srtkav za montazu i najcesce se gresi kada se reze visak sa strane greska je ako se ravno oreze na polutki a treba pravilno da se pusti najmanje milimetar duze.I kao drugo i najbitnije,ne moze se ocekivati da dugo traje zaptivanje ako radilica ima lufta u lezajevima,a vi koliko citam masine vam trose ulje na litre...i gde tu radilica nema zazora?Ja se stvarno cudim,pogotovu sto cu zimus da radim generalnu na 533 iako kapku ulja ne trosi,ali kako sad tesko pali na nuli dobice sve novo.

Prvo odradi PVP,dizne i spaner na lancu.Ako je motor imalo dobar mora da pali.

milos.jovic.140
20-12-15, 22:04
Da li 539 moze da radi sa cetvororednim spartscem bez kutija za djubrivo?

Pišta bači
20-12-15, 22:10

Drugom ladno!

ida uljma
20-12-15, 22:21
Kod nas rade i sa sestorednim...

Pišta bači
20-12-15, 22:30
Kod nas rade i sa sestorednim...

Koletovi su doskora radili repu sa 12 rednim

jjova
20-12-15, 22:41
Mislim da je ipak 12x50 puno za 539. Ipak bi bilo bolje sa nekim jačim.

Pišta bači
20-12-15, 22:47
Puno nego šta!

Te Fergusone je kole zatekao kad je kupio Duro Strugar Traktori bili bez kabine na izdisaju. Kačili tegove napred da može podići taj špartač.

North ARMY
20-12-15, 23:17
Kod Ozrena planiras ovih dana,skupljas pare za gorivo ?? Lkl{{ Ako se vec zahukces produzi i do Djordja u Divos i on rastura u delove.

Glackop
21-12-15, 00:21
Prvo odradi PVP,dizne i spaner na lancu.Ako je motor imalo dobar mora da pali.
Hmm,motor stvarno uopste ne trosi ulje,na liberauf nimalo ne duva,doduse jedva da je malo kolevka zamascena ali to je sigurno bilo samo od onih nekoliko dana u vreme oranja.Pumpu i dizne sam nosio pre mesec dana kod lokalnog bosistu i kao sve to dobro,i ne ostaje mi nista drugo nego li rasklapanje.A lanac je ok i to je jos letos provereno.Doduse tu oko lanca ima mala zackoljica oko koje ne znam da li neko moze da pomogne?Radi se o tome da se jedino strelica ne poklapa sa bregaste na lancaniku bregaste,znate onih valjda bese cetri srafa kojim se lancanik steze na bregastu,jer ako tu strelicu stavim da se poklopi sa bregastom onda se lancanik ne poklapa sa oznakom na dekli.E sad pitanje glasi>Kada se radilica nalazi gde treba a to je kada je prvi klip u GMT kako stoje bregovi na bregastoj na prvom klipu?To se normalno ne vidi kada motor ima glavu ali ako je neko prvo uzubljivao lanac i to video pre no sto je stavio glavu voleo bih da mi kaze.Ja sam u tom slucaju bregastu vagao na prvom klipu i mislim da tako mora i da bude.http://www.upslike.net/imgdb/ww-210ddb.png

- - - - - - - - - -

Da bi se razumelo to moje vaganje evo nacrtano kako to izgleda bregasta u tom polozaju.

grabik
21-12-15, 07:47
Za ovo kako stoji bregasta nisam siguran.
Mi smo to odradili kad je utvrdjeno da oznake na lancanicima nemaju blage veze sa stvarnim stanjem da sam nacrtao na kartonu kompletan dijagram otvaranja i zatvaranja ventila i ubrizgavanja , znaci iz servisnog uputstva o stelovanju nacrtano sestarom na karton velicine remenice, zalijepljen na remenicu i provizorna zica zasaravljena sa strane kao strelica, prije toga su valjda citav dan preslagivali lancanike dok nismo dobili dobitnu kombinaciju koja se slaze sa kutevima otvaranja i zatvaranja i ubrizgavanjem. A pocetak ubrzigavanja nadjen tkz kapilarnom metodom ili kako to vec zovu. Motor bio sa glavom i klackalicama i PVP samo bez dizni , normalno hladnjak skinut , bio skinut i prednji trap jer smo ga radili takodjer.

ivanz
21-12-15, 07:47
Kako pravilno da ubacim ovu gumu??

image (http://postimage.org/)
http://s12.postimg.org/4dyeno071/DSC_0273.jpg (http://postimg.org/image/lehawcd89/full/)

Nalazi se izmedu kabine i haube

MONTOYA
21-12-15, 09:28
Podigneš prednji kraj kabine, zalepiš tu gumu za kabinu, posle toga polako spustaš kabinu da naiđe na haubu...
Koliko si platio gumu, znam da je bila skupa kao da je od zlata lije

landini
21-12-15, 09:46
kod komsije na 542 taj dio nije od gume vec ko neki filc ko spuzva. jel bolje to ili prava guma ako je bas bas guma.

kinez
21-12-15, 10:08
Hmm,motor stvarno uopste ne trosi ulje,na liberauf nimalo ne duva,doduse jedva da je malo kolevka zamascena ali to je sigurno bilo samo od onih nekoliko dana u vreme oranja.Pumpu i dizne sam nosio pre mesec dana kod lokalnog bosistu i kao sve to dobro,i ne ostaje mi nista drugo nego li rasklapanje.A lanac je ok i to je jos letos provereno.Doduse tu oko lanca ima mala zackoljica oko koje ne znam da li neko moze da pomogne?Radi se o tome da se jedino strelica ne poklapa sa bregaste na lancaniku bregaste,znate onih valjda bese cetri srafa kojim se lancanik steze na bregastu,jer ako tu strelicu stavim da se poklopi sa bregastom onda se lancanik ne poklapa sa oznakom na dekli.E sad pitanje glasi>Kada se radilica nalazi gde treba a to je kada je prvi klip u GMT kako stoje bregovi na bregastoj na prvom klipu?To se normalno ne vidi kada motor ima glavu ali ako je neko prvo uzubljivao lanac i to video pre no sto je stavio glavu voleo bih da mi kaze.Ja sam u tom slucaju bregastu vagao na prvom klipu i mislim da tako mora i da bude.http://www.upslike.net/imgdb/ww-210ddb.png

- - - - - - - - - -

Da bi se razumelo to moje vaganje evo nacrtano kako to izgleda bregasta u tom polozaju.

skroz pogresno kolko sam ja razumeo, bregovi treba da stoje na dole

tuki789
21-12-15, 10:11
Postovane kolege, zamolio big Vas za uslugu...da li neko moze da mi skine mere od rude donje poteznice za traktor IMT 5106? Nisam je dobio us traktor pa moram da je napravim. Ako kojim slucajem neko ima da proda polovnu I to bih kupio...hvala unapred.

Pišta bači
21-12-15, 10:12
Ovo na skici je kraj izduvavanja i početak usisavanja (vaga). Klip jeste u GMT

kinez
21-12-15, 10:18
http://nikolavujic.weebly.com/uploads/3/4/8/0/3480733/razvod.pdf

dejan_americ
21-12-15, 10:25

- - - - - - - - - -

јесте овај клип ''на ваги'' али није он на паљењу...

Shale
21-12-15, 10:57
Kako pravilno da ubacim ovu gumu??

http://s12.postimg.org/4dyeno071/DSC_0273.jpg (http://postimg.org/image/lehawcd89/full/)

Nalazi se izmedu kabine i haube

Gde si kupio ovu gumu?

Pišta bači
21-12-15, 11:24
Kad su klackalice na vagi, taj klip ne može biti u fazi paljenja. To je momenat kada su oba ventila otvorena. Završava se izduvavanje i počinje ususavanje. Kod 4-cilindričnih motora kada je prvi na vagi , 4. ima paljenje. To je bitno kod štelovanja ventila.

My balls do not blend
21-12-15, 11:29
https://www.youtube.com/watch?v=rUVvJegfSjA

dejan_americ
21-12-15, 12:16
Kad su klackalice na vagi, taj klip ne može biti u fazi paljenja. To je momenat kada su oba ventila otvorena. Završava se izduvavanje i počinje ususavanje. Kod 4-cilindričnih motora kada je prvi na vagi , 4. ima paljenje. To je bitno kod štelovanja ventila.
#пишта бачи : не видим разлог цитирања мог поста,ја нисам поставио питање него констатовао,врло добро знам који је положај вентила и клипова и код вишецилиндарских мотора различитих просторних изведби,гледајући појединачно за сваки положај клипа у ГМТ постоје два положаја брегасте осовине,кад је ''на ваги'' и кад је ''на паљењу'' тако да сам ја само покушао да одоговорим на раније постављено питање...

landini
21-12-15, 14:20
jel mi moze neko reci koliko realno vrijede uski pogonski tockovi za 560 577 sa gumama 50% tegovima sarafima?

Pišta bači
21-12-15, 15:32
dejane, brisao sam citat i izvini ako te je uvredilo. Zapravo hteo sam odgovoriti na gore postavljeni crtež >:({

ivanz
21-12-15, 18:39
Podigneš prednji kraj kabine, zalepiš tu gumu za kabinu, posle toga polako spustaš kabinu da naiđe na haubu...
Koliko si platio gumu, znam da je bila skupa kao da je od zlata lije

to sam i ja mislio raditi, al sam mislio da postoji način da se kabina nemora dizati......jel dovoljno samo otpustiti prednje nosače????

kupio sam gdje i staklo, kod goran-staklo, al neproizvodi on, imam negdje deklaraciju sa te gume, pa budem slika, da se vidi koji je proizvođač, dođe 2500 din, dosta košta jedan običan komad gume, al ako bude lijepo sjeo na mjesto, onda ću biti zadovoljan i zaboraviti na potrošenih 2500 din.....

kupio sam i crijevo za gume pumpat, za 350din, probao, radi normalno ko i svako drugo, a stvarno nije skupo, zlata vrijedi

MONTOYA
21-12-15, 18:43
Moraš izvaditi šafove pa onda podići 10-tak cm

ivanz
21-12-15, 18:49
to mi je jasno, riješim sad jedan dan, da traktor bude kompletan....

prije par dana, ugrađeno i malo zadnje staklo, kupljeno novo, sa gumom i šarafima, te brava velikog zadnjeg stakla, trebam još amortizere stakla, to ću opet kupiti kada dođem do Šida

http://i.imgur.com/AhSRKyE.jpg (http://www.igreklik.com/slike/)

milos bota
21-12-15, 18:51
Ako imaš amorizere stakla loše nemoj kupovati nove neće izdržati ni tri meseca,nego stare probuši i turi eker daga zaglavi

panonac
21-12-15, 18:52
@ivanz,to jeftino crevo za duvanje guma nije bas nekog kvaliteta ali donekle moze da odradi posao.

MONTOYA
21-12-15, 18:57
Ako imaš amorizere stakla loše nemoj kupovati nove neće izdržati ni tri meseca,nego stare probuši i turi eker daga zaglavi
ja sam napravio od flaha klizač,najbolje rešenje

milos bota
21-12-15, 18:58
može i tako

landini
21-12-15, 19:00
jel mi moze neko reci u vezi cijene uskih tockova?

ivanz
21-12-15, 19:01
nisam ni razmišljao o kvalitetu, HVALA

moram to nekako rješiti do pripreme, da odgovaraju od golfa, kupio bi njih, oni su dobri, al su predugački

kod nas uski točkovi od 400-500€ do 1000€ dva komada 9,5-40 (ili 42,44,48 cola) kako se naleti

dejan 73
21-12-15, 19:02
Ljudi pomagajte.Gde mogu da kupim zglob prednje vuče za IMT 5106. U MD komercu nemaju, Srboauto nema ko još prodaje delove za Brenu.

MONTOYA
21-12-15, 19:07
Nazovi Radosava Reljića
on ima polovnih delova
063565248

ivanz
21-12-15, 19:10
@ivanz,to jeftino crevo za duvanje guma nije bas nekog kvaliteta ali donekle moze da odradi posao.

netreba meni često, imam kompresor kod kuće, al na njivi, kad se napuni prikolica i kod kuće zaboravim provjeriti gume, onda treba napumpati gumu na njivi, pa vjerujem da će toliko poslužiti

panonac
21-12-15, 19:20
netreba meni često, imam kompresor kod kuće, al na njivi, kad se napuni prikolica i kod kuće zaboravim provjeriti gume, onda treba napumpati gumu na njivi, pa vjerujem da će toliko poslužiti ha,ha,e bas tada ce te izdati kao i mene moje,meni je pod teretom odmah eksplodiralo.

ivanz
21-12-15, 19:23
joj, napumpao sam s njim prednje gume na traktoru za probu i radilo je bez problema, ako ode, onda moram kupiti drugo, skuplja verzija je bila 1000 din

sova
21-12-15, 19:38
Od cega odgovara amortizer, za sjediste, zna li neko? Mozda od neke ves masine?

