PDA

View Full Version : IMT

Poljoinfo Wiki - poljoprivredna enciklopedija
Poljolink - adresar poljoprivrednih firmi

Advertisement

Advertisement

Advertisement

Strane : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122

North ARMY
26-02-10, 00:57
Ovaj sa slike kao ujakov mu je resenje moze da bude 1 dvosmerni ili kao 2 jednosmerna i ne treba budziti nista komplikovano.

Ako procitam njegov post bice da ima 2 dvosmerna klipa,sam kaze "Cilindri imaju 2 prikljucka"

dragan82
26-02-10, 00:58
ti na sejalici imas 2 dvosmerna klipa??

Da tacno tako.

North ARMY
26-02-10, 01:00
Onda ih vezes u nakrst tj ukoso uparis creva,tako da jedan izvod koristis za 2 klipa jedan dize a drugi spusta i obrnuto.
Deluje komplikovano,ali u opste nije,jedino ne znam resenje kako ih skupiti za transport,jedino da neko malo pogura marker da se vrati ulje kao sto na jednosmernim klipovima pr kipa on pici ulje u klip i klip dize platformu prikolice,a kad se vraca ulje iz klipa potera u masinu tezina sanduka prikolice.

dragan82
26-02-10, 01:01
Jeste tako dobro si me razumeo. >:D

MONTOYA
26-02-10, 01:05
Pumpu od kombajna?!? Pa ne treba mi za podizanje kljunova na beracu toliki protok, a i tako jaka pumpa treba i vecu kolicinu ulja u sistemu da se ne pregrijava...

Pumpa volana sa 577 je po meni sasvim dovoljnog protoka za ono za sto ju planiram jednog dana i koristiti. Ta pumpa se lako prepravi da ima pogon preko remena a na sebi vec ima rezervoar sto mi takodjer pase. Ima i pogucnost povecanja rezervoara, (ali ako moze napajati cilindar volana, moze bome i cilindre za dizanje kljunova na beracu) tako da je to po meni pun pogodak. Ne trebam dva para uticnica, jedan bi mi bio dovoljan. Cak bih bio i zadovoljan s jednoradnim razvodnikom, ali ako ga vec budem kupovao novog, ici ce dvoradni s plivajucim polozajem, da ga mogu koristiti kao i jednoradni i to je to.

Original razvodnik da sam uzeo, morao bih ga vaditi van, ili ga premjestiti na drugo mijesto u kabini, jer na 549 na podu bas i nema mjesta i za razvodnik i za pedalu kvacila. Na 550.10 sa slike je razvodnik iza sjedala, a rucke za upravljanje su s desne strane kraj sjedala spojene s razvodnikom preko sajli. Ne smetaju nicemu i to je dobro napravljeno.

NA, covjek ima jedan dvoradni (dva jednoradna, isti klinac) cilindar na sijacici. Treba mu dvosmjerni razvodnik. Po meni je to moguce ugraditi, ali original rjesenje ovog problema ne postoji, nego samo sklapanje sistema od raznih djelova.
Pumpom od kombajna mogao bih raditi sve.Volanska pumpa od 577 nema ležajeve nego biksne i dok joj namestiš remenicu i kaiš bila bi prilično više opterećena nego spregom zupčanika,plašim se da ne bi bila dugug veka,povećaj rezervar postojeće volanske pumpe pa će ti poslužiti za ono što si već naveo

dragan82
26-02-10, 01:09
Ima u Rumu na pijac neka budza koja se nakaci na onaj poklopac sto ima 2 strafa nalazi se ispred sedista sa leve strane. i ta naprava sa rucicom na njoj, a iz nje izlazi cevka za kipovanje. Kosta oko 45e. Probao sam da uradim preko nje ali nisam nista dobio. Jeste da sam ja dobio 2ve cevke za kipovanje, ali obe vrse istu funkciju u icto vreme. Nisam kuci da bi vam slikao i pokazao to sto sam ja uradio na moj 539. Al dzabe .
Ma vec su oni unakrsno povezani imaju jednu specijalnu plocu.

North ARMY
26-02-10, 01:12
Ovaj ujakov jos nije bio u radu,ali kako kaze bubu da moze da bude 1 dvosmerni ili 2 jednomerna to je super.

dragan82
26-02-10, 01:18
A za to na kraju kad se zavrsi poso na njivi. Stvarno nebi znao kako se mogu skupiti oba u isto vreme. Najverovatnije da se podigne rukom. Za sada evo vec 5 god odkada sam skinuo te cilindre i etavio sam lance. Prvo spustim 1 markir i napravim 2 kruga oko njive, pa posle spustim i drugi i sejem normlno sve na istu stranu , a oba 2 markira mi spustena sve dok ne zavrsim njivu.

North ARMY
26-02-10, 01:19
ako koristis 2 jednosmerna onda mozes rukom da podignes jer se u jednosmernom klipu ulje vraca pod pritiskom.

meshter
26-02-10, 01:22
Ima u Rumu na pijac neka budza koja se nakaci na onaj poklopac sto ima 2 strafa nalazi se ispred sedista sa leve strane. i ta naprava sa rucicom na njoj, a iz nje izlazi cevka za kipovanje. Kosta oko 45e. Probao sam da uradim preko nje ali nisam nista dobio. Jeste da sam ja dobio 2ve cevke za kipovanje, ali obe vrse istu funkciju u icto vreme. Nisam kuci da bi vam slikao i pokazao to sto sam ja uradio na moj 539. Al dzabe .
Ma vec su oni unakrsno povezani imaju jednu specijalnu plocu.
Dragane jel to ova budza

http://i50.tinypic.com/msf6ue.jpg

dragan82
26-02-10, 01:23
To je isti slucaj i na plug obrtac. I on ima 2 prikljucka. Izvini ne razumem najbolje tvoju predposlednju por. Video sam da postoje cilindri sa jednim ulazom, ali ovi moji su sa 2 ulaza 1 sa jedne strane, a drugi sa druge strane cilindra.

dragan82
26-02-10, 01:26
Jeste to je to ::svaka cast:: Ali sa njom nisam uspeo da dobijem to sto sam hteo.

North ARMY
26-02-10, 01:34
E plug obrtac koristi 2smerni cilindar i takav i razvodnik treba za dvosmerni.
Znaci svaki tvoj cilindar ima 2 ulaza za koje zavrnes crevo?
Vidi pokusao sam ovde da ti objasnim malo slikovitije i u bojama radi lakseg snalazenja.
Znaci za pocetak ti trebaju 2 jednosmerna izlaza na traktoru,ako njih imas mozes da radis spajanje i to na sledeci nacin,znaci spoljni izvod na klipu levog i unutrasnji izvod na klipu desnog.(plava boja i strelice kako ce se kretati klipovi)
Znaci ulje ulazi u 1/2 polovinu levog i on ce se skupljati i u 2/2 desnog koji ce se siriti i marker spustati,posto je tu pritisak ulja ulje iz onih polovina klipova koje nisu aktivne se povlaci nazad u traktor(jednosmerni klip isti efekat kao kad tezina sanduka prikolice vrati nazad u traktor ulje iz klipa) nadam se da sam pojasnio.
http://i46.tinypic.com/50mu0n.jpg

dragan82
26-02-10, 01:49
Jesi i lepo si nacrtao. Samo sto sam ja na 539 stavio tu crvenu budzu i iz nje sam izvadio 1 izlaz, a drugi sam ostavio onaj stari klasicni sto izlazi sa leve strane iz hidraulika. Sa ovim ja sam dobio da u isto vreme kroz oba izlaza u isto vreme punpa ulje . Nisam uspeo da uradim da jednom vrsim pritisak kroz 1 izlaz, a drugi da prima ulje. Pa posle obrnuto.

North ARMY
26-02-10, 01:52
E jbg.nabavi onakav razvodnik pa ces moci,ali ako ne sejes puno i ako bi koristio samo za setvu onda nemas potrebe za njim i davati pare bez potrebe.

Bubu
26-02-10, 01:58
Ovaj ujakov jos nije bio u radu,ali kako kaze bubu da moze da bude 1 dvosmerni ili 2 jednomerna to je super.

Ja nisam tako rekao ali nema veze-moze i to da fukcionise ali su cilindri zavisni jedan od drugog!

Inace, NA, jesi li ti cuo za zakon spojenih sudova?
Kada bi po tom principu povezao hidraulicne markere sa dvosmernim klipovima, to bi izgledalo identicno kao da ih prebacujes rucicom mehanicki i jednostavnije izgleda od tvog sistema na crtezu samo sto onda ne moze da se spakuje za transportni polozaj bez odvrtanja holendera i prosipanja ulja...
Sto se markera tice-najbolje resenje je ili jedan dvosmerni cilindar na sredinu ili dva jednosmera na krajeve!
Sorry za off!!!

@dragan82 to sto ti hoces ne moze jer su oba izlaza spojena na isti vod tj. na istu pumpu (jedinu) i isti pritisak imaju s' tim da sa tom 'kornjacom' mozes jos pride da zakljucas osnovni hidraulik ili orudje sa kojim radis...

dragan82
26-02-10, 02:07
Pa to znasi da bi moji cilindri funkcionisali ja na traktoru moram imati dve punpe. To znaci da svi strani traktori imaju po dve punpe. ^-^

North ARMY
26-02-10, 02:13
Zakon spojenih sudova znam sta je,ali jel na onoj velikoj rucici ne moze da kontrolise koji izlaz da radi.
Npr plavi je aktivan i on dovodi ulje u cilindre a crveni je pasivan,posto je plavi jaceg pritiska(iz pumpe) crveni se vracaju u traktor.

Bubu
26-02-10, 02:36
@dragan82

Ili 2 pumpe ili kornjaca + razvodnik

@NA

Trebalo bi da moze to sto kazes sa mogucnoscu podesavanja ugla jednog markera u odnosu na drugi samo sto mi se nikako ne svidja ideja jer nema nikakvu prakticniju primenu od 2 jednosmerna cilindra...

North ARMY
26-02-10, 02:40
Najjednostavnije je 1 dvosmerni,patent ukrasti sa setvospremaca.
Jednosmerni moze ili da dize ili da spusta,a stavljanje opruga to je opet budzotina...
Najlakse je sa 1 dvosmrnim,mislim da bi dragan mogao sa ovom "opremom" to da izvede jer ima 2 izvoda.

Bubu
26-02-10, 02:49
On ima 2 paralelna izvoda samo sto sto su nezavisni tako da u sustini moze da radi sa 2 jednosmerna cilindra u isto vreme a sa jednim dvosmernim nikako!

http://img46.imageshack.us/img46/8819/sekcija1.jpg (http://img46.imageshack.us/i/sekcija1.jpg/)
+
http://img651.imageshack.us/img651/41/sekcija2.jpg (http://img651.imageshack.us/i/sekcija2.jpg/)
=
resenje problema da sa jednom pumpom mozes sve da radis...jedini problem sto moras da se odlucis da li radis sa glavnim hidraulikom ili sa razvodnikom...

mityoo
26-02-10, 08:24
Pa to znasi da bi moji cilindri funkcionisali ja na traktoru moram imati dve punpe. To znaci da svi strani traktori imaju po dve punpe. ^-^
Ovo nije tačno! Strani traktori(Zetor) ima jednu pumpu i dva izvoda za kipovanje koji rade nezavisno od komande poluga hidraulike a može sa njima i istovremeno raditi(dizati mašinu i prebacivati marker npr)

Bećarina pusta
26-02-10, 11:43
Tandem (dvije pumpe) pumpa na motoru IMR DM33T. Jedna služi za potrebe hidruličnog volana dok druga poslužje hidraulične razvodnike. Neznam koliko košta ta tandemka no mislim da je vrlo dobro rješenje za IMT traktore sa motorima od M32T do DM34T. Rekao bih da je proizvođač Prva Petoletka.

http://img525.imageshack.us/img525/4153/tj31d0nmbqfnzjt.jpg (http://img525.imageshack.us/i/tj31d0nmbqfnzjt.jpg/)

Postoji rješenje na način da se ugradi jedna pumpa koja će pogoniti i hidrulični volan i hidrulične razvodnike, no u tom slučaju treba ugraditi i prioritetni ventil u cijeli sustav. Na slici je zupčasta hidraulična pupma sa odgovarajućom prirubnicom na motoru DM33T.

http://img51.imageshack.us/img51/5291/slopumpa.jpg (http://img51.imageshack.us/i/slopumpa.jpg/)

Bobo
26-02-10, 12:14
CEK, CEK, CEK...

Nesto mi se sad pocelo muvati po glavi kad sam vidio sliku tandem pumpe na ovoj slici gore.

Bilo bi super kad bih mogao umjesto svoje pumpe za volan na 549 ugraditi ovakvu "tandemku" i jednu spojim na volan, a drugu spojim da uzima ulje iz mjenjaca i da ga tamo vraca, a ujedno bi opsluzivala i razvodnik...

Becarino, jel imas sliku na kojoj se vidi cjeli traktor s tim utovarivacem, ili sto vec ima na sebi? Nekako mi cudan i prednji most, vjerovatno nije original...

