IMT

Cale ima skolskog druga radi u IMT kao livac.Covek kaze da se sistematski upropastava fabrika,jos od vremena kad je direktor bio onaj zlikovac,(zaboravio sam mu ime,a bio je i ministar jedno vreme).To je onaj covek koji je 5 oktobra upao u IKL i sa ekipom porazbijao dijamantska tocila na kojima su se pravili lezajevi.Od onda se IKL prakticno nije ni oporavio.Nek se seti neko kad je zadnji put video neki taj lezaj?
A tu je i drzava koja takodje podmece nogu.Licno sam razgovarao sa gospdinom Maksom koji radi u fabrickoj prodavnici delova,preko 30 godina.
Logicno,zar ne,kako bi mi inace postali uvoznici,polovnjaka ili skupih novih masina iz inostranstva,pored visedeceniske uspesne zradicije
A nekada je IMT bio cini mi se,treci proizvodjac u Evropi(1978 kad su pustili nove pogone imali su godisnji kapacitet 40.000 samo traaktora + sve drugo).A imali su i odlicne modele,cak i, najmanje jedan,koliko ja znam za izvoz u severnu ameriku -5173.Imao ga jedan moj poznanik,radio sam mu kompletnu el. instalaciju,pa znam kakva je masina
Ali eto,neciji,pojedinacni licni,interesi pobedise nad interesom miliona poljoprivrednika.
 
U Ameriku su se izvozili 560 traktori, a u Veliku Britaniju 585, 577 i mozda jos neki. Mislim da je bila i pokoja Brena tamo...

Sto se 5173 tice, to je 5170 s prednjim hidraulikom ;)


Becarino, ajd stavi slike onog "TAFE" traktora sa onog sajma u USA, pa da decki vide i to... Ne znam o cemu se tamo radi, najbolje da sami vidite.
 
brena jel to 5106 ili 5136??
jedan covek ima i svi taj traktor koji su videli na njivi zvali su brena i ja mislim da je to 5160 ali jedan clan mi kaze da taj covek ima 5106,e sad koji je brena od ta dva :sta:
 
Brena je 5106, a Brena turbo je 5136. u narodu je uvrjezeno (bar u mom kraju) kad kazes brena, onda je to 5136, jer su kod nas 5106 do nedavno bile prava rjetkost.

U biti 5100, 5106, 5130 i 5136, te svi izmedju su Brene ;)
 
Bobo je napisao(la):
U Ameriku su se izvozili 560 traktori, a u Veliku Britaniju 585, 577 i mozda jos neki. Mislim da je bila i pokoja Brena tamo...

Sto se 5173 tice, to je 5170 s prednjim hidraulikom ;)

Nemogu da verujem da je 560 isao za Ameriku,jedan od IMT-ovih najgorih traktora,ako ne i ubedljivo najlosiji.Voleo bih da nam se javi neko ciji je 560 izdrzao vise od 2500 radnih sati,do prve generalne!
A sto se tice 5173,nisu samo prednje poluge,vec i prednji kardan(oba su na hidro pogon),BOSCH-ova elektronska regulacija hidraulika,Mercedesov V-6 motor,pneumatska komanda kvacila,sve komande su hidrauliku i pneumatiku preko elektro-ventila i dugmeta( kardani ,poluge hidraulika,prednja vuca,reduktor menjaca,mislim da je cak i blokada diferencijala).Za kacenje orudja za traktor,na svakom blatobranu,pozadi postoje po dva tastera za dizanje i spustanje pologa,radi lakog prikacivanja.
Eto,malo podataka,za one koji nisu znali da je IMT pre 25 godina pravio i tako nesto,kad neki proizvodjaci traktora nisu ni postojali!
 
i 5170 je imao u ponudi BOSCH elektroniku za hidraulik. Imao je komande preko zraka, ulja, mercedes V6 motor, sve je isto na oba traktora, samo je razlika u prednjem hidrauliku i kardanu.

Sto se tice 560, istina je da je to los traktor, ali netko nema za bolji, pa radi s njim. a SVAKI 560 ce odrediti bez greske preko 5 000 sati, a ne tih tvojih famoznih 2500...

Da su pravili samo 2500 sati, ne bi ih se toliko prodalo. Njega ubije samo nejgova tezina u kombinaciji sa slabim motorom.
 
Лакарије ти онда не знаш да разрађујеш трактор, већ си га заклао у самом стару .мој има више од 4000 рс и колико видим није ни од прилике за генералну , ради као првог дана. и увек је радио теже послове до прошле године кад смо купили руса.иначе 560 ми је 1989 годиште .На том трактору су кочнице једини проблем ово остало ништа није дирано
 
Osobno sam radio sa IMT-560 stara linija, hidro volan, linijska pumpa i traktor je otrov živi, a kolko ima sati to nitko nezna. Samo toči gorivo i teraj pun gas gotovo stalno. Nemože se reći da na 2500 rh crkavaju, to je pogrešno mišljenje.
 
Problem je sto ja nikad nisam imao ganc nov,pa neznam sta je snjim radjeno pre mene.
Prvog sam posle generalne razradjivao 70 sati(u mestu),samo bezveze trosio gorivo,i opet posle 500 sati pocelo da se oseca razlika.Dizne svake godine proveravane...Neznam,mozda sam naleteo na neku fals seriju,jer kod mene ima jos 3 komada iz iste serije i svi su brzo radjeni.
Ipak on i mora propadati brze,kad i 577 i 560 oru sa istim plugovima a slabiji je za preko 10 konja,
i trebao bi da sa tom snagom trosi manje a on trosi vise od 577.
Jednostavno nemoze se merizi sa njim.Imam i jedan i drugi pa vidim razliku.
 