Milos M.
21-12-15, 20:38
Nazovi Radosava Reljića
on ima polovnih delova
063565248
Da l ce imati dva? Lkl{{Treba i meni zglob prednje vuce,ali za 5136..

MONTOYA
21-12-15, 21:26
Od cega odgovara amortizer, za sjediste, zna li neko? Mozda od neke ves masine?
Trebalo bi od OBODIN veš mašine

- - - - - - - - - -

Da l ce imati dva? Lkl{{Treba i meni zglob prednje vuce,ali za 5136..
Nazovi pa vidi, ima sigurno

sova
21-12-15, 21:56
Tacno sam znao Montoya da ces ti to znati.Lkl{{

Matic
21-12-15, 22:01
Nije Radosav Reljić već Radoslav Relić.Ako nema on ima Rade 100%.Video sam zglob kod njega.

MONTOYA
21-12-15, 22:04
Jbg. Matiću tako mi piše u telefonu :lol:

Glackop
21-12-15, 22:33
Tacno nije u ovom polozaju klip na paljenju,ali zato bice kada se za jos jedan krug bude okrenula radilica,ja sam to samo nacrtao da naznacim sta mi znaci rec VAGANJE...i znaci ispada da je ipak dobro uzubljen?

North ARMY
21-12-15, 23:14
Jel ne pukne staklo koje je samo staklo bez rama ako su amortizeri probuseni i ne amortizuju ni najmanje ili flah kako je uradjen ?

577
21-12-15, 23:17
Jednostavno kupite kvalitetnije mortizere i durati ce

Matic
21-12-15, 23:42
Neće da pukne staklo ne brini.Gro ljudi ima drveni štap sa kojim podboči staklo i to ide bez problema i bez ikakve amortizacije.

dejan_americ
22-12-15, 00:30
dejane, brisao sam citat i izvini ako te je uvredilo. Zapravo hteo sam odgovoriti na gore postavljeni crtež >:({
Нема потребе за извињавањем >:({ овде смо да једни другима помогнемо него мој пост цитиран па испаде да мене исправљаш а ја сам то исто и рекао,јер да би правилно подесио развод мора да доведе све у фазу (клип у ГМТ,одговарајуће вентиле ''на паљење'' и пумпу да на одговарајући клип баци нафту) тако да је итекако битно да зна који је клип ''на паљењу'' ...још једном >:({

lisnik
22-12-15, 01:41
Hmm,motor stvarno uopste ne trosi ulje,na liberauf nimalo ne duva,doduse jedva da je malo kolevka zamascena ali to je sigurno bilo samo od onih nekoliko dana u vreme oranja.Pumpu i dizne sam nosio pre mesec dana kod lokalnog bosistu i kao sve to dobro,i ne ostaje mi nista drugo nego li rasklapanje.A lanac je ok i to je jos letos provereno.Doduse tu oko lanca ima mala zackoljica oko koje ne znam da li neko moze da pomogne?Radi se o tome da se jedino strelica ne poklapa sa bregaste na lancaniku bregaste,znate onih valjda bese cetri srafa kojim se lancanik steze na bregastu,jer ako tu strelicu stavim da se poklopi sa bregastom onda se lancanik ne poklapa sa oznakom na dekli.E sad pitanje glasi>Kada se radilica nalazi gde treba a to je kada je prvi klip u GMT kako stoje bregovi na bregastoj na prvom klipu?To se normalno ne vidi kada motor ima glavu ali ako je neko prvo uzubljivao lanac i to video pre no sto je stavio glavu voleo bih da mi kaze.Ja sam u tom slucaju bregastu vagao na prvom klipu i mislim da tako mora i da bude.

- - - - - - - - - -

Prvi klip u GMT, bregovi bregaste prvog klipa stoje kontra od tvoje slike.Znaci bregovi skroz dole.Zupcanici i oznake trebaju biti kao na slikama.Tad je prvi klip na palenju.Kad sve to bude ok postelano opet nece biti dobro palenje ako se malo ne poigras stelanjem pocetka ubrizgavanja PVP kod fibera.
http://i1240.photobucket.com/albums/gg495/kemolisnik/i01454.jpg (http://s1240.photobucket.com/user/kemolisnik/media/i01454.jpg.html)
http://i1240.photobucket.com/albums/gg495/kemolisnik/i01455.jpg (http://s1240.photobucket.com/user/kemolisnik/media/i01455.jpg.html)
http://i1240.photobucket.com/albums/gg495/kemolisnik/i01456.jpg (http://s1240.photobucket.com/user/kemolisnik/media/i01456.jpg.html)

(http://s1240.photobucket.com/user/kemolisnik/media/72385859%20-%20Kopirati.jpg.html)

Glackop
22-12-15, 02:04
Ok je,meni se samo one strelice na drugoj slici ne slazu ali to nema veze jer su definitivno bregovi skroz gore u vagi ili dole zavisno od kruga radilice,a to je bitno samo prema pumpi jer u najgorem slucaju se moze pumpa pogresno uzubiti za 180 stepeni ali tad ne bi trebao ni da upali pa je greska ocigledna.

MONTOYA
22-12-15, 19:42
Jel zna neko prečnik farova što su išli u blatobran na starom tipu limarije IMT 540 ....
i od čega pašu

Bećarr94
22-12-15, 19:48
Mogu da izmerim sutra pa da ti javim tacnu dimenziju >:({

ivanz
22-12-15, 20:10
tu na mjesto kompresora, da li se može ubaciti dodatna pumpa za npr. servo volana????

pumpa iz ovog oglasa????

http://www.njuskalo.hr/strojevi-alati-ostalo/hidraulicni-volan-traktor-imt-539-oglas-11235345

pa da se to namjesti na imt 533

577
22-12-15, 22:07
Staviš ju na remen .
Ja danas svoj m33 složio gotov još pokoja sitnica .
Pali ko mina grijanja ne treba, verglanja kao na 33 nema samo taknem ključ .
Još sutra morat cu izgleda vodenu pumpu zamjenit čuju se lageri i malo slini.
Ovako izgleda stanje na satićima jako sam zadovoljan.
http://s23.postimg.org/eparg7x3f/12395598_10205602032396580_854639774_n.jpg (http://postimage.org/)
upload images free (http://postimage.org/)

ACA RAIC
22-12-15, 23:34
Mislim strasno je imati traktor a ne razlikovati rotacionu i linijsku pumpu.. BEZ UVREDE... Kao prvo ako imas linijsku moras znati zbog podmazivanja uljem... Ovo sam rekao jer mi deluje da kolega pita za tu razliku...

Napali vi na Acu kao "smrt na babu"!Malo se šalim ali ima i istine.Čim sam to pitao,znači da nisam "izvorni paor" već ostalo od babe,i sad se polako privikavam na traktor,a uz to,nije mi ni osnovna delatnost!Svake druge godine menjam ulje(4 ha) ali nisam nikad u pumpi.Jednom me pita komšija a ja kažem da nemam pojma oko toga i on mi pokaže neki šaraf,odvrnem i dospem oko pola litre.Odmah sam primetio drugačiji zvuk a počelo i ulje da curi dole.Objasni mi čovek da sam malo više nalio pa sad izbacuje višak.To je bilo pre dve godine i na proleće planiram da menjam ulje ponovo.Da li treba ponovo da samo dospem malo ulja ili ne,a možda i sve da promenim ali gde da ispustim staro ulje?Jel ide isto ule kao i za motor?Kako je moguće da 20 godina ne sipam ulje u pumpu a ona ćuti?Ferdža ima oko 2 hiljade sati,nisam ništa diraooko motora i pumpe,samo potrošne redovne stvari.Mislim da će Bobo imati za ovo moje "čudno pitanje"posebne živce!

landini
22-12-15, 23:50
ja ti samo mogu napisat da nisi ni prvi ni posljednji sto to nije kontroliso i mijenjo. kod mene u selu je lik kupio 533 novog i dotjero ga na tockovima kuci u BIH iz Srbije. uz njega je kupio kosu cesljaru i odma kreno u akciju. nije ulje mijenjo nikako od preuzimanja traktora i usled redovne eksploatacije masina je zaribala. ulje se stutkalilo u karteru. neuk narod. odma gas niko procitat uputstvo. kasnije masina kriva. nece vice sta joj treba. tako da opusteno kolega. >:({

PS: da ti polovicno odgovorim. ulje se ispusta i sipa novo u pumpu. sipas motorno. sad koliko staje u nju ti ne bih znao rec.

ichbinmilan
22-12-15, 23:53
Imam ja živce umesto Bobe. Aco, nemoj se ljutiti ali mislim da sam te i ja uputio da pročitaš uputstvo za upotrebu IMT 539 koje se može skinuti sa foruma. Ovo se odnosi ne samo na tebe, već i na druge, koji bi ''instant'' rešenja i odgovore. Znači tu imaš podatke, od pritiska vazduha u gumama do svih servisa i radova oko traktora. Konkretno, na 37.-oj stranici je dat odgovor na tvoje pitanje. Napomena, zamenili su mesta oznakama H i E!

A na pitanje kako je moguće da 20 godina radi bez ikakve zamene ulja?

Dao bih jedan odgovor, (neki koji se danas odriču IMT-a i pljuju po njemu bi rekli duhovit) - zato što je napravljen kvalitetno.

Bobo
23-12-15, 09:46
Moj 539 ima linijsku pumpu koja je toliko poderana da cim uspem ulje u nju, treci dan ga kompletno u karteru pumpe zamjeni cisto gorivo a od ulja ni traga. Radi tako vec godinama, generalna radjena prije 3-4 godine i pumpu nismo dirali jer u svim uvjetima pali "na pola kljuca" i lijepo radi i prima gas. Dok ide-ide.

Desi se i meni da mjenjam ulje u motoru i zaboravim na pumpu. Posto znam kakva je nekad i nekad se sjetim pa samo u nju nadospem i gas. Dobro ste me sjetili, nisam dugo provjeravao stanje u pumpi ;)

Inace, na pumpi imas dva sarafa, jedan odozgora i jedan dolje sa strane na gornji sipas frisko ulje dok na donji ne krene curiti cisto ulje iz pumpe. Zavrnes obadva sarafa i to je sva mudrost. OPREZ sa zavrtanjem gornjeg sarafa, ima jako jako malo navoja u aluminijskom kucistu pumpe i cesto se desi da se navoji pojedu uslijed dotezanja...

Marko69
23-12-15, 10:24
I kod mene je linijska pumpa(Rikard Bencic) ali izgleda da ima vise vrsta tih linijskih,nisam upoznat sa tim menjanjem ulja na mojoj pumpi,neznam ni gde se sipa a gde ispusta,samo vidim da ima crevo koje je spojeno sa pumpom i motorom verovatno preko kojeg ide ulje u pumpu..

Bobo
23-12-15, 10:43
E, tu si me uhvatio... Za RBR pumpe ne znam da li se mazu preko goriva ili preko ulja... To ce vam znati naj bolje reci vlasnici Torpedo traktora jer oni svi imaju RBR pumpe...

Marko69
23-12-15, 10:47
Ma mislim 100% da se podmazuju uljem ali citam ovde da se negde sipa ali neznam gde,nego samo vidim kod moje pumpe da je povezana jednim crevom sa motorom pa kontam da to sluzi za podmazivanje.

Bobo
23-12-15, 10:58
Ako je povezana na blok motora, to je TO, podmazivanje ima pod pritiskom, kud ces bolje...