Bećarina pusta
26-02-10, 12:17
Bobo na prvoj slici je DM33T na Štoretu. ::namigivanje::

Možeš ugraditi ovakvu tandem pumpu na svoj 549 i onda ćeš do groba biti miran! :lol:

MONTOYA
26-02-10, 18:24
To sa duplom pumpom sam ti već predložio,a ti reče da nema mesta :<<>

Bubu
26-02-10, 18:37
IMT ima klipno-aksijalnu pumpu za pokretanje glavnog hidraulika a ako se ne varam Zetor ima zupcastu i ima razdelnik protoka za osnovni i spoljni hidraulik? Zato IMT traktoru trebaju dve pumpe da bi se upravljalo u isto vreme sa osnovnim i spoljnim hidraulikom!!!!!
Dupla pumpa sa slike je od Rakovice 65 sa hidraulicnim volanom-i ja sam isto dao predlog sa takav sistem kao i MONTOYA!

Bobo
26-02-10, 18:39
To sa duplom pumpom sam ti već predložio,a ti reče da nema mesta :<<>

Ja se ispricavam, sad gledam slike svog traktora i skuzim da zbilja nemam mjesta za tandem pumpu... Zanio sam se slikom koju je Becarina postavio i potpuno zaboravio da mi je tamo "kijavac" od kompresora, a i moja pumpa volana je dosta velika tako da kod mene zbilja nema mjesta za takve stvari. Morao bih svoju pumpu skinuti, da namontiram ovakvu tandem pumpu i onda bi to vec islo, al ja toliko novaca nemam.

Bećarina pusta
26-02-10, 19:11
Bobo tvoja krilna pumpa volana ide dolje i stavlja se ova tandemka, a kihavac prebaciš negdje dalje i gotov problem. Kao problem ostaju samo pare, a ni to nije problem jer para nema. :lol:

Bobo
26-02-10, 19:41
Ima na njuskalu tandemka, NOVA, nekoristena... samo treba naci "medjuplocu" jos tako da je i to rijeseno ;)

A zbilja, ni pare nisu problem, jer para nema... Ovo je za mene jos nedostizno, ali u dogledno vrijeme bi moglo biti i realizirano ako se naljutim...

Bubu
26-02-10, 20:08
http://www.facebook.com/group.php?gid=44568447828&ref=ts

Evo jedna grupa na fejsu koja je povezana sa ovom temom...

dragan82
26-02-10, 20:15
On ima 2 paralelna izvoda samo sto sto su nezavisni tako da u sustini moze da radi sa 2 jednosmerna cilindra u isto vreme a sa jednim dvosmernim nikako!

http://img46.imageshack.us/img46/8819/sekcija1.jpg (http://img46.imageshack.us/i/sekcija1.jpg/)
+
Mislis kada bi ovakav razvodnik ugradio na moj 539 da bi onda mogao da radim to sto sam naumio. Meni treba kad jedan izlaz gura drugi da prima ulje, pa obrnuto. I tako non-stop. ^-^
http://img651.imageshack.us/img651/41/sekcija2.jpg (http://img651.imageshack.us/i/sekcija2.jpg/)
=
resenje problema da sa jednom pumpom mozes sve da radis...jedini problem sto moras da se odlucis da li radis sa glavnim hidraulikom ili sa razvodnikom...

galki
26-02-10, 20:20
bobo nije ti bas pametno da koristis ulje iz menjaca jer je gusto i zupcaste pumpe su osetljive na spon kojeg u imt menjacu ima mnogo i nemoj zaboraviti prelivni ventil ,bez njega ce to sve da pukne.

Bećarina pusta
26-02-10, 21:32
bobo nije ti bas pametno da koristis ulje iz menjaca jer je gusto i zupcaste pumpe su osetljive na spon kojeg u imt menjacu ima mnogo i nemoj zaboraviti prelivni ventil ,bez njega ce to sve da pukne.

Predpostavljam da misliš na špenu, strugotinu... I to se riješi ugradnjom filtera i usisom za pumpu koji neće vući ulje sa dna kartera.

Bubu
26-02-10, 22:42
@dragan82
Tako je! Cak, stavise, bolje ti je da radis sa obe rucice razvodnika-mozda deluje komplikovanije jer moras sa obe da baratas ali uvek mozes sklopiti oba markera u isto vreme bez bilo kakve pomoci!

MONTOYA
26-02-10, 22:55
Kod mene na nodetci ima hidraulično prebacivanje markera sa jednosmernim klipom a crevo se kača na običan IMT izlaz hidraulika,tako da kada se podigne sejalica automatski i klip dobije ulje podigne oba a spusti jedan marker

Bubu
26-02-10, 23:35
To je dobar patent, jel to nesto kao na Amazone sejalicama da kad god podignes on uvek prebacuje markere na drugu stranu..?

dragan82
26-02-10, 23:48
Pa i ja imam taj sistem samo kod mene ima 2 ulaza i 4 izlaza. 2 ulaza oni se prikace na traktor i 4 izlaza ide na svaki cilindar po 2 .

Bubu
27-02-10, 00:04
Pa u cemu je onda problem? Hoces da kazes da imas taj dupli razvodnik?

dragan82
27-02-10, 00:23
http://i45.tinypic.com/2ls6xr9.jpg evo vidis sta ja imam, ali nemam ovakva 2 izlaza(koji funkcionisu kako treba) na traktor.

North ARMY
27-02-10, 00:26
Znaci imas 2 jednosmerna izlaza,po ovome bi trebalo ovo da sljaka samo da dobro ukrstis creva.

Bubu
27-02-10, 00:31
Ima vise nacina da se napravi da to sto ti imas proradi samo je pitanje koliko bi ti novaca da das za to...
Tebi je po ovoj slici dovoljan i jedan dvosmerni razvodnik koji mozes da kupis recimo u Lacarku kod servisera hidraulike i kosta nov 80-100 evra. Cev iz 'kornjace' za koju si rekao da imas namontiranu dovedes do razvodnika a iz razvodnika vratis cev u menjac i to je to!
Na traktoru ima 2 jednosmerna izlaza ali ne moze nikako da ih skopca da mu rade za to sto njemu treba!!!

dragan82
27-02-10, 00:35
znaci trebam da kupim taj razvodnik i da uradim jedno premoscavanje. A nemate mozda sliku da mi pokazete samo to crevo gde se vraca u menjac.

Bubu
27-02-10, 00:43
Da ne listam stranice sada...ako imas 533-558 najbolje je da to uradis na cepu za sipanje ulja-odneses ga kod strugara da ga probusi i ureze navoj spram holendera i to je to.
Ako imas 560 ili veci a nemas razvodnik-postoji mesto predvidjeno za povratni vod a to je ispod levog ramena za podizanje poluga na kucistu diferencijala prakticno u kabini...

dragan82
27-02-10, 00:52
Cim budem otiso kuci odma cu da probam. Sad se secam probao sam ja i da jedno crevo zakacim , a drugo da stavim direkno u manjac ( naravno otvorio sam ceo cep za sipanje ulja). Samo se ne secam da li je htelo da Funkcionise ili ne. Mislim da kada nema na svako 2go dizanje pritisak u kontra crevo da onda ceo ovaj sistem ne funkcionise. Jer zato sam ja i prestao sa mojim probama.

MONTOYA
27-02-10, 09:20
To je dobar patent, jel to nesto kao na Amazone sejalicama da kad god podignes on uvek prebacuje markere na drugu stranu..?
Baš tako,ali dok je sejač podignut podignuti su i markeri
Ljudi trebali smo za dalju priču preći u temu sejalice,možda će nekog baš ovo zanimati a neće moći naći

Bobo
27-02-10, 12:41

Predpostavljam da misliš na špenu, strugotinu... I to se riješi ugradnjom filtera i usisom za pumpu koji neće vući ulje sa dna kartera.

Znaci sta, original zupcasta pumpa koja se moze kupiti (bubu je postavio sliku) nije isjetljiva na spenu, a neka druga je... Najbolje bi bilo da takvu pumpu negdje pronadjem i da ju ugradim i problema vise nece biti, ali ja toliko novaca i zivaca nemam. Bas cu se raspitati kod majstora jednog jel se to moze naci polovno, pa da mi uglavi u 549.

Nije meni ovo bas da je to moram imati, ali bi mi u puno prilika dobro doslo. Bit ce red mjenjati traktor ;)

Bubu
27-02-10, 17:30
Jel video neko ovakav 5106? Zao mi je sto sam zurio pa nisam stigao da ga fotografisem iz vise uglova...

http://img90.imageshack.us/img90/4033/dsc01329d.jpg (http://img90.imageshack.us/i/dsc01329d.jpg/)
http://img444.imageshack.us/img444/2566/dsc01330j.jpg (http://img444.imageshack.us/i/dsc01330j.jpg/)

tesin
27-02-10, 18:23
Video sam ja!!!!!i znam gde je ovo slikano :lol: :lol:

grunt
27-02-10, 18:24
Imam jedno pitanje moj drugar hoce da kupi 539 traktor i kaze mi danas da je nasao u Pancevu,traktor 539 96god za 1500evra ja mu kazem da mi je to sumljivo,sta vi kazete na ovu ponudu izmedju ostalog kaze da je traktor u odlicnom stanju!

tesin
27-02-10, 18:28
taj iz panceva daje taj oglas vec par godina,ustvari to je navlakusa samo da dodjes kod njega u dvoriste,ti ga nazoves i on kaze sve naj o traktoru i kad odes on kaze malo pre ga prodao ali ima drugi......neki krs....

North ARMY
27-02-10, 18:28
Nije valjda da ne znas za tu foru od cigana ??

tesin
27-02-10, 18:32
ja bi pre rekao da su GEDzOVANI >:D nadam se da nevredjam nikog

North ARMY
27-02-10, 18:35
Isli su jedni kod cigana,bar ih u pancevu ima i okolini...
Sve u svemu mozes i da vidis 539 ko picino oko i udjes unutra na pice a kad izadjes ono neka raskantana masina 533 samo ofarban,a ti dao pare i onda te pitaju sto nisi gledao...
A moze i da dodje pola komsiluka znaci njih 30-ak ti dao pare a zena legle ispred traktora i ne da da se tera,deca okolo a muza kom si dao pare nigde na vidiku,ne vredi se ni tuci moze biti zajebano da te izbodu... Sto je najgore policija zna da se to radi,ali zmure na jedno oko.

tesin
27-02-10, 18:38
ee ovo prvi put cujem,ja sam zvao jednog za slican oglas mislim da je bio 539 99god,600 rh,ja nazovem i kazem mu;ako ja dodjem i traktora nema udvoristu,polomicu te kao sibicu...kaze on;NEMOJ DOLAZITI... :lol: :lol: :lol:

North ARMY
27-02-10, 18:39
Aj da napravim malo off tako sam isao po auto da kupim jer je na slikama bio extra i super stanje al kad smo otisli on ga prodao za tih 40min koliko mi treba auto putem do batajnice,on nema al ima druga isti takav samo malo stariji....bla,bla...popili pice i vratili se kuci.

grunt
27-02-10, 18:41
Ja sam nesto nacuo o tome ja ga ubedjujem da se nezeza moram ga dovesti da vidi sta ste vi napisali.

North ARMY
27-02-10, 18:46
Ako je "Stvarno povoljno" mozda mu i zatrazi kaparu da mu uplati 50-100e na racun mobilnog,jer onaj sto prodaje naivan pa misli kupac ga zajebava,a kupac da pokaze kako je baja uplati mu toliki kredit i kad ode na ugovoreno mesto nigde nikog,potrosio ::novac:: za kaparu,gorivo i jos izgubio dan sa sve drugarom kog je poveo u kontrolu.

tesin
27-02-10, 18:48
ma samo neka zaboravi na takve oglase.....

grunt
27-02-10, 18:50
I ja mislim moram ga ubediti,inace ce nagrabusiti

slavkos
27-02-10, 19:16
Jel još ona žena iz Kovina postavlja oglase što priča da je njen IMT samo vozio mleko sa salaša u selo? Cena je slična kao kod ovih garavih u PA, kod njih sam vozio jednog matorog da pazari, koja je to priča, koja gluma, oni se predstavljaju da su tapetari a taj traktor nije u PA, a i starac nije ispustio zimus vodu pa je puko blok ili mu je otišao konusno tanjirasti zupčanik... daju oglase po novinama i u Hrvatskoj i u BiH i zbog njih veliki broj ljudi kad vide da je 013 ni ne čitaju oglas :<<>

MONTOYA
27-02-10, 20:14
Išao i moj zet na takav oglas IMT 539 za 1500e,neko selo kod Pančeva,ista priča,traktor malo pre prodat ali ima drugi neki krš 533.Kada se vraćao na izlasku iz sela poveze nekog čiču koji je bio tog dana na vašaru u rumi tražio da kupi 539 i cigani ga ubedili da pođe s njima imaju baš takav traktor kući,naravno čiča kad je video nije hteo takvog,oni ga isprate do vrata a ovaj ne zna na koju će stranu.Čiča iz nekog sela kod Valjeva,zet ga odveze na autobusku u BG

Bobo
27-02-10, 20:32
Jel video neko ovakav 5106? Zao mi je sto sam zurio pa nisam stigao da ga fotografisem iz vise uglova...

U cemu je fora?!? Rebrasta maska naprijed, radna svjetla gore, a ovaj detalj ne shvacam, jer nikad pod Brenu nisam zagledavao. Kako mi se cini da se radi o hidraulicnom kvacilu?