Nedavno je na jednom od foruma napisano (mozda i na ovom ne sjecam se vise) uzmi 560 i na njega namontiraj motor od 577 i rjesio si sve nejgove probleme. 560 ima za svoju masu slab motor i dobar dio snege odlazi da traktor sam sebe nosi, a gdje su jos prikljucci?

577 je malo tezi od 560, al je zato tu srce junacko!
 
Traktor nebi smelo da se razradjuje u mestu , to mu je "smrt" , o tome je vec pisano u temi o razradjivanju traktora ! :cao:
 
Zasto mu je to smrt?

Radio on u mjestu, ili se vozio 10-15km/h isto mu dodje... U voznji jedino mjenjac razradjujes, a motoru je svejedno.
 
cuo sam sve i svasta o 539.ali traktori do '91 god su 100 puta kvalitetniji nego oni kasnije sto su izasli iz fabrike.evo primera.ja sam kupio traktor januara '91 a komsija marta '93.njegovom je odavno uradjena generalna dok moj jos ide a neznam doklece.napravio sam sa njim 7500 r/h a sve mu je fabrickom stanju osim hladnjaka.pre neki mesec dana sam otvarao anaser da ga ocistim posle tolko godina a verovali ili ne kao nov.neverovatno.netrosi ulje u oranje,sa njim godisnje namestim oko 500 r/h.malo sam dotezao spone i prednji trap ali da vidis cetkice anasera posle 7500 sati kao nove znaci da ce me sluziti sigurno jos 5000 r/h bez ikakve popravke.nadji mi nekog traktora da je tako ocuvan siguran sam da ni 5% traktora u vojvodini nije u takvom stanju.on mi sve radi ore,drlja,seje,para sa 4 brazde,bere i nikad nisam imao problema.kazem sigurno je ta proizvodnja daleko bolja od one kasnije.sa njim sam vukao kamionsku prikolicu od 14 tona sa 10 kubika drva.znaci ngde me nije ostavio.reci cu vam da ga neteram po njivi iznad 1700 obrtaja ali zato po putu samo gas da iskaslje garez sto mu se skupila,kad izbaci taj crn dim bude kao nov a tako mi se iponasa.menjam ulje svakih 100r/h i filter.kad mu uspem novo ulje dobije sasvim drugi zvuk motora i ritam,neverovatno samo reze.sa njim godisnje upresujem oko 10.000 bala slame,deteline sa presom welger 61.za 4 sata vremena upresovao sam 1000 bala slame sa njim.to je bilo ovako.otkosi su bili odlicni do kolena,ubacim u drugu na brzi hod i gas do 1600 o/min.kad su me videli drugi samo su se krstili.no nije mu bilo lako a ni tesko jako dobro je nosio presu.uopste se negreje motor.sto se tice prese nju sam spremio tako da mi se nista slucajno nepokvari sto znaci da sam je ojacao svugde gde bi mogla da se pokrja kad mnogo mase udje na usta,najvaznije su vezaci ojacani i gas.kad se okrenem nazad bale samo izlecu napolje. nemam reci za njega,stvarno je sacuvan i strefljen u fabrici.
 
Čugi je napisao(la):
Kiki jesi ti čitao zadnjih 20-ak postova... :sta: , izvozna boja i sa njom mnoooogo kvalitetniji traktor u svakom pogledu.
ta boja nema veze sa vezom,moj komsija je kupio plavog 539 i kad mu je radio generalnu klipovi su bili nejednaki a uljane karike nije imao.sto se tice snage mislim da boja traktoru nemoze pomoci da ore,ako je nekom pomogla recite mi da i ja moj ofarbam toliko.
 
pa ti plavi traktori iz '92 pa na ovamo ni po zvuku nemogu da se porede sa proizvodnjom iz '90 godina.ja moj traktor poznajem u dusu bas,znaci prosao je svaki test voznje izdrzljivosti i mogucnosti,sa njime sam nekada radio i 20 sati dnevno.treci fercika u mom komsiluku nemoze da se ocese o mog mada je mladji 10 godina.toliko kvalitetu prici kraja nema.
 
U tome je poenta, do '91 se znalo šta koja boja znači na IMT traktorima, posle se mazalo čime se stigne, a 97-98 se ponovo vratilo na staro.
 
Bobo je napisao(la):
Zasto mu je to smrt?

Radio on u mjestu, ili se vozio 10-15km/h isto mu dodje... U voznji jedino mjenjac razradjujes, a motoru je svejedno.

Pročitaj temu Razrada motora ! :cao:
 
da ti vise nepricam o boji,vidi sad ovo.taj motor sto ima 539 ima i 530 i 533.u cemu je razlika,razlika je sto se motor samo redukovao,cilindri su se povecavali dok se zapremina za rashladnu tecnost smanjivala tako da 539 ima los motor,jer nista novo nisu izmislili kod tih motora osim da uzmu pare,pa ti posle vidi sta ces i kako ces,vidi samo posto su delovi za generalnu,smesno je,sa decijim dodatkom mozes da mu uradis celu generalnu motora.
 
Nazad
Vrh