577
23-12-15, 13:28
Bome ni ja svoju radio nisam ni dizne a dela ko urica prede .
Danas se vozio kad u 3 dodam gas ljepi za sic 33 je nula bio za ovo.
Ujutro nije vrtio 5 sec i upali bez grijanja i bilo čega .
A dovoljno je svako malo i dodat ulja iza ima preljev i višak ide van

Dobrinčan
23-12-15, 14:27
Vidite ove sijalice ili farove,sta god da su. Sliku preuzeo sa Facebooka.

http://i65.tinypic.com/24lj5p2.jpg

http://i66.tinypic.com/vgsv7o.jpg

dejan_americ
23-12-15, 14:42
Led расвета :-)

Beli76
23-12-15, 15:02

Odlicno izgledaju, kao kazna od saobracajca Lkl{{

Bobo
23-12-15, 15:40

http://i65.tinypic.com/24lj5p2.jpg

Ovo na traktor kao standardna svijetla moze staviti samo netko bez mozga... Ovakve i slicne "bistre ideje" treba STROGO kaznjavati...

Matic
23-12-15, 16:13
To je jedan od onih kojima je bitno da sija a ne misle o drugim učesnicima u saobraćaju i o tome da li takva svetla nekome smetaju.

Dobrinčan
23-12-15, 17:06
Za napred mislim da je prejako,ali pozadi kao radni far mislim da bi bio odlican. Lkl{{

pidikanac
23-12-15, 17:50
Zakon je jasan svetla moraju davati svetlost ISTOG INTEZITETA ( misli se na levi i desni far ) kao i rastojanje između samih farova , pod uslovom da postoje srednja i duga svetla koja osvetljavaju dužinu puta propisana zakonom .E sad ako ova svetla to ispunjavaju izgled nije bitan .

ivanz
23-12-15, 19:59
Bome ni ja svoju radio nisam ni dizne a dela ko urica prede .
Danas se vozio kad u 3 dodam gas ljepi za sic 33 je nula bio za ovo.
Ujutro nije vrtio 5 sec i upali bez grijanja i bilo čega .
A dovoljno je svako malo i dodat ulja iza ima preljev i višak ide van

ja kad se sjetim u 33 odvrnem 2 šarafa i sipam dok neide na preljev, i to je to......

a za ove užasne sijalice, neznam što bi rekao, da netko može tu lijepu masku tako unakazit, treba mu oduzet traktor

Bobo
23-12-15, 20:17
Zakon je jasan svetla moraju davati svetlost ISTOG INTEZITETA ( misli se na levi i desni far ) kao i rastojanje između samih farova , pod uslovom da postoje srednja i duga svetla koja osvetljavaju dužinu puta propisana zakonom .E sad ako ova svetla to ispunjavaju izgled nije bitan .

Kod vas mozda... Ovdje je propisana i jacina sijalica i cak je propisano da sva svijetla koja se koriste na javnim cestama moraju imati za to potreban atest. Npr, cetvrtaste lampe za prikolice (zmigavac, pozicija, stop svijetlo) se u HR masovno prodaju i na deklaraciji debelim masnim slovima pise "NIJE ZA CESTOVNU UPORABU" no to nitko ziv ne gleda.

Al ovaj pacijent sto naprijed ima dva reflektora od 100W je stvarno idiot vecih razmjera.

Isto tako voznja cestom s upaljenim radnim svjetlima je strogo kaznjiva jer se zna za sto se radna svijetla koriste. Na cesti je dovoljna oznaka sporog vozila i rotacijsko svijetlo.

Ovdje jos ima i manijaka koji po noci po savrsenoj vidljivosti pale svijetla za maglu na autima. Da sam policajac KRVI BI IM SE NAPIO kao i ovima sto po cesti pale radna svijetla...

Glackop
23-12-15, 21:16
Ja mislim dabi 533 isto palio kao i 39 samo da ima brzi anaser,jer u principu to su isti motori doduse sa malim inovacijama koji nemaju veze sa paljenjem,pogotovu sto im je stepen kompresije isti.

ivanz
23-12-15, 21:46
Kod vas mozda... Ovdje je propisana i jacina sijalica i cak je propisano da sva svijetla koja se koriste na javnim cestama moraju imati za to potreban atest. Npr, cetvrtaste lampe za prikolice (zmigavac, pozicija, stop svijetlo) se u HR masovno prodaju i na deklaraciji debelim masnim slovima pise "NIJE ZA CESTOVNU UPORABU" no to nitko ziv ne gleda.

Al ovaj pacijent sto naprijed ima dva reflektora od 100W je stvarno idiot vecih razmjera.

Isto tako voznja cestom s upaljenim radnim svjetlima je strogo kaznjiva jer se zna za sto se radna svijetla koriste. Na cesti je dovoljna oznaka sporog vozila i rotacijsko svijetlo.

Ovdje jos ima i manijaka koji po noci po savrsenoj vidljivosti pale svijetla za maglu na autima. Da sam policajac KRVI BI IM SE NAPIO kao i ovima sto po cesti pale radna svijetla...

to na njima piše, OK, ali zašto, jer pored tog svjetla, onog kockastog moraš imati mali trokut, ili komplet svjetlo sa već ugrađenim trokutom, kao što se ugrađuje na nove autoprikolice ili prikolice za amione, onda netreba imati poseban trokut......plus trokut za spora vozila ako se radi o traktorskoj prikolici......

Glackop, neznam zašto dosta ljudi priča kako 533 teško pali, nakon 40 godina rada......i obično ljudi ako nešto i rade na tim traktorima, nenaprave sve, i onda traktor teško pali, a da je pumpa dobro odrađena sa diznama, napredak je velik, pa razvodni lanac, pa štelanje pumpe kod fibera, pa dizne, pa da li je dobra kompresija.....i traktor mora paliti ko 539, a još ako se ubace 539 klipovi na 533, onda bi i st. kompresije trebao malo i porasti, a time i tlak kompresije

na ovom bez kabine 533, neradi grijač, on mora okrenuti na prazno 15 puta, i onda kresne i radi bez ikakvih problema, al mora malo verglati, danas sam radio s njim i morao je verglati, al nekako lijeno, jer izgleda da akumulator neće dugo.....a tek da ima brzi anlaser, koji već duže vrijeme planiram uzeti, traže 80€ za njega, pa bi probao uzeti za jedan traktor, ako valja, onda ću uzeti za oba......dok iznad 10 stupnjeva nema verglanja, možda 2-3 kruga i upali

dok 560 pali bez ikakvih problema

577
23-12-15, 21:47
Ja mislim dabi 533 isto palio kao i 39 samo da ima brzi anaser,jer u principu to su isti motori doduse sa malim inovacijama koji nemaju veze sa paljenjem,pogotovu sto im je stepen kompresije isti.

Ma kaki nije mu 33 blizu eto radim s 33 više od 15 godina ali m33 t me očarao danas dođoh do njega ujutro taknu ključ on upali na zub.
Što reći ali tek sad vidim razliku danas sam ga završio tek kako poteže prema 33 razlika dan i noć.
Nije 33 loš ali da pali kao ovaj nemože ipak je on njegov nasljednik.

ivanz
23-12-15, 21:56
vozio sam nekoliko 539, nijedan me nije očarao, da nešto bolje vuče od mog 533, na pola njih broj obrtaja nije htio otići preko 1800 obrtaja, neznam zašto, kad sam dao gas do kraja, ode do 1900 i vrati se na 1800......za primjer taj bez kabine ide do 2400 obrtaja, iako sve s njim radim do 1800 obrtaja, u transportu vozim na 2000 obrtaja, i bio sam u velikoj dilami, da prodam 33, oba i kupim jedan odličan 539, al mislim da ću ipak ostati na 533, i volio bi kada bi mogao kupiti potpuno novu PVP pumpu za 533, to je velika prednost što se može uzeti za sve druge traktore, samo nema više nova za 533, 555 i zmaj 780 sa šestakom

549, sam vozio koji je bio na izdisaju, mislim da je glava bila problem, išao je ko metak

i novi tafe 42 di jako lijepo reže gas, a radi u leru ko da nije dobro podešeno ubrizgavanje

grabik
23-12-15, 22:08
Napali vi na Acu kao "smrt na babu"!Malo se šalim ali ima i istine.Čim sam to pitao,znači da nisam "izvorni paor" već ostalo od babe,i sad se polako privikavam na traktor,a uz to,nije mi ni osnovna delatnost!Svake druge godine menjam ulje(4 ha) ali nisam nikad u pumpi.Jednom me pita komšija a ja kažem da nemam pojma oko toga i on mi pokaže neki šaraf,odvrnem i dospem oko pola litre.Odmah sam primetio drugačiji zvuk a počelo i ulje da curi dole.Objasni mi čovek da sam malo više nalio pa sad izbacuje višak.To je bilo pre dve godine i na proleće planiram da menjam ulje ponovo.Da li treba ponovo da samo dospem malo ulja ili ne,a možda i sve da promenim ali gde da ispustim staro ulje?Jel ide isto ule kao i za motor?Kako je moguće da 20 godina ne sipam ulje u pumpu a ona ćuti?Ferdža ima oko 2 hiljade sati,nisam ništa diraooko motora i pumpe,samo potrošne redovne stvari.Mislim da će Bobo imati za ovo moje "čudno pitanje"posebne živce!

Ja cu pokusati da odgovorim ovo oko sipanja ulja u linijske pumpe. Kad sam radio generalku skinem PVP i odnesem do bosh majstora, on je otvori u mom prisustvu i konstatuje da je pumpa u dobrom stanju i da bi zamjena ovih djelova iz Titinog doba sa ovim novim napravila vise stete nego koristi. Da je potrebno samo provjera tariranja , kaze da jako rjetko donose ovakve PVP koje su odrzavane odnosno sipano ulje u njih. Krivac je moj otac koji je kod svake izmjene ulja sipao ulje u nju. Majstor mi kaze da vecinom 99% donose te pumpe u strahovito losem , ljudi ne znaju da je trebalo sipati ulje u njih.

577
23-12-15, 22:14
vozio sam nekoliko 539, nijedan me nije očarao, da nešto bolje vuče od mog 533, na pola njih broj obrtaja nije htio otići preko 1800 obrtaja, neznam zašto, kad sam dao gas do kraja, ode do 1900 i vrati se na 1800......za primjer taj bez kabine ide do 2400 obrtaja, iako sve s njim radim do 1800 obrtaja, u transportu vozim na 2000 obrtaja, i bio sam u velikoj dilami, da prodam 33, oba i kupim jedan odličan 539, al mislim da ću ipak ostati na 533, i volio bi kada bi mogao kupiti potpuno novu PVP pumpu za 533, to je velika prednost što se može uzeti za sve druge traktore, samo nema više nova za 533, 555 i zmaj 780 sa šestakom

549, sam vozio koji je bio na izdisaju, mislim da je glava bila problem, išao je ko metak

i novi tafe 42 di jako lijepo reže gas, a radi u leru ko da nije dobro podešeno ubrizgavanje

Onda si loše vozio bio je tu tafe kraj mene i običan je krš gazda ga prodo i kupio 539 pošto ovom nije mogo nadat ulja .
Do tada sam mislio da tafe vrijedi nešto a prodat je za manje od 5000 eeura pa ti reci nešto star par godina sa 1800 sati.
Moj susjed je kupi nov motor od 39 iz rakovice montirao na 33 preporod ja radio s njim i zato sam i ja ubacio.
Ma 33 mu nije do koljena , a moj 33 nije loš nova glava motor zuba nema dostribucija nova generalka je prije rađena .
Sve u redu ali upaliti ga ispod minusa moš ga šljivit stalno grijač treba.
Dok ovaj sad taknem ključ pali kao topao.
Jednostavno po vuči i snazi 33 mu nemože parirati.
Iako je dobar motor 33 ljepo radi za neke poslove i to ali kad ovaj probam više na 33 se ne vraćam.

Same
23-12-15, 22:15
Pogresno mislis kolega, pogresno.. >:({

Matic
23-12-15, 22:17
http://s409.photobucket.com/user/johniematfithers/slideshow/577%20Generalni%20remont?sort=3
Pošto Movie maker zeza postavljam jedan album sa slikama koji će biti u public verziji nekoliko dana.Nisam nešto ni imao volju da slikam baš sve što se radilo.