Uglavnom, ima u trecem selu od mene 5106 kupljen '98 ili '99 koji ima haubu s prorezima naprijed, kao i moj 549, a u svjetla se nisam zagledao, znam samo da ima radna svjetla tvornicki ugradjena, kako mi se cini u visini haube na kabini. Instrument tabla kao i moja na 549, osiguraci na instrument tabli, a ne pod nogama i mislim da tvornicki ima ukljucivanje prednje vuce preko rucice, a ne automatski, no za ovo nisam siguran jel tvornicki ili nije al kako sam rekao, mislim da je.

pidikanac
27-02-10, 20:43
ljudi pazite ti traktori iz pančeva su ustvari iz Dolova preprodavci znam ljude jer sa ja rođen u Dolovu a živim u Bavaništu oni te traktore prodaju godinama neki traktori se prodaju zajedno sa priključnim mašinama cena im je smešna ali ima i frankeštajna ( motor 533,menj.539,dif 533 ) mislim ima svega i svačega a pošto su romi traktore odvezu kod nekog meštanina pa kao ovaj prodaje a ima ih 3-4 i svaki da u oglas po 5 brojeva telefona i uglavnom se žene javljaju budite oprezni. >:D >:D >:D

Milanche
27-02-10, 20:51
Ja sam isao iz kv u Crepaju kod tih gancija cista navlakusa.539 90 i neko godiste a nema ni blokirac, a tip mi jos pokazuje racun kupio ga u..... evo vidi. :<<>

Bećarina pusta
27-02-10, 21:24
Nek još netko kaže da ferguson nije sila. :D

http://img22.imageshack.us/img22/249/fotografija0675.jpg (http://img22.imageshack.us/i/fotografija0675.jpg/)

mityoo
27-02-10, 21:32
Jadni mališa... Bećarina ti ga baš ne štediš! Jadnik da zna da priča taj bi plakao od muke!

Bećarina pusta
27-02-10, 21:35
Jadni mališa... Bećarina ti ga baš ne štediš! Jadnik da zna da priča taj bi plakao od muke!

Vjeruj mi da je dizao i veći i teže terete.

Čuj da zna pričat prvo bi plakao par dana. :lol: :lol: :lol:

Bome taj je kod mene prošao sito i rešeto, al i dalje ide ko metak. :D

Bubu
27-02-10, 22:03
@Bobo
Svi ovi noviji 5106/5136 imaju intrument tablu kao tvoj 549 ali je ovo jedini primerak kojeg sam video sa ovim tipom limarije i da se tako podize. Sa strane ima i gasne amortizere da drzi limariju kada otvoris!
Inace, ovo je takodje jedini primerak koji sam video sa hidraulicnim kvacilom. Ovaj 5136 2004. sto je skoro stigao u moje selo isto ima standardno mehanicko kvacilo kao i svaki redovan 5106/5136...

pidikanac
27-02-10, 22:29
milanche ja sam pitao moderatore da li može da se članovi razvrstaju po mestu stanovanja između ostalog i iz ovih razloga da ti iz Kraljeva ne zapucaš u Crepaju i oni te ispale ko mladog majmuna nego pitaš članove foruma iz Crepaje kakav je traktor pošalje ti slike pa ako odgovara onda put pod noge ali moderatori kažu da to nije izvodljivo iz tog razloga što svi članovi ne žele da stave mesto stanovanja MOŽDA BI TREBALI MALO DA RAZMISLIMO O TOME ^-^ ^-^ ^-^

North ARMY
27-02-10, 22:34
Odosmo u off ali da odg. 1Nije svakom za verovati
2 Nece ti svako pomoci pa sve i da jeste iz Crepaje
3 Zna se ko je odakle od prilike i tako mozemo da se raspitamo preko proverenih clanova.

Bobo
27-02-10, 22:42
@Bobo
Svi ovi noviji 5106/5136 imaju intrument tablu kao tvoj 549 ali je ovo jedini primerak kojeg sam video sa ovim tipom limarije i da se tako podize. Sa strane ima i gasne amortizere da drzi limariju kada otvoris!
Inace, ovo je takodje jedini primerak koji sam video sa hidraulicnim kvacilom. Ovaj 5136 2004. sto je skoro stigao u moje selo isto ima standardno mehanicko kvacilo kao i svaki redovan 5106/5136...

Koliko si siguran da je to kvacilo tvornicki ugradjeno na taj traktor?

Za otvaranje limarije cu bas ovog pitati sto ima tu Brenu novijeg godista, jer kazem, njegova ima haubu kao i ja na 549 s ona 4 otvora mrezasta kod kilera. Moguce je da je ovo na Breni "obrtna limarija" ;)

lakarije
27-02-10, 23:01
milanche ja sam pitao moderatore da li može da se članovi razvrstaju po mestu stanovanja između ostalog i iz ovih razloga da ti iz Kraljeva ne zapucaš u Crepaju i oni te ispale ko mladog majmuna nego pitaš članove foruma iz Crepaje kakav je traktor pošalje ti slike pa ako odgovara onda put pod noge ali moderatori kažu da to nije izvodljivo iz tog razloga što svi članovi ne žele da stave mesto stanovanja MOŽDA BI TREBALI MALO DA RAZMISLIMO O TOME ^-^ ^-^ ^-^

Ja sam za to da svako ko ne prijavi mesto stanovanja,bude BRISAN sa foruma.
Niko nema NIJEDAN razlog da se boji necega ako stavi mesto odakle je.
Znaci onda ti doticni clanovi to rade iz nepostovanja prema ostalim clanovima foruma,prema moderatorima, i samom forumu.
tacno mesto stanovanja bi moglo biti samo od koristi,i nista vise.

vedran R.srpska
28-02-10, 00:00
momci zet kupio imt 539dv 2007god 600rh platio 7300evrova. :D
cu turim slike dan dva,samo dok ga slikm,a ni ja jos nisam vidjeo pa nemogu nista da kazem.
samo znam da nije rakovicin motor na njemu ::lose::

dragan82
28-02-10, 00:27
I ja sam za to da se ipak zna ko je i odakle. Ipak svi mi koji ucestvujemo na ovaj sit imamo veliko iskustvo u ovome poslu. A svi smo tu da bismo ucili jedan od drugoga. Evo nekoliko reci o toj laznoj kupovini. Kod nas u srbiji svi zele da zaradjuju , a da nista ne rade. A sve te njihove ideje mogu da sruse samo sud i policija. Ja sam ovde iso 150km da vidim jedan Micubisi Galant bila mu povoljna cena i kada sam stigo tamo kaze da mu ne radi kvacilo. Nismo imali mnogo sta da pricamo ja sam mu zatrazio da mi plati gorivo sto sam potrosio do njega i nazad. I naravno da mi je platio. Jer ovde je pravilo takvo : svaki veci kvar mora u napred da se kaze kupcu. >:D

BobanNB
28-02-10, 15:35
Išao i moj zet na takav oglas IMT 539 za 1500e,neko selo kod Pančeva,ista priča,traktor malo pre prodat ali ima drugi neki krš 533.Kada se vraćao na izlasku iz sela poveze nekog čiču koji je bio tog dana na vašaru u rumi tražio da kupi 539 i cigani ga ubedili da pođe s njima imaju baš takav traktor kući,naravno čiča kad je video nije hteo takvog,oni ga isprate do vrata a ovaj ne zna na koju će stranu.Čiča iz nekog sela kod Valjeva,zet ga odveze na autobusku u BG

E da vidis kad sam ja isao da kupim prikolica. Prvo u Debeljaču, pa on ima roda u Kovačicu, pa taj ima dobrog prijatelja u Crepaju, pa smo onda završili skoro u Vršac, neka 2 mesta bem li ga kako se zovu. E onda sam tog iz Debeljače pošto me je vodjao kao tele, ":":{ ufatio za kragnu (uz prisustvo mojih svedoka >:D) i onda se iznenada setio jos jednog mesta gde bi možda trebalo da pogledamo (naravno Debeljača) i tek onda smo kupili dve Kikindske prikolice u dobrom stanju za 1350 evrica. Posle toga uz ulaganje od cirka 150 evra smo imali dve extra prikolice.

Malo sam offfffffff. >:({

Dolovac
28-02-10, 16:22
Traktori su iz Dolova (cigani trgovci) ::lose::

NIDŽA
28-02-10, 16:22
Dobrodosli nazd u temu IMT >:D
http://i48.tinypic.com/2dh705k.jpg
Ovaj ga dobro uprego. :lol:

pidikanac
28-02-10, 16:27
Savo pa bar ih mi znamo koi su i šta rade :D

Bobo
28-02-10, 19:05
Nidza, majstore, odakle ova Brena? Neki prospekt il sta?

Ona u pozadini se nesto gadno najerila ;)

zzivica
28-02-10, 19:42
onaj iz pozadine ce izorati japan ako ore.

Bubu
28-02-10, 20:49
Evo par slika sto sam iskopao u kompu-vlasnik traktora je clan tesin...

http://img87.imageshack.us/img87/5290/dsc00146y.jpg (http://img87.imageshack.us/i/dsc00146y.jpg/)
http://img72.imageshack.us/img72/5282/dsc00147k.jpg (http://img72.imageshack.us/i/dsc00147k.jpg/)
http://img31.imageshack.us/img31/5294/dsc00148q.jpg (http://img31.imageshack.us/i/dsc00148q.jpg/)

Evo jos malo i mojih masina...

http://img12.imageshack.us/img12/3128/dsac00136.jpg (http://img12.imageshack.us/i/dsac00136.jpg/)
http://img708.imageshack.us/img708/3961/dsc00002g.jpg (http://img708.imageshack.us/i/dsc00002g.jpg/)
http://img708.imageshack.us/img708/709/dsc00308d.jpg (http://img708.imageshack.us/i/dsc00308d.jpg/)
http://img685.imageshack.us/img685/5537/dsc00785k.jpg (http://img685.imageshack.us/i/dsc00785k.jpg/)
http://img23.imageshack.us/img23/5696/dsc00791za.jpg (http://img23.imageshack.us/i/dsc00791za.jpg/)
http://img685.imageshack.us/img685/2307/dsc00794p.jpg (http://img685.imageshack.us/i/dsc00794p.jpg/)
http://img685.imageshack.us/img685/5743/dsc00795xa.jpg (http://img685.imageshack.us/i/dsc00795xa.jpg/)

Da ne dodje do zabune, 143 nije moj!

tesin
28-02-10, 21:01
eeeejjj na tim slikama moj traktor nije bio zvrsen....falilo mu je par sitnica.... ::svaka cast::

techa
01-03-10, 02:01
Da li zna neko dobru radnju za IMT? Potreban mi je hladnjak za 577 90-to godiste. Elektricar mi je ugradio regler koji je bio neispravan, punio je vise nego sto treba pa je akumulator kipio na cepove od gore. A ventilator kiselinu uvukao u sace, krpi 1,2,7, puta i nevredi sve vece rupe. U Rumu ne mogu da idem a tamo ih ima, pa ako neko ide i vidi nove hladnjake neka se seti @teche i uzme broj telefona pa mi posalje. Moze na pp da ne bih bila reklama, a kad se vidimo >:({

North ARMY
01-03-10, 02:09
http://www.imenik.rs/info.php?id=13640
Nas lokalni za IMT

techa
01-03-10, 02:15
@NA,
hvala puno ::svaka cast:: >:({

NIDŽA
01-03-10, 11:39
Nidza, majstore, odakle ova Brena? Neki prospekt il sta?

Ona u pozadini se nesto gadno najerila ;)

Duga prica. Uglavnom kupio sam CD na kom je trebao biti katalog i slike za 5106. Od kataloga nista, samo slike IMT i mnogih drugih obicnih i ne obicnih traktora. >:D
http://i48.tinypic.com/2vma81f.jpg

pidikanac
01-03-10, 15:32
techa imaš u pančevu na pijaci radnja se zove ferguson

igor74
01-03-10, 18:57
Da li zna neko dobru radnju za IMT? Potreban mi je hladnjak za 577 90-to godiste. Elektricar mi je ugradio regler koji je bio neispravan, punio je vise nego sto treba pa je akumulator kipio na cepove od gore. A ventilator kiselinu uvukao u sace, krpi 1,2,7, puta i nevredi sve vece rupe. U Rumu ne mogu da idem a tamo ih ima, pa ako neko ide i vidi nove hladnjake neka se seti @teche i uzme broj telefona pa mi posalje. Moze na pp da ne bih bila reklama, a kad se vidimo >:({
ikaterm u zemunu remontuje hladnjake,menjaju komplet sace poklopci ostaju stari,

BobanNB
01-03-10, 20:03
eeeejjj na tim slikama moj traktor nije bio zvrsen....falilo mu je par sitnica.... ::svaka cast::

Jel si to od ''farbara'' kupio? Vidim NB table.

KishRobert
01-03-10, 21:11
nije farbarov prodat!

lakarije
01-03-10, 22:59

Pogledaj prvo posto je nov u IMT-u. A pokusaj i u Ikarbus-u,oni su radili za IMT.
Jedan praktičan i zlata vredan savet,za tebe i sve ostale.
Kad središ hladnjak,iza akumulatora pričvrsti neki tvrđi karton,lesonit,šperploču ili nešto slično.A preko akumulatora nije loše staviti neki sunđer da upija eventualna curenja.Neka karton bude iznad akumulatora jedno 20 cm,tako da ako opet bude prepunjavao,kiselina nejde baš direktno u hladnjak. Nemože ga 100% zaštititi ali može donekle,a nekošta baš ništa i neboli.
A opet će imati sasvim nesmetano hladjenje. >:D

NIDŽA
01-03-10, 23:13
Mozda bi bolje bilo prebaciti akumulator sa strane. Kao sto ima Bubu na njegovom traktoru. >:D

http://i49.tinypic.com/am36v6.jpg

Pozdrav Bobo.

