IMT

Da se ne lazemo, Rus ima samo malo kvalitetniju zavrsnu obradu kabine! Sve ostalo se mnogo vise kvari nego na IMT-u tako da u neku ruku jeste OK sto je skuplji od pomenutog ako gledamo na onu 'koliko para-toliko muzike' mada mislim da su ipak malo vise preterali sa cenom..
Ja sam sedeo u tom 570 sa slike-kabine je bez potrebe toliko velika, toliku kabinu nemaju ni mnogo veci traktori! Mislim da 570 ima rucice menjaca sa strane sto je +..
 
meni mnogo fin traktor,i bas me zanima dali ce biti ove god, na sajmu u N.S,ja planirao kupiti 565,ali ovaj 570,bas fin.neka je kabina velika ima mjesta onda za frizider mali pijese nekad nesto ljeti hladno koja piva :bravo:,ali samo cijena je ::lose::
nijeto za cijenu kod IMT-a negi i kod svih ostalih je napumpana,
a 570 ako ima rucice mnjenjaca sa strane onda je to :D :D :D :D
i jos da ima reverzer onda jos bolji
 
vedran R.srpska je napisao(la):
meni mnogo fin traktor,i bas me zanima dali ce biti ove god, na sajmu u N.S,ja planirao kupiti 565,ali ovaj 570,bas fin.neka je kabina velika ima mjesta onda za frizider mali pijese nekad nesto ljeti hladno koja piva :bravo:,ali samo cijena je ::lose::
nijeto za cijenu kod IMT-a negi i kod svih ostalih je napumpana,
a 570 ako ima rucice mnjenjaca sa strane onda je to :D :D :D :D
i jos da ima reverzer onda jos bolji
Onda to vise nije imt :haha: :haha:
 
Niti ima reverzer, niti rucicu menjaca sa strane. Cist 577, samo sa Perkins motorom. Nema cak ni takvu kabinu, ta je bila samo za sajam. Onaj kojeg sam ja video u IMT-u je imao kabinu kao 577 sa slike, sa srafljenim staklima a ne lepljenim. Za takvu kabinu treba da se da jos malko ::novac::. Imam negde sliku pa cu da je iskopam da vidite.
 
Koji ce vam k...c menjač sa strane?Kako onda menjati sa kontra (levom) rukom,kad se ukaže potreba?
Drugo,šta će rezervar sa strane? možda da se lakše razbije,slomi.Najidealnije je da rezervoar bude iznad motora,tad se dobija predzegrevanje goriva,bolje sagorevanje,i manja potrošnja.
Ljudi divite se glupostima, izmišljanju tople vode
 
Da menjač mu je čista klasika kao na 577 samo je sinhronizovan potpuno i ima dve brzine kardana,to je što sam zapazio,takvu kabinu ima poneki 577,video sam i 580 isto perkins,slična kabina arezervar je iznad motora
 
111lb37.jpg
Nisam znao da 580 ima perkins motor. Da li i 590 ima perkins?
 
lakarije je napisao(la):
Koji ce vam k...c menjač sa strane?Kako onda menjati sa kontra (levom) rukom,kad se ukaže potreba?
Drugo,šta će rezervar sa strane? možda da se lakše razbije,slomi.Najidealnije je da rezervoar bude iznad motora,tad se dobija predzegrevanje goriva,bolje sagorevanje,i manja potrošnja.
Ljudi divite se glupostima, izmišljanju tople vode
I ja mislim da je dobro sto su rezervoari kod mnogih traktora gore(zbog zagrevanja nafte,zimi)ali stvarno,zasto se sad ugradjuju rezervoari sa strane na svim traktorima novije generacije??Pa jos su i plasticni... :sta:
 
Taj 570 sa slike koju sam ja postavio ima menjac sa strane a za ostale ne znam. Svi ti modeli novije generacije (90-ih godina do sada) 70-90 KS su u osnovi 577 sa ovakvim ili onakvim motorom, i poslednjom serijom prednje vuce i zadnjeg mosta. Jedino je prvi 590 bio sa TS 44 motorom i sa obicnim kocnicama i prednjom vucom.
Nisam previse zagledao taj motor na 570 ali mislim da je to Perkins 1004 (4l 100 mm x 127 mm)...
Dakle, da rezimiramo-motori koji su ugradjivani a za koje ja znam IMT traktore pomenute snage :
IMR S 44, TS 44
Perkins A4.236 A4.248 T4.236
MWM
Deutz turbo
Ako neko ima jos kakvu proverenu informaciju, neka se nadoveze!
Evo jednog linka ko koristi facebook: http://www.facebook.com/#/group.php?gid=44568447828&ref=ts
 
I 580 i 590 imaju Perkins, to smo već apsolvirali.
Ali ima li iko od članova orginalnu fotku IMT 580, tj znate li ikoga ko ga ima u radu. Da kaže bar kakvih iskustava ima sa njim, jer smo za 590 već dosta čuli.
Jedan je bio na prodaju u selu kod Topole, ali je prodat pre nego što sam ja mogao da idem da ga vidim.
Šta mislite da li se zagušuju točkovi blatom kod ovakvih IMT-ova koji imaju novi tip kabine? Kakva su iskustva?
 
Taj kod Topole sam ja isao da gledam ali je imao nekih falinki pa mi i nije bio zanimljiv. Jel imas pojma za koliko para je otisao? Traktor nije uopste imao zupcastu pumpu i sekcije za spoljni hidraulik i nije bio turazan kako bi trebalo inace je spolja bio u OK stanju i identican kao na slici od pre par postova i imao je tegove i napred i na zadnjim felnama.
580 je u osnovi 577 samo sto ima Perkins motor sa MALIM klipovima sto moze da se odrazi na obrtni moment motora ali recimo moze da bude manji potrosac. Ima 2 komada u mojoj okolini u firmi-znam da ih koriste stalno za lakse i neke teze poslove u oglednim poljima.
 
Ima kod mene pored sela jedna ekonomija 580 , kazu da je ekstra traktor , ima perkins motor , a kako sam cuo od njih ,MENJAC nije IMT-ov vec neki strani sa dosta brzina . Ovaj traktor nema prednju vucu , izgledao je jako lepo (dok se nisu docepali pijani vozaci sa ekonomije :zli:) .
 
Znam da postoji 580 bez prednje vuce ali nisam znao da ima i sa stranim menjacem.
IMT je izbacio probnu seriju modela IMT 592 DV. Drugar saznao da ima da se prodaje jedan takav i kad smo otisli kod coveka, videli smo samo slike jer je vec bio prodat pre nego sto smo mi stigli... Prica kaze sledece:
Negde 2000. ili 2001. je napravljeno 14 komada pomenutog modela koji je bio u sustini IMT 590 DV sa spustenom maskom, toniranim staklima, malim hladnjakom i nekim stranim menjacem sa strane (mislim da je covek pominjao ZF) 16/4. Nije iskljuceno da je traktor imao EHR. Covek je bio zadovoljan kako se traktor ponasa ali samim tim sto je trgovac iako je zemljoradnik-prodao ga je. Imao je 2 komada, kupljena sa nekog mlina iz Banata..po prici traktori su samo vukli prikolice no to sada nije bitno. Traktor je prodat u juznu Srbiju ako se ne varam..
Postoji i probna serija IMT 590 DVES sa menjacem kao sto ima taj 592, zadnjim tockovima 34 cola i EHR-om. Imam flajer od tog traktora ali nazalost nemam skener.
 
Nazad
Vrh