MIŠO 272
23-12-15, 22:28
Ma kaki nije mu 33 blizu eto radim s 33 više od 15 godina ali m33 t me očarao danas dođoh do njega ujutro taknu ključ on upali na zub.
Što reći ali tek sad vidim razliku danas sam ga završio tek kako poteže prema 33 razlika dan i noć.
Nije 33 loš ali da pali kao ovaj nemože ipak je on njegov nasljednik.
Tataloviću daleko da 539 nije žešći traktor po vuči al nije ni 533 za potcjenjivati.Nemože se suditi generalno o traktoru po pojedinačnim slučajevima. Ja sam s tim traktorima već 35 godina,radio sam sa najmanje 20 traktora što 533 što 539 nijedan ne pali isto nit poteže isto. Razlika je ogromna ima 33 vuku bolje od 39 il su startniji iako traktori nisu namjenjeni za trke pa im to nije mjerilo.Neznam postavljati video da vidiš kako 533 pali što mnogi misle da nemože sa orginal alnaserom Sve je do stanja motora alnasera i fine regulacije na PVP

MONTOYA
23-12-15, 22:29
Matiću daj neki video u vožnjiLkl{{
koliki je ceh na kraju izašao

Matic
23-12-15, 22:33
Ne vozim ga.Žao mi da ga akam. Lkl{{ Ceh je malo manji od kolege Mixera.

577
23-12-15, 22:36
Tataloviću daleko da 539 nije žešći traktor po vuči al nije ni 533 za potcjenjivati.Nemože se suditi generalno o traktoru po pojedinačnim slučajevima. Ja sam s tim traktorima već 35 godina,radio sam sa najmanje 20 traktora što 533 što 539 nijedan ne pali isto nit poteže isto. Razlika je ogromna ima 33 vuku bolje od 39 il su startniji iako traktori nisu namjenjeni za trke pa im to nije mjerilo.Neznam postavljati video da vidiš kako 533 pali što mnogi misle da nemože sa orginal alnaserom Sve je do stanja motora alnasera i fine regulacije na PVP

Ima u selu mom oko 15 33 i tri 4 pale i to je to.
To su iznimke ja sam u svog brdo novaca utukao i više neću.
Tako da od kad sam stavio ovaj motor preporodio se u svemu.
A da vuče kao on nema šanse imamo 33 dugo i radio sam s puno njih a samo s kojim 39 i razlika je velika.
Rijetki pale u čemu je kvaka neznam ali smo ta od cjelog sela pale.
Ovi drugi ispod minusa zaboravi.
Nedavno sam radio jedan 33 i izludio pola sata mi trebalo po hladnom da ga upalim a ide vuče radi a nikako ne pali.

MIŠO 272
23-12-15, 22:42
To je samo do fine regulacije na bošpumpi ko ne vjeruje nek se poigra i samo za pola crtice pomjeri lijevo ili desno pod uslovom da je kompresija ok A to što samo tri četiri pale tako je i kod mene to nije do traktora već do gazde koji ga drži u lošem stanju

ACA RAIC
23-12-15, 22:45
Imam ja živce umesto Bobe. Aco, nemoj se ljutiti ali mislim da sam te i ja uputio da pročitaš uputstvo za upotrebu IMT 539 koje se može skinuti sa foruma. Ovo se odnosi ne samo na tebe, već i na druge, koji bi ''instant'' rešenja i odgovore. Znači tu imaš podatke, od pritiska vazduha u gumama do svih servisa i radova oko traktora. Konkretno, na 37.-oj stranici je dat odgovor na tvoje pitanje. Napomena, zamenili su mesta oznakama H i E!

A na pitanje kako je moguće da 20 godina radi bez ikakve zamene ulja?

Dao bih jedan odgovor, (neki koji se danas odriču IMT-a i pljuju po njemu bi rekli duhovit) - zato što je napravljen kvalitetno.

Svaka vam čast,nemam reči.Na proleće kad budem menjao ulje u traktoru,ima da uzmem i Hipol 90(mislim da se tako zove)za pumpu i Sae 30 za motor pa da zamenim.Gornji šaraf se Bobo kod mene nije pojeo jer nije ni odvrtan do sada!Proćitao sam negde ne ovom forumu da treba i promeniti ulje u kućištu volana.Ide imbus ključ 13 a ulje je valda isto Hipol 90 i nalazi se ispod akumulatora,mada je malo sakriven.Dok omatorim,svašta ću naučiti,a tek ušao u 56.

Lacin
23-12-15, 22:48
Taj motor je strasan meteoropata,cim se naoblaci nesto ga muciLkl{{

Na 533 tri faktora,anlaser,pumpa i lanac.(obicno sva 3 faktora nevaljaju)

Goran Lukić
23-12-15, 22:49
To je samo do fine regulacije na bošpumpi ko ne vjeruje nek se poigra i samo za pola crtice pomjeri lijevo ili desno pod uslovom da je kompresija ok A to što samo tri četiri pale tako je i kod mene to nije do traktora već do gazde koji ga drži u lošem stanju

Nije samo do boš pumpe,533 može malo da se pošteluje i na lančaniku bregaste.

577
23-12-15, 22:54

Ja sam svojeg stalno držao u dobrom stanju ali eto alanser svako malo izgori i onda izgubio živce kupio motor složio generalnu 1500 eura me koštalo i gotovo.
Dok za 33 alanser i to nov je preskup oko 300 kod .
I uvjek mu fali malo snage pa sam zato uzeo jači probao sam s 39 raditi i razlika je .
Svidio mi se više s linijskom pumpom i tako uzeo.
Na tom 39 radio glavu otišao dihtung nikad generalka nije rađena oko 7000 sati jednom karike zamjenite.
Pali ide zuba jako malo ima a 82 godina.
Pritisak u crvenom po vrućem i ide ide.

Bobo
23-12-15, 22:55
Radio sam kad sam bio mladji s dva 533 i ni jedan me nije nesto odusevio, sta ja znam, lijeni, nekako poslije 539 dosta sporiji, opusteniji traktor... Prije 2 godine me baka iz susjednog sela zamoli da joj s njezinim traktorom i plugom poorem bascu. Znao sam da ima 533 koji je rijetko vozen i nije puno radio jer imaju oko 8 jutara zemlje koju ja radim u arendu vec godinama. Nisam nikada ni sjeo na njezin traktor i ajde, idem njeoj za zelju da se i njezin traktor malo razradi. Sjeo ja na njega i bez grijaca BRM upali kao mina. Gledam na sat 2800 radnih sati, zadnja serija 533 s dvostepenim kvacilom i debelom sperom. Braco moja mila sto taj traktor fino i mirno radi, sto to vuce dvobrazni plug da sam se ziv zacudio da li je moguce ta takav 533 postoji... Totalno sam s tim traktorom odusevljen da nemam rijeci kako dobro ide. Ako ga ikad bude prodavala za neke realne novce, ja sam kupac 100%

MIŠO 272
23-12-15, 22:58
Svaka vam čast,nemam reči.Na proleće kad budem menjao ulje u traktoru,ima da uzmem i Hipol 90(mislim da se tako zove)za pumpu i Sae 30 za motor pa da zamenim.Gornji šaraf se Bobo kod mene nije pojeo jer nije ni odvrtan do sada!Proćitao sam negde ne ovom forumu da treba i promeniti ulje u kućištu volana.Ide imbus ključ 13 a ulje je valda isto Hipol 90 i nalazi se ispod akumulatora,mada je malo sakriven.Dok omatorim,svašta ću naučiti,a tek ušao u 56.
Kad otvoriš taj čep na kućištu volana vidi šta je unutra tu najčešće dođe mast sa stuba volana. Kad se podmazuje na onu mazalicu ispod volana pa višak masti ode dole u kućište onda ulje netreba sipati jer mast je umjesto ulja

- - - - - - - - - -

Nije samo do boš pumpe,533 može malo da se pošteluje i na lančaniku bregaste.
Samo da se pravilno uzubi podrazumjeva se

Glackop
23-12-15, 23:04
Ja samo znam da sam moj 33 u prve 3-4 godine nakon generalne palio,kad sam pozeleo i nikad nije izneverio,cak i jednog Bozica kada sam trebao jednu budalu da povucem,e tad sam mu prvo rekao probacu ali ne verujem da ce upaliti...temperatura -17 ili -23 sad od ta dva ne smem da se odlucim i kada pitam brata /svedoka/on kaze 23,nebitno i za -17 je za vecine pojam.grejac 30-setak sek,3-4 okretaj radilice bum,i sad pammtim kao da je juce bilo.Zato i kazem daje brzi anaser na njemu=isto paljenje kao 39.

577
23-12-15, 23:22
Ja sam o tome razmišljao jako puno ali puno problema oko tog.
Palit ce on dok je frizak a kasnije nis
Ako ovaj ventil stavim onda bi mogo kipat preko kuglice jel tako .
Jel tko koristio ovo pošto mi ne radi fini hidrulik a trebat ce mi za kombajn .
Ovaj hidrulik normalno mi radihttp://s14.postimg.org/h53zqnzzl/ventil_imt_480_slika_45317828.jpg (http://postimage.org/)img upload (http://postimage.org/)

milanbelarus920
24-12-15, 09:00
Samo vodi racuna kad budes kupovao ovaj ventil,sta kupujes i od koga kupujes... Ja sam kupovao 4 komada koji si kostali 40ak evra,i nijedan nije valjao,sve dok nisam dao 80 evra za dobar ventil,i sada mu je 4 godine i radi kao nov...

Bobo
24-12-15, 10:14
Samo vodi racuna kad budes kupovao ovaj ventil,sta kupujes i od koga kupujes... Ja sam kupovao 4 komada koji si kostali 40ak evra,i nijedan nije valjao,sve dok nisam dao 80 evra za dobar ventil,i sada mu je 4 godine i radi kao nov...

Pa sta ima ne valjati na ovom ventilu?!? Osim ako nisi kupovao neke polovne... Da si kupovao u nekoj trgovini, ako je neispravan, vratis i zamjenis za drugi, ako i taj drugi ne radi vratis i nadoplatis za kvalitetniji...

ivanz
24-12-15, 14:23
Taj motor je strasan meteoropata,cim se naoblaci nesto ga muciLkl{{

Na 533 tri faktora,anlaser,pumpa i lanac.(obicno sva 3 faktora nevaljaju)

Da nekazem, da sam vidio 533 na kojem je poderano kuciste od lanca, al on je i dalje radio, sa sprejom je palio, al je radio

Meni su svi IMTovi dobri traktori od ovih jeftinijih, a onaj imt 549dv sa deutz motorom mislim da je zvjer od traktora, samo kod nas 549dv dode od 9 do 12000€ polovan, dosta su skupi

577
24-12-15, 14:27

Da meni ne radi znači neće da kipa preko kockice a s ovime bi radilo jer uzima od poklopca ulje jel tako.

landini
24-12-15, 14:46
ne znam zasto toliko komplikujes. jeftinije ti je podignut poklopac hidraulike i ustimat poluge i na poklopcu i na pumpi. sve ce radit kako je fabrika i zamislila da radi.

577
24-12-15, 14:49
Sve radi al fina ništa ne reagira a to da uštimam nemam nikakvo objašnjenje.
Ne bih volio da napravim veći kvar da što pukne.

Bobo
24-12-15, 15:23
NIje uopce komplicirano... Jednom kad ga rastavis vidjet ces da je to vrlo jednostavan sistem gdje nemas sto zajebat...

Imas na internetu za skinuti "Bilten za podesavanje IMT hidraulike" pa to prolistaj ako vec ne znas sta da radis...

milos.jovic.140
24-12-15, 15:37
Ja sam o tome razmišljao jako puno ali puno problema oko tog.
Palit ce on dok je frizak a kasnije nis
Ako ovaj ventil stavim onda bi mogo kipat preko kuglice jel tako .
Jel tko koristio ovo pošto mi ne radi fini hidrulik a trebat ce mi za kombajn .
Ovaj hidrulik normalno mi radihttp://s14.postimg.org/h53zqnzzl/ventil_imt_480_slika_45317828.jpg (http://postimage.org/)img upload (http://postimage.org/)
Ja imam slican ventil na 560 i koristim ga zbog viljuskara a i nije nikakva mudrost...

577
24-12-15, 16:18
NIje uopce komplicirano... Jednom kad ga rastavis vidjet ces da je to vrlo jednostavan sistem gdje nemas sto zajebat...

Imas na internetu za skinuti "Bilten za podesavanje IMT hidraulike" pa to prolistaj ako vec ne znas sta da radis...