MONTOYA
01-03-10, 23:17
mislim da je najlakše staviti dobar atelnator i miran si

Bobo
01-03-10, 23:27
NIDZA, majstore, slike su stvarno odlicne.

Svaka cast!

Pozdrav i tebi ;)

Okrim
01-03-10, 23:47
@ techa

Imaš radnju u Šapcu "JUSEL" kod njih je hladnjak za 577 bio 9800 i šalju robu "brzom poštom".

Ako te interesuju detalji na PP.

tesin
02-03-10, 01:33

Jel si to od ''farbara'' kupio? Vidim NB table.

neznam ko ti je taj,ja sam kupio traktor u Kumanu,samo sto nije bio ni nalik kako sad izgleda,ja sam ga rasturio u sraf i sklopio na tenane,i otklonio fabricke greske....ofarbao,cela kabina tapacirana....nova instalacija....okacicu slike ovih dana...

Post je spojen: 1267486513________________________________________ _________

Pogledaj prvo posto je nov u IMT-u. A pokusaj i u Ikarbus-u,oni su radili za IMT.
Jedan praktičan i zlata vredan savet,za tebe i sve ostale.
Kad središ hladnjak,iza akumulatora pričvrsti neki tvrđi karton,lesonit,šperploču ili nešto slično.A preko akumulatora nije loše staviti neki sunđer da upija eventualna curenja.Neka karton bude iznad akumulatora jedno 20 cm,tako da ako opet bude prepunjavao,kiselina nejde baš direktno u hladnjak. Nemože ga 100% zaštititi ali može donekle,a nekošta baš ništa i neboli.
A opet će imati sasvim nesmetano hladjenje. >:D

Kupis suvi akumulator i nemislis o kiselini.... >:D

zike
02-03-10, 01:57
http://i46.tinypic.com/1z2hvcw.jpg
ja sam kod mene stavio akomulator sa strane.

Bubu
02-03-10, 12:14
Evo tesin mi uze rec iz usta! :D
Ja na jednom traktoru vec imam suvi akumulator i planiram da kupim i za ostale iako je dosta skuplji od klasicnog...
Kod mene je kao onaj levi akumulator na slici. Inace, ni jedan akumulator nije tolerantan na prepunjavanje pa se uz taj suvi akumulator (kada kupujes kod ovlascenog prodavca u Temerinu) dobija i digitalni pokazivac napona punjenja alternatora! >:({

http://img203.imageshack.us/img203/4479/optima2batteries1.jpg (http://img203.imageshack.us/i/optima2batteries1.jpg/)

aca74
02-03-10, 14:48
Ja sam remont hladnjaka radio u Ikaterm-u (Ikarbus-u) i uradili su extra. Neki majstori za hladnjake su me odgovarali sa ova fabrika ne može da uradite ništa sem zamene saća, a oni kao sve remontuju.
Posle donošenja hladnjaka iz fabrike samo su ćutali. O ceni ne raspravljam, ali techo posle ovog imaš nov hladnjak 100%. Moja preporuka zovi Ikaterm, pitaj za rad tvog hladnjaka, a raspitaj se u prodavnicama za cenu novog. Ako je razlika dobra pravac Zemun, Batajnički drum, tu se nalazi fabrika Ikaterm.

igor74
02-03-10, 17:21
Evo tesin mi uze rec iz usta! :D
Ja na jednom traktoru vec imam suvi akumulator i planiram da kupim i za ostale iako je dosta skuplji od klasicnog...
Kod mene je kao onaj levi akumulator na slici. Inace, ni jedan akumulator nije tolerantan na prepunjavanje pa se uz taj suvi akumulator (kada kupujes kod ovlascenog prodavca u Temerinu) dobija i digitalni pokazivac napona punjenja alternatora! >:({

http://img203.imageshack.us/img203/4479/optima2batteries1.jpg (http://img203.imageshack.us/i/optima2batteries1.jpg/)
moj na rakovici izdrzao 2 godine taman da prodje garancija a jako je skup u odnosu na obicne akumlatore bolje je resenje kupiti zatvoreni akumlator. inace to su EXIDE akumlatori i nisu nista posebno mada ih tako predstavljaju. >:D

tesin
02-03-10, 17:28
ja sam stavio jedan suvi na jednu rakovicu 65 koju smo sredjivali celu,evo vec 6 god i jos pali na taj akumulator...nego da se vratimo na temu imt ;D}

BobanNB
02-03-10, 18:05
nije farbarov prodat!

Jbg, nisam ga vidio oooooodavno.

Goran G.
02-03-10, 22:21
posto je suvi akumulator i gde se moze nabaviti

meshter
02-03-10, 23:24
posto je suvi akumulator i gde se moze nabaviti
Zadnji put kad sam pitao bio je oko 20000, ima ih u Temerinu. Inace imam ih 2 komada OPTIMA Red Top 4,2 i za sada sam prezadovoljan sa njima, bez problema palim kombajn, belorusa, ukratko sve. Ovde imas i karakteristike akumulatora, telefone i mapu kako naci prodavnicu http://www.andreja.co.rs/kapcsolat%20sr.htm >:({

Bubu
03-03-10, 05:56
@igor74
Moj akumulator je Optima a ne EXIDE!
I ja palim traktor u sezoni a zimi auto ako koji akumulator izda...

dragan82
03-03-10, 13:41
Da li neko moze da mi kaze: da li ikada propada poluosovina na 539. I da li sa maseja koji je deda nasem 539 pase poluosovina ili ne?

igor74
03-03-10, 17:29
@igor74
Moj akumulator je Optima a ne EXIDE!
I ja palim traktor u sezoni a zimi auto ako koji akumulator izda...
proveri >:D >:D >:D

topalovic
03-03-10, 21:48
Da li je neko ugradjivao na 539 servo volan i ako jeste moze neka skica ili objasnjenje ^-^

dragan82
03-03-10, 21:57
Ja mislim da je servo nepotreban sem ako 539 ima Frontal.

topalovic
03-03-10, 21:58
ma otislo mi je kuciste volana pa razmisljam da li njega da radim ili da budzim servo n a volanu

meshter
03-03-10, 22:01
Da li je neko ugradjivao na 539 servo volan i ako jeste moze neka skica ili objasnjenje ^-^
Nisam ga ugradjivao ali imam semu kako izgleda varijanta 539 sa servo volanom >:D

http://i45.tinypic.com/2ih3488.jpg

topalovic
03-03-10, 22:07
to je skica od novih serija,jel pase orbitrol ili kako se vec zove dole zbog poklopca menjaca

meshter
03-03-10, 22:17
evo slika novog imt 539

http://i45.tinypic.com/do6t5u.jpghttp://i45.tinypic.com/2zolmbl.jpghttp://i46.tinypic.com/21j0vnc.jpg
Clan bacan ima nov 539 sa servo volanom.Pitaj njega da slika kako izgleda instalacija na traktoru.

Bubu
03-03-10, 23:56
@igor74

Evo i foto dokaza. Inace, akumulator je trenutno na Ladi Nivi dok ne pocne sezona 'traktorisanja'...

http://img718.imageshack.us/img718/3092/dsc00462b.jpg (http://img718.imageshack.us/i/dsc00462b.jpg/)

dragan82
04-03-10, 00:12
Ja sam video ovde u CH da su ovakvi akumulatori preskupi, samo nikada nisam pomislio zasto. Uglavnom se koriste u poljoprivredi. Npr. ja imam na auto obican i zena na njenog kapanca ima obican. Samo sto ovde i ovi obicni su skupi. Obican akumulator od 65ampera je oko 130e >:D

Bubu
04-03-10, 00:20
U Srbiji nije toliko skupo ali ima dosta skart robe a to je najveci problem!
Ja sam za akumulator sa slike dao 19000 dinara sto je u tom trenutku u jesen 2008. bilo oko 200 evra mozda malo jace...

dragan82
04-03-10, 00:55
Ja sam uvek koristio crnog konja. Ne verujem da je moj brat promenio marku od kada sam ja otiso od kuce. Mislim da i on koristi josuvek istu marku. Na 539 su bini ok , ali na rakovicu 60 skoro svake 3ce god smo morali da menjamo. redko kad su trajali po 4 god. Na zmaja 135 skoro nikad nismo kupili akumulator. Uvek smo stavljali od Yuga ili od jadnog 539 posto imamo 2 539. Tebi svaka cast kako si se odlucio na ovako veliku investiciju.

Bubu
04-03-10, 01:00
:D
Jednostavno necu vise da se zezam sa akumulatorima losijeg kvaliteta. Imao sam dosta reklamacija na proizvodjaca kojeg ti pominjes tako da se trudim da ga izbacim iz upotrebe! Napominjem da su mi anlaseri i alternatori ispravni...

Bobo
04-03-10, 01:17

Ja vec neko vrijeme planiram ugraditi servo cilindar u moj 539 (kao sto je imala prva serija 577) i to bi islo preko lijeve ruke iz puza volana, koja se nikada ne "lufta". Jedini problem vidim u spajanju prednjih tockova sponom, jer bi spona trebala biti niza od kartera, a to mi nikako ne pase, pogotovo u sumi, kultivaciji i slicnim poslovima posto bi spona bila najnizi dio traktora koji bi mi jako smetao.

Dakle, po meni problem lezi samo i jedino u spajanju prednjih tockova a drugo se sve da rijesiti. Ne trebam nikada siriti prednji kraj, pa mi pasei "fiksno" rjesenje iako mi ne bi bio problem nabaviti sponu s 560 koja ima mogucnost produzivanja ovisno o tragu tockova.

MONTOYA
04-03-10, 09:31
Bobo stavi dva cilindra unakrst povezana i ne treba ti spona :lol:

Bobo
04-03-10, 14:38
Ooooooo, treba spona svakako biti...

Ja zelim na 539 ugraditi servo, jer tih cilindara mogu naci za jako male pare, i ne trebam orbitrol za njih. Dakle, pumpa i rezervoar za ulje i cilindar. To nije uopce problem ugraditi na 539, samo mi je problem prednje tockove spojiti. Da sam ovome pridavao malo vise paznje, vec bi to bilo na 539 namontirano davnih dana, al mi se bas i nije dalo, da vam budem iskren.

Sve u svoje vrijeme, a sve mi se cini da cu od toga odustati, jer 539 nece raditi vise nista tesko a u sijanju, prskanju mi servo ni ne treba, tako da ce sve ostati original kako mi se cini.

MONTOYA
04-03-10, 16:13
Šta je mašinahttp://i49.tinypic.com/eqsdbk.jpg

Bobo
04-03-10, 17:12
Cek cek cek...

5106 bez kabine...

E, pa sto sve necu vidjeti danas...

dragan82
04-03-10, 18:05
Zamisli nema rolbar. :lol: :lol: :lol: >:D Pa to nece nikad proci u evropu.

pidikanac
04-03-10, 19:08
pa ta je slika starija od Dunava dva dana :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

milos bota
04-03-10, 20:51
Bobo stavi dva cilindra unakrst povezana i ne treba ti spona :lol:

http://i50.tinypic.com/2mqugsz.jpg
BOBO poslusaj ,to ti je najbolje resenje,ja imam na 539 hidro ,sa orbitrolom i 1jednim klipom a kućište prenosi silu na drugu sponu,kada se kućište pohaba ubaciću jos jedan klip unakrst,pumpu sam stavuo od omege klinasti kaiš;urezan na sami početak šajbe vodene pumpe,orbitrol od rusa i klip kupljen na najlonu 40 e,

MONTOYA
04-03-10, 23:50
pa ta je slika starija od Dunava dva dana :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Pa druže koliko misliš da imam godina
slika je sa sajma 2007

vedran R.srpska
05-03-10, 00:25
evo zetov malisa kako sam i obecao imt 539 dv,
http://i48.tinypic.com/118n4ar.jpg

http://i48.tinypic.com/2dhzhht.jpg

http://i45.tinypic.com/1znymgw.jpg

http://i45.tinypic.com/1zwj9kw.jpg

http://i47.tinypic.com/314pflj.jpghttp://i45.tinypic.com/1zwj9kw.jpg
na ovoj slici to moj stari malo tera

http://i50.tinypic.com/20po7rm.jpg
i na ovoj

http://i48.tinypic.com/2qn8mfn.jpg

Bogdan
05-03-10, 01:22
Za vreme prethodnih snegova na 558 mi zablokira desna kocnica, to se i pre desavalo... Pocnemo mi da cimamo napre nazad u nadi da ce popustiti ali nikako. Malo jace smo cimamali jer je traktor ostao na putu i morali smo da ga sklonimo. Posle jaceg trzaja nesto puce, a pedala samo propade dole, naravno kocnica je popustila, ali sada vise ne koci. Da li neko ima ideju sta se desilo i koliki je to kvar??

