IMT

@MONTOYA
Moli Boga da tako nastave da rade kao sto su do sada radile! Sa tim kocnicama treba biti jako nezan i voditi racuna ako slucajno pukne crevo da se odmah sanira jer se ulje sliva po diskovima tj. ferodama pa kocnica pocne da brljave...
Sledeci 577 koji budem kupovao mora imati mokro kocenje... :D
 
Bubu to i ja kažem. Samo 577 sa mokrim kočnicama.
Pošto ti imaš stare tipove 577, ima li razlike kod novog modela u motoru, ne pitam za šasiju i kabinu, kao i dal je bolja hidraulika ako je pojačana, mislim na kvalitet ove hidraulike, ili ima više problema sa ojačanom hidraulikom. Smatram da će kupovina ovakvog traktora (577 godište 93-9:cool: za mene značiti lakše obavljanje krvavog posla (oranje, tanjiranje)
 
Pre ovoga imao sam 560 sa motorom od 577 i uradili smo mu kočnice kada sam ga kupio,jedino što je zamenjeno su creva i gumice na kočionim cilindrima ostalo je očišćeno,podmazano i vraćeno,bio je kod mene 7 god. i prodat je sa ispravnim kočnicama.Stim da glavni kočioni je posle godinu dana propustio ulje i onda smo umesto njega stavili gl.kočioni od golfa 2 i više problema nisam imao jedina mana je bila što su oba točka kočila zajedno tj. nisam imao odvojene kočnice
 
@aca74
Motor k'o motor je isti jedino sto noviji imaju vizuelno spolja gledano malo drugaciji odlivak bloka sto ne igra nikakvu ulogu! Kod mene je na duplaku je motor od 578/579 (tako sam ga ja kupio i nije fabricki 100%) i taj mi traktor ima drugaciji semering na radilici nego redovan 577.
Sto se hidraulike tice znam da je pojacana hidraulika mnogo bolja samo sto sporije dize zato sto cilindri primaju vecu kolicinu ulja a pumpa je ostala ista. Sa kojim god vlasnikom traktora sa pojacanom hidrauliukom da sam pricao, samo sam cuo reci hvale!
@MONTOYA
Kod mene je pravi remont radjen jednom ali nije bas toliko trajalo kao kod tebe. Na duplaku mi rade kocnice-ja sam ga kupio u leto 2008; promenuo cilindre i creva i to sljaka ali pitam se dokle? U nedostatku slobodnog vremena leti, a tople radionice zimi na obicnom 577 sam to sve raskacio i vozim tako jer sam imao problema sa blokiranjem. U dogledno vreme cu se potruditi da resim nastali problem...
 
MONTOYA je napisao(la):
Pre ovoga imao sam 560 sa motorom od 577 i uradili smo mu kočnice kada sam ga kupio,jedino što je zamenjeno su creva i gumice na kočionim cilindrima ostalo je očišćeno,podmazano i vraćeno,bio je kod mene 7 god. i prodat je sa ispravnim kočnicama.Stim da glavni kočioni je posle godinu dana propustio ulje i onda smo umesto njega stavili gl.kočioni od golfa 2 i više problema nisam imao jedina mana je bila što su oba točka kočila zajedno tj. nisam imao odvojene kočnice
Srbija je cudo :haha: :haha: :haha: glavni od golfa ona dva od zastave , motor od 7 astalo samo da inoviras menjac na 5-ostepeni i ugradis ojacanu hidrauliku Napraviobi od 560 dobar traktor , steta sto sigase kuturisao ::namigivanje::
 
Nije bilo mesta za dva cilindra
Nemam sliku ali nije veliki problem,proseče se ona ploča iznad kočionog cilindra da bi mogla proći bočica za ulje jer je ona direktno na cilindru a napravi se držač koji drži golfov cilindar pošto se on šafi čeono,cevima se zamenu krajevi jer ne šafe se isto,dva izlaza se zatvore dva ostaju u fukciji​
 
Bubu je napisao(la):
Svaki je kratkog veka ako nema dobrog dzokeja!

558/560/567/R60 M34 motor
565/569/R65 DM34 motor
577/578/579/587 S44 motor
567=560 sa 10+2 menjacem
569=565 sa 10+2 menjacem
578 je prethodnik 577 sa menjacem 6+2 i starim tipom motora (kompresor sa pogonom preko alternatora i semeringom na radilici u obliku polumeseca)
579=578+ prednja vuca
587=577+malo vise obrtaja i malo jace punjenje

Eto da resim nedoumice nekih clanova da se ne postavljaju pitanja oko toga u buducnosti

Nemamo mi nedoumice oko tipova motora,već je činjenica da su motori na 560 naj kraćeg veka.
Još nisam video neki 560 KOJEM NIJE radjena generalna,i to bar jednom.
A 558 se još uvek može naći bez generalne,a iz 70 i neke.
Motor na 577 pored toga što je desetak konja jači,može bar duplo više sati napraviti od 560.
 
Ima i 560/567 da se nadje da je ispravan i bez generalne. 558 i 560 nose identican motor jedino sto je 558 pravljen u sretnija vremena...
Kod mene u selu ima jedan 558 posteno zreo za generalnu kod prvog vlasnika-nema puno radnih sati...sat je stao na 11000 i napravio je pride jos oko 2000 rh... :D
 
@Bubu ja sam na par traktora na kocione diskove odmah ispod cilindra stavljao donju oprugu od kocnica od zastave sto vraca paknove i dosad nisam imao problema sa blokiranjem
 
PIFTA je napisao(la):
@Bubu ja sam na par traktora na kocione diskove odmah ispod cilindra stavljao donju oprugu od kocnica od zastave sto vraca paknove i dosad nisam imao problema sa blokiranjem

Za ovo sam i ja cuo!

kad otpustis kocnicu, glavni cilindar se vrati, a pakne "kasne" za njim, jer moraju istiskati ulje iz cilindara. Dogodi se da se tu stvori zracni dzep u ulju, pa kondenzacija vlage i 100 cuda. Ne znam tko je ovdje dosao na tu ideju, al cujem da radi bez greske na svim traktorima. Feder vraca pakne u skupljeni polozaj i nema brige.

Naravno, kuglice unutra da nisu prljave i pohrdjale, ali i ako jesu, dobar feder vraca ferode bez brige.

Kombajn zmaj 132 koji imam, na kocnicama tvornicki ima na svakoj strani po dva federa koji vracaju pakne da se kocnice ne zaglavljuju.
 
Ljudi lose je resenje kocnica na imt560 tu nema price,samo da su konstruktori izdvojili pomocne kocione cilindre van diskova nebi bilo problema,a ovako cim popusti gumica procuri cilindar i okvasi diskove totalno nepouzdano nikad neznas kad ce te izdati.
 
Ma dobro su rešena,samo što ljudi nepaze na kočnice.Voze sa iskidanim prahobranima i onda kad se nakupi prašine i kad nacuri vode onda bude problema.Nipošto netreba prilaziti sa crevom i prati oko ulaza.
I NIPOŠTO nesipati benzin u kočnice kad počnu da blokiraju,Trenutno reši problem,ali on sa gumicama napravi cirkus.
A to ljudi upravo rade
Odkako sam na 560 uradio 1999god.kočnice,sam po svojoj volji,više nikad nije bilo problema.
A da,najveći problem su delovi iz male privrede.Da one 3 opruge na paknama valjaju i da ih kvalitetno prave,nikakve prepravke nebi trebale.Kad sam kupio nove,namestio ih i kad sam video koliko su mekane,odma sam ih skinuo i vratio one stare zardjale i trule.
 
Nazad
Vrh