Imam bilten ali nigdje ne piše koliko sam pročito.
i kako sad i s čime podesiti jer poluga kad mičem kocku uopće ne reagira.
Da napomenem kuglica radi nosi priključke super ali kocka nikako .
Sad što bi i kako da se stručno podesi ne od oka da bude i veće štete aj ako tko zna
http://s21.postimg.org/bycfuga93/MAJ_11_024.jpg (http://postimage.org/)
click image upload (http://postimage.org/)

ivanz
24-12-15, 16:21
Sve radi al fina ništa ne reagira a to da uštimam nemam nikakvo objašnjenje.
Ne bih volio da napravim veći kvar da što pukne.

vjerojatno zapekla polugica što dobija reakciju od balansne opruge, nije to nikakav problem za napraviti, ako si složio motor, onda ćeš i ovo znati

pogledaj jel možeš micati ono savijenu polugicu, ispod osovine od ruke hidraulike??

577
24-12-15, 16:24
vjerojatno zapekla polugica što dobija reakciju od balansne opruge, nije to nikakav problem za napraviti, ako si složio motor, onda ćeš i ovo znati

pogledaj jel možeš micati ono savijenu polugicu, ispod osovine od ruke hidraulike??

Ona ide normalno.
Nego kocku mičem ona ništa ne pomjera i onda mi trebao traktor i sklopio.

milanbelarus920
24-12-15, 18:06
Pa sta ima ne valjati na ovom ventilu?!? Osim ako nisi kupovao neke polovne... Da si kupovao u nekoj trgovini, ako je neispravan, vratis i zamjenis za drugi, ako i taj drugi ne radi vratis i nadoplatis za kvalitetniji...

Cuj "sta ima be valjati na ovom ventilu"... :D pa kao prvo mu ne valja sto ih sve pravi mala privreda,i u mom slucaju sam kupovao NOVE i na svakom curi ulje jer osovinice su mngo tanje nego sto treba i ne dihtuju gumice pa curi ulje,i na jednom je bila rupa probusena na pogresnom mestu pa nije mogao otvoriti protok ulja... I sve sam ih menjao i svaki drugi dan placao postarinu iznova po 380 din (3x380=1140din=nije malo i nije za bacanje)... Poslednji i cetvrti koji sam dobio nisam vracao,stavio probao,on svuda pisa ulje,skinem bacim,prezalim 40€ i kupim onaj skuplji od 80€ i nema problema...

landini
24-12-15, 18:26
kakav si uzeo kolega? da nemas slucajno sliku tog ventila? posto i ja planiram da kupim taj ventil da napasem razvodnik na svoj traktor.

MONTOYA
24-12-15, 18:35
Ja imam taj indijski kao sa slike i radi dobro

milos.jovic.140
24-12-15, 21:04
A ulje je da kazem 'normalno' da curka malo pa jeboga ja nije ga fabrika tu metnula nego mehan'car

Matic
24-12-15, 21:07
Ne sme da curka a ni da flisuje.Takav ventil košta 4.000 rsd kod majstor Pere u Sr.Mitrovici.Kod mene je već 10 godina i funkcioniše besprekorno kao i prvog dana.

MONTOYA
24-12-15, 21:07
Ne curi uopšte

milanbelarus920
24-12-15, 21:50
kakav si uzeo kolega? da nemas slucajno sliku tog ventila? posto i ja planiram da kupim taj ventil da napasem razvodnik na svoj traktor.

Nacicu sutra sliku u kompijuteru kolega od tog sto nije valjao pa cu postaviti ovde u temi... A sa tim problematicnim ventilom je u mom selu imalo problem jos 7-8 ljudi...

milanbelarus920
24-12-15, 21:59
A ulje je da kazem 'normalno' da curka malo pa jeboga ja nije ga fabrika tu metnula nego mehan'car

Kolega,ne sme uopste da curi nigde,jer i ovaj sto sam kupio od 80€ nije fabricki nego sam ga isto ja ugradio pa nigde ne curi i do sada nisam nikada menjao gumice,ni na njemu ni na cevi koja ide sa pumpe na ventil...
Ventil koji nije dobro napravljen hoce imati i problema sa gumicama na cevi od pumpe do njega,negde je rupa malo veca pa gumica ne dihtuje,a negde je uza pa cepa gumicu prilikom namestanja,a treci slucaj je da je dublje ubusena pa cevcica ume setati zavisno u smeru pritiska i tako vremenom isto cepa gumicu,pa svakih 20ak dana menjaj gumice na cevi...zato lepo lakse je odvojiti malo vise novca i nemati glavobolju...

ivanz
25-12-15, 17:52
http://s2.postimg.org/58gmz3v0p/DSC_0022.jpg (http://postimg.org/image/s9x84uuo5/full/)
upload image online (http://postimage.org/)

Mjenjao stari originalni prekidac zmigavaca, dugo je izdrzao, to je bila kvaliteta

Tomić Toma
25-12-15, 21:59
A i ovaj manometar za pritisak ulja... Takav (mislim da je neki Yenkay ili tako nesto) ima rodjak na IMTu 533 iz 1970 i jos uvek radi besprekorno. Kvalitet nema sta. Jedino sto je boja sa kazaljke delimicno spala, ali kako dodas gas, odma se kazaljka pomera. Nema da glavi i da laze>:({.

milanbelarus920
25-12-15, 23:29
http://s18.postimg.org/xfrlsdy2h/WP_20151225_16_34_12_Pro.jpg
evo to je taj problematicni ventil,moj poslednji koji sam dao komsiji i kod njega je jos uvek u funkciji ali ulje balavi iz njega,i gumice brzo odlaze...

Matic
25-12-15, 23:41
Gumice odlaze jer cev više nije adekvatna već treba druga duža i po meri urađena.

milanbelarus920
25-12-15, 23:50
to u redu,to razumem,ali unutrasnja obrada kanala kroz koji seta osovinica sa gumicama je uzasno lose obradjena,ukljucis ga i iskljucis 15 puta i gumice poderane,(na predhodima koje sam menjao ne bi li dosao do pravog ventila,od istog proizvodjaca je isti slucaj cak na jednom nisu ni rupe bile na pravom mestu pa nije propustao ulje)... u svakom slucaju hocu reci da jeftino ne vredi ni da se baci,bolje u startu platiti malo vise i nikakvih problema nema...i ovi ventili koje prave "majstori" samo da bi nesto prodali NE VALJAJU... peti po redu i najbolji ventil koji vec 4 godine radi bez problema i ne curi,sam kupio uz rotacionu kosacicu,mislim da je i on napravljen u "IMT BOLJEVAC" zajedno sa kosacicom i kostao je 80e...

Matic
25-12-15, 23:54
Ja sam uzeo od čoveka koji je maš.inženjer i koji se bavi remontom pumpi hidraulika za IMT i M.F program.Nikakvih problema niti greške sa ventilom nije bilo.Malo sam se patio dok nisam uzeo i cev od njega.50 eura je koštao ventil pre 10 godina a cev urađena na meru je 10 eura.

milanbelarus920
25-12-15, 23:57
Kolega,realno receno,jebes ti to kad moras vazda stvari prepravljati i ispitivati da bi to islo kako treba... te cev,te gumice,te ovo te ono...opet kazem ovaj IMT-ov sto sam stavio,nista prepravljao nisam,samo ocistio mesto gde sam ga usrafio i nista vise...

SimkeVa
25-12-15, 23:59
I mi smo imali problema sa paljenjem na nasem 533. Uzet je nov '75. godine sa fiatovim motorom, po dedinim pricama palio je par godina i posle je bio kraj, bas je imao problema, ja od kako pamtim nije palio nikako, brdovit smo teren, navikli se, pa nam i nije predstavljalo neki problem, al' onda je polako pocelo sve vise i vise da smeta. 2010 je uradjena prva generalna, i traktor se preporodio, palio je savreno, dok nije anlaser poceo da zeza. Tada smo nasli skoro nov magneti marelli anlaser od nekog fiatovog kombija, koji tacno odgovara za ovaj motor i traktor pali bez problem, celu proslu zimu je palio svaki dan bez grejanja, jer grejac nije radio. Mi smo prezadovoljni. Evo i slika posle generalne, dok ga je prikolica razradjivala.
http://i63.tinypic.com/sdpawg.jpg

Matic
26-12-15, 00:04
Jeste ali si dao 80 eura za njega a sada možeš duplo jeftinije da prođeš.

Lacin
26-12-15, 00:08
Prednja linijska guma na traktoru jel treba da prati sredinu zadnje gume(tacnije srednja linija da prati sredinu zadnje)ili treba neki drugaciji odnos.

milanbelarus920
26-12-15, 00:20
Jeste ali si dao 80 eura za njega a sada možeš duplo jeftinije da prođeš.

ono,jest' tako,al mi bilo lakse onda onako... :)

milanbelarus920
26-12-15, 00:34
I mi smo imali problema sa paljenjem na nasem 533. Uzet je nov '75. godine sa fiatovim motorom, po dedinim pricama palio je par godina i posle je bio kraj, bas je imao problema, ja od kako pamtim nije palio nikako, brdovit smo teren, navikli se, pa nam i nije predstavljalo neki problem, al' onda je polako pocelo sve vise i vise da smeta. 2010 je uradjena prva generalna, i traktor se preporodio, palio je savreno, dok nije anlaser poceo da zeza. Tada smo nasli skoro nov magneti marelli anlaser od nekog fiatovog kombija, koji tacno odgovara za ovaj motor i traktor pali bez problem, celu proslu zimu je palio svaki dan bez grejanja, jer grejac nije radio. Mi smo prezadovoljni. Evo i slika posle generalne, dok ga je prikolica razradjivala.

Ali ovaj nema veze sa ovim paljenjem na 533.. Ovaj tvoj je fakticki kao universal 445... Oni su uopste slabi na paljenju,ali zato kombinacija fergusona i ovog fiatovog motora je idealna... Imao sam priliku probati jedan primerak kao tvoj,ima snage na pretek,nikakvo opterecenje ne oseca i to sa 12-icama gumama,mene je odusevio taj traktor... I ako nekad dodje na mom ferdzi da moram raditi generalnu,kupicu fiatov motor i staviti,jer tad je bas,bas pravi...

SimkeVa
26-12-15, 00:52
Da znam, zato sam i napomenuo da je fiatov motor. Eto mi smo imali srece, da je dosao ovaj motor na njemu, deda kada je kupovao nije imao pojma, tek kada ga je doterao kuci komsija koji je u to vreme imao zadrugara, rekao je da mu je nesto cudno i da je ovo ustvari fiatov motor. Mi smo i vise nego prezadovoljni, ne moze da se poredi sa obicnim 533, pa cak ni sa 539. Dugo godina je dosta silirao sa Sipovim kombajnom i bas se naradio, bez ikakvih vecih problem, zao mi je samo sto mu je sat stao na 10ak hiljada, inace ne broji vec sigurno 10-15 godina. Po nekim nasim procenama presao je 20000. Malo pre generalne je sredjen komplet prednji trap i menjac, tako da je bas u ful stanju. Samo da napomenem kvalitet tadasnjeg materijala, lemele su posle 40 godina tek sad dosle na red da se menjaju. Svakom bih preporucio ako ikada naleti na ovakav traktor, da ne razmislja o kupovini. Pre dve godine je dobio i nove gume, a inace 12ice su na njemu od samog pocetka. Jedina mana je blokada.

ivanz
26-12-15, 08:38
A i ovaj manometar za pritisak ulja... Takav (mislim da je neki Yenkay ili tako nesto) ima rodjak na IMTu 533 iz 1970 i jos uvek radi besprekorno. Kvalitet nema sta. Jedino sto je boja sa kazaljke delimicno spala, ali kako dodas gas, odma se kazaljka pomera. Nema da glavi i da laze>:({.

I obrtomjer je od istog proizvodaca, a da ti jos kazem, da sitnim slovima pise MADE IN INDIA,jer su valjda jos tih godina, prije teleoptika radili za IMT

533 sa fiatom sam htio kupiti, al je dosta dimio plavo, i tada je odlicno radio, al previse dima, kao i 540, od kojeg imam slike, trebalo raditi kvacilo, diferencijal i prednji most sa kucistem volana, tako da sam odustao od toga

MONTOYA
26-12-15, 09:17
http://s18.postimg.org/xfrlsdy2h/WP_20151225_16_34_12_Pro.jpg
evo to je taj problematicni ventil,moj poslednji koji sam dao komsiji i kod njega je jos uvek u funkciji ali ulje balavi iz njega,i gumice brzo odlaze...
Ovaj ventil i onaj sa prethidne strane nije isti pa je onda glupo i porediti ih

diesel d-60
26-12-15, 09:51
ljudi ako moze brzo i kratko imam ponudu za rogonju dosta malo para.. ali malo kvrcka u leru kad radi,kaze drugar da je otisao japanac il spanac tako nesto.. nije skup i lepo izgleda.. a nisam sa vremenom trenutno da sve procitam u temi,nesto sam malo citao al treba da resavam dilemu.. pa bi molio da ne zamerite i kazete koji savet.