dragan82
05-03-10, 01:27
Auuuuuuuu ni ste trebali da ga cimate. Sad ^-^

Bogdan
05-03-10, 01:40
Lose su gume napred pa nije hteo da slusa po snegu i morao sam sa kocnicom da ga okrenem....
Desavalo se i pre da blokiraju, samo ga pola metra vratimo nazad i odmah popusti, a sad {"{":

Bubu
05-03-10, 06:37
Pogledaj poluge razmikaca ploca kako stoje, da se nisu otkacile ili eventualno otpale (to mi pada na pamet posto kazes da nemas pedalu a 558 ima kocnicu kao 577 samo sa mehanickom komandom).
Ako nije to onda ti verovatno ne gine rasklapanje te kocnice ako hoces da ti proradi..

galki
05-03-10, 08:49
otprilike je ovo sto bubu kaze ili je otkinuo nutove na poluosovini ili lameli ali pedala onda nebi propala

MONTOYA
05-03-10, 09:27
zanima me, na IMT 5106 kardansko vratilo je hidro,koja pumpa daje mu pogon?

tesin
05-03-10, 10:49

Nije hidro pogon,isto je kao i na svim imt traktorima,samo sto ovi traktori imaju hidraulicno kvacilo,u kucistu diferencijala,odnosno iza pumpe hidraulika,on ima dve pomocne pumpe,kako ovde kazu tandem,jedna je za spoljnu hidrauliku a druga za ukljucivanje kardana............ >:D

Bogdan
05-03-10, 11:11
Najmanje sto zelim jeste da rastavim pola traktora. Danas ili sutra cu skinuti onaj poklopac gore i probati da izvucem mehanizam kocnice pa da zavirim unutra i pogledam dal se nesto vidi :/

MONTOYA
05-03-10, 18:36

Nije hidro pogon,isto je kao i na svim imt traktorima,samo sto ovi traktori imaju hidraulicno kvacilo,u kucistu diferencijala,odnosno iza pumpe hidraulika,on ima dve pomocne pumpe,kako ovde kazu tandem,jedna je za spoljnu hidrauliku a druga za ukljucivanje kardana............ >:D
kako mu se menja brzina kardana,gde mu stoji pomoćna pumpa

Bubu
05-03-10, 19:00
Kod 5106 slicno stoje pumpe kao na 577 samo sto 5106 ima dve zupcaste pumpe umesto jedne na 577!
Za brzine kardana nisam siguran!

meshter
05-03-10, 19:41
Ovo je podatak iz prirucnika a clan tesin ima takav traktor pa je vise upoznat sa karakteristikama.

http://i48.tinypic.com/2mhzuvd.jpg

grunt
05-03-10, 20:19
Najmanje sto zelim jeste da rastavim pola traktora. Danas ili sutra cu skinuti onaj poklopac gore i probati da izvucem mehanizam kocnice pa da zavirim unutra i pogledam dal se nesto vidi :/
Nema tu gledanja resi dan da potrosis i udri.

Bogdan
06-03-10, 04:52
Ujutru, kad dodjem sebi, oko 12, 13h... rastavljam Dedu (558) pa vam javljam sta je bilo sa kocnicama... >:({

tesin
06-03-10, 15:23

kako mu se menja brzina kardana,gde mu stoji pomoćna pumpa

da bo promenio brzinu vratila,moras da ispusts ulje iz kompletnog zadnjeg dela,menjaca,deferincijala...pa onda nazad skines poklopac u kompletu sa vratilom kardana,pa okrenes zupcanik,pa vratis nazad....komplikovano...i nemoze na svakom da se ubrza na 1000 obrtaja u min,standard je 540 >:D

todor
06-03-10, 18:29
po motorima su različiti ovo ostalo je uglavnom isto stim što 533 ima bolji i dugotrajniji motor nego 539

tesin
06-03-10, 18:38
jeste dugotrajniji ali nije bolji.... >:D

todor
06-03-10, 18:51
misliš zbog razvoda nije bolji sve zavisi dosta dugo i taj razvod ide ako je kvalitet dobar

tesin
06-03-10, 21:27
moj je 71 god i jos ima njegov original razvod,nisam mislio na to nego na iskoriscenost tog motora....

todor
06-03-10, 21:34
pa bolja je iskoriščenost tog motora nego 539 pramdeda ima iz 68god jednom je rađena generalna sad treba da ubacujem dvostepeno kvačilo iako se i sajednostepenim naradio kao nijedan nezna ni sam koliko ima sati

tesin
06-03-10, 21:41
533 kad treba da zaleti dve prikolice oce da umre,a 539 povlaci...ja sa 539 vucem dvobrazni 756 i to bez problema,a da vidim kako ce ga 533 vuci.na 533 jeste dugotrajan motor al nemoze da uradi sve sto moze 539. ...

todor
06-03-10, 22:04
pa slabiji je nego 539 a baš 756 sa fergusonom sumnjam jedino da ga nosiš po putu jer 756 ti je za 560 a ne za 539

milos bota
06-03-10, 22:10
oro sam ja sa 539 i 756 na relativno lakoj zemlji,to znači 3 spora i svaki 2-3 krug sam stajo da malo oladi nisam hteo da pređe 95,a verujem da nekim exsta lakim zemljiština može da vuče taj plug na manjim dubinama, a sa 755 ide kako hoćes, i jos da napomeme sa fergusonom bez blokade ne vredi iči u atar toje samo za vozanje po tvrdom putu a svaki 533 nema blokadu

dragan82
06-03-10, 23:09
Zasto ti treba brzina od 1000 obrtaja. Ta brzina se ne upotrebljava svaki dan.

MONTOYA
06-03-10, 23:15
mislio sam da mu je kardansko vratilo hidro,hteo sam da iskoristim za nešto drugo

tesin
07-03-10, 13:06
e videcete snimak kad okacim... 539 sa 756 i to prvom brzom :lol:i nije tacno da svaki 533 nema blokadu...

Bećarina pusta
07-03-10, 13:27
oro sam ja sa 539 i 756 na relativno lakoj zemlji,to znači 3 spora i svaki 2-3 krug da malo sam stajo da malo oladi nisam hteo da pređe 95,a verujem da nekim exsta lakim zemljiština može da vuče taj plug na manjim dubinama, a sa 755 ide kako hoćes, i jos da napomeme sa fergusonom bez blokade ne vredi iči u atar toje samo za vozanje po tvrdom putu a svaki 533 nema blokadu

Makar šta, to nije istina.

zike
07-03-10, 13:27
oro sam ja sa 539 i 756 na relativno lakoj zemlji,to znači 3 spora i svaki 2-3 krug da malo sam stajo da malo oladi nisam hteo da pređe 95,a verujem da nekim exsta lakim zemljiština može da vuče taj plug na manjim dubinama, a sa 755 ide kako hoćes, i jos da napomeme sa fergusonom bez blokade ne vredi iči u atar toje samo za vozanje po tvrdom putu a svaki 533 nema blokadu

kako 533 nema blokadu

meshtro
07-03-10, 13:33
pa evo moj 533 je 71/72 godiste nema ni blokadu ni kompresor,s njim po mokrom samo bezi iz njive {"{": {"{": {"{": oranje po klizavom je jako zanimljivo!

zike
07-03-10, 14:03
Pa moj nema kompresor ali blokadu ima

North ARMY
07-03-10, 14:05
Pa moj nema kompresor ali blokadu ima

Moj je 78god i isto stanje.
Aj vi malo dodjite kod mene da orete sa 539 i 756,iskreno mom je puno kad mora po dvoristu da ga preveze,a u njivi bas nema sta da trazi,ni 755 nema sta da trazi u brazdi sa 539.
Ovde 755 ide za 549,a nekad ni za njega.
Drug je prodao 542(novi tip) i uzeo 560 da moze postano vuci 756.

tesin
07-03-10, 14:17
pricam o gornjim zemljama,ne o ritu.... >:D

milos bota
07-03-10, 15:39
napiso sam da nema "svaki" samo 533 deluxe ima blokadu,

zike
07-03-10, 16:17

Napisao si svaki 533 nema blokadu.mozda nisi tako mislio ali si tako napisao.

milos bota
07-03-10, 16:20
izgleda da je tako

Bećarina pusta
07-03-10, 16:29
Hidraulični volan na IMT-533. Traktor ima orbitrol i ugrađenu pumpu iznad dinama, a pumpa ima pogon preko remena od duple remenice na dinamu. Cilindar je pričvršćen na prednji trap i povezan je sa oba točka preko kratkih sponica, tako da nema klasičnih spona. Ovo mi se čini kao najjednostavnije rješenje za hidrulični volan na IMT-533-539.

http://img62.imageshack.us/img62/4120/imthidro.jpg (http://img62.imageshack.us/i/imthidro.jpg/)

todor
07-03-10, 16:34

ima i običan 533 pramdeda ima sa jednostepenim kvačilom i ima blokadu

vedran R.srpska
07-03-10, 16:43
Hidraulični volan na IMT-533. Traktor ima orbitrol i ugrađenu pumpu iznad dinama, a pumpa ima pogon preko remena od duple remenice na dinamu. Cilindar je pričvršćen na prednji trap i povezan je sa oba točka preko kratkih sponica, tako da nema klasičnih spona. Ovo mi se čini kao najjednostavnije rješenje za hidrulični volan na IMT-533-539.

http://img62.imageshack.us/img62/4120/imthidro.jpg (http://img62.imageshack.us/i/imthidro.jpg/)

svaka cast becarino,
ne samo najjednostavnije,nego i najbolje do sadsto sam vidjeo

Rale 83
07-03-10, 17:06
A na koliko 533 je u funkciji blokada :lol: :lol: :lol:

topalovic
07-03-10, 17:36
Bećarina pusta
Jel moze jos neka slika bas me zanima kako si sve to stavio jel si moro da pomeras hladnjak i kako ti klip nesmeta na remenicu i kako si stavio obitrol od kucista menjaca jel ti nije smetao ^-^

zike
07-03-10, 18:23
A na koliko 533 je u funkciji blokada :lol: :lol: :lol:

Pa to sve zavisi od vlasnika koliko vodi racuna o svom traktoru.ako nevodis racuna o traktoru nece ti ni raditi.

Rale 83
07-03-10, 18:46
Imamoga od 75 , voziosam najmanje 20 komada, i nisam naisao na 533 da mu blokada ispravna.
Pricao sam sa starim ljudima i kazu da najvise mogu da izdrze 3 ukljucivanja :lol: :lol: moj tata mu jednom remontovao blokadu i isto.

milos bota
08-03-10, 09:54
http://i50.tinypic.com/zoetfd.jpg
http://i45.tinypic.com/i70du0.jpg
http://i47.tinypic.com/n4cdqx.jpg
http://i49.tinypic.com/1z1y61h.jpg
slike kako je kod mene urađeno, treća slika je nosač servo pumpe

Bobo
08-03-10, 11:46

Ovu sliku imam na kompjuteru vec neko vrijeme, al ne zelim se jos igrat s orbitrolom... Za prvu ruku bi mogao pokusati naci dvije stare "ruke" rukavaca, pa ih skratiti i spojiti prednje tockove sponom preko prednjeg mosta gdje se ovdje nalazi cilindar...

Samo, pre kratke mi se cine te ruke i nekako mi izgleda da tu dolazi do velikog opterecenja i da ni ovom cilindru na 533 bas i nije lako.

Ovaj sistem orbitrolom je odlican, samo bi se ja tesko odlucio u kucnoj radinosti spajati na 539 prednje tockove svaki svojim cilindrom bez mehanicke veze...

Bećarina pusta
08-03-10, 12:10
Bećarina pusta
Jel moze jos neka slika bas me zanima kako si sve to stavio jel si moro da pomeras hladnjak i kako ti klip nesmeta na remenicu i kako si stavio obitrol od kucista menjaca jel ti nije smetao ^-^

Nije to mojih ruku djelo, već sam tu sliku našao na netu. Hladnjak nije pomican samo je "kriva cijev" od hladnjaka malo podignuta gore, a klip nesmeta remenici.

@Bobo: Što su spone kraće to su jače. Ako izdrže onako dugačke kao što je u stnadardu onde nevidim razloga zašto nebi izdržale ovako kratke. Što se cilindra tiče mislim da tu nema brige hoće on biti dovoljno jak da odrađuje svoj posao. A ako bi čovjek htio može se ugraditi i za dlaku jači cilindar od ovoga.

Što se tiče spajanja točkova sponom preko prednjeg trapa (kao što si rekao) tu treba dobro vidjeti jel ima prostora za hod spone naprijed-nazad gledano u smjeru vožnje, jer kod motanja točkova spona se giba lijevo desno, no isto tako i naprijed-nazad. Zato ovaj sistem ima ugrađen zglob na mjestu gdje se spona spaja na cilindar. Tvornički je to rješeno ugradnjom kolijevke koja ide iznad trapa (kod traktora sa mehaničkim volanom kolijevka ide ispod trapa) pa onda ispod trapa porečna spona ima mjesta za svoje gibanje.

@miloš bota: Reci mi jel imaš kakvih problema sa pumpom dok vrtiš volan sa punom kašikom podignutom u zrak, jel proklizava remen na pumpi, jel pumpa cvili...? Jesi zadovoljan sa brzinom reagiranja kad okrećeš volan? Kako volan reagira na ler gasu, jel "otvrdne" pa moraš dati malo gasa ili se vrti lagano kao i na povećanom gasu? Jel ima problema u povezanosti između točkova tj. u reagiranju s obzirom da je cilndar na jednoj strani?