Bobo
26-12-15, 10:21
Prednja linijska guma na traktoru jel treba da prati sredinu zadnje gume(tacnije srednja linija da prati sredinu zadnje)ili treba neki drugaciji odnos.

Tako je na svim traktorima se sredine guma moraju gadjati. 539 iz tvornice izlazi nepodesen al funkcionira i tako, nije problem...

ljudi ako moze brzo i kratko imam ponudu za rogonju dosta malo para.. ali malo kvrcka u leru kad radi,kaze drugar da je otisao japanac il spanac tako nesto.. nije skup i lepo izgleda.. a nisam sa vremenom trenutno da sve procitam u temi,nesto sam malo citao al treba da resavam dilemu.. pa bi molio da ne zamerite i kazete koji savet.

Japanac je japanski sesir u korpi kvacila. Kod nas u HR je to malo teze za naci, ne znam kako je kod vas. Opcenito su povoljni traktori a rade posao. Kolega trazio da kupi 5136 pa nije nasao nista pametno i za manje pare kupi 5170. Nije nista pogrijesio...

milanbelarus920
26-12-15, 13:43
Ovaj ventil i onaj sa prethidne strane nije isti pa je onda glupo i porediti ih

Nisam ni rekao da su isti i da onaj ne valja,vec sam rekao da prilikom kupovine treba gledati sta kupiti...

landini
26-12-15, 15:00
jel moze slika ventila koji valja kolega? koliko sam razumio onaj sa predhodne strane je los.

milanbelarus920
26-12-15, 18:09
Evo sutra cu slikati taj IMT-ov...

veliki
26-12-15, 19:39
Pozdrav svima,danas sam isao u sjmu sa traktofom imt 539 ali traktor nemoze asfaltom da vuce 3 prikolicu malu,nego se gusi i kulja crni dim ,i nije mogao da vuce 1 bh,2 m suvih drva,mene je to nenormalno,pali odlicno,motor mu kao nov,radio samo 700h,filtere sam zamijenio,auspuh je vruc i na ulaz i na izlaz jednako vruc,a valjda bi grijao da je zacepljen,temperatura ne prelazi 80,neznam sta da vidim,moze li do male pumpe da bude

brankovic
26-12-15, 20:35
Da li moze da se skine karter na 577 bez razdvajanja traktora,da bi se zamenila uljna pumpa?

577
26-12-15, 21:04
Pozdrav svima,danas sam isao u sjmu sa traktofom imt 539 ali traktor nemoze asfaltom da vuce 3 prikolicu malu,nego se gusi i kulja crni dim ,i nije mogao da vuce 1 bh,2 m suvih drva,mene je to nenormalno,pali odlicno,motor mu kao nov,radio samo 700h,filtere sam zamijenio,auspuh je vruc i na ulaz i na izlaz jednako vruc,a valjda bi grijao da je zacepljen,temperatura ne prelazi 80,neznam sta da vidim,moze li do male pumpe da bude

S time nije oko goriva nešto možda i grijač piša direkt u motor čim suklja crno uglavnom rastavljati i tražiti kvar.
Dok ne bude veći

- - - - - - - - - -

To su odlični traktori ja svoga iz dvora nedam čak bi još jednog kupio da se nađe.

Lacin
26-12-15, 21:05
Da li moze da se skine karter na 577 bez razdvajanja traktora,da bi se zamenila uljna pumpa?Naravno,bez problema se skida karter na 577 i slicnim sa S44,a na 560,565 nemoze.

Tomić Toma
26-12-15, 21:31
I to bi moglo da bude. Ocisti i taloznu casici na "maloj" (mi je zovemo AC) pumpi. Skini creva za dovod goriva i produvaj ih, a ne bi bilo lose ni isprati rezervoar. Takodje prekontrolisi i vazdusni filter.
Akoje sve od navedenog OK, ostaju PVP i dizne>:({.

Bećarr94
26-12-15, 21:35
Ja imam IMT 540 sa Fijatovim motorom 6000 radnih sati jos uvek bez generalne,ali i mene isto muci alnaser,ne znam gde bih mogao naci takav pa da ga zamenim...

Goran Lukić
26-12-15, 22:06
Naravno,bez problema se skida karter na 577 i slicnim sa S44,a na 560,565 nemoze.

Po čemu nemože na 560,565?

Lacin
26-12-15, 22:32
560 i 565 imaju brezone na karteru pa mora karlica napred pa tek onda karter dole

- - - - - - - - - -

Ja imam IMT 540 sa Fijatovim motorom 6000 radnih sati jos uvek bez generalne,ali i mene isto muci alnaser,ne znam gde bih mogao naci takav pa da ga zamenim...Pojavio se u juselu anlaser za univerzal i storu onaj mali brzi,oko,10000din.

Goran Lukić
26-12-15, 22:47
Prednji trap se odvoji i karter se skida bez skidanja motora i na 560,565.

Lacin
26-12-15, 22:53
Ko prica o skidanju motora,rec je o skidanju kartera a da se ne skida prednji trap,to je Brankovic i pitao,to na 577 moze a na 560 nemoze.
Nismo se razumeli>:({

pešut
26-12-15, 23:38
Brankovic je i pitao za odvajanje motora od menjaca da bi skinuo karter jer kad se kaze deliti traktor na pola ili razdvajati to znaci bas to a ne skidanje kolevke kao sto ti kazes. Iskreno nikad nisam prckao oko 577 ali jel sigurno da ne mora da se skida kolevka?!bar mi deluje lakse da se to prvo odradi

SimkeVa
27-12-15, 00:00
Ja imam IMT 540 sa Fijatovim motorom 6000 radnih sati jos uvek bez generalne,ali i mene isto muci alnaser,ne znam gde bih mogao naci takav pa da ga zamenim...
Ne znam stvarno, nama je nasao covek koji se bavi samo anlaserima i alternatorima, nosili smo stari da radi 2-3 puta i na kraju uzeli ovaj.

brankovic
27-12-15, 00:02
Da ponovim:potrebno je zameniti uljnu pumpu,pa pitam da li je moguce skinutu karter (da bi se doslo do pumpe) a da se ne razdvaja traktor.Neko kaze ne moze da se skine bez razdvajanja,neko kaze moze...Drugar hoce da kupi taj 577 (sutra idemo da ga vidimo) a vlasnik kaze da nesto nije u redu sa pumpom,pa mi tako malo diskutujemo kako se dolazi do pumpe na tom traktoru.Ako ga kupi videcemo kako cemo...
@pesut
Dobro si razumeo pitanje.

@Lacin
Hvala na odgovoru >:({

Lacin
27-12-15, 00:16
Karter na 577 se skida bez problema,samo on dole sve ostalo stoji na svom mestu.
Taj traktor sto hoce da gleda se prodaje 99% jer ima pumpu lopataruLkl{{nija klasicna,ima lopatice koje bacaju ulje,e ta pumpa kad crkne to je vec problem,da se ugradi obicna klasik pumpa nemoze a i ako nadjes tu pumpu ona se zupci,ako se dobro ne uzupci motor prave strasne vribacije,debalans.Te pumpe su imali orginal perkins S44 a radili su i nasi u nasim blokovima te pumpe,ne mnogo ali je radjeno i ima ih i u traktorima 1990 i kasnije.

lisnik
27-12-15, 01:01
Karter na 577 se moze skinuti bez razdvajanja motora od mjenjaca i prednjeg stela.Imas dva vijka na prednjem trapu,6 vijaka ga drze za mjenjac i ostalo su vijci koji ga pricvrscuju za blok motora.Kad skines karter vidjeces uljnu pumpu i sa strane na cijevi je ventil koji je ujedno najcesci uzrok pada pritiska ulja na tim motorima.Nesjecam jer nisam odavno rastavljao taj tip motora,al mislim da se ta uljna pumpa nemoze skinuti dok se neskine deklo na razvodu motora ili ide komplet sa konzolom na bloku.

veliki
27-12-15, 10:28
I to bi moglo da bude. Ocisti i taloznu casici na "maloj" (mi je zovemo AC) pumpi. Skini creva za dovod goriva i produvaj ih, a ne bi bilo lose ni isprati rezervoar. Takodje prekontrolisi i vazdusni filter.
Akoje sve od navedenog OK, ostaju PVP i dizne>:({.grijac je nov,casice na pumpu nema,dizne su kao nove,nekulja dim kad vozim manjom brzinom,samo kad pocne da se gusi,moram prekontolisati crijeva

MIŠO 272
27-12-15, 11:56
mogao bi biti filter vazduha prljav pregledaj ako nema dovoljno vazduha isto hoće crni dim

Bubu
27-12-15, 12:51
Da li moze da se skine karter na 577 bez razdvajanja traktora,da bi se zamenila uljna pumpa?

Da, i to veoma lako. Cela mudrost je izvrnuti 2 brezona sa menjaca i popustiti malo ceo prednji trap da lakse sidje karter.

veliki
27-12-15, 15:48
Akoje sve od navedenog OK, ostaju PVP i dizne>:({.grijac je nov,dizne su kao nove,pumpa mala nema casicu,moram provjeriti crijeva, ne kulja dim bez kad pocne da gubi snagu i da se gusi,

prnjavor3
27-12-15, 15:50
Da nisi pomiješao gorivo,msm nasuo nešta drugo a ne naftu ili šta već trošiš.

veliki
27-12-15, 17:59
[QUOTE=prnjavor3;1081735]Da nisi pomiješao gorivo,msm nasuo nešta drugo a ne naftu ili šta već trošiš.[sipam mu loz ulje,ali sipam i u kamion i malo auto,i nemam problema,cak im je bolje

milanbelarus920
27-12-15, 18:09
Meni su pre par dana uvalili na pumpi u belarusa 120 litara nekog djubreta pod oznakom gasno ulje 0.1,traktor je veoma lose isao a dimio je kao lud,kad se optereti stvori dimnu zavesu ispred,kada sam dosao kuci i istocio u casu iz rezervoara da vidim gorivo,imao sam sta i videti,nasuli su mi nesto jos tamnije od coca-cole...

MONTOYA
27-12-15, 18:27
Ima li možda neko nekompletnu IMT kuku za jedoosovinku, trebaju mi poluge koje idu sa rama na kuku

Kremator
27-12-15, 18:52
Ja imam samu kuku :lol:...

MONTOYA
27-12-15, 18:59
Imam to Lkl{{

577
27-12-15, 19:38
[QUOTE=prnjavor3;1081735]Da nisi pomiješao gorivo,msm nasuo nešta drugo a ne naftu ili šta već trošiš.[sipam mu loz ulje,ali sipam i u kamion i malo auto,i nemam problema,cak im je bolje

A reci mi jednom je bio slučaj kakvo je ulje u filteru zraka jedan je stavio hipenol pa je bio takav dim.

milanbelarus920
27-12-15, 19:48
Montoya,ako ne uspes naci fabricke,najlakse ti je u prvu gvozdjaru i kupi debeli flah izbusi rupe i savij krajeve kako ti odgovaraju,ja sam to uradio za pola sata,a kostalo me 1000 din...

SimkeVa
27-12-15, 21:09
Sta mislite da li bi mogao imt 542 novi tip limarije, da se nosi sa motorom m/dm 34. Bezveze smo razmisljali o ugradnji ovakvog motora i prednje vuce, ali nismo sigurni koliko je sve to pametno sa strane mehanickog sklopa celog traktora, ne gledajuci finansijsku strane. Takav traktor bi najvise koristili u vocnjaku i sa jednoosovinkom prikolicom od 3t.

Milos M.
27-12-15, 21:18
Ja imam ugradjen taj motor m34 u 542 starog tipa,1984 godiste. Od 560 je ubacen. Sto se mene tice,ja prezadovoljan. Radi najvise u kosenju,baliranju,siliranju,transport. Potrosnju nisam nesto pratio. Radio je i oranje sa 756.20. Super ide. Sve prvom. Nikakav problem. U 8 meseci koliko je taj motor u traktoru,napravljeno 582 radna sata. Samo ulje i filtere menjao. Drugo nista. Za prednju vucu i sam gledam kako da je ubacim,imam volje,ali ne smem da zovem da pitam posto je prednji most za 549 dv,jel to je sve isto. Pa bi moglo da se ukomponuje lepo. Ako te jos nesto zanima pitaj.

ivan-sakule
27-12-15, 21:51
Uradjena generalna motora na IMT 539 evo neka slicica http://fotkica.com/thumbs3/1_tmb_80624951_WP_20151222_11_15_14_Pro%20-%20Copy.jpg (http://fotkica.com/slike.php?slika=1_80624951_WP_20151222_11_15_14_Pr o%20-%20Copy.jpg),http://fotkica.com/thumbs3/1_tmb_63097791_WP_20151222_11_15_20_Pro%20-%20Copy.jpg (http://fotkica.com/slike.php?slika=1_63097791_WP_20151222_11_15_20_Pr o%20-%20Copy.jpg),http://fotkica.com/thumbs3/1_tmb_725624630_WP_20151217_15_14_22_Pro%20-%20Copy.jpg (http://fotkica.com/slike.php?slika=1_725624630_WP_20151217_15_14_22_P ro%20-%20Copy.jpg),http://fotkica.com/thumbs3/1_tmb_51830333_WP_20151222_11_16_26_Pro.jpg (http://fotkica.com/slike.php?slika=1_51830333_WP_20151222_11_16_26_Pr o.jpg),http://fotkica.com/thumbs3/1_tmb_85367611_WP_20151222_11_21_16_Pro%20-%20Copy.jpg (http://fotkica.com/slike.php?slika=1_85367611_WP_20151222_11_21_16_Pr o%20-%20Copy.jpg),http://fotkica.com/thumbs3/1_tmb_290249890_WP_20151223_21_51_21_Pro%20-%20Copy.jpg (http://fotkica.com/slike.php?slika=1_290249890_WP_20151223_21_51_21_P ro%20-%20Copy.jpg)

SimkeVa
27-12-15, 22:47
Ja imam ugradjen taj motor m34 u 542 starog tipa,1984 godiste. Od 560 je ubacen. Sto se mene tice,ja prezadovoljan. Radi najvise u kosenju,baliranju,siliranju,transport. Potrosnju nisam nesto pratio. Radio je i oranje sa 756.20. Super ide. Sve prvom. Nikakav problem. U 8 meseci koliko je taj motor u traktoru,napravljeno 582 radna sata. Samo ulje i filtere menjao. Drugo nista. Za prednju vucu i sam gledam kako da je ubacim,imam volje,ali ne smem da zovem da pitam posto je prednji most za 549 dv,jel to je sve isto. Pa bi moglo da se ukomponuje lepo. Ako te jos nesto zanima pitaj.
Najvise nas zanima kako ce se menjac i konusno tanjirasti par nositi sa ovim motorom, mada mislim da bi prednja vuca malo rasteretila KT. Zao nam da ga prodamo, jer je kod nas od prvog dana i samo je vukao prikolicu i sluzio za malo dalje relacije, hidraulicna pumpa mislim da je nova. U sustini traktor je u fabrickom stanju, samo mu je motor pri kraju, poceo je da izbacuje ulje. A potreban nam je mali jaci traktor sa prednjom vucom.

North ARMY
27-12-15, 22:51
Ako na 558 KT par iz 533 trpi M34 motor onda nemate razloga za brigu.

landini
27-12-15, 22:55
a zaboravljas bocne reduktore, kolega. Lkl{{

pešut
27-12-15, 23:03
A i nije isti broj zuba. Konstrukcijski verujem da je iste jacine. Ali bocni reduktori rasterecuju sto kaze kolega( neznam tacan odnos ali postoji i taj podatak)

landini
27-12-15, 23:10
prenosni odnos na zadnjem mostu 3.445:1

reduktori na zadnjim poluosovinama, prenosni odnos 4:1

ukupan prenosni odnos na zadnjem mostu 13.82:1

izvuceno iz radionickog uputstva.

Bobo
27-12-15, 23:24
Ako na 558 KT par iz 533 trpi M34 motor onda nemate razloga za brigu.

Pa i Brena nosi 6/34 konusno tanjurasti kao i 539. dok 542,549 kao i ostali 5-brzinski traktori nose 6/37. koliko znam samo 560 i traktori iz te linije nose poseban konusno-tanjurasti par 11/38 ako se ne varam...

Kremator
27-12-15, 23:38
A motor iz brene u 558? ^-^.....Lkl{{....

A kako bi bilo motor od torpeda td 55 u ferdza klasu? vazdusar, mali potrosac....

MONTOYA
27-12-15, 23:49
Pa i Brena nosi 6/34 konusno tanjurasti kao i 539. dok 542,549 kao i ostali 5-brzinski traktori nose 6/37. koliko znam samo 560 i traktori iz te linije nose poseban konusno-tanjurasti par 11/38 ako se ne varam...
539 nosi 6/37
Samo brena ima 6/34

Bobo
27-12-15, 23:50

A kako bi bilo motor od torpeda td 55 u ferdza klasu? vazdusar, mali potrosac....

Nije 558 al je slicno:

https://www.youtube.com/watch?v=4VFLuk-lGbE

North ARMY
27-12-15, 23:54
Bolje motor iz 533 u Brenu,ima menjac i KT da budu vecni. Lkl{{

Milos M.
28-12-15, 08:28
Simke Va,blizu smo. Dodji vidi kako to u praksi izgleda. Mozes ga i probati u radu. Svaki sklop trpi kod svakog motora. Kod mene je umesto 6-37 KT ubacen mislim 6-31 ne secam se tacno,morao bih proveriti. Time je ceo traktor malo sporiji i rasterecen.

mirosti
28-12-15, 08:49
Ako ti je ubacen 6/31, onda je traktor brzi.

Milos M.
28-12-15, 09:27
Onda je neki drugi i moram proveriti. Zato sam i rekao da nisam siguran u to. Radjen je KT 2012 godine pa sam i zaboravio sta je unutra. Traktor je znatno sporiji nego pre toga. U 5 brzoj je tek malo brzi od 539. U 1 je sporiji od 1 na 539,ali ide lakse u brazdi od 539 i onda ispadne da je malo brzi u oranju od 539 na 1600 obrtaja motora.

MONTOYA
28-12-15, 09:31
On je i sa fabričkim KT sporiji od 539 u prvoj a malo brži u 5 brzoj

Milos M.
28-12-15, 09:34
U tom slucaju je vracen fabricki KT,jer ga svaki drugi 542 posebno novi tip lako obilazi u transportu.

ivanz
28-12-15, 09:36

To su napravili na 549dv sa deutz motorom 55ks

To bi bila dobra kombinacija, al motor iz 45 ili 48 ubaciti na imt 533

MONTOYA
28-12-15, 09:37
Zavisi i na koliko obrtaja ti je podešena boš pumpa,fabrički su mahom išli do 2250 a možda tvoja ide do 2000 obrtaja
pa je zato malo sporiji

Milos M.
28-12-15, 10:46
Na fabrickom motoru je 2300 bilo,a sad na ovom je na 2200 obrtaja nastelovan.

fiat615
28-12-15, 16:55
Kod mene fergo ne ide preko 2050 obrtaja dok kod deutza ide do 2400.

prnjavor3
28-12-15, 17:07
Ovaj moj novi malo fali da zakuca.

Vivak
28-12-15, 17:11
Manje trosi taj td55 od fergusona 539?:lol:
Imao sam dva torpeda,nova,oni su mali potrosaci pogotovo ispred prodavnice kad se predje sa 4 na 5 pivo,e tad mu se drasticno smanjuje potrosnja a snaga povecavaLkl{{

Manjevic
28-12-15, 17:12
http://www.polovniautomobili.com/traktori/7497578/imt-577
Evo jednog povoljnog 577, pa ako nekog interesuje, neka nazove

Vivak
28-12-15, 17:17
Napakovan traktor sa starog tipa pre 1980 na novi tip,ali lepo uradjen.Sigurno registrovan na svedoke pa je godiste adekvatno uradjeno.

MONTOYA
28-12-15, 17:19
Manjeviću što ga ne pazariš

Matic
28-12-15, 17:27
Društvo linkove ka oglasima postavljajte u temu Slobodna diskusija o traktorima ili temu Chat.Ovde im nije mesto jer se uglavnom povedu rasprave koje nemaju direktne veze sa temom a i sam oglas nakon određenog perioda bude obrisan i nema više uvida u isti te samim time ovde nema mesta za takve diskusije.

Kremator
28-12-15, 17:39
To su napravili na 549dv sa deutz motorom 55ks

To bi bila dobra kombinacija, al motor iz 45 ili 48 ubaciti na imt 533

Za koje pare mos se nadje ?

Matic
28-12-15, 17:43
Društvo linkove ka oglasima postavljajte u temu Slobodna diskusija o traktorima ili temu Chat.Ovde im nije mesto jer se uglavnom povedu rasprave koje nemaju direktne veze sa temom a i sam oglas nakon određenog perioda bude obrisan i nema više uvida u isti te samim time ovde nema mesta za takve diskusije.

Ovo važi za sve postove informativnih tipova koji nemaju veze sa temom direktno.Više ne dozvoljavamo lutanje van teme.

ivanz
28-12-15, 18:06
Za koje pare mos se nadje ?

od 800 do 1200€

evo i slike gdje se vidi na imt 549 dv

http://i.imgur.com/CGw2wZu.jpg (http://www.igreklik.com/slike/)

na ovoj slici se čak i vidi kako je povezan sa mjenjačem, mislim da bi se i na taj način mogao spojiti i sa imt 533, samo je drugo pitanje, koliko je visok motor, zbog rezervoara

http://i.imgur.com/tRWmmbb.jpg (http://www.igreklik.com/slike/)

Manjevic
28-12-15, 18:24
Manjeviću što ga ne pazariš

Nisam prodao Zetor a. A treba da stigne jedan Dx85, kod jednog trgovca. Tako da cu mozda uzeti njega.

- - - - - - - - - -

Maticu, pa ja izbacim za ove IMT ovce, mozda nekom zatreba. Da sam ga stavio u temu slobodana diskusija. Neko ga ne bi video. Izvinjavam se na smetnji.

Matic
28-12-15, 18:28
U redu ali više toga nema.Razvodnjava se tema.

brankovic
28-12-15, 20:25
Od koje godine se pocelo sa ugradnjom pojacane hidraulike na 577,560,565?

577
28-12-15, 20:47
Ma ne isplati se koliko samo prepravke ima ja sam od 542 stavljao na 33 pa me zabolila glava od svega šta ne paše.
A kamo taj ne bi imao kud s maskom ni rezervarom.
A tek međuploča a ako nije u centru bilo br krša treba tu izvest kvačilo opet.
U tako nešto bolje ne ulaziti .

Lacin
28-12-15, 20:53
Od koje godine se pocelo sa ugradnjom pojacane hidraulike na 577,560,565?
Mislim 1994 godina.

- - - - - - - - - -

Od cega sve pase prednja felna za 539,mislim da moze normalno da se zavrne,od koje masine,prikolice ili tome slicno da ima isti raspored rupa i precnik srednje rupe.

Matic
28-12-15, 20:54
Ta opcija je postojala u ponudi još 80-ih godina ali je po svoj prilici doplata bila dosta paprena.Imam radionički priručnik iz 86-godine gde su kao opcija pojačan hidraulik,mokre kočnice i obrtna limarija.

gagiska83
28-12-15, 20:55
I ja sam sa komšijom stavljao motor od 542 na njegov 533 pa nas je isto zabolela glava šta sve ne paše.

Evo jedan mali klip od remonta moje 558-ice koji nikako da izbacim.
Malo sam tanak sa slikama sklapanja jer sam dosta noću radio neispavan takoreći krao sam vreme.
Pa nisam se svaki put setio da slikam jer se uvek žuri da se završi što pre.
Slike rada motora nemam jer telefonom kojim sam slikao su otišle kada je riknuo.
A inače u toku celog remonta sve što je moglo da me snađe snašlo me je tako da sam ga dobro i završio da mogu da radim sa njime.

https://youtu.be/WQq-pzX4j00

Bobo
28-12-15, 20:56
Ta opcija je postojala u ponudi još 80-ih godina ali je po svoj prilici doplata bila dosta paprena.Imam radionički priručnik iz 86-godine gde su kao opcija pojačan hidraulik,mokre kočnice i obrtna limarija.