Dosta pitanja sam nacifro, jel. ::namigivanje:: Hvala unaprijed na odgovorima. >:D

Bećarina pusta
08-03-10, 12:37
Imamoga od 75 , voziosam najmanje 20 komada, i nisam naisao na 533 da mu blokada ispravna.
Pricao sam sa starim ljudima i kazu da najvise mogu da izdrze 3 ukljucivanja :lol: :lol: moj tata mu jednom remontovao blokadu i isto.

Stari ljudi brzo zaboravljauju. ::namigivanje:: Radi ona (blokada) odlično. Na svom 533 blokadu koristim jako često i sve štima. No jednom sam, zbog stalnog te vrlo čestog i nepotpunog uključivanja blokade uspio polomiti sve šarafe na tanjurastom zupčaniku. Treba znati kad i kako uključivati blokadu i kad i kako ju isključivati te provjeriti jel se isključila ili nije da bi znali jel možemo početi motati točkove ili ne.

milos bota
08-03-10, 13:23
remen je loš pa hoce da prokliža a ada bi stavio novi i malo naspanovao nebi bilo problema,bilo bi bolje rešenje staviti pumpu od vektre noviji tip sa pka"širokim remenom" i to bi resilo sve probleme,ovo neću dirati ali ću pka remen staviti na 560,dosta brzo reaguja mislin da je brzina dobra, a ako hoces sporije stavis deblji cilindar ili obratno,a kada se radi sa utovarivačom ja uvek dam malo gasa 1200 1300 obrtaja sto se povazanosti tiče zasada je uredu na kućistu su promenjene biksne a ako bude problema dobice joc jedan cilindar na drugu stranu,

ovo nisam ja radio radio mi je mastor iz bača

cukaneca
09-03-10, 22:25
IMT 5136 GENERALNO SREDJEN.136KS.PREDNJA VUCA.CENA 6500e.
naleteh na ovaj oglas. nemam pojma o ovom traktoru ali zvuci mi povoljno. da li mi neko moze nesto reci o njemu a i o ceni?

lakarije
10-03-10, 22:22
Cene traktora,5100,5106,5136,(5130 praktično više i ne postoji),su zadnjih desetak godina nerealno niske.Kreću se zaista oko 6.000 do 7.000 e. Što je stvarno malo u odnosu na recimo 560 ili 577. Ipak je to 136 ks. Prijatelj je 2003 kupio 5106 odličan spolja za nekih 6.500 e. Sledeće godine mu uradio punu generalnu,a 2007 ga menjao za auto,i računao 6500e.Bio je dobar,dosta sam radio da tim traktorom,sa četri brazde u ugarenju i za žito,smo ga ganjali kao djavola.A razlika do 5136 je turbina i još 30ks više.
A prodao ga jer je uzeo novog Case-a.

cukaneca
10-03-10, 22:26
hvala, cuh danas da je kod njih problem konusno tanjirasti navodno je slab za njih. da li tu ima necega?

dragan82
10-03-10, 22:29
Nazalost to zako mora biti jer manji traktori imaju vecu potraznju. Evo 1 primer ovde su skuteri od 125cm3 jeftiniji kada su polovni od skutera od 50cm3. Traktor od 180ks i 200ks je jeftiniji od onog od 100ks. >:D >:({ Eto vidis imaju slab diferencijal. :lol: :lol:

vedran R.srpska
11-03-10, 09:11
zalosno je sto kod nas u R.S,nemozes naci dobrog fergu 539,bez 4500evrova,a samo sjeno kupi.
a te 4500+2000 evrova imas traktor sa 100ks vise :D
naravno kome treba >:({

dragan82
11-03-10, 10:04
Vedrane ja mislim da ti nisi bas upravu. Jer ja poznajem Dragana iz R.S. koji zivi ovde blizu mene , i on se bavi iskljucivo trgovinom traktora.Traktor od 100ks za 4500e ovde ga nemozes naci pa da si bog, a transport je 1000e-2000e. A sto se tice 539 on jeste na ceni. U to sam se i ja uverio u Rumi na pijac.

farmer
11-03-10, 11:00
ja imam imt 540 78godiste ijos nismo radili generalku iako je vec odavno presao 10 000 radnih sati.u zadnje vreme ga ponekad zakujem pa se sad spremamo da ga pretresemo.sta je on sve pretrpio....i zato mislim da od imt-a ako sve uzmemo u obzir(cijena nabavna,cijena dijelobva,itd)nema boljeg traktora..i ja sam iz r srpske i stvarno ima i previser uvezenih traktora i kada vidim cijene i stanje traktora smrkne mi se...ja isto gledam cene po internetu i na svim tim traktorima je zarada veca od transporta i zato odlucno kazem ponovo imt i to 2050 nov pa znam sta sam kupio i da je opet jeftiniji od stranca koji je star 15-tak godina a ujedno se osjecam kao patriota >:({

Bobo
11-03-10, 13:08
jel se moze naci 2050 uopce za kupiti nov? Znam da su zastupnik JD-a za srbiju imao te traktore u ponudi, posto su u njima JD motori, a kad sam ga ja htio kupiti 2006.g. nisu se mogli izvesti nigdje (mozda su mogli u BiH) a u HR nisu mogli proci homologaciju...

Za sad je ipak IMT 550.10 vrh ponude IMT traktora. Jos da je nekoga "podmazati" pa da ga dobijes s rakovica motorom (radi rezervnih djelova) to bi onda bilo TO, sto se tice malog traktora. naravno, da postoji i obican i DV. Od velikih nek prave 5135 kakav je do sada bio i nek ubace za domace trziste 5136 ali s ZF mjenjacem kakav ima 5135 i to je to sto se tice velikog traktora. A u sredini ce uvijek biti 570 a za domace 577 naravno i jedan i drugi P ili DV.

Te modele da prave i nema vise propadanja firme. Sta ce kome toliki izbor traktora u tako malim razmacima konjikih snaga? Znaci 50, 75, 120 i mir. Vise ti nista ne treba... Eventualno 577 s turbo motorom kao traktor od 90KS, ali o tom potom...

mims
11-03-10, 13:54
Jel neko menjao orginalno sedište na 542, jel bi moglo da stane od nekog auta, ovo što ima da se kupi je turko i indijsko i uopšte mi se nesviđa. Jel ima neko neki predlog?

lakarije
11-03-10, 14:16
hvala, cuh danas da je kod njih problem konusno tanjirasti navodno je slab za njih. da li tu ima necega?

Jeste da se prilično dešavalo problema sa konusno tanjirastim,ali treba uzeti u obzir da su oni korišćeni u kombinatima i da su se na njima iživljavali do besvesti,dušu su im vadili.Od kada su se pojavili osamdesetih godina, oni su bili glavni nosioci proizvodnje,pa su radili najteže stvari.Dešavalo se da pojedinac godišnje sam uzore po par hiljada jutara.Ovde kod mene ih nisu gasili mesecima,samo su se menjali traktoristi.
Mislim da kad dođe vreme,za zamenu,treba ubaciti nov,IMT-ov konusno tanjirasti(jer je ipak kvalitetniji od male privrede),i neiživljavati se sa njim i nebi trebalo da bude problema.
Što se ostalog tiče,ojačana hidraulika,mokre kočnice,proveren S-46 motor, ima ih i sa Perkinsom,velika kabina,odignuta,prilično zadihtovana...

cukaneca
11-03-10, 15:08
hvala na odgovorima >:({

tesin
11-03-10, 15:47

Jeste da se prilično dešavalo problema sa konusno tanjirastim,ali treba uzeti u obzir da su oni korišćeni u kombinatima i da su se na njima iživljavali do besvesti,dušu su im vadili.Od kada su se pojavili osamdesetih godina, oni su bili glavni nosioci proizvodnje,pa su radili najteže stvari.Dešavalo se da pojedinac godišnje sam uzore po par hiljada jutara.Ovde kod mene ih nisu gasili mesecima,samo su se menjali traktoristi.
Mislim da kad dođe vreme,za zamenu,treba ubaciti nov,IMT-ov konusno tanjirasti(jer je ipak kvalitetniji od male privrede),i neiživljavati se sa njim i nebi trebalo da bude problema.
Što se ostalog tiče,ojačana hidraulika,mokre kočnice,proveren S-46 motor, ima ih i sa Perkinsom,velika kabina,odignuta,prilično zadihtovana...

Slazem sa sa svime sto je lAKARIJE napisao,samo bi dodao da njemu nije najveca boljka deferencijal,njega pre pocne da zeza hidraulika nego bilo sta drugo,i to zbog toga sto se taj traktor vozi sporim brzinama u oranju,ako nije usporen,i onda taj mali reduktor sporih brzina nemoze da izdrzi to opterecenje i dolazi do habanja i pravljenja spena,i taj spen hidraulicna pumpa provuce kroz ceo sistem i napravi karambola,.......ali i to se resi.....i ja jos nisam video ni jednog da kazem skroz celog za 6500 hiljada na svakom fali po nesto,radi on i lepo izgleda na slici a kad pocnem da ga zagledam onda vidim sve nedostatke....

farmer
11-03-10, 15:59
jel se moze naci 2050 uopce za kupiti nov? Znam da su zastupnik JD-a za srbiju imao te traktore u ponudi, posto su u njima JD motori, a kad sam ga ja htio kupiti 2006.g. nisu se mogli izvesti nigdje (mozda su mogli u BiH) a u HR nisu mogli proci homologaciju...

Za sad je ipak IMT 550.10 vrh ponude IMT traktora. Jos da je nekoga "podmazati" pa da ga dobijes s rakovica motorom (radi rezervnih djelova) to bi onda bilo TO, sto se tice malog traktora. naravno, da postoji i obican i DV. Od velikih nek prave 5135 kakav je do sada bio i nek ubace za domace trziste 5136 ali s ZF mjenjacem kakav ima 5135 i to je to sto se tice velikog traktora. A u sredini ce uvijek biti 570 a za domace 577 naravno i jedan i drugi P ili DV.

Te modele da prave i nema vise propadanja firme. Sta ce kome toliki izbor traktora u tako malim razmacima konjikih snaga? Znaci 50, 75, 120 i mir. Vise ti nista ne treba... Eventualno 577 s turbo motorom kao traktor od 90KS, ali o tom potom...
u hrvatskoj nude novu rakovicu koja izgleda fenomenalno(12BS:DV)ukucaj rakovica i trazi pod timom oznakom.ja sam potrazivao od servisera on je negdje oko pozege,on nudi rakovice,ali odgovor nisam jos uvek dobio.imt2050,2070,2090 se nude u bih a i u rumuniji gdje su ubedljivo jeftiniji.

MONTOYA
11-03-10, 18:31
@tesin
pa zar nemože 1 brzom da ore,koliko je to km/h
kako ga "uspore" ^-^

tesin
11-03-10, 19:01
kad ores zimsko duboko nemoze prvom jer tom brzom prvom ide 11,6 km/h a petom sporom 9,14 km/h to je jako brzo i jednostavno nema snage za tu brzinu. a uspori se tako sto se promenu dva zupcanika u menjacu i usporis ceo menjac, onda moze da ide prvom,jedino ako nije neka ritina onda moras da teras petom sporom,ja sam moj usporio i gde sam orao petom sporom tu nije ostao ceo plug moralo je nesto da otpadne >:D mislim na imt plug i leopard

MONTOYA
11-03-10, 19:04
na koliko obrtaja računaš tu brzinu,koliko ide 2 brza
kada je usporen koliko ide onda brzo u transportu

tesin
11-03-10, 19:15
to su ti podaci iz knjige od tih traktora,u knjizi pise da najbrze ide 27,5 km/h al to nije tacan podatak,posto on ide mnogo brze kad je standardan menjac,ja nisam merio kolko ide kojom brzinom kad je usporen,moj je usporen i na nekih 2250 obrtaja petom ide 35 km/h....

Bobo
11-03-10, 19:49
Kolega sa svojom 5136 ore s 757.30 uvijek u 1. direktnoj vec godinama i na traktoru se dosta izivljava. Poceo mu diferencijal zujati jesenas i hidraulika je pocela otkazivati koliko se spene nakupilo na filteru hidraulika, preko pola gasa je tek mogao dici plug. Kolega ga je tako tjerao i srunio mu je konusno tanjurasti par i traktor je stao. Ima i 5106 i s njom 757.30 ide 5. sporom, 1. ne moze... Kaze da jedva ceka da motor izgori, pa da i od nje pravi 5136 ;)

Drugi kolega ima na 5106 20" gume i za 3 zuba veci tanjurasti zupcanik. Prednja vuca mu je standardna i nikad s njom nije imao problema a ore u 5. sporoj s 3x16" plugom. Radi 50 jutara zemlje s tim traktorom i nikakvih problema nema. U mjenjac je ubacio veliki magnet da kupi spenu i nikad ni s hidraulikom nema problema. Kaze da jednom godisnje izvadi magnet, obrise vrati ga nazad i teraj dalje.

Cudne su biljke ti traktori dok im ne uklonis sve njihove mane. A ako pazis sto radis s njima sluzit ce te vjecno. Ako rukas na kvacilu, ode mjenjac, ako naglo spustas prikljucak u zemlju pod velikim gasom, takodjer mjenjac i diferancijal trpe... Polako i nema zurbe. Cak i vecu uvratinu ostaviti i u oranju ili tanjuranju uopce ne stajati ;)

lakarije
11-03-10, 20:38
BaŠ sam to hteo da predložim ali BOBO me je preduhitrio.
Koliko sam čuo od ljudi i majstora(a i sam mislim) da oni nemaju ništa većih problema sa hidraulikom nego ostali IMT!
Koliko smo puta svi mi ovde na forumu čuli,"radio sam hidraulik pre 3, 4 god. na 539, 542,ili 577 i opet je crko".To se dešava zbog jedne stvari koja mi se na IMT nikako nesvidja:
To što mu je pumpa hidraulika stavljena u zajedničko kućište sa menjačem i što koriste zajedničko ulje,i onda logično dolazi do bržeg propadanja hidrauličnog sistema.
Nisam nešto previše zahtevan,prema IMT-u, netražim kod njega dlaku u jajetu,volim ga više od svih drugih bez obzira na neke njegove mane,ali ovo sa pumpom nikako nemogu da mu oprostim.
Verovatno bi i toga bilo manje kad bi ljudi redovno sipali novo ulje u menjač(na svakih 800 h,kako fabrika i preporučuje),ali ko je spreman da izdvoji pare za 30, 40 litara ulja? U praksi sam video sve i svašta,takva crna ulja da mi uopšte nije jasno kako uopšte hidraulik i radi.
Ali i za te opiljke ima leka:
Ja godišnje po nekoliko puta ispuštam ulje iz centralnog kućišta( dok je vruće),ostavim ga da se taloži u balonima par dana,i onda ga vraćam nazad.Na dnu ostaje mulj(metalni i neki drugi koji filter propusta),i naravno opiljci.
A drugi lek je ono što je već Bobo rekao: stavio sam po dva, tri veća magneta na dno centralnog kućišta,blizu pumpe.Stavljam ih kroz poklopac filtera hidraulika,a pošto su jaki zalepe se za dno ,nemogu da naprave problema ,a pokupe SVE.

dragan82
11-03-10, 22:21
Zar se ti magneti prilikom vibracija ne pomeraju? ^-^

lakarije
11-03-10, 23:03
Nemože da se pomeri.Gde ga "zalepim",tu i ostane.Uzimam one prirodne magnete u obliku prstena,pljosnate a široke(od zvučnika),pa pošto imaju veliku površinu naleganja,odlično drže.A na kraju,pa nejurimo traktorima 80 pa da mogu da otpadnu.
Inače svaki IMT ima veštački magnet na šrafovima za ispuštanje ulja,i iz menjača i iz kućišta hidraulika.Ali zbog male površine,i slabijeg protoka ulja preko njih,slabo hvataju.jedino se da primetiti kad se duže vremena neskidaju.A hoće i da se razmagnetišu!

MONTOYA
12-03-10, 00:01
to su ti podaci iz knjige od tih traktora,u knjizi pise da najbrze ide 27,5 km/h al to nije tacan podatak,posto on ide mnogo brze kad je standardan menjac,ja nisam merio kolko ide kojom brzinom kad je usporen,moj je usporen i na nekih 2250 obrtaja petom ide 35 km/h....

što ne ubaciš priručnik od 5136 da i mi možemo videti >:D
a što se tiče ulja u menjaču i hidrauliku,ne menjam na 800 ali na 1500 r/h obavezno

vedran R.srpska
12-03-10, 01:45
zalosno je sto kod nas u R.S,nemozes naci dobrog fergu 539,bez 4500evrova,a samo sjeno kupi.
a te 4500+2000 evrova imas traktor sa 100ks vise :D
naravno kome treba >:({

Vedrane ja mislim da ti nisi bas upravu. Jer ja poznajem Dragana iz R.S. koji zivi ovde blizu mene , i on se bavi iskljucivo trgovinom traktora.Traktor od 100ks za 4500e ovde ga nemozes naci pa da si bog, a transport je 1000e-2000e. A sto se tice 539 on jeste na ceni. U to sam se i ja uverio u Rumi na pijac.

nismo se mi kolega razmjeli ja sam napisao fergine 4500+2000 evrova dodas pa 100ks,a fergo kupi sijeno samo.

dragane82, ja imam MF4225,radi sve je ok,traktor jednom reci.
mnjenjac ima tri puta po cetri brzine reverzer sve sinhronizovano ide na 1900obrtaja 40km/h,ali mi je draze vidjeti nekog jaceg IMT-a nego sve te strane lakrdije,
imao sam i JD 1950,pa prodao mjesto njega u skorije vrijeme dolzi pred kucu IMT 560 ili 565 dv.
dali dobar polovan ili nov pa kad sta nabavi ja javim >:({

tesin
12-03-10, 17:37

što ne ubaciš priručnik od 5136 da i mi možemo videti >:D
a što se tiče ulja u menjaču i hidrauliku,ne menjam na 800 ali na 1500 r/h obavezno

Nemam na kompu prirucnik,imam radionicku knjigu od 5100/5106/5130/5136,to sam kupio ganc novu prosle godine,zbog podataka koji mi trebaju....kad radim neki od tih traktora,.... >:D

MONTOYA
12-03-10, 17:44
pa hajde ubaci nju

tesin
12-03-10, 17:58
nemam skener

Bogdan
12-03-10, 21:34
Moze mala pomoc?? ^-^

krenuo sam da sredjujem kocnice na 558 i naisao sam na dva problema.
Prvi je to sto mi favli jedan deo, zaokruzio sam na slici koji pa ako neko ima ideju gde da nabavim.... :)

http://i41.tinypic.com/10rq1k8.jpg

Drugi problem je sto ne znam kako ovo dalje da rastavim. Ovoliko sam uspeo, a dalje ne mogu.... :(
Hvala unapred!
http://i42.tinypic.com/23tino1.jpg

http://i39.tinypic.com/ezetk5.jpg

galki
12-03-10, 22:07
bogdane cini mi se da sam ja od bicikle stavljao od osovine tocka nemoj mi verovati

lakarije
12-03-10, 22:22
Tesin:
gde si uzeo priručnik i pošto je bio?

Bubu
12-03-10, 22:40
@Bogdan

Zbog tog dela sto fali ti je propala pedala kocnice!
Ako trazis polovan sto mislim da jedino i ima na 558, ima sigurno kod Steve Dozudica, Dragana ili onog treceg lika u Irigu.

@lakarije

Prirucnik je kupljen kod Radeta. Cena je ako se ne varam oko 6000 dinara...
Inace, ima i radionickih knjiga i kataloga rezervnih delova pa uzimas sta ti treba.

MONTOYA
12-03-10, 22:42
tesin
kupi skener :lol:

lakarije
12-03-10, 23:22
Za 577 je prošle godine u IMT-u 5.000 bio radionički, a katalog čini mi se 2.500.

Bubu
12-03-10, 23:25
Proveri sada cene kakve su ako ti nije tesko jer i mene zanima?

Bogdan
13-03-10, 04:09
@ galki
Sta to znaci, da treba prvo da kupim bicikli:lol: :lol: :lol: (nije lose reselje, sobzirom da je to takodje sitni navoj)

@ Bubu
Upravu si! Predpostavljam da se drzalo na samo par navojaka pa je od cimanja ispalo, to se desilo na desnom tocku. Nasao sam taj deo u kucistu kad sam skinuo poklopac. Od levog tocka smo davno izgubili pa sad trazim da kupim, a ako ne nadjem onda ima da uvrnem neki "zavrtanj" (sraf) istog koraka.
Da li neko od tih ljudi sto si pomenuo izlazi na najlon, posto mi je to najblize, a ako ne kako da dodjem do njih??
Imas li ideju sta da radim za onaj ventil na desnoj pedali sto regulise dotok vazduha u instalaciju za kocenje prikolice?? Tu se raspala jedna opruga i sada nece da radi, a ne znam kako dalje da rastavim....

Napisao sam ja ovde poduzi post, nadam se da mi niko nece zameriti >:({

Bubu
13-03-10, 13:05
@Bogdan

Od njih niko ne dolazi na Najlon!
Sto se pedale tice-nikada je nisam rastavljao ali pretpostavljam da moze da se rastavi skroz-imas jos par srafova i seger osiguraca!
Sto se likova tice, stize pp..

lakarije
13-03-10, 13:45
Bubu:
proveriću,iovako se kanim da odem i kupim neke stvarčice.
Cd je u redu,ali ipak je knjiga,knjiga,.Možeš da je listaš,da je mirišeš kad je nova(što bi rekao Momo Kapor),prevrćeš... Veće je uživanje!

tesin
13-03-10, 16:07
tesin
kupi skener :lol:

kad ovrsem zito :lol:

Bogdan
14-03-10, 10:16
@ Bubu
Svaka cast na detaljnom objasnjenju! ;D}
Ponedeljak ujutru krecem u putesestvije i nabavku. :D

Bubu
14-03-10, 12:50
Nema na cemu! >:D

Bale
14-03-10, 15:46
Kod mene na 533 iz '74g. radi blokada normalno a koristio sam je negde oko 20 puta ( u poslednje 10g. koliko ja vozim )

adamov zoran
14-03-10, 18:55
Kabina od 5100 na 577
http://i44.tinypic.com/2hydk5.jpg
http://i40.tinypic.com/wa3ac0.jpg http://i40.tinypic.com/2ntwm1g.jpg

Zoran0230
15-03-10, 19:12
Da li na IMT-540 može da se ugradi petostepeni menjač i ugradi kompresor.Da li neko zna koliko bi koštala ta parada,Ja imam dobar 540 ali ima 3 brzine.

adamov zoran
15-03-10, 19:41
moze da se ugradi ali po meni nema potrebe kompresor isto moze videcu uhalo zr jedan prodavao kompresor od imt560 to ti je isto treba ti boca ipedala kocnice mislim da to bas i nije jeftino kad dobijes subvencije moci ces da kupis sve to malo sale ali mislim da se to ne isplati prodas ga i kupis 542 ima kod mene u selo 1983 god za jedno 2000 eur nema kabinu

Zoran0230
15-03-10, 21:52
I moj nema kabinu-to se da namestiti-teško se prodaje.Znam da je dobar i ne mogu ga dati za neku mizeriju zato sam i postavio pitanje ako neko ima iskustva s tim

Kakav je taj 542 za 2000E,Mislim da su jači sa cenama

adamov zoran
15-03-10, 22:03
nije los dobar je

lakarije
15-03-10, 22:41
Adamov Zoran:
zašto si iskasapio kabinu od 5100,što je nisi kompletnu prebacio?.
Ovako nisi napravio ništa!

Bobo
16-03-10, 00:05
Postoje 577 koji imaju takvu kabinu tvornicki stavljenu (da se zadnaj stakla tako otvaraju, samo nemaju iza radna svijetla... Ovo sto je na ovom 577 napravljeno je u biti tvornicka ugradnja.

MONTOYA
16-03-10, 00:43
nisu ti iste te kabine na koje misliš i ova što je nabudžena

Bogdan
16-03-10, 01:21
@Zoran0230
Prikljucak za vazduh za prikolicu je oko 1200din, ventil koji zatvara dotok vazduha u prikolicu je isto oko 1100din, regulator pritiska (rislang ventil) je oko 3000-3500, desna pedala koja ustvari i regulise kocenje je 5000 +-200din, manometar je 2200din. Na sve ovo treba dodati bocu, kompresor, creva sa priključcima (prosecna cena jednog creva je oko 300din) i ruke ako neces raditi sam... >:D

Zoran0230
16-03-10, 10:09
Najviše me interesuje menjač petostepeni
Bogdane baš si me obradovao.Znači oko 300 E bez ruku,Hvala ti.

Bogdan
16-03-10, 15:03
Nema na cemu! To su cene novih delova sa novosadske najlon pijace. U nedelju sam bas gledao za sebe...

adamov zoran
16-03-10, 19:18
Adamov Zoran:
zašto si iskasapio kabinu od 5100,što je nisi kompletnu prebacio?.
Ovako nisi napravio ništa!
sada kad bi ugradjivao bilo bi bolje morao sam da je kratim bila bi do auspuha

Bogdan
18-03-10, 23:06
Unapred se izvinjavam ako sam nekome ukrao sliku...
Gde moze da se nabavi ovakav cilindar, spone i ostalo? Pada mi na pamet vasar u Rumi ali me pomalo mrzi da trazim i da se gubim.

http://i43.tinypic.com/a9mqlx.jpg

lakarije
18-03-10, 23:58
A šta će ti takav cilindar?

frenki
19-03-10, 00:41
Da li moze da se na 539 ugradi prednja vuca i koliko to otprilike kosta >:D >:D

Bobo
19-03-10, 01:22
Slika je moja ;) nema veze, samo ako je pomogla.

Ja sam dobio takav cilindar za dzabe, jer ljudi to skidaju s traktora masivno. Servo na IMT traktorima radi samo kod ljudi koji nekad i zamjene krajnike na sponama, i koji nekad zamjene ulje u sistemu volana. kod nemarnih se dogodi luft u krajnicima, pa u tanjuranju tockovi "lupaju" po cilindru, dok ona cahura unutra ne pukne. popravi se jednom, dvaput, treci puta se cilindar baca, jer je to "glupost" i to "ne valja".

Takav cilindar cu odnijeti na reparaciju (takodjer puknuta cahura) i koristit cu ga za otvaranje i zatvaranje cjevi za kipanje na kombajnu, posto cilindar na sebi vec ima dvoradnu komandu, a hod je taman koliki meni treba.