Naravno da je postojalo kao i sinhronizirani mjenjaci samo sto nisam vidio ni jedan prije 1997-98 godista da ima mokre kocnice kao sto nisam ni vidio ni cuo da je netko nekad imao IMT sa sinhroniziranim mjenjacem, osim ovih novijih, naravno...

MONTOYA
28-12-15, 20:56
Mislim 1994 godina.

- - - - - - - - - -

Od cega sve pase prednja felna za 539,mislim da moze normalno da se zavrne,od koje masine,prikolice ili tome slicno da ima isti raspored rupa i precnik srednje rupe.
Paše od 558

Lacin
28-12-15, 21:02
Paše od 558Ocekivao sam taj odgovor bas od tebe:lol:>:({
To znam ali jel ima jos nesto da odgovara sraf na sraf na 539

MIŠO 272
28-12-15, 21:04
Kod mene u susjednom selu je postojao imt565 sa pojačanom hidraulikom ,za kočnice u ulju neznam prodan je prije desetak godina

Tomić Toma
28-12-15, 21:15
I ja sam sa komšijom stavljao motor od 542 na njegov 533 pa nas je isto zabolela glava šta sve ne paše.

Evo jedan mali klip od remonta moje 558-ice koji nikako da izbacim.
Malo sam tanak sa slikama sklapanja jer sam dosta noću radio neispavan takoreći krao sam vreme.
Pa nisam se svaki put setio da slikam jer se uvek žuri da se završi što pre.
Slike rada motora nemam jer telefonom kojim sam slikao su otišle kada je riknuo.
A inače u toku celog remonta sve što je moglo da me snađe snašlo me je tako da sam ga dobro i završio da mogu da radim sa njime.

https://youtu.be/WQq-pzX4j00
Gde si kupio kompresor i koliko je bio para? treba mi glava za takav.

gagiska83
28-12-15, 21:17
Nisam ga kupio slao sam moj stari u Petoletku na remont.

Bobo
28-12-15, 21:48
Ocekivao sam taj odgovor bas od tebe:lol:>:({
To znam ali jel ima jos nesto da odgovara sraf na sraf na 539

Felga od ursusa prednja pase na 539, znam provjereno ali su slabe i pucaju...

SimkeVa
28-12-15, 22:41
Ipak ce ovo nase razmisljanje ostati samo na zamisli, ipak smo vise za neki uvozni sa prednjom vucom i 70ak ks, vise mogucnosti dobijamo. Kad ste vec kod felni, zna li neko cenu zadnjih felni za 533/9 542/9 i gde imaju da se uzmu?

MONTOYA
28-12-15, 22:44
Imaš nove u Juselu

SimkeVa
28-12-15, 23:10
Pre bih neke polovne, ako mogu da se nadju.

MONTOYA
28-12-15, 23:12
Pa i ja bih zadnju proširenu od 549 al nema

SimkeVa
28-12-15, 23:33
Pa nama nisu toliko hitne, hteli smo na njih da stavimo stare potrosene gume i da na njih montiramo lance, posto su nam lanci preko cele zime na gumama, odnosno sve vreme dok ima snega, i nekih 15ak dana preko leta, pa nam zileti dosta ostecuju nove gume, a i na potrosenim gumama su mnogo lepse rasporedjeni pa bolje hvataju.

Bubu
29-12-15, 00:32

Nisi pitao na pravom mestu :D

ivanz
29-12-15, 07:42
Ma ne isplati se koliko samo prepravke ima ja sam od 542 stavljao na 33 pa me zabolila glava od svega šta ne paše.
A kamo taj ne bi imao kud s maskom ni rezervarom.
A tek međuploča a ako nije u centru bilo br krša treba tu izvest kvačilo opet.
U tako nešto bolje ne ulaziti .

Je velik posao, to stoji, al mislim da je dobra kombinacija

Ima i fergusona sa m34 motorom od 558/560, koji nije losa opcija, al vjerujem da je takav ferguson upotrebljiv samo na kardanu za nekakav veci malcer, a opet je ostala okretnost od fergusona

Bobo
29-12-15, 12:12
Ima u mom kraju 539 s m34 motorom koji radi dosta zemlje i vec 3 godine nama nikakvog kvara a samo da vidite kakva ga "zivotinja" tera...

dejan_americ
29-12-15, 14:42
Ima u mom kraju 539 s m34 motorom koji radi dosta zemlje i vec 3 godine nama nikakvog kvara a samo da vidite kakva ga "zivotinja" tera...
а има ли он некакве тегове на том 539,ипак је то много више коња а маса иста?

577
29-12-15, 18:37
Je velik posao, to stoji, al mislim da je dobra kombinacija

Ima i fergusona sa m34 motorom od 558/560, koji nije losa opcija, al vjerujem da je takav ferguson upotrebljiv samo na kardanu za nekakav veci malcer, a opet je ostala okretnost od fergusona

Treba to izvest ja sam se oko 42 naradio i fergusonu ga ima puna kapa što se tiče snage 3 kreće .
A vuče sad prikolicu kao da je nema točno se osjeti tih 7 konja prema 33 pali kao mina ne troši puno.
I lakše ga je ubaciti sad sam se uhodao da mi je još jedan da složim.Lkl{{

landini
29-12-15, 19:34
poznanik vozi 577 89 godiste. standardne su kocnice na njemu, a on bi ugradio mokre. pa ga zanima jel se samo trube kupuju a kuciste diffa ostaje isto ili se i ono mora mijenjat?

MONTOYA
29-12-15, 19:54
Slikano kod jednog majstora u okolini Šapca
http://i.imgur.com/IvLQieRs.jpg (http://www.igreklik.com/slike/viewer.php?file=83075071378171501474.jpg&file_imgur=IvLQieR.jpg)http://i.imgur.com/Y7EyNpLs.jpg (http://www.igreklik.com/slike/viewer.php?file=70540387286934704997.jpg&file_imgur=Y7EyNpL.jpg)http://i.imgur.com/PhmyYbqs.jpg (http://www.igreklik.com/slike/viewer.php?file=55179239206737994373.jpg&file_imgur=PhmyYbq.jpg)http://i.imgur.com/1gN5LHFs.jpg (http://www.igreklik.com/slike/viewer.php?file=86734279479541892504.jpg&file_imgur=1gN5LHF.jpg)

ivanz
29-12-15, 22:39
Treba to izvest ja sam se oko 42 naradio i fergusonu ga ima puna kapa što se tiče snage 3 kreće .
A vuče sad prikolicu kao da je nema točno se osjeti tih 7 konja prema 33 pali kao mina ne troši puno.
I lakše ga je ubaciti sad sam se uhodao da mi je još jedan da složim.Lkl{{

al računaj da taj motor od 533 nije imao 35ks, nego puno manje ako je bio u lošijem stanju

a što se tiče ubacivanja m33 i m34 motora, mislim da je stvar potpuno ista, samo za m34 treba haubu proširiti i napraviti druge nosače za rezervoar, jer je motor duži, a kvačilo bi trebalo ostati potpuno isto, a koliko sam vidio na slikama da ide direktno na mjenjač bez ikakve međuploče.....kakvu ima 533

što se tiče proširenih felgi, prodavale se jedne za 200€ (sa gumama, samo ih treba montirati na traktor, đabe), al tada nisam imao novca za njih, dimenzije 14.9-24, visinom iste kao i 11.2-28, original za imt533,539,542,549....itd

evo i slika kako izgledaju takve felge na jednom imt 540 sa fiat motorom

http://i.imgur.com/r1qtnM3.jpg (http://www.igreklik.com/slike/)

Bobo
29-12-15, 23:35
а има ли он некакве тегове на том 539,ипак је то много више коња а маса иста?

Nikakve tegobe... Kazem, radi vec 3 godine tako i nekih 15-ak jutara ako sam dobro razumio. S njim radi sve poslove bez ikakvih problema. Po njegovoj prici potrosnja neznatno veca ali ucinak puno veci, nema da mu je tesko tanjurati u 2. direktnoj vuce tanjuracu kud god hoces, drljacu 4 krila vuce kao da je nema...

Glackop
30-12-15, 00:00
al računaj da taj motor od 533 nije imao 35ks, nego puno manje ako je bio u lošijem stanju
Upravo tako,ja sam se licno uverio gde sam nekada na jednom dobrom ali kratkom usponu izlazio neopterecen u trecu pod malim gasom sad letos na istom usponu nisam mogao ni pod vise od pola gasa izaci.Kompresija je pod jedan a dizne i sve drugo spada pod ostalo.

telnett
30-12-15, 09:05
Upravo tako,ja sam se licno uverio gde sam nekada na jednom dobrom ali kratkom usponu izlazio neopterecen u trecu pod malim gasom sad letos na istom usponu nisam mogao ni pod vise od pola gasa izaci.Kompresija je pod jedan a dizne i sve drugo spada pod ostalo.

Rekao bih prvo dizne/pumpa pa onda dosta iza kompresija . Nije nepoznato da motor koji gricka ulje ide bolje odnovog jer ulje zaptiva a sklopovi motora imaju lufta malo pa ne stvaraju dodatan otpor kao kod novog motora .

ivanz
30-12-15, 10:19

Imam 2 fergusona, i jedan ima losiji drugi bolji motor, a jedan od njih ima kabinu, i razlika je jako velika u vuci samo zbog kabine, a jos da ima utege na tockovima, o motoru da i nepricam, posto imam malo godina, nisam mogao vidjeti kako radi i pali novi imt 533, a volio bi to vidjeti
Moram snimiti kako pali ovaj sa boljim motorom bez grijaca, sada ujutro, nedobija struju na grijac, pa moram pogledati o cemu se radi, al pali i bez njega, okrene nekad i 20 puta, al upali, a jos da grijac valja....

MIŠO 272
30-12-15, 12:50
Imam 2 fergusona, i jedan ima losiji drugi bolji motor, a jedan od njih ima kabinu, i razlika je jako velika u vuci samo zbog kabine, a jos da ima utege na tockovima, o motoru da i nepricam, posto imam malo godina, nisam mogao vidjeti kako radi i pali novi imt 533, a volio bi to vidjeti
Moram snimiti kako pali ovaj sa boljim motorom bez grijaca, sada ujutro, nedobija struju na grijac, pa moram pogledati o cemu se radi, al pali i bez njega, okrene nekad i 20 puta, al upali, a jos da grijac valja.... Ja sam bio djete kad je moj 533 bio nov palio je dobro s grijačem Kako je vrijeme prolazilo sve je teže palio. Kad je urađen motor 2012g razbušen na 91,4 (539) pali lako i bez grijača na minusu ne vergla dva kruga

Milos M.
30-12-15, 15:58
Kod m34 na 542 da se ubaci sve pase sraf na sraf,ostaje samo malo prepravke na kolevci i duza hauba da se napravi.

landini
30-12-15, 16:08
poznanik vozi 577 89 godiste. standardne su kocnice na njemu, a on bi ugradio mokre. pa ga zanima jel se samo trube kupuju a kuciste diffa ostaje isto ili se i ono mora mijenjat?
moze li meni ko sta reci u vezi ovog slucaja?

MONTOYA
30-12-15, 16:50
Trube moraju se menjati a kućište ostaje isto

landini
30-12-15, 18:04
a isto tako i u slucaju nadogradnje vanjske hidraulike kuciste ostaje isto?

MONTOYA
30-12-15, 18:06
U tom slučaju ne može kućište, mora drugo

landini
30-12-15, 18:08
jel neka velika razlika ili ima prostora da se prepravi jer je traktor duplak pa je teze nac da ima izvod a i skuplje?

MONTOYA
30-12-15, 18:09
Ima poseban deo gde se šafe ramena hidraulike

landini
30-12-15, 18:12
jel se to moze zasarafit na obicno kuciste?

Milanche
30-12-15, 19:08
U toku su radovi na zameni motora 539, stavlja se tam 75 :D

http://s28.postimg.org/nsw3aglqh/IMG_20151230_WA0010.jpg (http://postimg.org/image/nsw3aglqh/)
http://s28.postimg.org/6tn4v7aix/IMG_20151230_WA0011.jpg (http://postimg.org/image/6tn4v7aix/)

Kremator
30-12-15, 19:28
I sta ce ferkic radi sas toliko konja? Lkl{{

German hunting terrier | Jagdterrier