U Rumi ih ima na kile, a onaj kraj zice u cosku ima i cjele sisteme hidraulicnog i servo upravljanja skup s crijevima.

galki
19-03-10, 07:27
bobo dali znas treba li ventil ploca na orbitolu kada je u pitanju samo volan ^-^

ratarhr
19-03-10, 08:17
Eo da i ja postavim slike moga 565 Imt-a:
http://i39.tinypic.com/25gqujs.jpg
E sada zanima me ne rade mi nikako kočnice na njemu a diro sam bio pumpu malo odvrnio pa ide vec godinama malo, brze i sada kada moram stat malo je kritično šaltat iz treče u drugu, ili prvu....pa me zanima koliko bi tu kod vas kostali svi djelovi za kocnice ama baš sve.... ::novac:: ::novac::
Jer pokušavo sam tmao iza samo napumpat pa pritegnit onda mi ulje iscuri i odlucio sam..uzet sve novo za njega....zato jer sada, nismo u staju zet nesta novo a onda ipak to ce mi biti glavni traktor u sjetvi.... >:({ >:D

Bogdan
19-03-10, 09:41
@ lakarije
Cilindar mi treba za isto to sto se i pre kristio (kao na slici). Iscupao sam 558 za sebe i sad hocu da ga dovedem u red. Sredio sam kocnice, krajeve spona, zamenuo poprecnu sponu, namontirao prekidac za zmigavce od TAM-a, pretresao el instalaciju, komplet sva creva od vazduha zamenuo, regulacioni ventil, prikljucak za vazduh sto ide na prikolicu, ventil sto zatvara taj vazduh, danas stize remontovana desna pedala iz petoletke, kupio novi akomulator, novi grejac...... ma dosla smena generacija :lol:

@Bobo
valjda sad necu imati problema oko zastite autorskih prava zbog slike :lol:
Hvala na informacijama, znaci ipak mi ne gine Ruma, a taman sam mislio da i to namestim dok mi je traktor na "operacionom stolu".
Imas li predstavu kako se cene kecu?

lakarije
19-03-10, 10:05
Slusaj,ja sam jedan takav cilindar,komplet dobio dzabe,da bi mogao moj da opravim.Pukla mi je ona čaura o kojoj je Bobo govorio.A čovek je izbacio cilindar zato što oni imaju jednu strašnu boljku:
Propišaju ulje na gornjoj strani gde izlazi ona spona koja se vidi tačno ispod alternatora na slici.
I moj cilindar je puštao ulje ko lud,nekoliko puta sam ga skidao menjao gumice i nikako nisam mogao da ga opravim.dnevno je gubio po litru ulja.Na kraju sam poludeo,blokirao taj razvodnik i od onda više ne curi,ali i nemam servo. Sad radi kao čisto mehanički.samo sam napunio pumpu uljem da nezariba.tražim da nađem neki orbitrol i da ubacim njega.
tako da ti nesavetujem da uzimaš u Rumi,jel su oni svi poskidani zato što nevaljaju.
inače mi je pričao mehaničar koji je za svoju firmu kad je počinjao da radi pre 30 godina išao u PPT na specijalizaciju iz hidraulike pričao da su to jako loše smislili,i da su posle par godina proizvodnje tog sistema,to napustili i prešli na orbitrole.

Kaži nam koliko je koštao remont kočione pedale u PPT?

Bobo
19-03-10, 10:54
Galki, ne razumijem pitanje. kakva ventil ploca, kakav volan??

Ratar: Bubu je postavio sliku kako se namontira jedan feder kraj hidraulicnog cilindra na kocnici i kocnice onda rade bez greske dok god je traktora, naravno, ako je glavni cilindar u redu (onaj na papucicama).

Lakarije: nisam znao da ulje hoce propisati na onom mjestu? Rastavljao sam taj komplet razvodnik i nisam vidio da do takvih problema moze doci. Ako gumice ne pomazu, onda se poderalo "vreteno" tj "cilindar" po kojem vreteno klize, tj, mozes baciti ventil. Cilindar koji sam dobio je skinut kao ispravan, ali dugo stoji vani. Ondijet cu ga na popravak i da se ta cahura zavari ili napravi nova i ako ne bude curio, to ce biti super stvar.

Bogdan
19-03-10, 12:13
@lakarije
Skoro si me odgovorio od ovog poduhvata. Hteo sam da uradim sa tim servo cilindrom jer mi je jednostavnije. Sad se vracam na onu izreku "od jeftina mesa ni corba ne valja". Znaci nema nista bez cistog hidraulicnog volana.

remont desne kočione pedale je 3.039,68din sa garancijom od godinu dana. Postarina do trstenika do ns-a je 290din, to mi je opet jeftinije nego da sam novu kupovao. U ponedeljak sam je poslao, danas stize, prilocno su brzi.

Okrim
19-03-10, 12:43
Jedno pitanje! U Priručniku za IMT 542 piše da se posle skidanja glave motora ventili šteluju na 0,30, a da se glava doteže posle 25 - 50 radnih sati i opet šteluju ventili kod vrućegmotora, ali nepiše na koji zazor, pa bih molio onoga ko zna tu tematiku da mi odgovori koji je zazor ventila kod vrućeg motora, jer nema logike da bude isti i kod hladnog i kod vrućeg, ako je naglašeno da se posle dotezanja glave zazor reguliše na vrućem motoru.

Unapred zahvalan na odgovoru Okrim.

galki
19-03-10, 14:07
na orbitilu ima posebno ventil ploca zasafljena sa dva imbus safa na nju se kace cevi hidraulike(tako je kod mene na claas consulu)ona sluzi da razdvoji hidrauliku kako ja mislim za ostale funkcije varijator,keder,vitlo kada bi stavio na traktor orbitol dali mi treba i ventil ploca.

igor74
19-03-10, 15:42
mislim da se ventil prioriteta nalazi na hidraulicnoj pumpi, ako imas torpeda negde u blizini kod njega se taj ventil dobro vidi. nalazi se ispod hidraulicne pumpe i iz njega idu dve cevi jedna u hidrauliku a druga u orbitrol. kad se koristi jedna pumpa za volan i ostalu hidrauliku taj ventil je potreban. >:D

Korisnik1787
19-03-10, 16:09
Evo, ako mogu ja da odgovorim.
Ta ploca kako je Vi nazivate ventil ploca je sastavni deo orbitrola i mora se montirati kao komplet.Ona nije namenjena da razdvaja hidrauliku ( ni na kombajnu CLAAS Consul) vec da se prikopcaju hidraulicna creva od
1.pumpe (oznaka P)
2.povratno crevo za rezervoar (T)
3.crevo za hidraulicni cilindar
4.crevo za hidraulicni cilindar
Tu postoji i ventil koji sluzi za podesavanje radnog pritiska samog orbitrola (podmetanjem i vadjenjem podloski) u zavisnosti gde se koristi.
Postoji ventil kada postoji jedna hidraulicna pumpa koja se koristi za hidrauliku i za upravljanje i taj ventil se zove prioritetni ventil.Pritisak ulja u orbitrolu pri voznji pravoliniski je 0 bar i tada se ulje usmerava na hidraulik traktora u momentu zakretanja tockova raste pritisak u orbitrolu i prioritetni ventil salje vecu kolicinu ulja na orbitrol a smanjuje na hidraulik traktora.Ovo mozete videti kod Torpedo traktora (prioritetni ventil se nalazi ispod same gidraulicne pumpe, normalno ako traktor ima hiraulini volan).Kod Vas na kombajnu je tandem hidraulicna pumpa i jedna snabdeva sve hidraulicne uredjaje na kombajnu, a druga sluzi samo za upravljanje.
http://img2.imagetitan.com/img2/small/35/35_orbitrol.jpg (http://img2.imagetitan.com/img.php?image=35_orbitrol.jpg)
Semu hidraulicne instalacije za Vas kombajn mozete pogledati na 74 strani kataloga rezervnih delova. >:({

igor74
19-03-10, 16:13
svaka cast panonstib ::svaka cast:: ::svaka cast:: >:({

adamov zoran
19-03-10, 20:59
na orbitilu ima posebno ventil ploca zasafljena sa dva imbus safa na nju se kace cevi hidraulike(tako je kod mene na claas consulu)ona sluzi da razdvoji hidrauliku kako ja mislim za ostale funkcije varijator,keder,vitlo kada bi stavio na traktor orbitol dali mi treba i ventil ploca.
to treba samo za orbitrol ppt za lifam i zf ne treba

galki
19-03-10, 22:11
nista mi nije jasno ali nema veze pitacu nekog hidraulicara da mi pojasni malo bolje.

lakarije
19-03-10, 22:35
Bobo:
Ma ne da hoće da procuri,nego mi je urnisao.A mogu vam reći da nikad nisam video potpuno čist i suv razvodnik ni na jednom tskvom volanu.
šta se kod mene sjebalo,neznam(mada mi se čini da nije toliko pojeden razvodnik,to onako odoka koliko mogu da procenim),ali nikako nemogu da ga zadihtujem.kad sam kupio 577 pre 6 godina,stalno je bio masan i pomalo curkao,ali prošle godine sve više i više i na kraju nije mogao da se vozi traktor koliko je curilo.

Bogdan:
Nemoj da se obeshrabruješ,nije mi bila namera da te odvraćam od ugradnje tog volana,samo sam hteo da ti pružim savet šta se sa njim dešava.
zato ljudi masovno njih izbacuju i ugrađuju orbitrole.Često sam čuo priče da uzimaju orbitrole sa rashodovanih kombaja,pogotovo Univerzala.
Mada ovaj tip servo volana je najjednostavniji za ugraditi.Na jednom mestu imaš i cilindar i razvodnik,i još nemoraš da diraš mehanizam volana u kabini,samo dogradiš ovo.Dakle minimalne prepravke.
Preporučujem da pre nego stvarno počneš da prepravljaš volan,još malo pogledaš na drugim traktorima kako izgleda servo i pitaš ljude kako im se ponaša volan.Bilo bi dobro ako možeš naći negde neki koji je sigurno ispravan,ila da platiš kad namestiš.A u Rumi teško da ćeš naći neki koji je dobar.
I još nešto što sam zaboravio reći,a jako je važno:
Taj tip volana koji hoćeš da ugradiš ima još jednu opasnu manu.Već posle nekoliko stotina sati su počinjali da vuku u jednu stranu.Kako traktor stari,vuče sve više i više,tako da se NIPOŠTO NESME puštati volan iz ruku u transportu.Zato na onom razvodniku postoje tanki čelični listovi (Bobo zna o čemu govorim),koji se dodaju ili skidaju,sve zavisi u koju stranu vuče.
I tu treba biti maher da bi se uštelovao volan.Ja moj nisam nikad uspeo da uštelujem(nije uspeo ni odličan poljo-mehaničar koji je bio u PPT na specijalizaciji) i vuče ulevo.Kad idem asfaltom punim gasom,ako pustim ruke,za dve,tri sekunde je traktor na suprotnoj traki puta.Neotima se on jako iz ruku,da čupa ruke.Dovoljno je jednim prstom pridržavati volan da nebeži.Dakle netreba neka snaga,ali se NESME pustiti iz ruku.
Drugarov beži još više ali u desno.Jednom mu se desi,nosi kantu nafte u kabini,kanta hoće da padne,on se okrene da je dohvati i namesti,pustio volan,i dok je namestio kantu,traktor skrene udesno i na "sreću" udari u banderu,i pukne mu kućište menjača od siline udara.
Pozdrav >:({

tesin
19-03-10, 22:36
Jedno pitanje! U Priručniku za IMT 542 piše da se posle skidanja glave motora ventili šteluju na 0,30, a da se glava doteže posle 25 - 50 radnih sati i opet šteluju ventili kod vrućegmotora, ali nepiše na koji zazor, pa bih molio onoga ko zna tu tematiku da mi odgovori koji je zazor ventila kod vrućeg motora, jer nema logike da bude isti i kod hladnog i kod vrućeg, ako je naglašeno da se posle dotezanja glave zazor reguliše na vrućem motoru.

Unapred zahvalan na odgovoru Okrim.

stigni ti lepo glavu na 12 kg...i nasteluj ventile na 0.30 i nista vise nediraj....to je cista glupos opet skidati sve i dotezat glavu....

tesin
19-03-10, 22:49
samo namesti na 0.30 i neboj se nista,jel znas kako se steluju ventili na trojki...??

Okrim
19-03-10, 22:52
@ tesin

Ja nemam potrebu skidati glavu niti je dotezati, samo sam hteo naštelovati ventile i kad sam otvorio priručnik da proverim zazor, uvideo sam nelogičnost, odnosno manjak podatka koliki zazor treba da bude na vrućem motoru.

Okrim
19-03-10, 23:00
@ tesin

Ynam kako se šteluje zazor ventila na motoru sa tri cilindra, ali me muču koliki zazor treba da bude kod zagrejanog motora, kad je proizvožać predvideo da se on reguliše na zagrejanom motoru.

Molio bih ako je neko to radio da mi prenese svoje iskustvo, a verujem da će i drugima koristiti.

galki
19-03-10, 23:01
bitno ti je samo da ventili nisu nategnuti ima ona stara nema vuce dok ventil netuce :D

German hunting terrier | Jagdterrier